Drake przerwał koncert, bo fan obmacywał kobiety. "Przestań, albo zejdę ci wpie***lić"

Głośna akcja #MeToo zwróciła uwagę na problem molestowania seksualnego i, mamy taką nadzieję, otworzyła oczy wielu panom. W Sydney z powodu natarczywego zachowania jednego z mężczyzn przerwano koncert kanadyjskiego artysty Drake'a. Zadecydował o tym sam wokalista. "Jeśli nie przestaniesz obmacywać dziewczyn, to zejdę tam, aby ci wpie***lić" - zareagował ostro artysta, który w wielotysięcznym tłumie dostrzegł próbę napastowania młodych kobiet. "Nie żartuję. Jeśli nie nie zmienisz swojego zachowania, podejdę tam osobiście i skopię ci dupę" - dodał ze sceny wkurzony Drake. Publiczność zareagowała gromkimi brawami i słowami poparcia wobec postawy piosenkarza. Ochrona wyprowadziła wskazanego przez Drake'a mężczyznę, a koncert wznowiono. Wielokrotnie wyróżniany prestiżowymi nagrodami artysta powinien stać się przykładem dla świadków przemocy wobec kobiet. Szybka i zdecydowana reakcja może nie tylko zapobiec tragedii, ale również pokazać, że społeczeństwo nie wyraża przyzwolenia na "przystawanie się" do dziewczyn, które sobie tego nie życzą. Brawo, Drake!

Drakewobroniekobietmolestowaniekoncerty

Skandal w austriackim "Top Model" - uczestniczki miały pozwalać się dotykać!

W austriackiej wersji słynnego programu, w którym uczestniczki chcą zostać profesjonalnymi modelkami, doszło do bardzo kontrowersyjnej konkurencji. Zawodniczki miały 15 minut na rozebranie się do naga i pozowania z nieznanym mężczyzną, który miał trzymać je za piersi i narządy płciowe. Nie wszystkie wytrzymały napięcie. Jedna z dziewczyn podczas sesji wybuchnęła płaczem, inna nie była w stanie dokończyć zdjęć. Internauci zastanawiają się, czy widzowie austriackiej telewizji mieli okazję obejrzeć molestowanie seksualne na żywo. Większość jest zniesmaczona postawionym przed kobietami zadaniem. Niektórzy uważają jednak, że niedoszłe modelki podpisując umowę na udział w programie, same się na to zgodziły. Co Wy sądzicie o tej sytuacji?

dziwnezadaniewtopmodelmodelingmolestowanie

Hasztag #MeToo opanował Twittera i Facebooka. Kobiety na całym świecie wyznają, że były ofiarami molestowania seksualnego!

W ubiegłym tygodniu cały świat dowiedział się o zarzutach o molestowanie seksualnie wobec amerykańskiego producenta filmowego Harveya Weinsteina ("Pulp Fiction", "Zakochany Szekspir", "Władca Pierścieni"). Angelina Jolie, Gwyneth Paltrow, Ashley Judd czy Kate Beckinsale to tylko niektóre aktorki, które otwarcie wyznały, że były jego ofiarami. Lista jest o wiele dłuższa... W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat 65-letni producent molestował także asystentki i inne pracownice swojej firmy. Na fali skandalu ujawnionego przez dziennik "New York Times" w mediach społecznościowych miliony kobiet zaczęło przyznawać się do bycia ofiarami przemocy seksualnej. Akcję opatrzoną hasztagiem #MeToo (#JaTeż) zapoczątkowała aktorka Alyssa Milano, która napisała na Twitterze:"Ja też. Gdyby wszystkie kobiety, które były kiedyś molestowane seksualnie, napisały "Ja też" w statusie, być może pokazalibyśmy ludziom, jaką skalę ma to zjawisko (więc kopiuj i wklej)". Jak podaje RMF FM, w ciągu doby na Facebooku pojawiło się aż 12 milionów wyznań dotyczących molestowania, a na Twitterze 500 tysięcy. Podobnych postów wciąż przybywa. Do akcji przyłączyły się również Polki. Weinstein w oświadczeniu, które wydał po wybuchu afery napisał: "Wychowałem się w latach 60. i 70., kiedy wszelkie reguły dotyczące zachowań w miejscu pracy były inne. Taka była wtedy kultura". Musimy mówić głośno, że na molestowanie przyzwolenia nie było i nie będzie nigdy!

MeTookobietamolestowanie

Studentka stworzyła "mapę dotyku". Pokazuje, jak wygląda przemoc seksualna

Praca zaliczeniowa 19-letniej Emmy Krenzer, studentki sztuki z Nebraski, z prędkością światła obiegła sieć. Za pomocą pokrytego kolorowymi farbkami nagiego ciała pokazała, jak wygląda przemoc seksualna. Kolorowe odciski dłoni i palców wskazują miejsca, które dotykane są najczęściej. Barwy mają swoją legendę. Kolor fioletowy i niebieski symbolizują pełen uczuć dotyk rodziców, kolor zielony oznacza rodzeństwo, żółty przyjaciół, a kolor pomarańczowy stanowi dotyk ukochanej osoby. Jedna barwa swoim natężeniem zdecydowanie wyróżnia się na tle innych. To kolor czerwony, który należy do osoby nie mającej od nas przyzwolenia na jakikolwiek dotyk. Internauci są wdzięczni Emmie za jej projekt. "Wiele osób mówiło mi, że moja praca ich wzruszyła, a inni dziękowali mi za to, że ją stworzyłam. Kiedy słyszę takie słowa, trudno jest mi wyrazić, co czuję. To duże wyróżnienie" - mówiła 19-latka w rozmowie z BuzzFeed News.

mapadotykusztukamolestowanie

Rząd wprowadza specjalne zasady dla turystek w Indiach

Rząd w Indiach wprowadził szereg zasad, które regulują zachowania dla kobiet przebywających na terenie kraju jako turystki. Przede wszystkim kobiety nie powinny chodzić wieczorem same po małych miejscowościach, nie powinny też nosić spódnic ani sukienek. Ważnym elementem jest także zrobienie zdjęcia tablicom rejestracyjnym samochodów, do których wsiadają podróżując i wysyłanie tych fotografii znajomym. Wszystko ma służyć bezpieczeństwo i ochronie przed gwałtami czy molestowaniem, które w Indiach są na porządku dziennym. Według statystyk ofiarami przemocy seksualnej codziennie padają tam 92 kobiety. Feministki przekonują, że wina leży po stronie mężczyzn mieszkających w Indiach, którzy codziennie za sprawą słów czy też nachalnych dotyków molestują kobiety.

indiepodróżemolestowanie

Krakowski chirurg oskarżony o molestowanie!

Znanemu krakowskiemu chirurgowi i wykładowcy, pracownikowi II Katedry Chirurgii Ogólnej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Maciejowi M., prokuratura postawiła zarzuty molestowania seksualnego i znęcania się nad studentami. Sprawę zgłosił sam pokrzywdzony. Oskarżony nie przyznaje się do winy. Pierwsza rozprawa odbędzie się pod koniec maja. Maciejowi M. grozi 8 lat więzienia.

krakowskichirurgmolestowanie