Podzieliła się w sieci zdjęciem z czasów, kiedy była uzależniona od heroiny. Swoją historią chce pokazać, że jest nadzieja!

Melissa Lee Matos z amerykańskiego stanu Wirginia przez lata była uzależniona od heroiny. Dzień w dzień brała narkotyki i nie wyobrażała sobie bez nich życia. Wyglądała jak wrak człowieka... Jednak przyszedł moment, kiedy balansowanie między życiem i śmiercią przestało ją satysfakcjonować. Kobieta postanowiła zawalczyć o siebie i pójść na terapię, by odzyskać swoje dawne życie. Od półtora roku dzielnie walczy i wygrywa. Dziś jest czysta! By pokazać innym uzależnionym, że zawsze jest szansa na zmianę, a pomoc czeka tuż za rogiem, Melissa opublikowała na Facebooku swoje zdjęcie z czasów, kiedy brała heroinę i podzieliła się swoją dramatyczną historią. "Oto jak wyglądałam dzień w dzień, przez wiele lat. Oto, z czym zmagał się mój mąż. W co musiały wejść moje córki. Oto, co widziała moja rodzina i bliscy w rzadkich momentach, gdy wychodziłam z domu. Byłam CHORA. UMIERAŁAM. Zaszłam tak daleko, że myślałam, iż NIGDY z tego nie wyjdę. Byłam tak zagubiona, że nie byłam w stanie wyobrazić sobie życia bez brania. Chciałam po prostu umrzeć. Nie zdawałam sobie sprawy, że prawie nie żyłam" - napisała obok zdjęcia. "Jeśli czytasz to i przechodzisz przez ten sam ból, co ja, błagam, żebyś sięgnął po terapię. Umarłam więcej niż jeden raz. Teraz znalazłam życie. Obiecuję, że jest nadzieja. Jest zdrowie. Jest wolność i spokój, a ty jesteś tego wart" - dodała. Porównując jej fotografię z tragicznego okresu z obecnymi zdjęciami, można dostrzec kolosalną zmianę. Kobieta promienieje! Jej poruszający post udostępniono ponad 54 tysiące razy, a o jej historii piszą wszyscy. Z nałogiem można wygrać!

walkazuzależnieniemkobietanarkotyki

Alkoholizm będzie leczony ekstazy? Naukowcy ruszają z testami

Popularna w klubach substancja będąca ulubionym środkiem psychoaktywnym tzw. "niedzielnych narkomanów" może być skuteczna w leczeniu alkoholizmu. 3,4-Metylenodioksymetamfetamina, potocznie zwana ekstazy, może mieć terapeutyczne działanie - szczególnie w przypadku osób uzależnionych od alkoholu. Jak podaje Guardian, już tego lata pigułki MDMA w czystej postaci (99 proc.) będą podawane 20 pacjentom. Badania, które dla wielu wydawać by się mogły czystą rozrywką, nie mają nic wspólnego z zabawą - podkreślają lekarze. Dr Ben Sessa z Imperial College of London zwraca uwagę na wykorzystywanie ekstazy w psychoterapii. Specyfik pomaga chorym uporać się z traumami i stresem - a to pierwszy krok do zaufania i zacieśnienia relacji z terapeutą. Użycie narkotyku może okazać się nową nadzieją w walce z nałogiem... Brzmi nieco absurdalnie, ale naukowcy wierzą, że innowacyjna metoda przyniesie zamierzone skutki.

leknaalkoholizmalkoholnarkotyki

Kolejny europejski kraj legalizuje medyczną marihuanę. Następna będzie Polska?

Jak podaje The Independent (link do całego artykuły poniżej), w zeszłym tygodniu premier Grecji Alexis Tsipras powiedział, że lekarze w jego kraju już niedługo będą mogli przypisywać cierpiącym na różne dolegliwości medyczną marihuanę. Grecja jest szóstym krajem należącym do Unii Europejskiej, który zalegalizuje leczniczy wpływ konopi. Szef tamtejszego zarządu zapowiedział, że ustawa przewidująca zmiany została już podpisana i opublikowana. Tymczasem w Polsce sejm przyjął ustawę mającą dać nam podobne możliwości. Mimo że uprawy konopi indyjskiej nadal będą zakazane, specjalnie sprowadzane zza granicy ziele posłuży do sporządzania odpowiednich leków. Na mocy wprowadzonej poprawki receptę na medyczną marihuanę będzie mógł wystawić nawet... weterynarz. Więcej o zalegalizowaniu marihuany medycznej przeczytacie w materiałach zamieszczonych poniżej.

medycznamarihuanaprawonarkotyki

Słomka, która wykrywa, czy w drinku jest tabletka gwałtu - niezwykły wynalazek licealistek!

Trzy licealistki z Florydy stworzyły gadżet, który ma wpłynąć na bezpieczeństwo wielu kobiet. Niezwykłe odkrycie nastolatek niewątpliwie wpłynie na walkę z przemocą seksualną. Susana Cappello, Carolina Baigorri oraz Victoria Roca zaprojektowały słomkę, która wykrywa obecność substancji GHB, ketaminy oraz Rohypnolu, czyli składników tzw. pigułek gwałtu. Doniesienie o innowacyjnym pomyśle szybko obiegło świat. O trójce dziewczyn błyskawicznie zrobiło się głośno. Ich działalność jest szczególnie istotna ze względu na niemal niemożliwe wykrycie (przynajmniej do tej pory!) narkotyku w drinku - jest bezwonny, nie ma smaku i szybko rozpuszcza się w napojach. Licealistki niedawno złożyły wniosek o patent, a obecnie rozpoczynają kampanię crowdfundingową, dzięki której uda im się sfinansować produkcję większej liczby "inteligentnych słomek".

wykrywacztabletkigwałtunaukanarkotyki

Policja złapała gołębia-przemytnika. Miał plecak pełen narkotyków

Gołębie przez wiele lat przekazywały listy na odległości nawet kilkuset kilometrów. Pewien gołębiarz z Iraku postanowił wykorzystać umiejętności tych ptaków w nieco inny sposób... Skonstruował specjalny gołębi plecaczek, w którym umieścił aż 178 pigułek ecstasy! Transport narkotyków miał dotrzeć do Kuwejtu. Zanim jednak gołąb dotarł do celu, zakazane środki pod jego skrzydłami namierzyła policja. Arabskojęzyczna stacja telewizyjna Al-Arabija podaje, że małego "przemytnika" złapano, kiedy ten zrobił sobie przerwę w locie. Błyskotliwość dilera szybko zyskała szacunek internautów. Zdjęcie gołębia umieszczone wczoraj na Twitterze polubiło już ponad 130 tysięcy osób. Innowacyjny pomysł przemytnika nie jest jednak wolny od wad - celnicy wierzą, że uda się go znaleźć. Chcą wypuścić ptaka na wolność i sprawdzić, gdzie poleci. Drogi są dwie - gołąb naprowadzi urzędników na odbiorcę lub nadawcę przesyłki ;)

narkotykowygołąbzwierzętanarkotyki

Boisz się, że w Twoich narkotykach jest śmiercionośny gluten? Policja sprawdzi to za darmo!

Reklamy i telewizja coraz częściej straszą nas "cichym zabójcą", który znajduje się w naszym pożywieniu. I nie są to konserwanty czy cukier... Coraz więcej osób boi się "śmiercionośnego"... glutenu. W prozdrowotną akcję zaangażowała się także policja z Kalifornii. Funkcjonariusze z Newark Police Department udostępnili na Facebooku opiekuńczy post (służyć i chronić to przecież hasło przewodnie amerykańskiej policji!), którym oferują bezpłatne sprawdzenie, czy amfetamina obywateli wolna jest od śmiercionośnego glutenu. "Is your meth laced with deadly gluten? Not sure? Bring your meth down to the PD and we will test it for you for free!" - w ciągu tygodnia wpis udostępniono ponad 200 tysięcy razy. Trzeba przyznać, że pomysłowości policji nie brakuje ;)

narkotykibezglutenupolicjanarkotyki

Kiedyś narkoman, dziś milioner. Jego historia urzekła świat!

Khalil Rafatie, syn żydówki polskiego pochodzenia i muzułmanina, aż 9 razy otarł się o śmierć z powodu narkotyków. Pogrążony w heroinowym ciągu tracił kontrolę nad własnym życiem - drastycznie stracił na wadze, nie miał dachu nad głową, błąkał się po ulicy, cierpiał na liczne choroby spowodowane używkami... Pewnego dnia po przedawkowaniu narkotyku trafił do szpitala, gdzie lekarzom cudem udało się go uratować. To właśnie po tym wydarzeniu podjął decyzję, że czas na zmiany, że czas skończyć z nałogiem... W tym celu dał się na odwyk i w czasie jego trwania podjął się tak wielu zajęć, że zapomniał o heroinie. Pracował po 16 godzin dziennie, 7 dni w tygodniu. Wyprowadzał psy, mył samochody, zajmował się ogrodami... W końcu wpadł na pomysł rozkręcenia własnego interesu. Postanowił zająć się produkcją ekologicznych soków z warzyw i owoców. Zaoszczędzone pieniądze pomogły mu także otworzyć ośrodek rehabilitacyjny "Riviera Recovery". Obecnie Khalil jest właścicielem firmy SunLife Organics, sieci barów z ekologiczną żywnością, które przynoszą mu ogromne zyski. Jest milionerem i korzysta z życia, już bez narkotyków. Mężczyzna nie zapomniał jednak o swojej dramatycznej przeszłości. W 2015 roku wydał książkę "I Forgot To Die" ("Zapomniałem umrzeć"), w której szczegółowo opisał swoją historię. Ma nadzieję, że pomoże ona wyjść z nałogu innym uzależnionym i zagubionym w życiu ludziom.

byłynarkomannarkotykisukces

George'a Michaela zabił seksnarkotyk?

Mimo że George'a Michaela nie ma z nami od 25 grudnia, nadal nie ustalono oficjalnej przyczyny jego śmierci. Policja do tej pory bada, czy legendarny muzyk nie popełnił samobójstwa. Wciąż nie są znane wyniki testów toksykologicznych, co podsyca tylko medialne spekulacje. Najnowsza teoria o przyczynie śmierci George'a Michaela dotyczy "seksnarkotyku" o nazwie Liquid G. Jak ustalił brytyjski tabloid Daily Mirror po kontakcie z byłym kochankiem artysty, Paulem Stagiem (link do artykułu poniżej), wokalista mógł przedawkować narkotyk. "Był niesamowicie aktywny seksualnie, a w jego głowie narkotyki równały się seks, a seks równał się narkotyki. Uważam, że nie przestał aż do śmierci" - wyznał Stag.

seksnarkotyknarkotykigeorgemichael

Diler oferował policjantom narkotyki

Małopolska policja nie próżnuje, 12 stycznia br. na stronie małopolskiej policji pojawiła się informacja o młodym mężczyźnie, który próbował rozprowadzać narkotyki na terenie centrum Krakowa. Na swoje nieszczęście mężczyzna chcąc „zbadać teren” zaczepił dwójkę nieumundurowanych policjantów patrolujących teren krakowskich plant i zapytał ich czy często w okolicy pojawiają się patrole policji. Funkcjonariusze po dokonaniu rewizji odnaleźli przy zatrzymanym tabletki narkotyku ecstasy. Tego samego dnia mężczyźnie przedstawiono zarzuty o posiadanie znacznej ilości środków odurzających, a następnego dnia Sąd Rejonowy zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

narkotykiKrakówpolicja

Polska herbata wycofana ze sprzedaży. Ma zawierać substancje halucynogenne

Czeska Państwowa Inspekcja Rolno-Spożywcza jest zdania, że ziołowa herbata Loyd powoduje niepożądane skutki uboczne. Zawarte w niej atropina oraz skopolamina mogą wywoływać halucynacje, zachowania agresywne, a nawet depresję. Każdy, kto kupił w Czechach pochodzącą z Polski herbatę o smaku żurawinowym, może ubiegać się o zwrot pieniędzy. Produkt firmy Mokate został wycofany ze sklepów sieci Albert na terenie całego kraju. U nas herbata jest nadal obecna na sklepowych półkach i nic nie wskazuje na to, by coś w tej kwestii się zmieniło. Niektórzy próbują dowodzić, że chęć ukarania producenta za "wprowadzenie do sprzedaży substancji zakazanych" to kontynuowanie wojny z polską żywnością. Kilka tygodni temu Czesi zdecydowali, że należy wycofać z obrotu i zniszczyć 5 mln jaj pochodzących z Polski (więcej w materiale poniżej - "Czesi idą na wojnę z naszą żywnością? Właśnie zniszczyli 5 milionów jaj z Polski").

halucynogennaherbatazdrowienarkotyki

Transport kokainy trafił do Lidla. "Pomyłki to rzecz normalna"

Narkotyki warte co najmniej 80 milinów złotych trafiły przez przypadek do Lidla w Zgierzu (woj. łódzkie) dzień przed Wigilią. Blisko 387 kg czystej kokainy z Kolumbii było ukryte w w kartonach z bananami. Pracownicy sklepu zauważyli, że część z nich waży więcej od pozostałych - tak znaleźli pakunki z białym proszkiem. "Chcielibyśmy tylko podkreślić, że nie mamy nic wspólnego z tym transportem" - oświadczyło Biuro prasowe Lidl Polska. Na razie nie wiadomo czy narkotyki były przeznaczone na polski rynek, czy też trafiły do naszego kraju przez przypadek. "Pomyłki w transporcie narkotyków z Ameryki Południowej to rzecz normalna. Z krajów takich jak Kolumbia, Peru czy Wenezuela jest wysyłanych tyle transportów, że regularnie dochodzi do pomyłek" - powiedział portalowi tvp.info oficer CBŚP zajmujący się przestępstwami narkotykowymi.

kokainawLidlunarkotykiLidl

Ojciec przekazuje dziecku smutną wiadomość. Ku przestrodze dla innych

Już kilka razy pisaliśmy na temat rodziców, którzy przy swoich dzieciach przedawkowali narkotyki. Para w samochodzie po zażyciu heroiny z małym dzieckiem, czy kompletnie nieprzytomni rodzice na filmie udostępnionym przez własne dzieci. Kilka dni temu do sieci trafił wzruszający, i przeraźliwie smutny filmik dodany na Facebooku przez Brendena Bickerstaff-Clarka. Mężczyzna postanowił zarejestrować moment, w którym mówi swojemu 8-letniemu synkowi o śmierci matki, która przedawkowała narkotyki. Chłopiec jest w kompletnej rozsypce. Dlaczego taki moment mężczyzna postanowił upublicznić? "Zrób wszystko, żeby nigdy nikt nie musiał przekazywać twojemu dziecku, że umarłeś przez narkotyki” napisał Bernard. Dodał też:"Poprosiłem kogoś o zarejestrowanie tego momentu, żeby uzależnieni rodzice zrozumieli, czym może się to skończyć” . Czy ludzie wezmą sobie po obejrzeniu tego filmu jego słowa do serca i postanowią skończyć z nałogiem. Miejmy nadzieje, że chociaż niektórzy.

przedawkowanienarkotykówdzieckonarkotyki

Narkotyki ukryte na stacji benzynowej znalazł... kruk!

O tym jak inteligentne potrafią być kruki, dowiedziała się we wtorek australijska policja, kiedy na stacji benzynowej znaleziono metaamfetaminę leżącą koło dystrybutora. Jaki związek mają narkotyki z ptakiem, zapytacie? Po niecodziennym odkryciu oczywiste było sprawdzenie nagrań z monitoringu stacji. Policjanci mieli nadzieję, że kamery zarejestrowały odpowiedzialną za pakunek osobę. Ku ich zdziwieniu, wideo przedstawiało... kruka. Ptak najprawdopodobniej szukał czegoś do jedzenia i w ten sposób znalazł ukrytą na stacji metaamfetaminę. Nagranie możecie obejrzeć na stronie, do której link jest zamieszczony poniżej.

policyjnezwierzętanarkotyki

Rodzice przedawkowali narkotyki. Nagranie trafiło do sieci!

Pewne rodzeństwo ze Stanów Zjednoczonych opublikowało szokujący materiał na Facebooku. Na wideo pokazali swoich rodziców, którzy byli całkowicie odurzenie narkotykami. Najprawdopodobniej przedawkowali heroinę. Matka wydawała się być całkowicie nieprzytomna, córka sprawdzała jej odruchy świecąc telefonem prosto w twarz. Ojciec również był już na skraju wyczerpania. Rodzeństwo pokazało światu, jaki koszmar muszą przechodzić. Zapewne to nie pierwsza taka sytuacja ich rodziców. Zobaczcie to szokujące nagranie!

NaćpaniRodzicenarkotykiuzależnienie

Babcia od narkotyków! 80-letnia kobieta handlowała amfetaminą.

W Lublinie funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji złapali aż siedem osób zamieszanych w sprzedawanie narkotyków. Szefem całej grupy był 51-letni mężczyzna. Policja zabezpieczyła u niego ponad 7 kg amfetaminy i 90 tys. zł w gotówce. Co w tym wszystkim jest takiego niezwykłego? Mężczyzna w cały biznes wplątał własną matkę. To 80-letnia kobieta! Staruszka w aktywny sposób brała udział w sprzedaży narkotyków. Handlowała amfetaminą i marihuaną. Za handel tymi rzeczami wszystkim zatrzymanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

narkotykipolicja

Rodzice przedawkowali narkotyki. W samochodzie znajdowało się dziecko

Policjanci udostępnili w internecie zdjęcie nieprzytomnych po zażyciu narkotyków rodziców. Kobieta i mężczyzna znajdują się w samochodzie. Na tylnym siedzeniu widać czteroletniego chłopca, ich syna. Fotografia ma w drastyczny sposób ukazać problem uzależnienia od heroiny oraz tragiczne skutków jej zażywania. Wstrząsający widok budzi wiele emocji z racji autentyczności obrazu. Nie jest to kadr kampanii społecznej ani spotu przeciwko narkomanii. Zdjęcie z policyjnej interwencji opublikowały już amerykańskie media. Ma być ono przestrogą. Chłopczyk z Ohio został oddany pod opiekę pracowników socjalnych. Rodzicom natomiast zostaną postawione zarzuty: spożywanie narkotyków w miejscu publicznym, jazda pod wpływem niedozwolonych środków oraz zagrożenie życia dziecka.

dzieckonarkotyki