Ukrzyżował syna, bo nie odrobił pracy domowej

Kiedy nauczycielka z Chongqing w Chinach zawiadomiła ojca jednego z 10-letnich uczniów o tym, że syn nie odrobił po raz kolejny pracy domowej, postanowił on wymierzyć mu karę. Miało być nią publiczne upokorzenie i "ukrzyżowanie" na ulicy. Ojciec - właściciel małego sklepiku - ustawił przed nim skrzynki, na których klęczał chłopiec. Stworzył też prowizoryczny krzyż, do którego przywiązał swojego syna. Według sąsiadów, chłopiec znajdował się tam przez kilka godzin. Jeden z nich zrobił zdjęcie, które umieścił w sieci. O sprawie zawiadomiono również policję. Mężczyzna jednak nie przyznał się do winy, mówiąc, że to był tylko głupi żart, który zwrócił uwagę na jego sklepik. Ojciec chłopca zapowiedział również wniesienie sprawy do sądu, za upublicznianie bez jego zgody zdjęć. Sprawa chłopca wciąż jest badana, nie jest wiadomo, czy tego typu sytuacje przydarzały się w tej rodzinie już wcześniej.

dzieckokaraszkoła

Zdradził swoją żonę. Oberwało się kochance

Zdrada? Mając tak nerwową żonę lepiej nie próbować "skoku w bok". Przekonał się o tym jeden z mieszkańców miasteczka w Brazylii. Zdradzał swoją żonę od okołu pięciu miesięcy. Kobieta zaczęła podejrzewać męża o zdradę. Kiedy wyszedł z domu, postanowiła go śledzić. Razem z synami poszła za nim do domu przyjaciela. Tam zastała go w łóżku z 20-letnią dziewczyną. Kobieta wpadła w złość. Prawdopodobnie obcięła dziewczynie włosy, a potem wyprowadziła ją nagą na osiedle. Tam naga dziewczyna musiała przejść aż do ulicy, a wszyscy sąsiedzi wokół patrzyli na całe zdarzenie. Mąż zdradzonej, dopiero potem znalazł ubrania kochanki i je zwrócił. Zdjęcia z całej sytuacji znalazły się na mediach społecznościowych. Powiadomiono również policję. Zdradzona kobieta jednak nie czuje się źle z tym co zrobiła.Postawiono jej zarzuty o używanie gróźb, dokonanie obrażeń ciała, liczne szkody, zniesławienie 20-latki, przestępczość nietolerancji, przemoc wobec kobiet i tortury.

zdradakarakobieta

Telewizory szpiegowały widzów! Jest kara dla firmy

Na firmę Vizio, która jest producentem telewizorów, została nałożona kara w wysokości 2,2 mln dolarów. Wszystko przez to, że ponad 11 milionów wyprodukowanych przez nią odbiorników miało szpiegować swoich użytkowników! Urządzenia zbierały informacje na temat programów, które widzowie oglądali za ich pośrednictwem! Zgromadzone dane były przesyłane później do producenta, który sprzedawał informacje reklamodawcom. Producent nie zapytał jednak użytkowników o zgodę na pobieranie danych, stąd Federalna Komisja Handlu (FTC) podjęła decyzję o nałożeniu kary. Firmie kazano również usunąć wszelkie zebrane wcześniej informacje.

telewizorykaraszpiegostwo

Tatuaż symbolem szatana?

Ostrzeżenie przed wykonywaniem tatuaży wydało Centrum Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach w Gdańsku. Na specjalnym plakacie tej instytucji możemy przeczytać, iż tatuowanie własnego ciała otwiera się na "złego ducha". Jest to według duszpasterzy pieczęć diabła i nie należy wykonywać tego typu czynności. Tatuaże bywają także uzależniające przez co "sprzyjają próżności i grzechom nieczystym poprzez wystawienie swojego ciała na pokaz". Co zatem mają zrobić osoby, które już posiadają na swoim ciele ten "nieczysty znak"? Najlepiej jest usunąć tatuaż i wyspowiadać się, a także zasięgnąć pomocy kapłana, który może nas uzdrowić.

tatuażkościółkara

34 lata więzienia za zabicie psa!

To nie żart. W USA w stanie Ohio zapadł ostatnio wyrok, skazujący mężczyznę na karę 34-lat pozbawienia wolności za zabicie policyjnego psa. Do zdarzenia doszło podczas włamania. Sąd postanowił potraktować zwierzę na równi z człowiekiem. "To jest równoważne z zabójstwem policjanta"- mówił sędzia. W mieście, w którym zapadła ta decyzja mieszkańcy, mają mieszane uczucia. Wiele osób twierdzi, że za taką zbrodnię nie powinno się dostać tak dużej kary pozbawienia wolności.

karazwierzętawięzienie

Policjant wystawił sam sobie mandat!

W Norwegii za korzystanie z telefonu podczas jazdy samochodem grozi mandat w wysokości około 1300 koron. Taką właśnie karę wystawił sam sobie jeden z policjantów. Został on przyłapany przez przechodnia podczas rozmowy przez komórkę. Ten dodał post na Facebooku i napisał, że w centrum Flekkefjord widział, jak policjant rozmawiał przez telefon. Funkcjonariusz pytany o to zdarzenie, przyznał się do winy, twierdząc, że nie jest pewien, czy w tamtym czasie faktycznie odbywał rozmowę czy też patrzył w ekran komórki. Jednak zdarzyło się mu już wcześniej naruszyć prawo, stąd nałożył na siebie mandat w wysokości 1300 koron. Czy taka postawa obywatelska zasługuję na pochwałę, czy też jest przestrogą przed dostaniem mandatu?

policjakara

Zamiast ryb hodował marihuanę

Mieszkaniec Warszawy został zatrzymany przez policję za nielegalne uprawianie konopi. W budynku, który przeznaczony był do hodowli ryb, rosło około 150 krzewów marihuany. Cała plantacja została w profesjonalny sposób wyposażona; plantator posiadał specjalne lampy, wentylatory i nawozy do produkcji. Zatrzymany tłumaczył się funkcjonariuszom, że tylko opiekował się całą hodowlą, a sam wcale nic nie uprawiał. Wartość marihuany to około 250 tys. złotych. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

marihuanakara

Dożywocie dla zabójcy dziewczynki z Kamiennej Góry

W poniedziałek Sąd Okręgowy w Jeleniej górze skazał Samuela N, za zabójstwo 10- letniej dziewczynki na dożywocie. Mężczyzna 19 sierpnia 2015 roku podczas gdy ofiara wchodziła z księgarni zadał jej cios siekierą w tył głowy. Był to czyn w którym N. nie tylko wyraził pogardę dla życia, ale również dla odczuć innych osób, bo zabił dziecko na oczach matki"- mówił sędzia" Andrzej Żuk. Dodatkowo skazany musi wypłacić rodzicom zamordowanej dziewczynki 200 tys. zł odszkodowania.

zbrodniawyrokkara