Wynajął billboard, by odnaleźć ukochanego kota. To jego ostatnia deska ratunku!

Miłość do pupila potrafi być ogromna. Najlepszym tego dowodem jest historia 2,5-letniego kota Leona, którego od miesiąca poszukuje właściciel - Maciej Lipko z podszczecińskiego Ustowa. Pan Maciej znalazł zwierzę, gdy mieszkał na Mazurach. Zaplątany w sieci, wycieńczony, z uszkodzoną łapą trafił do kochającego domu, gdzie codziennie dbano o to, by niczego mu nie brakowało. Nagle 1 września Leon zniknął. Właściciel robił wszystko, żeby go odnaleźć. Dokładnie przeszukał okolicę, schroniska, wywieszał ulotki. Pytał w Towarzystwie Opieki nad Zwierzętami, upowszechniał informację o zaginięciu pupila w sieci... Niestety bez skutku. Zdesperowany, zmartwiony brakiem jakichkolwiek rezultatów postanowił wynająć ogromny billboard (!) przy ulicy Floriana Krygiera w Szczecinie, na którym umieścił informację o zaginięciu kota i nagrodzie za pomoc w jego odnalezieniu wraz ze swoim numerem telefonu. Pojawiła się na nim też istotna wskazówka - na prawej tylnej łapce Leona znajduje się blizna, nie ma też na niej jednego pazura. Pan Maciej podkreśla, że zwierzę jest wyjątkowe - potrafi m.in. reagować na własne imię! Trzymamy kciuki za jego odnalezienie!

billboardzzaginionymkotemzwierzętakoty

Płeć Garfielda przedmiotem sporu! Wikipedia oszalała!

Czy oglądając kiedyś przygody Garfielda zastanawialiście się może jakiej płci jest ten uroczy kot? Wątpimy. Jednak spór o to rozgorzał na Wikipedii! Wszystko zaczęło się od wpisu niejakiego Virgila Texasa, który stwierdził na Twitterze, że kreskówkowy bohater jest neutralny płciowo. Postanowił więc zmienić istniejący o nim artykuł na Wikipedii. Oparł się na wypowiedzi Jima Davisa, twórcy rudego kota, który stwierdził, że jego ogromną zaletą jest właśnie jego neutralność płciowa, brak rasy, narodowości, czy też brak dokładnego określenia wieku. Wielu nie zgodziło się z mężczyzną. WasghingtonPost.com podaje, że tekst na Wikipedii dotyczący płci uwielbianego kota zmieniono aż 20 razy! Musieli interweniować pracownicy, którzy zablokowali możliwość edytowania wpisu na jego temat! Zwolennicy teorii mówiącej, że Garfield jest kotem, twierdzą, że jego usposobienie nie pasuje do kobiety. Garfield jest bowiem bardzo marudny, leniwy i uwielbia się zajadać tuczącą lazanią. Przede wszystkim jednak podają oni, że w filmach z 2004 i z 2006 roku to mężczyzna podkładał bohaterowi głos. Dla innych bohaterowie kreskówek mogą być zarówno kobietami jak i mężczyznami, więc Garfield równie dobrze może być znudzoną życiem kotką! Jim Davis zrehabilitował się wyjaśniając, że Garfield jest mężczyzną i ma dziewczynę! Nie uciszyło to jednak rozwścieczonych internautów.

spóroGarfieldainternetkoty

Potrzebne są dwa koty i dwa pudełka, w tym jedno bez otworów...

"Żyjące stworzenia potrzebują powietrza, żeby oddychać. Nieżyjący przedmiot może żyć bez powietrza przez więcej niż kilka minut. Możesz zrobić eksperyment. Weź dwa drewniane pudełka. Wykonaj otwory na pokrywie jednego pudełka. Umieść małego kotka w każdym z nich. Zamknij je. Po jakimś czasie otwórz pudełka. Co widzisz? Kotek wewnątrz pudełka pozbawionego otworów zmarł" - to treść zadania z podręcznika "Nasz zielony świat" dla uczniów czwartej klasy, który wykorzystywany jest przez prywatne szkoły w Indiach. Celem eksperymentu jest pokazanie dzieciom, jak niezbędne do życia jest powietrze. Zadanie zszokowało opinię publiczną. Trudno się dziwić! Jego treść może skłonić dzieci do podobnych eksperymentów na innych zwierzakach, bądź na sobie! Autorzy podręcznika po reakcji jednego z rodziców zapowiedzieli, że wycofają książkę, a jej poprawiona wersja ukaże się w przyszłym roku. Na długo jednak to zadanie pozostanie w pamięci...

eksperymentzkotamizwierzętakoty

Kot został porzucony, bo był "zbyt brzydki"

Romeo to kot, który urodził się ze zniekształconym pyszczkiem. Jego właściciele porzucili go, ponieważ był "zbyt brzydki". Dyrektorka hiszpańskiego sanktuarium dla zwierząt znalazła porzuconego kociaka na ulicy, skąd trafił do jej ośrodka. Ze względu na odmienny wygląd nikt nie chciał adoptować Romeo. Ludzie uważali go za "innego" - tzn. gorszego od pozostałych kotów. Sanktuarium niedawno opublikowało na Facebooku zdjęcia i filmy z małym kociakiem, który szybko zyskał sympatię internautów. Nagranie z jego udziałem możecie obejrzeć klikając w materiał zamieszczony poniżej. Romeo skradł również nasze serca!

zwierzętakotyschronisko

Państwo Islamskie zabrania hodowli kotów!

W ostatnim czasie ISIS wydało nowy dekret. Jest to fatwa na posiadanie kotów. Zakaz zaczął obowiązywać ponieważ hodowla tych zwierząt stoi w sprzeczności z dżihadystyczną "wizją, ideologią i wiarą". Wiele osób może być zdziwionych tym faktem, ponieważ jeszcze jakiś czas temu bojownicy w mediach społecznościowych dodawali swoje zdjęcia wraz z tymi zwierzętami, głównie po to by zachęcić nowych rekrutów do wstąpienia w szeregi ISIS. Jeden z bojowników dostał nawet ponad 10 tys. propozycji na zawarcie małżeństwa, po dodaniu zdjęcia z kotem. Celowa propaganda skończyła się, a dżihadyści w mieście Mosul pukają do każdych drzwi ostrzegając mieszkańców przed obowiązującym nowy prawem oraz pozbywają się zwierząt.

ISISkoty