Jeśli uważasz, że ostrzeżenia o orkanach są niepotrzebne, to obejrzyj to nagranie! [WIDEO]

W sieci często pojawiają się komentarze internautów, którzy twierdzą, że wszelkie ostrzeżenia o orkanach lub innych niebezpiecznych zjawiskach pogodowych należy traktować z przymrużeniem oka. W internecie pojawił się jednak filmik, który pokazuje, z jak wielką odpowiedzialnością trzeba podchodzić do takich spraw. Pewna matka postanowiła wyjść ze swoją pociechą na spacer, właśnie podczas silnych podmuchów wiatru. Gdy przechadzała się ulicą, obok niej zostało wyrwane drzewo, które prawie zabiło ją i dziecko. Mamy nadzieję, że nagranie pokazuje prawdziwą siłę takich zjawisk, a następnym razem, rodzicielka dostosuje się do zaleceń ekspertów.

niebezpiecznywiatrkatastrofadziecko

O mały włos od katastrofy lotniczej! Pomogła precyzja pilota

Kaptain Roberto Vallicelli jest pilotem samolotu Air Seychelles Airbus A330. Lata nim na Mauritiusie. W ostatnich dniach prowadził maszynę z 277 osobami na pokładzie. Kiedy samolot startował, okazało się, że na jego drodze znajduje się największy samolot pasażerski świata Emirates Airbus A380, na pokładzie którego było aż 615 osób. Miał on lądować na lotnisku. Kapitan Vallicelli był zmuszony do nagłego manewru, skrętu samolotem w prawo. Samoloty dzieliła od siebie niespełna minuta drogi, około 8,6 mil! Gdyby nie szybka reakcja pilota doszło by do zderzenia dwóch samolotów. Cała sytuacja nastąpiła z powodu błędnego podania współrzędnych przez załogę samolotu linii Emirates. Również kontrola lotów była nieczujna oraz niedokładna. Na szczęście cała sytuacja zakończyła się bez ofiar. Kapitan Vallicelli otrzymał pochwały za swój manewr i uratowanie życia pasażerom obydwu samolotów. Sprawą zajmują się organy ds. Transportu lotniczego.

samoloty_pasażerskiekatastrofapodróże

30 rocznica wybuchu w elektrowni jądrowej w Czarnobylu

30 lat temu, 26 kwietnia 1986, wszystkie media, czy za z lewej, czy też z prawej strony Muru Berlińskiego zagrzmiały na temat największej katastrofy w elektrowni jądrowej. O 1:23 nastąpił wybuch w 4 reaktorze. Jak zmieniła się od tego czasu popularnie nazywana teraz Zona? Co pozostało z Prypecie, miasta obok elektrowni? Pozostało tam wiele ubrań, czy to mieszkańców, czy też strażaków gaszący pożar. Znajdziemy też wiele zabawek, które dzieci musiały zostawić za sobą w pośpiechu! Ktoś tam jeszcze mieszka? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej!

CzarnobylkatastrofaElektrowanieAtomowa