ISIS grozi śmiercią m.in. Messiemu i Neymarowi!

W związku z Mistrzostwami Świata piłki nożnej, które odbędą się w 2018 roku w Rosji, Państwo Islamskie postanowiło po raz kolejny o sobie przypomnieć. Organizacja SITE monitorująca działania terrorystów w sieci trafiła na plakaty propagandowe ISIS przedstawiające m.in. zakrwawiony wizerunek Lionela Messiego czy czekającego na egzekucję Neymara. Na grafikach prócz przerobionych zdjęć piłkarzy znajdziemy także napisy takie jak: "0 wrogów Allaha w Rosji" i "Przysięgam, że ogień mudżahedinów was spali, tylko poczekajcie". Już kilka tygodni wcześniej specjaliści ostrzegali, że nadchodzący mundial może być kolejnym celem zamachowców. Dżihadyści rozsyłali także plakaty z wizerunkami Donalda Trumpa i Władimira Putina. Mamy nadzieję, że Rosja dołoży wszelkich starań, aby zapobiec jakimkolwiek incydentom podczas tak wielkiej imprezy, jaką są Mistrzostwa Świata.

ISISgroziznanympiłkarzomsportislam

#Womentodrive - internet reaguje na historyczną decyzję w Arabii Saudyjskiej

W jednym z najbardziej konserwatywnych krajów muzułmańskich - Arabii Saudyjskiej - król Salman podpisał specjalny dekret, w którym zezwala na prowadzenie samochodów przez kobiety. Do tej pory wszelkie prawa kobiet w tym państwie były wciąż konsekwentnie ograniczane. Jednak wraz z rozwojem, panie zaczęły domagać się równego traktowania. To pierwsza taka decyzja. Wiele kobiet nie kryje radości, nie tylko w samej Arabii, lecz i na całym świecie. W mediach społecznościowych pojawiają się wielkie gratulacje, podpisane hasztagiem #Womentodrive. Akcja rozpoczęła się w 2011 roku, kiedy to Manal Al-Sharif, saudyjska działaczka na rzecz równouprawnienia, wsiadła do samochodu i przejechała nim kilka kilometrów. Kobieta zatrzymana została przez policję i aresztowana. Konsekwencję jej czynów poniosła także jej rodzina. Teraz kobieta ma nadzieję, ze od tej małej zmiany mogą rozpocząć się także kolejne, dające większa prawa kobietom, które według Szariatu są podporządkowane swoim mężczyznom. Jak zareagowali użytkownicy w internecie? Zobaczcie sami!

Womentodriveislamprawakobiet

Dostała 100 batów za spacer z mężczyzną, który nie był jej mężem. Całej sytuacji przyglądały się tłumy!

Szariat (z arabskiego "droga prowadząca do wodopoju") to prawo kierujące życiem wyznawców szyickiej i sunnickiej odmiany islamu. Dotyczy ono każdej sfery życia muzułmanina m.in. obowiązków religijnych, małżeństwa i rozwodu, polityki czy ekonomii. Za nieprzestrzeganie jego dyrektyw przewidziane są bardzo surowe kary. Przykładem jest sytuacja, do której doszło ostatnio w indonezyjskiej prowincji Aceh (w Indonezji z 250 milionów mieszkańców aż 90 procent jest wyznawcami islamu). 30-letnia Mazidah została skazana przez muzułmański trybunał arbitrażowy na 100 batów za spacerowanie z mężczyzną, który nie był jej mężem! Karę za "cudzołóstwo" wykonano natychmiast na oczach tłumu sąsiadów kobiety. Z powodu odniesionych obrażeń twardym narzędziem Mazidah została przewieziona do szpitala. Jak donosi abc.net.au, mężczyzna, z którym spacerowała, również został ukarany w ten sam sposób, jednak nie wymagał on hospitalizacji. Dane na temat podobnych przypadków są zatrważające. Tylko w tamtym roku w Aceh kara chłosty miała zostać wykonana aż 339 razy!

nieludzkieprawokobietaislam

Irańskie szkoły zwalniają "brzydkie" nauczycielki. Powstała specjalna lista

Zagraniczne media donoszą o absurdalnym zapisie dotyczącym nauczycielek w Iranie. Kobiety mogą tam uczyć w szkołoach podstawowych mając zakryte włosy i głowę. W dokumencie opublikowanym przez agencję newsową FARS można przeczytać, iż "brzydkie" nauczycielki nie będą mogły nauczać w szkołach. W słowie "brzydki" mieszczą się wszystkie choroby skóry. Kobiety mające widoczne owłosienie na twarzy lub trądzik, a także posiadające mniej niż 20 zębów nie będą ogły przeprowadzać zajęć lekcyjnych. Na liście chorób dyskwalifikujących kobietę z pracy nauczycielki znalazły się również: wszelkie oparzenia twarzy, nowotwory, zapalenia i kamienie pęcherza, grzybice czy nawet niepłodność! Nauczyciele sztuki, u których stwierdzi się daltonizm również nie będą uczyć w szkołach. Shahindokht Molaverdi, doradca Prezydenta Hassana Rouhanigo w sprawie praw obywatelskich, obiecał, że lista zostanie zbadana. Również to samo stwierdzi w jednej z rozmów z mediami rzecznik prasowy ds. edukacji. Całą listę władze poddadzą przeglądowi, niektóre z ustaleń zostaną z niej usunięte.

islamprawokobietywislamie

Zamachowiec z Barcelony wciąż poszukiwany. Polscy policjanci muszą być czujni, może podróżować przez Polskę!

Hiszpańskie władze wciąż poszukują jednego z zamachowców czwartkowych ataków w Barcelonie. Jest nim Younes Abouyaaqoub (Junes Abujakub). Mężczyzna po wjechaniu w tłum ludzi na ulicy La Rambla uciekł z miejsca zdarzenia i wciąż pozostaje w ukryciu. Jednak powiązanych w zamach osób może być więcej. Polscy policjanci muszą zwracać szczególna uwagę na samochody audi A3 i renault kangoo na hiszpańskich numerach rejestracyjnych. To nimi może podróżować zamachowiec i inni zamieszani w sprawę ludzie. Jak podają władze, terroryści mogą szukać kryjówki poza Hiszpanią, w krajach Schengen, albo też wyjechać poza Europę. Najbardziej prawdopodobnymi państwami są Rosja lub Turcja. W sprawę poszukiwania zaangażowała się matka zamachowca. Kobieta za pośrednictwem stacji telewizyjnej Televisio de Catalunya i radia Catalunya Radio prosiła syna by oddał się w ręce policji i przestał ukrywać.

zamachwBarcelonieterroryzmislam

Policjant w Barcelonie po zamachu tulił małe dziecko. Film rozczula internautów

Do wczorajszego zamachu terrorystycznego doszło w hiszpańskiej Barcelonie. To tam na najbardziej popularnej ulicy miasta - La Rambla tuż przy placu Katalońskim, biała furgonetka wjechała w tłum ludzi. Zginęło tam co najmniej 13 osób, a ponad 100 trafiło z obrażeniami do szpitali. W sieci szybko pojawiły się filmiki z miejsca wypadku. Osoby, które były w bezpośrednim kontakcie z ofiarami, nagrywały filmiki. Na miejsce ruszyły służby bezpieczeństwa. Na jednym z wielu filmików widać leżące na ziemi ofiary, oraz oficera policji, który tuli w ramionach małe dziecko.

politykaislamzamachwBarcelonie

Ta australijska polityk przyszła do parlamentu w burce. Wszystko w ramach kampanii przeciw ich noszeniu!

Pauline Hanson to konserwatywna, australijska polityk, która już od dawna prowadzi kampanię związaną z zakazem noszenia przez muzułmańskie kobiety strojów zakrywających ich całe ciało wraz z twarzą. W trakcie odbywającej się w Parlamencie dyskusji na ten temat, Hanson zjawiła się tam ubrana w burkę. Kiedy zwróciła się do prokuratora generalnego zdjęła z siebie przebranie. Wywołała tym wielkie poruszenie. Mówiła o niebezpieczeństwie jakie może nieść za sobą noszenie tych ubrań - w Australii udaremniono 13 prób zamachów terrorystycznych. Zapytała też prokuratora, czy w przyszłości zakaże noszenia burek. Ten odpowiedział jej w następujący sposób: "Nie zakażemy burek. Ostrzegam panią i dobrze radzę. Proszę uważać na swoje obraźliwe uwagi, które mogą urazić uczucia religijne innych Australijczyków". Dodał też, że w Australii żyje około 50 tys muzułmanów, a współpraca z nimi jest niezwykle ważna w celu zwalczania radykalnego islamu.

politykaislamburki

Kobiety będą mogły tam chodzić w stojach kąpielowych?! Nowe projekty kurortów dla turystów w Arabii Saudyjskiej

Arabia Saudyjska, która swoje dochody czerpie głównie z ropy naftowej, szuka nowego źródła przypływu gotówki. Ma nim być projekt stworzenia na 50 wyspach Morza Czerwonego, dotąd nie zajętych przez człowieka, kurortu wypoczynkowego z hotelami, SPA, licznymi rezydencjami oraz piaszczystą plażą. Projekt ma zostać zrealizowany do 2020 roku. Jednak aby ten plan wykonać potrzeba dużych zmian, głównie w mentalności Arabów. Arabia Saudyjska to kraj islamski - dotąd jedyną turystyką była ta religijna dla pielgrzymów udających się do Mekki. Panuje tam mnóstwo zakazów dotyczących kobiet, głównie względem ubioru. Powstały kurort miałby być strefą autonomiczną, rządzącą się niezależnym prawem od reszty kraju, tak by turyści z całego świata mogli czuć się bezpiecznie. Jeśli taki pomysł przyjął by się, to turystki mogłyby kąpać się w morzu w normalnych strojach kąpielowych i bikini. Czy to ma szanse się stać? Już trwają pierwsze przygotowania planu.

podróżearabiasaudyjskaislam

Islamski symbol na etykiecie wody? "Francuskie koncerny chcą się przypodobać wyznawcom Allaha"

Miriam Shaded, prezeska fundacji Estera zajmującej się udzielaniem pomocy chrześcijanom w Syrii, opublikowała w czwartek na Facebooku niepokojący wpis. Działaczka i aktywistka "walcząca o zachowanie wolności, bezpieczeństwa i wartości europejskich" zasugerowała, że na nowej etykiecie wody Żywiec Zdrój znalazł się znak przypominający symbol islamu. "Spółka Żywiec Zdrój jest częścią grupą Danone, której główna siedziba znajduje się we Francji, która przechodzi akurat niezwykłą zmianę kulturową i społeczną" - cytuje Shaded, sugerując, że symbol znalazł się na butelce wody, ponieważ koncern "chce się przypodobać wyznawcom Allaha" lub "wyznawcy Allaha w firmie Danone stanowią większość". Żywiec Zdrój nie pozostał dłużny i również na Facebooku odniósł się do zarzutów, tłumacząc, że ów "symbol" to jedynie kompozycja pokazująca biwakowanie nocą. "Znajduje się na niej symbol namiotu, księżyca i trzech gwiazd" - czytamy. Czy islamofobia będzie się budzić w oczach niektórych podczas każdego spojrzenia w niebo?

islamskawodaislamhejt

Incydent podczas ślubu w kościele. Mężczyzna zaatakował księdza

W hiszpańskim kościele San Pablo w Valladolid w miniony weekend odbywała się uroczystość ślubna. W pewnym momencie do ołtarza zaczął zbliżać się agresywny mężczyzna. Świadkowie opisali, że miał brązową brodę i ciemne rysy twarzy. Był to 22-letni marokański student, mieszkający w mieście. Podchodząc do ołtarza zaatakował księdza, zrzucał też na ziemie wszystkie przedmioty liturgiczne. Zebrani goście twierdzą, że mężczyzna idąc w stronę ołtarza krzyczał "Allah jest wielki". W kościele znajdowało się około 100 osób, wielu z nich zaczęło uciekać z ławek bojąc się o swoje życie, zwłaszcza po zamachach do których doszło w Manchesterze czy innych miejscach w Europie. Marokańczyka mimo strachu, że może mieć ze sobą bombę, siłą zatrzymało kilku mężczyzn, którzy wyprowadzili go na zewnątrz i wezwali policję. Jak podaje Daily Mail i Sputnik Deutschland, nie był on jednak w żaden sposób uzbrojony.

islamkościółataki

Antyterrorystyczny spot sieci telekomunikacyjnej z Kuwejtu hitem na Bliskim Wschodzie! Ma pokazywać, że islam to religia miłości!

Sieć telekomunikacyjna Zain z Kuwejtu stworzyła antyterrorystyczny spot, który z miejsca podbił sieć na Bilskim Wschodzie. Reklama piętnująca radykalizm podbiła serca widzów nie tylko sposobem realizacji, ale także dosadnym przekazem. W utrzymanym w klimacie Bollywood trzyminutowym klipie głównym bohaterem jest zamachowiec, który przygotowuje bombę, by zdetonować ją w miejskim autobusie. Mężczyzna wpierw musi jednak stanąć oko w oko ze swoimi licznymi ofiarami... W spocie wzięły udział osoby, które zostały poszkodowane w zamachach terrorystycznych w Jordanii, Bagdadzie i Kuwejcie. Reklama mimo szokujących obrazów ma pozytywny wydźwięk. Jej reżyser, Samir Abouda, chciał pokazać, że islam to tak naprawdę religia pokoju i miłości, która nie popiera terroryzmu. Klip zachęca do walki z radykalizmem za pomocą jedynie pozytywnych uczuć. Już sam wstęp, w którym dziecko kieruje do terrorystów następujące słowa: "powiem bogu wszystko, o tym, jak wypełniliście cmentarze ciałami naszych dzieci i wyludniliście szkoły", wywołuje u oglądających poruszenie. Po kilku dniach od premiery, kiedy to filmik pojawił się na YouTubie w związku z Ramadanem, odtworzono go prawie 3 miliony razy. Wśród internautów panują na jego temat mieszane uczucia. A Wy co nim myślicie?

anyterrorystycznareklamaislamreklamy

Amerykańska szkoła kupiła uczennicom sportowe hidżaby

Jedna z pierwszych szkół w Stanach Zjednoczonych podjęła się takiego działania. Deering High School w stanie Portland, za pieniądze od darczyńców ze specjalnej zbiórki, zakupiła swoim muzułmańskim uczennicom nowe, sportowe hidżaby. Są one wykonane ze specjalnego materiału, przez który skóra może swobodnie oddychać. Dziewczęta nie pocą się w nim tak bardzo jak w innych strojach. Jest przy tym wygodniejszy od normalnej chusty. Dyrektor szkoły Melanie Craig taką decyzję argumentuje tym, że należy szanować wszelakie różnice kulturowe dzieci i młodzieży uczącej się w szkole. Dzięki temu więcej dziewczyn będzie brało udział w sportowych zajęciach i poczują się również przy tym pewniej. "Jeśli kupujemy kaski dla futbolistów, to musimy też zapewnić odpowiednie zabezpieczenie dla muzułmańskich dziewcząt" podkreśla pani dyrektor. Już wcześniej firma Nike podjęła się stworzenia specjalnych strojów dla muzułmańskich kobiet na całym świecie, wydając kolekcję Nike Pro Hijab.

dzieckomodaislam

"Hello Hijab" czyli lalka Barbie w hidżabie

Ulubiona amerykańska lalka, która ma piękne długie blond włosy, zmienia swój image! Wszystko za sprawą dwóch młodych kobiet: Kristen Michaels i Gisele Fetterman, które założyły firmę For Good. Córka jednej z nich uwielbiała bawić się tymi lalkami, jednak Fetterman zauważyła, że ani jedna nie odzwierciadla postaci ich muzułmańskich przyjaciół. Razem z Michaels postanowiły wykonać ręcznie specjalne stroje dla lalek, które przypominać mają te, które noszą muzułmańskie kobiety. Hidżab dla lalek Barbie ma być inicjatywą, która pomoże małym dzieciom, żyjącym w dzisiejszym pełnym różnych religii świecie, aby zaakceptować różne kultury i oswoić się z nimi. Akcja "Hello Hijab" jest pierwszą, którą panie mają w planie. Koszt ubranka dla lalki to około 6 dolarów. Dochód ze sprzedaży ubrań, ma być przeznaczony na cztery organizacje non-profit w tym na Jewish Family & Children's Service of Pittsburgh czy Islamskie Centrum w Pittsburghu.

lalkaBarbieislamdzieci

Muzułmańska szafiarka podbija sieć

Kim jest szafiarka? To kobieta, która prowadzi modowego bloga, udziela się na mediach społecznościowych, ciągle dodaje nowe zdjęcia swoich stylizacji. Zyskuje przy tym grono wiernych odbiorców i fanów. Zulayha Aziz to kobieta, która na swoim Instagramie pokazuje nam tylko swoje oczy. Całą resztę zasłania noszona przez nią burka. Jest ona muzułmanką. Pomimo tego zachwyciła wiele osób w sieci i zyskała popularność. Na tyle na ile kobiecie pozwala religia pokazuje ona samą siebie. Jej zdjęcia są przemyślane, a stylizacje odpowiednio dobrane. Zobaczcie sami w jaki sposób dzięki fotografiom zyskała tak wielką popularność..

islammodahidżab

Publiczna kara za seks pozamałżeński

Aceh to terytorium należące do Indonezji, gdzie wciąż ważne jest prawo szariatu. Za łamanie jego praw grożą okrutne kary. Seks pozamałżeński jest również niezgody z tamtejszym nakazem. Przekonała się o tym jedna z par, na której dokonano publicznej chłosty. Kobieta ubrana w biały hidżab, stała na wielkiej scenie. Tam za pomocą kija z trzciny cukrowej starszy mężczyzna wymierzył jej aż 26 silnych batów. Kobieta z bólu chowała twarz w chuście. Później to samo czekało jej kochanka. W tej prowincji publiczne kary stosowane bywają również za homoseksualizm, hazard lub też picie alkoholu. Teren od 2001 roku posiada specjalną autonomię, gdzie obowiązuje prawo szariatu.

islamprawomuzułmanie

Lekarz odmówił udzielenia pomocy dziecku, bo "był czas na modlitwę". Dwuletnia dziewczynka zmarła

Lekarz odmówił udzielenia pomocy dwuletniej dziewczynce, która dostała ataku epilepsji. Tłumaczył, że w czasie przeznaczonym modlitwie nie może spełnić swojego obowiązku. Dziecko zmarło. Do tragicznej sytuacji doszło w Kirgistanie (Azja Środkowa). "Religia praktycznie już rządzi instytucją rodziny w kraju. Możemy już zobaczyć, że wpływa to na kwestię nieodpowiedzialnych poligamicznych małżeństw oraz porzuconych dzieci. Nie możemy pozwolić na to, żeby to także wpłynęło na służbę zdrowia w kraju” - napisała na Facebooku Elena Bayalinova z lokalnego Ministerstwa Zdrowia. Zdaniem rzecznika Związku Duchownego Muzułmanów prawo szariatu nie zabrania przerwania modlitwy i dokończenia jej po wykonaniu swojej pracy.

islamreligiadziecko

Kontrowersyjny teledysk o zakazach dla kobiet w Arabii Saudyjskiej

Teledysk, który robi furorę w sieci w pewien sposób krytykuje rządy jakie panują w Arabii Saudyjskiej. Filmik nosi nazwę "Hwages". Obserwujemy tam kobiety w burkach, jednak zachowujące się nieco inaczej niż nakazuje im tamtejsze prawo. Już na samym początku klipu widzimy jak kilka z nich wsiada do samochodu, którego kierowcą jest...mały chłopiec! W Arabii kobiety mają zakaz prowadzenia pojazdów. Jeden z komentujących zauważył, że dzieci posiadają więcej praw od własnych matek. W teledysku widzimy również arabskiego mężczyznę, który obserwuje kobiety i wciąż im coś nakazuje. Te jednak jeżdżą na rolkach, ubrane w kolorowe spodnie i buty. Na rękach mając mnóstwo biżuterii i wstążek. Grają też w koszykówkę. Nie zabrakło również odniesienia do zagranicznych polityków. Pokazany został tam Donald Trump, który zasłyną z kłótni na słowa z księciem Arabii. Nic dziwnego, że w filmiku jeden z mężczyzn trzyma sznur z pętlą, przez który można jakąś osobę np. powiesić. Wiele osób chwali filmik za podejście do zakazów i pokazanie ich łamania w sposób humorystyczny. Są jednak i tacy, którzy krytykują teledysk, zarzucając mu, iż jest " obrzydliwy i niestosowny".

kobietywislamieDonaldTrumpislam

W Holandii można grozić homoseksualistom śmiercią. Pod jednym warunkiem...

Finansowana z podatków holenderska instytucja antydyskryminacyjna uznała, że jeśli życzenie śmierci osobom homoseksualnym to wyraz religijnej ekspresji, jest ono usprawiedliwione (oficjalne źródło poniżej). Według Koranu kara pozbawienia życia za homoseksualizm jest normą. Groźby śmierci wobec gejów to wyraz religii, kultury i wolności słowa muzułmanów? Co będzie następne? Przyznanie prawa do zabijania homoseksualistów, bo tak głosi Koran?

islamreligiarównouprawnienie

Miss w burkini

Wybory miss nie mogą odbyć się bez pokazu pań w różnorakich strojach kąpielowych. To chyba już tradycyjna sprawa. Jednak jedna z uczestniczek zaskoczyła wszystkich, kiedy zamiast w bikini pokazała się w chuście na głowie. Ta dziewczyna to 19-letnia Halima, która wzięła udział w wyborach Miss Minnesota. Dotarła to półfinału, wcześniej pokonując inne dziewczyny. Łącznie walczyło ich 45. Halima w wieku 6 lat wraz z rodzicami przeniosła się do Stanów Zjednoczonych. Młoda uczestniczka, która jest muzułmanką, ale również utożsamia się z tym, że jest Amerykanką, swoim występem chciała pokazać, iż islam nie musi zniewalać kobiet. Dziewczyna spotkała się z wielką krytyką internautów, którzy zarzucają jej wprowadzanie niebezpiecznego trendu, jakim jest pokazywanie się w burkini czy hidżabie. Czy mają raję?

misswburkiniislamburkini

"Jestem muzułmanką, kobietą i imigrantką. Głosowałam na Trumpa"

Podczas kampanii wyborczej Donald Trump zapowiedział m.in. budowę muru na granicy Stanów Zjednoczonych z Meksykiem oraz zakaz wjazdu do kraju dla muzułmanów. Mimo oskarżania kandydata Republikanów o ksenofobię i rasizm, swój głos oddali na niego... również muzułmanie. Jedną z wyznawczyń islamu, która głosowała na Trumpa, jest Asra Nomani. Swoją decyzję wspierania polityki miliardera tłumaczy tym, że nawet ona obawia się "bardzo poważnego zagrożenia, jakie stanowią muzułmańscy ekstremiści". "To rzeczywistość, z którą unikamy konfrontacji przez polityczną poprawność" - powiedziała.

wyboryUSADonaldTrumpislam