Zombie pociąg w Warszawie w piątek 13-tego!

13 stycznia w piątek po warszawskich torach przejedzie Zombie pociąg! Event "ZOMBIE EXPRESS – EXPRESS YOURSELF” zostanie zrealizowany dzięki Centrum Kultury Koreańskiej w Warszawie, Kinokawiarni Stacja Falenica, Warszawa Powiśle i firmie Mayfly. W ramach wydarzenia uczestnicy zabawy będą mieli okazję obejrzeć przedpremierowo południowokoreański "Zombie Express" (produkcja określana jako "pierwszy ambitny film o zombie" pojawi się w polskich kinach 20 stycznia). Po seansie nadejdzie czas na przejażdżkę Zombie pociągiem, sesję fotograficzną i zombie party do białego rana. Inicjatorzy zachęcają współuczestników do przebrania się za nieumarłych - dla najlepszych przewidziane są nagrody!

zombiepociągkulturalnaWarszawahorrory

Niepublikowany wcześniej teledysk do "Every You Every Me" Placebo

Dokładnie 20 lat temu wydany został debiutancki album grupy Placebo o tym samym tytule. Zespół świętuje dwie dekady działalności fonograficznej i to na kilka ciekawych dla fanów sposobów - również dla tych z Polski! Poznaliśmy nowe wydawnictwa: „A Place For Us To Dream” oraz „Life's What You Make It”, dowiedzieliśmy się, że zespół zagra 29 października w Warszawie oraz poznaliśmy niepublikowany wcześniej teledysk do utworu "Every You Every Me”. Jeśli Wam się podoba, zachęcamy również do obejrzenia innych ciekawych klipów Placebo! Poniżej znajdziecie zestawienie, które przygotowało Antyradio.

PlacebokulturalnaWarszawakoncerty

Kultura do 20 zł w Twoim mieście!

Powstał portal, który informuje o wydarzeniach kulturalnych w wybranym mieście Polski. Głównym założeniem pomysłodawców było zestawienie seansów filmowych, spektakli teatralnych, wystaw sztuki oraz spotkań autorskich z wstępem wolnym lub biletami nie droższymi niż 20 zł. Internauci sami mogą zgłaszać wydarzenia przez wypełnienie odpowiedniego formularza. Portal został niedawno uruchomiony przez Ministerstwo Kultury i na razie proponowanych imprez jest niewiele, ale nie wątpimy, że szybko się rozwinie :) Sprawdźcie sami pod adresem: kulturadostępna.pl.

taniakulturakulturalnyKrakówkulturalnaWarszawa

Warszawa: Sabaton spotka się z fanami

Już za dwa dni premiera nowego albumu Sabatonu, "The Last Stand". W ramach promocji krążka zespół spotka się z fanami z Polski! 27 sierpnia (sobota) muzycy odwiedzą Empik w warszawskiej Arkadii. Przypominamy, że Sabaton wraz z Hunterem i Illusion zagra na festiwalu Rock of Freedom we Wrocławiu 29 sierpnia!

SabatonkulturalnaWarszawa

David Bowie w Warszawie

Dzisiaj mija dokładnie 6 miesięcy od śmierci Davida Bowie'ego. Mało kto wie o wizycie artysty w Polsce i wpływie, jaki nasz kraj wywarł na jego twórczość. Bowie odwiedził Warszawę w 1973 roku. Przypadkowy postój pociągu na Żoliborzu stał się impulsem do napisania piosenki pt. "Warszawa". Wielu krytyków uważa, że była ona przełomowa i wywarła ogromny wpływ na inspiracje pokolenia zachodnich artystów. Na Żoliborzu powstało wiele murali upamiętniających zmarłego muzyka. Najbardziej rozpoznawalną jest grafika nawiązująca do okładki płyty „Aladdin Sane". W polskiej wersji twarz Bowie'ego przysłania Pałac Kultury w kształcie błyskawicy.

kulturalnaWarszawaDavidBowie