Pomoc Bohaterom. 5-letnia dziewczynka spotyka się z weteranem wojennym

"Facing it Together" to pomysł stworzony z myślą o ludziach chorych i niepełnosprawnych, którzy aktualnie żyją w Wielkiej Brytanii. W serii kilkunastu filmów pokazane zostają osoby dotknięte jakąś tragedią oraz wolontariusze, którzy właśnie dla nich zbierają pieniądze i inne rzeczy pomagające w życiu codziennym. W filmiku obok widzimy jedną z najmłodszych osób, które wspierają fundację "Help for Heroes". Jest nią 5-letnia Tempy Pattinson. Od około dwóch lat dzięki pływaniu i zdobywaniu nagród wspomaga chorych. Spotkała się ona z Simonem Brownem, który jest byłym wojskowym. Brał udział w wojnie Iraku. Został on postrzelony przez irackiego snajpera. po tym wydarzeniu doznał wielu urazów. Został zostawiony przez bardzo długi czas w samotności. Na filmie widać, że Simon ma zniekształconą twarz. Przebył bowiem aż 25 ciężkich operacji. "Przez lata Simon okazał się inspiracją nie tylko dla mnie, ale wielu innych, którzy go spotkali, podobnie jak Tempy." mówi ambasador fundacji Mark Elliott. Twórcy kampanii chcą pokazać innym ludziom, że różne osoby z rożnych kręgów mogą łączyć się we wspaniałej inicjatywie i wspierać poszkodowanych. Tempy jest doskonałym przykładem, że nawet wiek nie ma większego znaczenia. Zobaczcie sami ten filmik!

kampaniaspołecznawojnaweterani

W niemieckich sklepach wycofano zagraniczne produkty. "Bez cudzoziemców nasze półki są puste"

W sieci niemieckich sklepów Edeka w Hamburgu kierownicy kazali swoim podwładnym wycofać z półek produkty pochodzenia innego niż niemieckie. Szafki zaczęły świecić pustkami. W miejsce produktów ustawiono kartki z różnymi hasłami: "Bez naszej różnorodności będziemy biedniejsi" albo "Bez cudzoziemców nasze półki są puste". Dlaczego wycofano te produkty? Wszystko jest jedną wielką kampanią przeciw ksenofobii. Ma to na celu pokazanie, iż sieć bardzo dużo produktów czerpie z innych państw, a zakazanie sprzedaży prowadzi do zmniejszenia się asortymentu. Pokazuje również, że nie wolno zamykać się na innych i szerzyć rasizmu wobec innych kultur, które wnoszą coś do życia reszty ludzi. Sklep chce podobne akcje przeprowadzić również w innych niemieckich miastach.

kampaniaspołecznaNiemcyrasizm

"Szczęśliwa wątroba, szczęśliwy ty" - kampania uświadamiająca Polaków jak ważna jest wątroba w organizmie

Już od jakiegoś czasu trwa kampania "Szczęśliwa wątroba". Ma ona na celu przybliżenie Polakom, jak ważną funkcję w naszym organizmie pełni ten narząd. Według raportu GFK tylko połowa z naszych rodaków wie, że neutralizuje ona toksyny w naszym ciele. Animowany filmik pokazujący Wątrobę i Janusza w bardzo jasny i czytelny sposób ujawnia jakie funkcje spełnia wątroba. Przetwarza cukry, białka i tłuszcze, wytwarza żółć, pełni funkcje odpornościowe. Jeśli człowiek odżywia się zdrowo, a także prowadzi zdrowy tryb życia, wątroba może służyć mu bardzo długo, jeśli natomiast jest inaczej, łatwo zniszczyć ten narząd. A czy Ty dbasz o swoją wątrobę?

zdrowiekampaniaspołeczna

Jeździli po mieście ze specjalną miarką. Akcja rowerzystów

Specjalną akcję zorganizowali rowerzyści w Brazylii. Jej nazwa to "Respeito ao ciclista se mede aqui" co można przetłumaczyć "Szacunek dla rowerzysty mierzony jest tutaj". Wszystko polegało na tym, że osoby poruszające się na rowerach, miały doczepione do niech specjalne miarki na 1,5 m. Właśnie taką odległość powinni zachować kierowcy aby wymijać osoby poruszające się jezdnią na rowerze. Mając takie miarki odstające od pojazdów, kierowcy samochodów chcąc nie chcąc musieli zachować dystans, inaczej zniszczyliby sobie własny pojazd. Akcja ma zwrócić uwagę na nieprzestrzeganie tych zasad i zaapelować o większą rozwagę kierowców.

kampaniaspołecznatransportrowerzysta

Słoń błąkał się po ulicach Poznania, a mieszkańcy znajdowali olbrzymie odchody. To zaskakująca kampania społeczna miasta! [WIDEO]

8 maja do sieci trafił filmik z przechadzającym się w okolicach Wildy i Starego Rynku w Poznaniu słoniem! Potem w kilku miejscach w mieście pojawiły się 100-kilogramowe odchody... Mieszkańcy i internauci przecierali oczy ze zdumienia i pytali: czy to możliwe, że słoń uciekł z zoo albo cyrku? Zoo uspokajało, że nic takiego się nie stało... Teraz już wiadomo, skąd to całe zamieszanie. Odpowiada za nie Urząd Miasta, który tym sposobem chciał zwrócić uwagę na problem jakim jest niesprzątanie psich odchodów przez właścicieli zwierzaków na ulicach, skwerach czy w parkach. Na YouTubie pojawiło się nagranie, w którym przybliżono problem: "Jedna kupa słonia przeszkadza a 1000 psich nie? W Poznaniu mieszka 50 000 psów. Każdy z nich robi 100 g kupy dziennie. Wszystkie poznańskie psy robią w przybliżeniu 5 ton kupy dziennie. To tak jakby wprowadzić na ulice poznania 50 słoni. To nie jest taka mała sprawa". Problem z pewnością nie dotyczy wyłącznie Poznania. Psia kupa to niemiła niespodzianka chyba dla każdego, więc sprzątajmy po swoich pupilach! Poznańskim urzędnikom trzeba pogratulować pomysłowości, gdyż o ich nowej kampanii jest na prawdę głośno. Na stronie internetowej kampanii – czystypoznan.pl - mieszkańcy mogą głosować w rankingu na najbardziej zanieczyszczone dzielnice swego miasta.

słońwPoznaniukampaniaspołecznazwierzęta

"Wszyscy kochają cycki". Kampania z ważnym przesłaniem sprytnie obeszła internetową cenzurę [WIDEO]

Argentyńskie stowarzyszenie MACMA, które za główny cel stawia sobie podnoszenie świadomości społecznej na temat raka piersi i jego wczesnego wykrywania, zaprezentowało spot o interesującym tytule - "Everybody Loves Boobs", czyli "Wszyscy kochają cycki". W roli głównej widzimy w nim śpiewające piersi. Z racji tego, że damskie sutki podlegają cenzurze w mediach społecznościowych twórcy kampanii musieli znaleźć złoty środek, by ich działanie nie zostało zastopowane. Rozwiązaniem okazały się kobiece usta! W pierwszych sekundach krótkiego klipu modelka ściąga szlafrok z logo Facebooka i Instagrama i naszym oczom ukazują się piersi modelki, które zamiast sutków mają wyraźnie pomalowane usta! Od tego momentu tylko w takiej postaci będą one ukazywane. Nieoczekiwanie filmik sprawiający wrażenie "radosnego" zostaje przerwany smutnym stwierdzeniem - "Nie, nie wszyscy kochają cycki. Rak nas nienawidzi", a na ekranie pojawia się kobieta po zabiegu mastektomii. Celem twórców zaledwie dwuminutowego spotu było przede wszystkim zwiększenie świadomości dotyczącej nowotworu piersi, który dotyka coraz więcej kobiet. Jednak twórcy chcieli także zwrócić uwagę na jeszcze jedną ważną kwestię - cenzurę w social mediach. Zdjęcia ukazujące męskie sutki, które wyglądają niemal identycznie jak kobiece, nie są bowiem usuwane z sieci... Czy działanie MACMA odniesie pożądany skutek na pewno przekonamy się z czasem. Zobaczcie ten nietypowy klip!

kamapniaMACMAkampaniaspołecznakobieta

Animowany film przedstawia codzienną rzeczywistość z życia zapracowanych ludzi. Czy odnajdą jego sens?

Ta krótka animacja zdobyła mnóstwo nagród w kategoriach filmów krótkometrażowych. Film, który powstał już w 2015, został jakiś czas temu dopiero udostępniony w sieci. Twórcy animacji "Alike"- Daniel Martínez Lara i Rafael Cano Méndez - postanowili w prosty i minimalistyczny sposób ukazać, jakie wartości w życiu są ważne. Wcześniej jednak ukazując nam brutalną prawdę o większości z nas - zapracowani, biegnący za karierą ludzie. W ten sposób większość osób traci kreatywność popadając w rutynę, a także zapał do swoich pasji. Film pokazuje historię ojca pracującego w korporacji i jego małego synka który wciąż musi się uczyć. Ciągła rutyn wpędza obydwoje do stanu wyczerpania. A w życiu przecież nie chodzi tylko o pracę! Obejrzyjcie sami!

animacjakampaniaspołecznarodzina

Wózkiem inwalidzkim po placu manewrowym. Ta kampania uczy odpowiedzialności za kierownicą!

Prawo jazdy to szczególnie dla młodych przepustka do wolności, niezależności, furtka do dorosłości z prawdziwego zdarzenia. Niestety dokument ten potwierdza jedynie znajomość przepisów ruchu drogowego i opanowanie podstawowych manewrów, a nie zdolność do zachowania się na drodze w przypadkach, których nie obejmuje egzamin. Nie oznacza on więc, że jest się dobrym kierowcą... Wielu niestety o tym zapomina. Wystarczy spojrzeć na liczby. Raport Komendy Głównej Policji z 2016 roku pokazuje, że młodzi kierowcy byli sprawcami ponad 5800 wypadków, w których zginęły 542 osoby, a obrażenia odniosło prawie 8 tysięcy... O odpowiedzialności za kierownicą przypominać ma nowa akcja - "Godzina jazdy na wózku". W spocie zobaczymy kursantów, którzy poruszają się wózkami inwalidzkimi najpierw na placu manewrowym, a następnie na ulicy. Nie jest im łatwo. Wideo z pewnością da do myślenia każdemu, nawet temu, kto zasiada codziennie tylko na fotelu pasażera. W kampanię zaangażowali się Rafał Sonik, Małgorzata Rdest i Klaudia Podkalicka. Zobaczcie spot!

nawózkuprawojazdykampaniaspołeczna

Męski członek w metrze? Nowa kampania społeczna dotycząca molestowania

Jadąc do pracy w metrze w Meksyku, nie sposób było się nie zdziwić widząc specjalne siedzenie. Miało ono wybrzuszenie przypominające męskiego członka. I nie jest to głupi żart, a części specjalnej kampanii społecznej zwracającej uwagę na molestowanie seksualne kobiet. Dziewięć na dziesięć kobiet w Meksyku padło ofiarą molestowania. Siedzenie podpisane jest : "Specjalnie, tylko dla mężczyzn". Ci którzy nie zwrócili uwagi na to co znajduje się na siedzeniu byli trochę oburzeni i zażenowani. Ma to przykuć uwagę mężczyzn do tego, jak czasem czują się kobiety dotykane w transporcie publicznym.To nie pierwszy taki projekt w Meksyku. Rząd próbuje nawet wprowadzić specjalną anonimową kontrolę policyjną. Czy to coś da? Na pewno więcej kobiet, będzie świadomych tego, że mogą być molestowane i mogą to zgłaszać, a mężczyźni może zrozumieją jakie to nieprzyjemne i żenujące uczucie dla pań.

kampaniaspołecznatransportdladoroslych

"Skupmy się na tym, co nas łączy". Wzruszająca kampania podbija sieć

"Łatwo jest szufladkować ludzi. Jesteśmy my i oni. Bogaci i ci, którzy zarabiają by przetrwać. Ci, którym ufamy i ci, których staramy się unikać" - tymi słowami zaczyna się trzyminutowy spot reklamowy duńskiej telewizji TV2. Wideo poruszyło nie tylko Duńczyków. W zaledwie kilka dni wersję angielską oraz oryginalną wyświetlono ponad 20 mln razy. Jego autorzy pokazali, jak błędne jest posługiwanie się stereotypami. W momencie poznania drugiego, z pozoru zupełnie innego człowieka, pierwotne podziały szybko tracą aktualność. "Być może łączy nas więcej, niż myślimy"...

równouprawnieniekampaniaspołecznastereotypy

Melanż kontra rzeczywistość

Impreza jak w hollywoodzkich filmach? Często wyobrażenie o niej odbiega dalece od rzeczywistości. Własnie dlatego Główny Inspektorat Sanitarny stworzył kampanię społeczną, skierowaną do młodych ludzi. Łącznie ukazało się kilka filmików, pokazujących wyobrażenia na temat imprez i używek, oraz to jak naprawdę to wygląda. Z perspektywy drugiej osoby. Ma to przestrzec młodych ludzi przed nadmiernym stosowaniem środków odurzających oraz pokazać konsekwencje wynikające z ich używania. Zobaczcie sami. W linkach poniżej znajdziecie inne filmiki serii.

kampaniaspołecznaużywkiimpreza

Ojcowie, którzy bawią się Barbie! Nowa kampania marki

W najnowszej kampanii firmy Mattel zobaczyć możemy ojców, którzy razem se swoimi małymi córkami spędzają czas bawiąc się lalkami Barbie! Nazwa kampanii to "Dads who play Barbie" i odchodzi ona od stereotypowego myślenia, że lalkami bawią się tylko dziewczynki, a także, iż te zabawy wykonują tylko z matkami. W tym krótkim filmiku ojcowie wyznają, że uwielbiają bawić się lalkami, sprawiając radość swoim córkom. Znajdują oni dla nich czas pomimo innych obowiązków. Dzięki temu, dziewczynki spędzają mnóstwo czasu ze swoimi ojcami. Na końcu możemy przeczytać zachętę do zabawy dla wszystkich mężczyzn "Czas spędzony w jej wymyślonym świecie jest inwestycją w jej prawdziwy świat". Poprzez wykonane badania naukowcy dowiedli, iż córki spędzające czas z ojcami są bardziej samodzielne i niezależne w późniejszym życiu. Zatem ojcowie, obejrzyjcie spot!

Barbiekampaniaspołeczna

Billboard kaszle na palaczy. Pomysłowa kampania antynikotynowa ze Szwecji

Apotek Hjärtat, druga pod względem wielkości sieć aptek w Szwecji, postanowiła w oryginalny sposób zwrócić uwagę przechodniów na to, jak palenie papierosów szkodzi nie tylko zdrowiu palacza, ale i zdrowiu osób z jego otoczenia. W największych szwedzkich miastach pojawiły się wyjątkowe billboardy - widniejący na nich mężczyzna kaszle, gdy tylko poczuje dym z papierosa! Wszystko dzięki czujnikom dymu! Gdy mężczyzna przestaje kaszleć, na billboardzie pokazują się środki mające pomóc zerwać z nałogiem. Na udostępnionym na YouTube filmiku (znajdziecie go na: https://www.youtube.com/watch?v=_Uj-MMAys4M) można zobaczyć reakcje Szwedów. Jedni patrzą z niedowierzaniem, drudzy wybuchają śmiechem. Na pewno ta kampania daje do myślenia...

kaszlącybillboardkampaniaspołecznapalenie

#MakeAPromise - kampania domu mody Louis Vuitton

#MakeAPromise to akcja prowadzona przez paryski dom mody. Ma ona na celu wspieranie ochrony życia i praw dzieci na całym świecie. Louis Vuitton współpracuje z tej okazji z UNICEF. Każdy kto chce dołączyć do akcji może zakupić specjalną bransoletkę lub naszyjnik z kolekcji Sliver Lockit. Kolekcja została zainspirowana specjalną kłódką z 1890 roku, którą zaprojektował syn właściciela- Georges. Chciał on zabezpieczyć wtedy swoich klientów przed kradzieżą ich najbardziej wartościowych rzeczy. Cena naszyjnika to 2.400 zł, a bransoletki 2.000 zł. Od każdej sprzedanej sztuki na konto UNICEFU zostanie przekazane 200 euro. Uroczyste obchodzenie akcji wypada w tym roku 12 stycznia!

MakeAPromisemodakampaniaspołeczna

Przytulanie własnego dziecka przejawem przemocy i molestowania? Mocna kampania społeczna!

Jedna z organizacji zajmująca się prawami dzieci, ich dostatnim i bezpiecznym wychowaniem (Safe kids, thriving families), stworzyła kampanię, w której mówi o nietykalności nieletnich. Na plakatach z wizerunkiem małej dziewczynki przeczytamy: "Mam 5 lat. Moje ciało jest MOIM ciałem. Nie zmuszaj mnie do pocałunków lub przytulania. Uczę się tego, na co mogę pozwalać innym i twoje wsparcie pomoże mi być bezpieczną w moim dalszym życiu”. Organizatorzy chcą w ten sposób zwrócić uwagę na to, że jeśli nasze dziecko nie ma zamiaru się przytulać lub nie chce być całowane, nie powinno się go na siłę zmuszać do okazywania w ten sposób uczuć. Organizatorzy tłumaczą, że dla niektórych dzieci takie sytuacje stają się niekomfortowe. Na kolejnym plakacie Święty Mikołaj mówi: "Nie zmuszajcie dzieci do siadania na moich kolanach! Mam dosyć rodziców, którzy nie pozwalają pociechom podejmować własnych decyzji dotyczących ich ciała. Niech maluch przytuli mnie, przybije mi piątkę lub pomacha, kiedy sam tego chce”. Co sądzicie o takim stosunku do okazywania uczuć?

dziecikampaniaspołecznaprawadziecka

Tatuaże Beckhama ożyły - kampania UNICEF przeciwko przemocy

Ciało Davida Beckhama pokrywa ponad 40 tatuaży, a każdy z nich ma swoją niepowtarzalną historię. Na potrzeby nowej kampanii UNICEF przeciwko przemocy wykorzystano niektóre z nich i przerobiono je na przerażające animowane historie. Kolejnym obrazom towarzyszy przejmująca muzyka, krzyk i płacz dzieci... Skąd pomysł na to, żeby do kampanii o takiej tematyce wykorzystać tatuaże? Jej twórcy twierdzą, że przemoc naznacza dzieci na zawsze, pozostawiając na ich ciałach niewidzialne blizny. Trudno się z tym nie zgodzić. Poruszający spot kończy zdanie: "Przemoc wobec dzieci naznacza je na całe życie. Jest zła. Skończ z nią”. Zobaczcie go koniecznie!

kampaniaUNICEFkampaniaspołecznaprzemoc

30-latek oświadcza się 13-latkom? Wszystko dzieje się w Europie!

Jak reagują ojcowie na wieść, że ich 13-letnia córka poślubi mężczyznę, starszego od niej o prawie 20 lat? Sprawdziła to fundacja Bornefonden mająca swoją siedzibę w Danii! Przeprowadzono bardzo nietypowy eksperyment, będący częścią kampanii społecznej. Lucas Alexander mający 30 lat odwiedza kilka duńskich domów, w których mieszkają 13-latki. Kiedy drzwi zostają otworzone przez ojców, Lucas informuje, że zamierza poślubić ich dziecko. Wszystkie dziewczynki również wiedziały o eksperymencie i z tego względu udawały, że znają 30-latka. Również ich matki były o wszystkim wcześniej powiadomione. Jak zatem reagowali ojcowie? Niektórzy mieli zamiar dzwonić po policję! Kampania ma zwracać uwagę na problem występujący w Afryce, gdzie ponad piętnaście procent dziewczynek przed ukończeniem 15 lat zostaje wydanych za mąż za dorosłych mężczyzn. Zobaczcie materiał wideo! Jak radził sobie Lucas?

ślubzestarszymmężczyznąkampaniaspołecznaoświadczyny

Tymi zdjęciami walczą z przesądami na temat AIDS!

Dzisiaj obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS. Na całym świecie, w tym także w naszym kraju, organizowane są różnego rodzaju spotkania, konferencje, akcje edukacyjne czy happeningi, które przybliżają zagadnienie choroby i profilaktyki, a także, co najważniejsze, starają się zwalczać narosłe wokół dotkniętych tą chorobą przesądy. Francuska organizacja AIDES, która na co dzień zajmuje się tym zagadnieniem, we współpracy z fotografem Mathieu Césarem stworzyła niezwykłą kampanię, której celem jest właśnie walka z obecnym w społeczeństwie stereotypem nakazującym izolowanie osób zarażonych HIV. Efektem ich współpracy są czarno-białe fotografie przedstawiające pary hetero- i homoseksualne w nietypowych ujęciach. Zobaczcie sami!

przesądyoAIDSkampaniaspołecznachoroba

Te dzieci nigdy nie miały prawdziwych świąt...Wzruszająca kampania od SOS Wioski Dziecięce

Zasiadając do suto zastawionego wigilijnego stołu nie zastanawiamy się nad tym, czy w Polsce każdy przeżywa ten wyjątkowy czas z bliskimi, czy ma z kim połamać się opłatkiem, zaśpiewać kolędy, cieszyć się z drobnych upominków pod choinką...Są w naszym kraju dzieci, które nigdy nie miały w domu świąt, dzieci, które doznawały przemocy albo były świadkami kłótni pijanych rodziców...O nich właśnie przypomina nowa kampania organizacji SOS Wioski Dziecięce. Akcji „Podaruj dzieciom ich pierwsze święta” towarzyszy wzruszający spot, który naprawdę warto zobaczyć. Pamiętacie pierwszą zabawę w chowanego, pierwsze graffiti na ścianie, pierwszy koncert dla sąsiadów, pierwszą gwiazdkę? Te dzieci nie mają takich wspomnień! Podaruj im ich pierwsze Boże Narodzenie! Akcja trwa do końca grudnia!

pierwszeświętakampaniaspołecznachristmas

W święta "Odłóż smarfona na bok" - namawia producent telefonów komórkowych

Urządzenia mobilne są naszym codziennym uzależnieniem. Nawet w te najważniejsze dni... Aby zwrócić uwagę na nasz problem Huawei przygotował specjalną kampanię, w której przekonuje o tym, że są chwile ważniejsze od bycia online - #BePresent. Niezwykle istotnym jest zbliżający się okres świąteczny, który powinien być czasem szczególnie rodzinnym. "Raz w roku odłóżmy smartfony na bok" :)

BePresentkampaniaspołecznachristmas