Kólowa za kółkiem! Jedyna osoba w Wielkiej Brytanii, która może prowadzić bez prawa jazdy

Monarchini Wielkiej Brytanii królowa Elżbieta została przyłapana podczas prowadzenia samochodu. Za kierownicą usiadła zaraz po wyjściu z kościoła. Elżbieta słynie z tego, że lubi prowadzić samochody. Nauczyła się tego podczas pobytu w Women's Auxillary Territorial Service w trakcie II wojny światowej. Co ciekawe jest ona jedyną osobą w Wielkiej Brytanii, która może prowadzić auto bez wcześniejszego posiadania prawa jazdy! Królowa przejeżdżała przez Windsor Park. Dodajmy, że monarchini ma 91 lat, a za kółkiem radzi sobie bardzo dobrze!

transportkrólowaprawo

Wystawa strojów królowej Elżbiety

Na zamku Windsor można oglądać wystawę strojów królowej Elżbiety i jej siostry Małgorzaty. Wystawa ta otwarta została z okazji 90 urodzin monarchini. Znajdziemy tam stroje z lat młodości oraz kreacje noszone przez Elżbietę jeszcze nie tak dawno temu. Kolekcja składa się z różnych sukien balowych i sukienek zakładanych na śluby rodziny królewskiej, oficjalnych strojów wizytowych oraz mundurów. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć również kolorowych kapeluszy, będących nieodłączna częścią królewskiego stroju. Zobaczcie sami! Wystawę w zamku można obejrzeć do 1 października.

modakrólowa

90 urodziny królowej!

Dziś swoje 90 urodziny obchodzi królowa Wielkiej Brytanii - Elżbieta II. Jest ona najdłużej panującym brytyjskim monarchą. Z okazji urodzin Pałac Buckingham przypomina rzadko widywane zdjęcia Elżbiety z młodości - głównie z młodszą siostrą, Małgorzatą (zmarła w 2002 roku). Dodatkowo już wczoraj opublikowano zdjęcie pokazujące królową wraz z jej następcami w linii prostej - księciem Karolem, księciem Williamem oraz księciem Georgiem. Elżbieta II zainauguruje swoje urodziny otwarciem 6-kilometrowego królewskiego szlaku pieszego, a wieczorem zapali jeden z 900 lampionów, Principal Beacon, które we wszystkich krajach Wspólnoty Narodów mają być z tej okazji zapalone. Oficjalne uroczystości w Wielkiej Brytanii obchodzone będą jak zwykle w drugą sobotę czerwca.

urodzinywielkabrytaniakrólowa