Gigantyczny wyciek danych Polaków z bazy PESEL. Co robić?

"Gdzieś ktoś ma kilka milionów bardzo precyzyjnych danych i składa teraz wnioski kredytowe" - ostrzega Bertold Kittel. Zdaniem dziennikarza śledczego wyciek danych może dotyczyć nawet połowy dorosłych obywateli. Prokuratura sprawdza, kto stoi za gigantycznym wyciekiem z bazy PESEL. Najnowsze informacje dotyczą kancelarii komorniczych w Łodzi i w Warszawie. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Biuro Informacji Kredytowej radzi zamówienie alertu, co pozwoli na monitorowanie zapytań kredytowych złożonych na nasze dane. Działania oszustów wykorzystujących informacje o nas może także utrudnić wymiana dowodu osobistego na nowy. Warto też ze szczególną ostrożnością korzystać z poczty e-mail, nie otwierać podejrzanych wiadomości, nie odpowiadać na nie i nie przesyłać dalej.

finansenewscyberatak

Uratowano dwóch rozbitków z bezludnej wyspy

Z okolic Mikronezji na Oceanie Spokojnym uratowano dwójkę ludzi. Rozbitkowie przebywali na bezludnej wyspie przez osiem dni. Na piasku na plaży napisali wielkimi literami: SOS. Napis zauważyli piloci z amerykańskiego samolotu, którzy wezwali na pomoc straż przybrzeżną. Marynarze od razu popłynęli po uwięzionych ludzi i zabrali ich na pokład statku.

newsUsarozbitkowie

Anders Breivik wygrał proces sądowy przeciwko Norwegii!

Anders Breivik oskarżył państwo norweskie o nieludzkie traktowanie, naruszenie praw człowieka i przetrzymywanie go w odosobnieniu. Według sądu został pogwałcony trzeci artykuł Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Mężczyzna został skazany na kare 21 lat więzienia ( z możliwością przedłużenia wyroku) za zabicie 77 osób podczas podłożenia ładunku wybuchowego w Oslo i masakry młodzieży w Utoya.

newsinformacjeterroryzm

Wybuchy w Jerozolimie

Dziś popołudniu w Jerozolimie rannych zostało około 20 osób na skutek eksplozji ładunku wybuchowego znajdującego się w autobusie. Komendant policji w Jerozolimie Yoram Levy potwierdził iż doszło do ataku terrorystycznego. Ranni to według źródeł w dużej części osoby znajdujące się poza autokarem. Początkowe doniesienia mówiły, że autobus był pusty jednak zdementowano te informacje.

newszamachy