Znamy najlepiej zarabiających muzyków 2017 roku

Amerykański dwutygodnik "Forbes" opublikował listę najlepiej zarabiających muzyków 2017 roku. Na pierwszym miejscu uplasował się P. Diddy, który w przeciągu 12 miesięcy zwiększył swój majątek o 130 milionów dolarów. Amerykański artysta pojawił się na szczycie rankingu nie po raz pierwszy. Tak ogromną sumę pieniędzy zapewniła mu trasa koncertowa artystów z jego wytwórni - Bad Boy Records - przynosząca duże zyski, liczne kontrakty oraz dobre inwestycje. Drugie miejsce po raperze przypadło Beyonce, która dzięki swojej trasie koncertowej "Formation World Tour" zarobiła 105 milionów dolarów. Ostatni na podium znalazł się pochodzący z Kanady raper Drake. Artysta zarobił 94 miliony dolarów. W pierwszej piątce znaleźli się także The Weekend, zarabiając 92 miliony oraz grupa Coldplay zyskując 88 milionów.

podsumowanie2017muzykapopświatmuzyki

Tego słuchaliśmy najczęściej w 2017 roku!

Aplikacja Spotify przedstawiła, czego słuchali jej użytkownicy najczęściej w 2017 roku. Które utwory, albumy i którzy artyści zyskali największą sympatię? W Polsce i na świecie pierwsze miejsce zajął Ed Sheeran. Artysta ten przez cały rok zagrał mnóstwo niesamowitych koncertów oraz zdobył miliony wyświetleń swoich teledysków w serwisie YouTube i aplikacji Spotify. Jego piosenka "Shape of You" została odsłuchana prawie 1,5 miliarda razy. Całą listę najpopularniejszych utworów, albumów oraz artystów 2017 roku znajdziecie w materiałach zamieszczonych poniżej.

najpopularniejszepiosenki2017muzykapopświatmuzyki

Nazwano ulicę na cześć Rihanny. Sprawdź, gdzie się znajduje!

Zdarza się, że nazwy ulic się zmieniają. Do tej pory były to przypadki związane z historycznymi postaciami i wydarzeniami oraz szczególnie ważnymi datami. W ostatnim czasie obserwowaliśmy także zmiany nazw ulic na takie, które wywodzą się od nazwisk czy pseudonimów znanych osób. W podobny sposób powstała niedawno nazwa ulicy na cześć Rihanny. Gwiazda muzyki pop wychowywała się i mieszkała przez 16 lat na Barbadosie, na ulicy Westbury New Road. Od teraz nosi ona nazwę Rihanna Drive. Piosenkarka na oficjalnym otwarciu nie kryła zadowolenia, dumy i wzruszenia.

ulicaRihannymuzykapopświatmuzyki

Adele przerywa koncert, aby zganić ochroniarza!

Adele, to brytyjska gwiazda, która jest jedną z najchętniej słuchanych wokalistek na świecie. Jej płyty sprzedają się w milionach egzemplarzy, dlatego też jest ona jedną z najlepiej sprzedających się artystek w historii muzyki! Gwiazda potrafi jednak i zaszokować ostrą wypowiedzią. Nie wierzycie? Podczas ostatniego z jej koncertów w Melbourne, Adele przerwała występ, aby zwrócić uwagę jednemu z ochroniarzy, który pilnował, by na widowni panował względny spokój. Fani artystki próbowali wstać i lepiej ją zobaczyć. Ochroniarz prosił jednak, aby siedzieli. "Zanim przejdziemy do następnej piosenki...Przepraszam, proszę pana, wiem, że to pana praca, ale czy mógłby pan przestać kazać ludziom siadać na miejscu? To koncert, jeśli ludzie nie widzą sceny, to wstają. Jeśli tak cię martwi taniec innych, nie przychodź ku*wa na koncert. Jeśli zobaczę jeszcze jedną osobę, której każe się usiąść, przysięgam..."- powiedziała Adele. Fani nagrodzili artystkę za takie zachowanie gromkimi brawami.

gwiazdyAdelemuzykapop