Najwyższa kobieca gaża w historii Hollywood! Olbrzymia suma

Aktorką, która pobiła rekord kobiecej gaży w Hollywood, została Scarlett Johansson. Za rolę w solowym filmie o "Czarnej Wdowie" ma dostać 25 milionów dolarów. Suma może się powiększyć o kolejne 6 milionów, jeśli obraz zarobi 900 milionów dolarów. Disney ma nadzieję na rywalizację z udaną produkcją ze "stajni" DC, czyli "Wonder Woman". Obraz opowiadający o Natashy Romanovej (prawdziwe nazwisko komiksowej bohaterki Marvela) ma pojawić się w 2019 roku. Mamy nadzieję, że będzie to bardzo udany seans! A czy Wy czekacie na "Czarną Wdowę"?

najwyższapłacadlakobietykinokobiety

Jak 100 lat temu kobiety broniły się przed mężczyznami? W Japonii istniał specjalny podręcznik

100 lat temu, w 1914 roku w Japonii wydano specjalny podręcznik "Samoobrona dla kobiet", w którym opisano w jaki sposób kobiety mogą atakować mężczyzn. Jego autorką jest Nabatake Yaeko pod pseudonimem Nohata Showa. Tekst opisuje kilka ruchów ze sztuk walki, które kobiety mogą używać do samoobrony, w tym m.in.: rzuty, technikę kopania i sposób na złamanie ramienia napastnika. Książka zawiera też szczegółowy schemat pokazujący "słabe punkty" na człowieku nazywany Kyusho. w książce przeczytamy: "Kyusho są punktami na ciele, które mogą powodować szkody, jeśli się mocno w nie uderzy lub też mogą być wykorzystane do reanimacji osoby". Autorka książki opisuje w niej wzrost przemocy wobec kobiet, oraz własne sytuacje, kiedy musiała z owych technik skorzystać. "Jeśli zakorzenisz te technik w swoim ciele, to nawet słodka, słaba dziewczyna może owinąć dużego człowieka i osiągnąć zwycięstwo". Podręcznik został przetłumaczony przez Erica Shahana, który specjalizuje się w transkrypcji książek o sztuce japońskiej XIX i XX wieku.

samoobronakobietkobietyhistoria

Specjalne różowe miejsca parkingowe tylko dla kobiet

W Tajlandii przed jednym ze sklepów Tesco stworzono specjalną strefę do parkowania dla kobiet. Punkty oznaczono różowymi znakami i są one umiejscowione bardzo blisko budynku sklepu. Z tych miejsc mogą korzystać tylko i wyłącznie kobiety. Udogodnienie ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa, zwłaszcza dla kobiet, które samotnie lub z małymi dziećmi przyjeżdżają na zakupy. Często to kobietom ciężko skupić się na prawidłowym zaparkowaniu pojazdu, dlatego zatoczki "ladies" są większe, co pozwala na wykonywanie większych oraz bezpieczniejszych manewrów parkowania samochodem. Podobne udogodnienia powstały niedawno na lotnisku we Frankfurcie. Tam miejsca dla pań wyznaczone są specjalnymi kolorami i umiejscowione blisko terminala. Jak Wam podoba się taki pomysł?

kobietylotniskostrefaparkowania

Bridget Jones wśród 7 najbardziej wpływowych kobiet w Wielkiej Brytanii!

Radio BBC 4 z okazji 70-lecia audycji Woman's Hour postanowiło wybrać siedem kobiet z ostatnich 70 lat, które miały najbardziej pozytywny wpływ na życie Brytyjek. Obok byłej premier Margaret Thatcher, założycielki kliniki planowania rodziny Helen Brook czy Germain Greer - jednej z najważniejszych feministek na świecie, znalazła się Bridget Jones, postać wymyślona przez Helen Fielding! Za co doceniono nierozgarniętą Bridget? Przede wszystkim za to, że pokazała ona, że kobieta po 30-stce nie musi posiadać rodziny by być szczęśliwą i spełnioną, nie musi być szczupła i wysportowana, ma prawo do błędów i licznych romansów! Brytyjczycy mimo to wątpią jednak, czy Bridget zasłużyła aż na takie wyróżnienie! Internauci zwracają uwagę na to, że zmyślona na potrzeby książki postać nie powinna znaleźć się wśród kobiet, które faktycznie wpłynęły na otaczającą nas rzeczywistość. Zgadzacie się z tym?

awanturaoBridgetkobietyBridgetJones

Zmiany dla kobiet w ciąży! Zatajono ustawę?

Fundacja "Rodzić po Ludzku" poinformowała, że w ustawie o działalności leczniczej z 10 czerwca 2016 roku dokonano także zmian dotyczących praw kobiet w opiece okołoporodowej. "Zmiany, wprowadzone na wniosek Naczelnej Rady Lekarskiej, nie były konsultowane z żadnym środowiskiem zaangażowanym w opiekę okołoporodową, a co więcej - zostały wprowadzone do ustawy już po konsultacjach społecznych i zatajone (Art. 22 ust.5)" czytamy na stronie Fundacji. Przez wprowadzone przepisu kobiety w ciąży i podczas porodu nie będą mogły bez pozwolenia lekarza chodzić, korzystać z wanny lub prysznica, pić w trakcie porodu, wybrać dogodnego dla siebie sposobu parcia i zmiany pozycji. Dodatkowo ustawa pozbawia kobiety dostępu do intymnej sali do porodu oraz nieprzerwanego kontaktu matki z dzieckiem zaraz po nim. "Likwidacja standardów pozbawi kobiety możliwości wniesienia skargi, ponieważ nie będą miały do czego się odwołać. Jakość opieki, jaką otrzyma rodząca, będzie zależna od decyzji ordynatora lub lekarza, zwyczajów i rutyn panujących w danej placówce". Już teraz kobiety pragną złożyć petycję do premier Szydło, w której będą bronić dotychczasowych standardów opieki medycznej i protestować wobec wprowadzenia zmian, które mają wejść w życie do 31 grudnia 2018 roku.

kobietawciązykobietyustawa

"Nie przymykaj oczu na nadużycia emocjonalne" - mocna kampania "Cosmopolitan"

"Cosmopolitan" stworzył potężną kampanię, dotyczącą przemocy emocjonalnej w domach. W akcje włączyły się liczne gwiazdy:Anna Heinrich, Erin Molan, Robyn Lawley, Danielle Cormack czy Michelle Langstone. Najczęściej w społeczeństwie mówi się o przemocy fizycznej- pobicia, gwałty, a rzadziej o przemocy słownej i emocjonalnej. W badaniach przeprowadzonych w Australii wykazano że jedna spośród czterech kobiet jest nękana słownie przez swojego obecnego lub byłego partnera, działa to również w przypadku mężczyzn. Na zdjęciach z kampanii możemy zobaczyć osoby, które mają siniaki na twarzy, jednak jeśli przyjrzymy się bliżej zauważymy, że są to różne obraźliwe angielskie słowa- 'loner,' 'fool,' 'stupid,' 'idiot,' 'good for nothing' , 'you need me'. Ma to zwrócić uwagę na to, że ból zadaje się nie tylko ciosami, ale również słowami. Organizatorzy akcji mówią: "Jeśli uda nam się zmienić życie chociaż jednej kobiecie na lepsze, zrobiliśmy naszą pracę!". A wy co uważacie na temat przemocy?

kampaniaCosmopolitankobietyprzemoc

Mało mówią i dużo się rozbierają...O kim mowa?

Katedra Komunikacji i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Południowej Kalifornii przeprowadziła badania przedstawianej na ekranie różnorodności pod względem płciowym i seksualnym. Przeanalizowano 100 najbardziej dochodowych filmów w amerykańskim box-office od 2007 roku. Wyniki są zaskakujące! Okazuje się, że na 4370 przedstawionych w filmach postaci aż 68,6% stanowili mężczyźni, a tylko 31,4% postaci było kobietami! Ale to nie wszystko! Zauważono, że twórcy bardzo chętnie na ekranie rozbierają panie! Tylko 7,7% mężczyzn na 100 filmów zostało pozbawionych ubrań. Poza tym zwrócono uwagę na to, że kobiety mówią w filmach o wiele mniej niż mężczyźni! Czy Was to dziwi? Na pewno pocieszające jest to, że z roku na rok zwiększa się liczba zatrudnianych w nich kobiet...Prawda? :)

filmowestatystykikobiety

"Atlas piękna"

Mihaela Noroc, 30-letnia fotografka z Rumunii podróżuje od trzech lat po całym świecie. Podczas swoich wypraw zainspirowała się postaciami kobiet z różnych kręgów kulturowych. Jak podaje National Geographic odwiedziła już ponad 45 krajów. Postanowiła stworzyć Atlas Of Beauty, w którym pokazuje twarze kobiet niezależnie od koloru skóry, czy wyznania owych pań. Mihaela fotografuje kobiety w ich codziennym otoczeniu. To portrety naturalne i autentyczne. Zapraszamy do obejrzenia tych niesamowitych portretów.

kobietypodróżeatlas