Papież Franciszek zmieni treść modlitwy "Ojcze Nasz"!

Papież Franciszek pragnie zmienić treść modlitwy "Ojcze Nasz". Chodzi o jeden z ostatnich wersów, który brzmi: "I nie wódź nas na pokuszenie". Głowa kościoła katolickiego twierdzi, że te słowa sugerują Boga, jako kogoś, kto wodzi na pokuszenie. "To złe tłumaczenie, bo sugeruje, że to Bóg wywołuje pokusy. Tymczasem to ja jestem tym, który ulega, a nie Bóg pcha mnie do pokusy, aby sprawdzić, czy ulegnę" - opowiadał Franciszek w wywiadzie dla włoskiej telewizji TV2000. Końcówka modlitwy miałaby brzmieć: "Nie pozwól, abyśmy ulegli pokusie". Myślicie, że uda mu się zrealizować cel? Dajcie znać!

decyzjaFranciszkareligiakontrowersje

Mężczyzna skazany za... gwałt online!

Bjorn Samstrom został skazany na 10 lat pozbawienia wolności za gwałt na 26 dziewczynach i jednym chłopcu poniżej 15 roku życia. Co dziwne, mężczyzna nigdy nie spotkał się ze swoimi ofiarami twarzą w twarz. Wszystko działo się podczas czatu z kamerką internetową. Pokrzywdzeni byli zmuszani do wykonywania aktów seksualnych. W przeciwnym razie, ich nagie zdjęcia trafiły by do publicznego obiegu. Jest to bardzo ważne wydarzenie, ponieważ pierwszy raz w historii akt gwałtu został potraktowany jako przestępstwo online. Mamy nadzieję, że ludzie zaczną traktować takie sprawy poważnie, a bezkarni gwałciciele zostaną ukarani.

skazanyzagwałtonlinekontrowersjeonline

Aby odziedziczyć tytuł, musi zmienić płeć. Tego chce dla niej ojciec!

Zgodnie z brytyjskim prawem tytuły szlacheckie oraz przywileje z nimi związane dziedziczone są w linii męskiej. Co w przypadku, kiedy arystokrata ma jedynie córki? 68-letni hrabia Roderick Francis Arthur Balfour jest ojcem czterech kobiet... i żadnego mężczyzny. Wszystko wskazywałoby na to, że spadkobiercą szlacheckiego tytułu zostanie młodszy brat jego ojca. Arystokrata wpadł jednak na pomysł wynikający z pewnej luki prawnej. Jego realizacja pozwoliłaby córce Balfoura na odziedziczenie tytułu. "Jedna z moich córek mogłaby powiedzieć, że zawsze czuła się mężczyzną, ale była zamknięta w ciele kobiety. Odziedziczy tytuł szlachecki jako mój syn" - wyjaśnia Brytyjczyk w liście otwartym do dziennika The Times. Nieoficjalnie mówi się o 42-letniej Kinvarze Balfour jako o tej, którą ojciec namawia do rozpoczęcia kuracji hormonalnej i ostatecznie zmienienia płci. Mimo że słowa arystokraty trudno wziąć na poważnie, Brytyjczyk od lat wykazuje niezrozumienie wobec prawa dziedziczenia i za konieczne uważa wprowadzenie w tej sprawie zmian. Podobnego zdania są - a jakże! - córki 68-latka. Czy jednak któraś uzna walkę ze średniowieczną tradycją na tyle poważną, by poświecić się dla rodu?

LGBTQkontrowersjerodzina

Nie żyje 7-latek! Matka wystawiła go za karę... na mróz

25 listopada w angielskim Birmingham doszło do tragedii, która wstrząsnęła całą lokalną społecznością. 7-letni Hakeem Hussain został, w ramach kary, wystawiony na próg domu przez własną matkę. Temperatura na zewnątrz wynosiła 2 stopnie Celsjusza. Gdy następnego dnia rano pod drzwi podjechali ratownicy, chłopiec już nie żył. Według ustaleń lekarzy oficjalną przyczyną śmierci była hipotermia. Kilka dni później jego 35-letnia matka oraz 56-letni wujek zostali zatrzymani. Nie wiadomo jeszcze jaka kara im grozi, wciąż poszukuje się świadków zdarzenia. Dyrektorka placówki, do której uczęszczał Hakeem, w wywiadzie z Guardianem powiedziała: "Był niezwykle utalentowany muzycznie i artystycznie. Będziemy za nim tęsknić". Mamy nadzieję, że winowajców spotka zasłużony wyrok.

wystawiładzieckonaśmierćdzieckokontrowersje

W Japonii otwarto pierwszą restaurację... z ludzkim mięsem!

Jedno z najstraszniejszych miejsc na świecie znajduje się w Tokio! Znajdziemy tam restaurację, w której można zjeść... ludzkie mięso. Miejsce to nazywa się "The Resoto ototo no shoku ryohin", co w skrócie znaczy "Jadalny brat". Ceny, w zależności od części ciała, wahają się od 100 euro, aż do 1000 euro. Pewien turysta z Argentyny był pierwszym klientem owej jadłodajni: "Smakowało jak wieprzowina. Przyprawiają całe mięso w taki sposób, że trudno rozróżnić smak ludzkiego, od tego, które spożywamy codziennie". W Japonii od 2014 prawo pozwala na jedzenie ludzkiego mięsa, jeśli zachowa się wszystkie warunki sanitarne (tak, też uważamy to za groteskowe stwierdzenie). Pewnie wszyscy zadajecie sobie pytanie, w jaki sposób zdobywają składniki? Otóż niektórzy sami oddają swoje ciała do konsumpcji. Przed śmiercią podpisuje się umowę z restauracją, na mocy której dostaje się około 30 tysięcy euro. Oczywiście wszystko dostaje rodzina zmarłego. Sam "zainteresowany" musi przejść na specjalną dietę, dzięki której będzie bardziej zdatny do spożycia. Ostatnim warunkiem, jaki trzeba spełnić, to bycie młodym człowiekiem. A Wy sprzedalibyście swoje ciało do eksperymentów kulinarnych? (Aktualizacja: Jak podały inne serwisy, informacja ta okazała się nieprawdą).

restauracjazludzkimmięsemjedzeniekontrowersje

Pofarbowała 2-letniej córce włosy. Chciała, by dziecko "wyrażało siebie"

Amy Lyn to matka 2-letniej dziewczynki. Kobieta nie należy do typowych matek, co można zauważyć po jej niecodziennym wizerunku. Jest wielką fanką piercingu i tatuaży, a eksperymentowaniem z wyglądem często chwali się w mediach społecznościowych. Trudno jednak pomyśleć, że do głowy przyszedł jej taki pomysł... Kobieta postanowiła pofarbować swojej córce włosy na różowo. Jak tłumaczy tę decyzję? "Uznałam, że pozwolę mojej córce zacząć wyrażać siebie tak szybko, jak to tylko możliwe. Dzięki temu będzie miała czas na odkrycie, kim chce być i będzie mogła skupić się na realizowaniu swoich marzeń" - komentuje matka dziewczynki. Jednak czy uczenie 2-letniego dziecka wyrażania siebie nie jest zbyt wczesne? Internauci oburzeni są całą sprawą.

farbowaniewłosówdzieckadzieckokontrowersje

Rewolucja na Facebooku! Będziesz musiał zrobić sobie zdjęcie

Facebook testuje nowe sposoby weryfikacji tożsamości. Losowi użytkownicy dostają od portalu polecenie, aby zrobili sobie zdjęcie. Chodzi tu oczywiście o potwierdzenie, że właściciel profilu nie jest "botem". Według kadry odpowiedzialnej za ten projekt sprawdzenie jest zmechanizowane. Rzadko zdarza się, aby człowiek ustalał autentyczność konta. Wszystko wskazuje jednak na to, że pomysł nie przetrwa próby czasu. Internauci muszą czekać kilka dni, aż zostanie udowodnione, że to oni znajdują się na zdjęciu. Bez tego nie można korzystać z konta. A Wy mieliście już do czynienia z nowymi zmianami technicznymi? Dajcie znać, co o tym myślicie!

nowaopcjafacebookaTechnologiekontrowersje

Kontrolerzy biletów agresywni w stosunku do czarnoskórej pasażerki! (WIDEO)

W sobotę Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych opublikował na swoim fanpage'u nagranie, przedstawiające atak kontrolerów na czarnoskórą kobietę w autobusie. Pokrzywdzona miała przy sobie bilet, ale nieskasowany. Gdy mężczyźni poprosili o okazanie dokumentów, okazało się, że ta nie ma ich przy sobie. Następnie próbowała wysiąść na najbliższym przystanku. Zaczęła się szarpanina, w wyniku której jeden z kontrolujących przewrócił i usiadł na kobiecie. Sprawą zajęła się już policja. Zabezpieczono nagranie z monitoringu pojazdu i już niedługo usłyszymy, co dalej czeka uczestników tej niecodziennej sytuacji.

kontrolerzaatakowałkobietępolskarzeczywistośćkontrowersje

Dziewczyna z Iranu upodabnia się do Jolie! Odrażający efekt

29-letnia mieszkanka Iranu, Sahar Tabar, jest zafascynowana Angeliną Jolie. Dziewczyna postanowiła zrobić sobie mnóstwo operacji plastycznych, aby upodobnić się do idolki. Jednak efekt tych zabiegów jest okropny. Sahar wygląda teraz jak chodzące zombie lub postać z horroru. Prowadzi swojego Instagrama, na którym śledzi ją prawie 400 tysięcy osób. Iranka wydaje się być zadowolona ze swojej twarzy, ale internauci zazwyczaj nie są zbyt przychylni. Pojawiły się głosy, że może to być "fejk". Pod Saharę miałaby podszywać się makijażystka, chcąca zachwycić innych swoim talentem. Jednak większość nie wierzy w takie wersje. To wszystko wygląda zbyt naturalnie, aby mogło być oszustwem. A co Wy o tym myślicie?

angelinajoliezombiekontrowersjeniesamowite

Polacy będą zamieniać się żonami! Kontrowersyjny program już wiosną w TV

Do mediów powoli docierają informacje na temat planowanych przez stacje telewizyjne programów, które znajdą się w nowej, wiosennej ramówce. Zastanawialiśmy się, czy coś jeszcze jest w stanie nas zaskoczyć, i znaleźliśmy odpowiedź na to pytanie prędzej, niż się spodziewaliśmy. Serwis wirtualnemedia.pl podał bowiem, że wiosną przyszłego roku na antenie TTV zadebiutuje program bijący rekordy popularności w 22 krajach na świecie - reality show "Zamiana żon". Formuła tego kontrowersyjnego formatu zakłada, że domownicy z dwóch skrajnie różnych domów na pewien czas zamienią się żonami. Widzowie śledzić będą ich zmagania z zasadami i nawykam nowej rodziny, a później wspólną wymianę ich doświadczeń i spostrzeżeń. Amerykańską wersję emitował Polsat, a w 2007 roku pierwszą polską wersję TV4. Będziecie oglądać?

zamianażonwpolskiejtvtvkontrowersje

Oskarżony za zbrodnie wojenne... wypił truciznę po odczytaniu wyroku! [WIDEO]

Slobodan Praljak nie żyje. Były chorwacki przywódca zmarł po tym, jak wypił truciznę na sali sądowej. Było to spowodowane odrzuceniem jego apelacji i podtrzymaniem wyroku 20 lat pozbawienia wolności. Po odczytaniu sentencji oskarżony krzyknął, że odrzuca decyzję trybunału i dodał: "Slobodan Praljak nie jest zbrodniarzem wojennym". Następnie wypił zawartość małego pojemnika i powiedział, że to była trucizna Jego prawniczka przetłumaczyła jego słowa sędziemu. Praljak został przetransportowany do szpitala, gdzie zmarł kilka godzin później. Holenderska policja wszczęła śledztwo w tej sprawie. Na razie nie wiadomo dokładnie, co wypił skazany. Na nagraniu widać ogromną konsternację oraz moment zażycia nieznanej substancji. Przerażające!

wypiłtruciznęwsądzieprawokontrowersje

Kurier InPost wyrzucony z pracy! Nagranie mówi wszystko

Przy paczkomacie w Galerii Kazimierz w Krakowie doszło do kuriozalnego wydarzenia. Kurier firmy InPost został nagrany podczas... wyrzucania przesyłek z samochodu. Zarząd po obejrzeniu materiału zareagował stanowczo. Postanowiono dyscyplinarnie zwolnić pracownika, a wszystkie paczki dokładnie zbadać, aby wypłacić ewentualne odszkodowanie. Nagranie zostało upublicznione w sieci. Internauci nie mają wątpliwości, że podobne sytuacje dzieją się bardzo często, tylko po prostu nie są uwieczniane. Mamy nadzieję, że prezenty na święta przyjdą do Was punktualnie i bez uszkodzeń!

kurierwyrzuconyzpracyzagraniepolskarzeczywistośćkontrowersje

Znana gwiazda ostro o producencie filmowym! "Nie zasługujesz na kulkę"

W związku z aferą dotyczącą znanego producenta filmowego, Harveya Weinsteina, głos zabrała Uma Thurman. Aktorka znana m.in. z "Pulp Fiction" postanowiła złożyć swoim fanom na Instagramie życzenia z okazji Święta Dziękczynienia. "Wszystkiego najlepszego! (oprócz Ciebie Harvey i Twoich niegodziwych popleczników. Cieszę się, że to wszystko rozgrywa się powoli - nie zasługujesz na kulkę)". Na udostępnionym przy wpisie zdjęciu widnieje kadr z filmu "Kill Bill". Aktorka nieraz spotykała się z producentem, m.in. podczas produkcji filmów Quentina Tarantino. Czy ten wymowny wpis oznacza, że dołączy ona do grona oskarżycielek?

UmaThurmanostrooWeinsteiniekontrowersjeMeToo

Udawała, że jest w ciąży, by bezkarnie wnieść jedzenie do kina. Przełom czy głupota?

Kilka dni temu Angela Brisk opublikowała na Twitterze zdjęcia, którymi chwali się, w jaki sposób udało jej się wnieść własne przekąski do kina. Młoda kobieta nie godzi się na wygórowane ceny popcornu i coli, więc postanowiła kupić przekąski poza kinową kasą i wnieść je na salę. Wykorzystała do tego dużą, polistyrenową miskę, którą umiejscowiła na brzuchu i schowała pod bluzą. Obsługa wzięła ją za kobietę w ciąży, a Angela mogła cieszyć się zaoszczędzonymi pieniędzmi. Jej post zyskał ogromną popularność, ale komentarze są podzielone. Większość internautów chwali pomysłowość dziewczyny i przewiduje wiele "ciążowych brzuszków" u kinomaniaków płci męskiej. Znalazło się też sporo komentarzy krytykujących takie zachowanie. "Chcesz, żeby przez takie oszustki sprawdzano każdą 'okrągłą' dziewczynę?" - czytamy. Co Wy o tym myślicie?

ciążowybrzuchsłodyczyjedzeniekontrowersje

Skonstruowano maszynę śmierci. Ma służyć "godnym" samobójstwom

W Holandii opracowano maszynę, która służy do... popełniania samobójstwa. Sarco to kapsuła skonstruowana przez australijskiego działacza propagującego eutanazję, dra Philipa Nitschkego. Wynalazek ma umożliwić każdemu, kto stracił chęć do życia, odebranie go sobie w dowolnym miejscu i czasie - bez obecności i zezwolenia lekarza. "Salę samobójców" aktywuje się dzięki uzyskanemu za pośrednictwem strony internetowej kodowi. Leżąca w niej osoba umiera w ciągu kilku minut wskutek uduszenia po obniżeniu poziomu tlenu przez uwalniany sukcesywnie tlenek azotu. Nitschke pomyślał również o pochówku. Maszyna śmierci staje się jednocześnie trumną dla samobójcy. Podstawę można wykorzystać ponownie. Australijczyk opisuje siebie jako "wolontariusza na rzecz eutanazji i racjonalnego samobójstwa", które, jego zdaniem, powinno być prawem każdego człowieka. Kontrowersyjny naukowiec przekonuje, że decyzja o odebraniu swojego życia powinna być podejmowana niezależnie od zezwoleń lekarza, a jej realizacja możliwa w dowolnej chwili. Niezawodny, szybki i "godny" sposób zakończenia życia ma być kolejnym krokiem ku realizacji poglądu o niemal nieograniczonej wolności decydowania o własnym losie.

maszynaśmiercikontrowersjetabu

Ogromny skandal w Łomiankach! Na muralu zamiast powstańców... niemieccy zbrodniarze

Jeszcze niedawno na stronie urzędu gminy Łomianki pojawiały się pochwały murali, które upamiętniają Powstanie Warszawskie. Radość nie trwała jednak długo, bo okazuje się, że żołnierze namalowani przy napisie "Osiedle Powstańców" to niemieccy zbrodniarze grupy Dirlewangera. Internauci znaleźli nawet zdjęcie, na podstawie którego stworzono jeden z fragmentów malunku. W komentarzach czytamy mnóstwo krytycznych słów pod adresem gminy. "Tak się kończy, jak się chce coś 'sławić', a ma się g**niane pojęcie na dany temat" - pisze Łukasz. Trudno się z tym nie zgodzić, bo jeśli ludzie niezwiązani z tym projektem byli w stanie znaleźć źródło w kilka minut, to dlaczego władze nie zrobiły tego na etapie projektowania?

zbrodniarzezamiastpowstancowpolskarzeczywistośćkontrowersje

Matka oskarża twórcę podręczników szkolnych o seksizm!

Lynne Polvino z Nowego Jorku oburzyła się, gdy jej 6-letnia córka pokazała swoje zadanie domowe. Wpisując w kolejne rubryki słowa, trzeba było uzupełnić krótką historyjkę o tym, że pewna latorośl jest niezadowolona, bo jej mama wróciła do pracy po urlopie macierzyńskim. "Na początku byłam zszokowana i przerażona, ale prędko zamieniło się to w oburzenie. Który mamy rok? Czy w dzisiejszych czasach naprawdę musimy mówić dzieciom, że matka pracująca poza domem sprawia, że cała rodzina jest nieszczęśliwa? Że ojcowie zwykle nie robią takich rzeczy jak gotowanie czy zmywanie?" - mówi zdenerwowana Polvino. Kobieta zmieniła treść zadania na takie, w którym rodzina nie jest nieszczęśliwa z powodu pracującej mamy. Myślicie, że miała powody do zdenerwowania?

matkaoburzonazadaniemdomowymdyskryminacjakontrowersje

Nie żyje najsłynniejszy morderca Stanów Zjednoczonych. Miał 84 lata

Charles Manson był przywódcą sekty odpowiedzialnej za liczne morderstwa w latach 60. w Los Angeles. Oskarżono go m.in. o zabójstwo Sharon Tate, żony Romana Polańskiego będącej w 9. miesiącu ciąży. Młoda aktorka zginęła z rąk jego ludzi 9 sierpnia 1969 roku. W tym czasie sam Charles wziął udział w zamordowaniu małżeństwa Leno i Rosemary LaBianca. Został skazany na karę śmierci, jednak krótko potem urząd stanu Kalifornia zniósł ją całkowicie, a Mansonowi zmieniono wyrok na dożywocie z możliwością wcześniejszego ubiegania się o ułaskawienie. 13 listopada tego roku więzień trafił do szpitala, gdzie zmarł z przyczyn naturalnych w nocy z niedzielę na poniedziałek. Miał 84 lata i większość swojego życia spędził w zakładzie karnym, odizolowany od reszty więźniów.

niezyjemordercaSharonTateprawokontrowersje

Kevin Spacey ocenzurowany przez TVN w zwiastunie filmu!

TVN postanowił ocenzurować twarz Kevina Spacey'ego oraz jego nazwisko w zwiastunie filmu "Szefowie wrogowie". Wygląda to dość komicznie, ponieważ aktor nie tylko ma na oczach czarny pasek, ale jego nazwisko skrócono do zwykłego "S.", a reszta została "wypikana". W mediach społecznościowych wywołało to ogromne oburzenie. Internauci nie zostawiają na popularnej stacji suchej nitki. "Kevin Spacey ocenzurowany na TVN. Rok 2017. Cenzura w TV. I to taka jakby był gościem programu "Uwaga", ale nie chciał pokazać oczu i nazwiska, co i tak zasłonili beznadziejnie. Czy na pewno mamy teraz 2017 rok?" - pisze jeden z internautów. Wszyscy jednak zastanawiamy się nad jednym - czy podczas emisji "Szefowie wrogowie" bohater grany przez Spacey'ego będzie ocenzurowany? Link do ocenzurowanego zwiastuna znajdziecie poniżej w materiałach powiązanych. Dajcie znać, co o tym myślicie!

ocenzurowanyKevinSpaceykontrowersjeświatkina

Egzekucja kibica na boisku po meczu! Przerażające nagranie

Po gwizdku kończącym spotkanie meksykańskiej ligi amatorskiej w Fresnillo doszło do przerażającego wydarzenia. Wściekli kibice wbiegli na murawę i zaatakowali zawodników zwycięskiej drużyny. Jeden z nich tak bardzo nie mógł pogodzić się z porażką, że rzucił w ekipę przyjezdnych kamieniem. Po chwili został postrzelony i padł na ziemię. Na nagraniu widać, że podeszło do niego dwóch mężczyzn, a jeden z nich oddał kolejny strzał prosto w głowę rannego. Obaj napastnicy uciekli z miejsca zdarzenia. Policja podaje, że sprawcy oddalili się z Fresnillo dwoma różnymi samochodami i wciąż są poszukiwani. Postrzelony 40-latek zmarł w drodze do szpitala. Nagranie zostało udostępnione na Twitterze przez D.T. Temo Riveire. Widok jest przerażający i mamy nadzieję, że organy ścigania jak najszybciej złapią odpowiedzialnych za to straszliwe wydarzenie.

morderstwonaboiskusportkontrowersje