"Czarna wdowa" skazana na śmierć. 70-latka otruła męża i dwóch kochanków

Chisako Kakehi okrzyknięta przez media "czarną wdową" usłyszała we wtorek najwyższy wymiar kary. Japoński sąd skazał 70-latkę na śmierć. Z powodu długów kobieta otruła męża i dwóch innych partnerów. Liczyła na odziedziczenie ich majątku po podaniu im cyjanku. Zdaniem prokuratury seryjna morderczyni wykorzystywała zamożnych, starszych mężczyzn. Partnerów wyszukiwała w portalu matrymonialnym - interesowali ją panowie zarabiający ponad 10 mln jenów rocznie (ok. 3,2 mln zł.). Trzy zbrodnie popełniła w latach 2007-2013. Jej proces trwał aż do roku 2017. Sędzia Ayako Nakagawa podczas wtorkowej rozprawy odrzucił argumenty obrońców "czarnej wdowy", którzy twierdzili, że oskarżona cierpi na demencję. "Nawet gdybym została stracona jutro, umarłabym uśmiechnięta" - twierdzi Kakehi.

karaśmierciprawoprzemoc

23-latka w 8. miesiącu ciąży zgwałcona i zamordowana. Zbrodnia przywróciła temat kary śmierci we Francji

W środę ubiegłego tygodnia w Ustaritz doszło do makabrycznej zbrodni, która wstrząsnęła całą Francją. 23-letnia początkująca piosenkarka Mélodie Massé została zgwałcona i zamordowana we własnym domu. Kobieta była w ósmym miesiącu ciąży. Ciało znalazł jej mąż Olivier Espagne. Od tamtej pory mężczyzna znajduje się w szpitalu pod stałą opieką psychologów. 23-latka była skrępowana i zakneblowana. Jako przyczynę śmierci podano uduszenie. Francuska policja w niedzielę zatrzymała bezdomnego, który podejrzany jest o popełnienie zbrodni. Jak wykazuje analiza DNA, 38-latek pozostawił na miejscu przestępstwa ślady biologiczne. Wcześniej był karany za drobne kradzieże, a także leczony psychiatrycznie. Z Mélodie Massé nic go nie łączyło. Zbrodnia wywołała we Francji żywą dyskusję na temat przywrócenia kary śmierci dla morderców.

karaśmierciprawoprzemoc

Skazany na śmierć, chociaż nikogo nie zabił. "Dziecko w ciele dorosłego"

Data egzekucji Jeffery’ego Lee Wood’a została wyznaczona na 24 sierpnia. Mężczyzna 20 lat temu zaplanował z kolegą napad na sklep, jednak zbrodni nie popełnił. To jego współlokator Daniele Reneau obrabował i zabił sprzedawcę. Ponieważ Wood "próbował wspierać osobę popełniającą przestępstwo" i "mógł przewidzieć, że przestępstwo nastąpi", sąd i ława przysięgłych skazali go na śmierć. "Dzieckiem w ciele dorosłego" nazywa go jego matka. Mężczyzna jest na pograniczu niepełnosprawności umysłowej. Poziom jego IQ wynosi zaledwie 80 punktów. Pojawiły się zastrzeżenia co do tego, czy mężczyzna w ogóle powinien być sądzony.

karaśmierci