Nowy serial Netflixa opowie o marihuanie

Nowy serial Netflixa Disjointed zadebiutuje już 25 sierpnia. Główną rolę zagra w nim Kathy Bates. Serial jest komediowym przedstawieniem historii Ruth, która przez całe swoje życia walczyła o legalizację marihuany. W końcu udaje się jej osiągnąć cel i zaczyna prowadzić swój własny sklep, w którym ma aż trzech stałych klientów. Każdy z nich uwielbia nadużywać palenia zioła. W serialu wystąpią także Elizabeth Alderfer, Dougie Baldwin, Tone Bell. Na obecną chwilę zamówiono 20 odcinków. Czy serial pokaże negatywne czy raczej pozytywne skutki spożywania marihuany, przekonamy się już w sierpniu!

serialewprodukcjinetflixmarihuana

"Weed nails" podbijają Instagram. Niebezpieczny trend?

W social mediach pojawiły się zdjęcia nowej mody na zdobienie paznokci. Kobiety używają do tego celu liści marihuany. Można tam zobaczyć małe kawałeczki rozdrobnionych liści konopi lub nawet całe ich listki. Na Instagramie stworzono nawet specjalny hasztag #weednails, który ma ponad 3000 oznaczeń. Pod swoimi zdjęciami kobiety umieszczają wskazówki jak osiągnąć korzystny efekt na paznokciu. Jednak eksperci są zaniepokojeni. Uważają, iż promowanie marihuany, która w wielu krajach na świecie jest niedozwolona i uważana za narkotyk może mieć fatalne skutki wśród wychowania młodzieży. Młodzi ludzie czerpią bowiem wzorce właśnie z social mediów i uważają, że to co jest tam dodane jest modne i dobre. Panująca obecnie moda na paznokcie z marihuaną to pożywka dla handlarzy narkotyków i rozprzestrzeniania swojego towaru. A wy co myślicie na temat tego trendu?

modamarihuana

PiS chce wprowadzić leczniczą marihuanę?

W ciągu kilku najbliższych tygodni do sejmu ma trafić projekt ustawy o leczniczym zastosowaniu marihuany. Taką decyzję podjął wiceszef sejmowej komisji zdrowia. Do użytku miałyby zostać wprowadzone preparaty z pochodnymi oleju marihuany. Są jednak pewne zastrzeżenia. Wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas podkreśla, że "są one preparatami narkotycznymi i tak będą traktowane". Ich stosowanie przez pacjentów miałoby zostać potwierdzone pełną diagnozą oraz zaleceniami lekarskimi. Rzecznik PiS Beata Mazurek powiedziała "My, jako Prawo i Sprawiedliwość, opowiadamy się za tym, aby lecznicza marihuana była dostępna na receptę w aptekach". Czy dojdzie do przyjęcia ustawy? Cała sprawa wróciła po śmierci byłego rzecznika SLD Tomasza Kality, który walczył o zalegalizowanie leczniczej marihuany. Olej z konopi miał pomóc w walce z nowotworami, była to tzw. "ustawa Kality".

marihuanazdrowieleki

Palący ojcowie narażają swoje przyszłe dzieci na poważne choroby?

Według najnowszych badań dzieci, których ojcowie palili przed ich poczęciem, są ponad trzy razy bardziej narażone na astmę. Na rozwój dziecka wpływa nie tylko styl życia matki podczas ciąży i przed nią, ale również i styl życia ojca. Naukowcy uważają, że plemniki palaczy są uszkodzone przez nikotynę. Według badań ojcowie, którzy zaczęli palić przed 15 rokiem życia zwiększają ryzyko uszkodzenia genów u swojego przyszłego dziecka. Istnieje coraz więcej dowodów na to, że środowisko życia ojca ma wpływ na rozwój późniejszych pokoleń. Również palenie marihuany częściej niż raz w tygodniu obniża o około 29 procent męską płodność. Według badaczy nawyki żywieniowe mogą wpłynąć na sposób w jaki jego potomstwo metabolizuje glukozę i radzi sobie z cholesterolem. Panowie, rzucicie palenie? :)

paleniezdrowiemarihuana

"Marychomat" powie policji, czy paliłeś zioło

Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda chwalą się swoim nowym wynalazkiem, który internauci już okrzyknęli mianem "marychomatu". Jak możecie się domyślić z nazwy, "marychomat" będzie wskazywał obecność THC w organizmie, a służyć będzie przede wszystkim policjantom. Okazuje się bowiem, że w niektórych stanach po wprowadzeniu legalizacji marihuany drastycznie wzrosła liczba kierowców, którzy jeżdżą po wypaleniu skręta! Jak będzie działał ten wynalazek? Wystarczy, że funkcjonariusz, albo niepewny swojego stanu kierowca, pobierze próbkę śliny, a urządzenie wyśle poprzez Bluetooth informacje o wykrytym stężeniu wprost na ekran smartfona. Pomiar ma trwać nie więcej niż 3 minuty! Jednak ze względu na to, że THC utrzymuje się długo w organizmie (prawie miesiąc), to policjanci muszą ustalić, jakie stężenie substancji będzie mieściło się w normie. Naukowcy chwalą się również, że urządzenie można też przystosować do wykrycia w organizmie innych substancji np. heroiny, morfiny czy amfetaminy. Co myślicie o tym wynalazku? Czekamy na Wasze komentarze!

marihuanawynalazekmarychomat

Zamiast ryb hodował marihuanę

Mieszkaniec Warszawy został zatrzymany przez policję za nielegalne uprawianie konopi. W budynku, który przeznaczony był do hodowli ryb, rosło około 150 krzewów marihuany. Cała plantacja została w profesjonalny sposób wyposażona; plantator posiadał specjalne lampy, wentylatory i nawozy do produkcji. Zatrzymany tłumaczył się funkcjonariuszom, że tylko opiekował się całą hodowlą, a sam wcale nic nie uprawiał. Wartość marihuany to około 250 tys. złotych. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

marihuanakara

Chorzy w Kanadzie będą mogli hodować marihuanę!

Kanadyjskie ministerstwo zdrowia ogłosiło, że pacjenci korzystający z medycznej marihuany będą mieli pozwolenie na hodowlę "ograniczonej ilości" rośliny na własny użytek! Chorzy, aby uprawiać marihuanę muszą zarejestrować się w ministerstwie zdrowia. Nie będą musieli jednak sami zajmować się roślinami. Rząd umożliwi im wyznaczenie kogoś, kto im w tym pomoże. Jeśli chorzy nie zdecydują się na uprawę, będą mogli sprowadzać medyczną marihuanę od jednego z 34 wyznaczonych przez ministerstwo producentów! To przełomowa decyzja, za którą pójdą być może inne państwa! Ustawa wejdzie w życie 24 sierpnia!

marihuanaustawa