Polscy projektanci z sukcesem w prestiżowym konkursie. Nawet Coca-Cola nie mogła się z nimi równać!

Rosyjski konkurs architektoniczny Best Office Awards jest niezwykle prestiżowym i wyjątkowym wydarzeniem. Każdego roku bierze w nim udział ponad 100 projektów z całego świata. Konkurują ze sobą międzynarodowe marki takie jak Google, Microsoft czy The Walt Disney Company. Laureatami tegorocznej edycji, w kategorii najlepszego biura zagranicznego, zostali polscy projektanci. Paweł Garus i Jerzy Woźniak są założycielami i głównymi architektami firmy, której dziełem jest projekt aranżacji wnętrz norweskiej firmy Opera Software. Projekt polskich projektantów pokonał m.in propozycję Coca Coli! Dopełnieniem sukcesu było uroczyste wręczenie nagród na gali w Moskwie, która odbyła się 1 czerwca 2017 roku. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

biuronamedalnagrodyarchitektura

Wybrano najlepszą fotografię 2016 roku. Wyniki World Press Photo

Do World Press Photo, najważniejszego konkursu branżowego fotografów z całego świata pracujących dla prasy, zgłoszono około 80 tys. zdjęć autorstwa ponad 5 tys. fotoreporterów z aż 125 krajów! Jury stanęło przed niezwykle trudnym wyborem. Autorem zdjęcia, które zdobyło ich największe uznanie jest pracujący dla agencji Associated Press fotograf Burhan Ozbilici. Wykonane przez niego zwycięskie zdjęcie przedstawia 22-letniego Mevluta Merta Altintasa, policjanta po służbie, zabójcę ambasadora Rosji w Turcji Andrieja Karłowa. Konflikt w Syrii i Iraku, kryzys migracyjny, czy igrzyska w Rio to tematy pozostałych wyróżnionych zdjęć. Wśród prac nie brakuje także zdjęć natury, które pokazują niszczycielskie działanie człowieka na otaczający świat. W naszej galerii zobaczycie kilka nagrodzonych prac, wśród nich oczywiście tę zwycięską. Wszystkie znajdziecie na: https://www.worldpressphoto.org/collection/photo/2017.

WorldPressPhotonagrodyzdjęcia

Rozdano nagrody BAFTA. " La La Land" króluje!

W Londynie rozdano prestiżowe nagrody filmowe BAFTA. Są one równie ważne dla aktorów, jak nadchodzące Oscary! Kto zwyciężył? W kategorii film był to nominowany do Oscara "La La Land". Produkcja zdobyła również 4 inne nagrody : w kategorii reżyseria, aktorka pierwszoplanowa (Emma Stone), muzyka oraz zdjęcia. W kategorii filmów nieanglojęzycznych zwyciężył "Syn Szawła". Nagroda za najlepszą animacje powędrowała do "Kubo i dwie struny", co dla wielu było zaskakujące, iż faworytem wydawał się być "Zwierzogród". Najlepszym aktorem okazał się być Dev Patel za film "Lion. Droga do domu". Listę wszystkich nagrodzonych znajdziecie w linkach poniżej.

filmynagrody

Nie papież Franciszek i nie Barack Obama. Duńska wolontariuszka najbardziej inspirującą osobą na świecie

Redakcja austriackiego magazynu "Ooom" stworzyła listę najbardziej inspirujących ludzi na świecie. W pierwszej dziesiątce znaleźli się: Dalajlama, Leonardo Di Caprio, Mark Zuckerberg, papież Franciszek czy Barack Obama. Pierwsze miejsce przyznano jednak duńskiej wolontariuszce Anji Ringgren Lovén, która od pięciu lat mieszka w Nigerii i prowadzi tam sierociniec. Cały świat dowiedział się o kobiecie na początku roku. Wszystko za sprawą zdjęcia, na którym widać jak podaje ona butelkę wody skrajnie niedożywionemu i odwodnionemu 2-letniemu nigeryjskiemu chłopcu. Dziecko zostało porzucone przez swoich rodziców, ale dzięki opiece i miłości Anji przeżyło i obecnie mieszka z nią w prowadzonym przez nią sierocińcu. Jak przekonuje redakcja magazynu "Ooom", Dunka zasługuje na ten tytuł, ponieważ dzięki swojej działalności charytatywnej jest przykładem dla milionów ludzi na świecie. "Gdyby odwaga miała imię i nazwisko, nazywałaby się Anja Ringgren Lovén" - piszą.

najbardziejinspirującanagrodypomoc

Kożuchowska odznaczona przez prezydenta. Wyróżniła się służąc państwu?

Podczas wczorajszego Święta Niepodległości prezydent Andrzej Duda uhonorował osoby zasłużone w służbie państwu i społeczeństwu. Odznaczone zostały m.in. Halina Frąckowiak, Anita Włodarczyk i Małgorzata Kożuchowska. Aktorce przyznano Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za „wybitne zasługi w pracy artystycznej i twórczej”. Nie wszystkim spodobało się odznaczenie znanej z seriali celebrytki. "No nie wiem, czy Pani zasługi są aż tak wielkie i czy nie chodzi tutaj o poparcie dla rządzących? Bo bardziej zasłużonych jest spora grupa, tylko stoją po drugiej stronie!" - to jeden z komentarzy odnoszących się do wpisu Kożuchowskiej na Facebooku, w którym dziękuje za przyznane odznaczenie.

celebryciwpolitycenagrody11listopada

Studenckie Oscary dla Polek!

W filmowym światku na pewno będzie głośno o dwóch Polkach, które otrzymały medale Student Academy Award (tzw. studenckie Oscary) rozdawane przez Amerykańską Akademię Filmową. Pierwsza z nich, Karolina Kochańska, została wyróżniona za film "Lokatorki", który nagrodzono brązowym medalem w kategorii obcojęzyczna etiuda fabularna. Jej produkcja to opowieść o kobiecie, która po kupnie mieszkania na aukcji komorniczej musi zmagać się z licznymi przeciwnościami losu. Pierwsza z nich? Klucze do nowego lokum nie pasują...Z kolei złotym medalem nagrodzono krótkometrażową animację "Once Upon a Line" autorstwa Alicji Jasiny ze Szczecina, tegorocznej absolwentki USC School of Cinematic Arts w Los Angeles. To świetny film, który opowiada historię wiodącego monotonne życie mężczyzny, który pewnego dnia poznaje miłość swojego życia. Co ciekawe, wszystkie filmy, które znalazły się w finale Studenckich Oscarów, mogą zabiegać o nominacje do głównych Oscarów! Trzymamy kciuki!

nagrodykinoOscary

Misiek z Polski otrzymał prestiżową nagrodę

Polskie firmy coraz częściej są doceniane na świecie, otrzymują prestiżowe nagrody czy kontrakty. Ostatnio produkt firmy Whisbear Szumiący Miś założonej przez dwie mamy - Julię Sielecką-Jastrzębską i Zuzannę Sielecką-Kalczyńską - otrzymał prestiżową nagrodę w konkursie Innovation Award 2016 w Niemczech w kategorii...dziecięca zabawka! Za co wszyscy pokochali szumiącego misia? Miś ma być sposobem na dziecięce kolki! Stworzona przez dwie mamy maskotka szumi jak suszarka do włosów. Ten dźwięk uspokaja płaczącego malucha, ponieważ przypomina mu to, co słyszał w brzuchu mamy. Ale to nie jego jedyna zaleta. Dzięki szeleszczącym uszkom i łapkom oraz kolorowemu materiałowi zabawa nim dostarcza dziecku wielu wrażeń. Poza tym magnesy ukryte w łapkach misia ułatwiają przenoszenie go. Chociaż firma działa dopiero od dwóch lat, to zdążyła już zyskać zaufanie rodziców, a otrzymana poza granicami kraju nagroda świadczy o tym, że to dopiero początek jej sukcesów!

dladziecinagrodyzabawki

Znamy już listę nominowanych do MTV Video Music Awards!

Gala MTV Video Music Awards, podczas której docenione zostaną najlepsze teledyski roku, odbędzie się już wkrótce, bo 28 sierpnia w nowojorskim Madison Square Garden. Poznaliśmy nominowanych i nie będzie chyba dla was zaskoczeniem, że najwięcej nominacji zgarnęły królowe światowej sceny muzycznej- Beyoncé i Adele. A za jaki teledysk dostały nominacje i z kim będą musiały konkurować, dowiecie się z poniższych linków, w których umieściliśmy klipy z najważniejszej kategorii gali - Video of the Year. Macie swoich faworytów?

MTVVideoMusicAwardsnagrodyteledyski

Nagrody TVP Polonia

Od 1995 r. TVP Polonia przyznaje nagrodę „Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju” . W tym roku wśród laureatów znaleźli się Zofia Boris – działaczka polonijna, wiceprezes Kongresu Polonii Amerykańskiej oddziału Illinois, Aleksandra Kurzak – śpiewaczka operowa, sopranistka, Olga Malinkiewicz – naukowiec, fizyk,, Agnieszka Radwańska – tenisistka, , Jan Czuryłowicz – ekonomista, zaangażowany w działania na rzecz demokratycznych przemian w Europie Środkowej oraz Piotr Małoszewski – naukowiec, geolog, prezes Polskiej Macierzy Szkolnej w Niemczech. Koncert galowy z rozdaniem nagród odbędzie się 2 maja o godz. 18:00 na Zamku Królewskim w Warszawie.

nagrodytvptvppolonia