Publiczna kara za seks pozamałżeński

Aceh to terytorium należące do Indonezji, gdzie wciąż ważne jest prawo szariatu. Za łamanie jego praw grożą okrutne kary. Seks pozamałżeński jest również niezgody z tamtejszym nakazem. Przekonała się o tym jedna z par, na której dokonano publicznej chłosty. Kobieta ubrana w biały hidżab, stała na wielkiej scenie. Tam za pomocą kija z trzciny cukrowej starszy mężczyzna wymierzył jej aż 26 silnych batów. Kobieta z bólu chowała twarz w chuście. Później to samo czekało jej kochanka. W tej prowincji publiczne kary stosowane bywają również za homoseksualizm, hazard lub też picie alkoholu. Teren od 2001 roku posiada specjalną autonomię, gdzie obowiązuje prawo szariatu.

islamprawomuzułmanie

Lekarz odmówił udzielenia pomocy dziecku, bo "był czas na modlitwę". Dwuletnia dziewczynka zmarła

Lekarz odmówił udzielenia pomocy dwuletniej dziewczynce, która dostała ataku epilepsji. Tłumaczył, że w czasie przeznaczonym modlitwie nie może spełnić swojego obowiązku. Dziecko zmarło. Do tragicznej sytuacji doszło w Kirgistanie (Azja Środkowa). "Religia praktycznie już rządzi instytucją rodziny w kraju. Możemy już zobaczyć, że wpływa to na kwestię nieodpowiedzialnych poligamicznych małżeństw oraz porzuconych dzieci. Nie możemy pozwolić na to, żeby to także wpłynęło na służbę zdrowia w kraju” - napisała na Facebooku Elena Bayalinova z lokalnego Ministerstwa Zdrowia. Zdaniem rzecznika Związku Duchownego Muzułmanów prawo szariatu nie zabrania przerwania modlitwy i dokończenia jej po wykonaniu swojej pracy.

islamreligiadziecko

Kontrowersyjny teledysk o zakazach dla kobiet w Arabii Saudyjskiej

Teledysk, który robi furorę w sieci w pewien sposób krytykuje rządy jakie panują w Arabii Saudyjskiej. Filmik nosi nazwę "Hwages". Obserwujemy tam kobiety w burkach, jednak zachowujące się nieco inaczej niż nakazuje im tamtejsze prawo. Już na samym początku klipu widzimy jak kilka z nich wsiada do samochodu, którego kierowcą jest...mały chłopiec! W Arabii kobiety mają zakaz prowadzenia pojazdów. Jeden z komentujących zauważył, że dzieci posiadają więcej praw od własnych matek. W teledysku widzimy również arabskiego mężczyznę, który obserwuje kobiety i wciąż im coś nakazuje. Te jednak jeżdżą na rolkach, ubrane w kolorowe spodnie i buty. Na rękach mając mnóstwo biżuterii i wstążek. Grają też w koszykówkę. Nie zabrakło również odniesienia do zagranicznych polityków. Pokazany został tam Donald Trump, który zasłyną z kłótni na słowa z księciem Arabii. Nic dziwnego, że w filmiku jeden z mężczyzn trzyma sznur z pętlą, przez który można jakąś osobę np. powiesić. Wiele osób chwali filmik za podejście do zakazów i pokazanie ich łamania w sposób humorystyczny. Są jednak i tacy, którzy krytykują teledysk, zarzucając mu, iż jest " obrzydliwy i niestosowny".

kobietywislamieDonaldTrumpislam

W Holandii można grozić homoseksualistom śmiercią. Pod jednym warunkiem...

Finansowana z podatków holenderska instytucja antydyskryminacyjna uznała, że jeśli życzenie śmierci osobom homoseksualnym to wyraz religijnej ekspresji, jest ono usprawiedliwione (oficjalne źródło poniżej). Według Koranu kara pozbawienia życia za homoseksualizm jest normą. Groźby śmierci wobec gejów to wyraz religii, kultury i wolności słowa muzułmanów? Co będzie następne? Przyznanie prawa do zabijania homoseksualistów, bo tak głosi Koran?

islamreligiarównouprawnienie

Miss w burkini

Wybory miss nie mogą odbyć się bez pokazu pań w różnorakich strojach kąpielowych. To chyba już tradycyjna sprawa. Jednak jedna z uczestniczek zaskoczyła wszystkich, kiedy zamiast w bikini pokazała się w chuście na głowie. Ta dziewczyna to 19-letnia Halima, która wzięła udział w wyborach Miss Minnesota. Dotarła to półfinału, wcześniej pokonując inne dziewczyny. Łącznie walczyło ich 45. Halima w wieku 6 lat wraz z rodzicami przeniosła się do Stanów Zjednoczonych. Młoda uczestniczka, która jest muzułmanką, ale również utożsamia się z tym, że jest Amerykanką, swoim występem chciała pokazać, iż islam nie musi zniewalać kobiet. Dziewczyna spotkała się z wielką krytyką internautów, którzy zarzucają jej wprowadzanie niebezpiecznego trendu, jakim jest pokazywanie się w burkini czy hidżabie. Czy mają raję?

misswburkiniislamburkini

"Jestem muzułmanką, kobietą i imigrantką. Głosowałam na Trumpa"

Podczas kampanii wyborczej Donald Trump zapowiedział m.in. budowę muru na granicy Stanów Zjednoczonych z Meksykiem oraz zakaz wjazdu do kraju dla muzułmanów. Mimo oskarżania kandydata Republikanów o ksenofobię i rasizm, swój głos oddali na niego... również muzułmanie. Jedną z wyznawczyń islamu, która głosowała na Trumpa, jest Asra Nomani. Swoją decyzję wspierania polityki miliardera tłumaczy tym, że nawet ona obawia się "bardzo poważnego zagrożenia, jakie stanowią muzułmańscy ekstremiści". "To rzeczywistość, z którą unikamy konfrontacji przez polityczną poprawność" - powiedziała.

wyboryUSADonaldTrumpislam

Norweska premier ostro o hidżabie w miejscu pracy

Premier Norwegii Erna Solberg wypowiedziała się na temat noszenia burek i hidżabu w miejscach pracy. Uważa, że muzułmańskie kobiety zbyt bardzo okazują swoją przynależność religijną oraz polityczną. Premier nie ma nic przeciwko religii, którą wyznają owe kobiety, jednak jak twierdzi przyjeżdżając do Norwegii powinny one dopasować się do panujących tam norm kulturowych. "Uważam, że ci, którzy przyjeżdżają do Norwegii, muszą dopasować się do naszego społeczeństwa. My jemy wieprzowinę, pijemy alkohol i pokazujemy swoje twarze. Ci, którzy tu przyjeżdżają, muszą podporządkować się wartościom, prawu i regułom obowiązującym w Norwegii". Solberg zapytana, czy zatrudniłby kobietę noszącą hidżab w swoim biurze odpowiedziała, że absolutnie nie. W swoim czasie wolnym, możesz robić, co chcesz. W miejscu pracy mamy prawo życzyć sobie widzieć twoją twarz" skomentowała. Czy według was ma racje?

hidżabwMiejscuPracyislamnorwegia

MenInHijab - kampania społeczna w ramach solidarności dla kobiet w Iranie

W Iranie mężczyźni biorą udział w kampanii #MenInHijab. Na różnych portalach społecznościowych umieszczają swoje zdjęcia w okryciu głowy. Chcą w ten sposób zwrócić uwagę na zabieranie wolności kobietom. Jeden z nich mówił : "Kiedy nosiłem hidżab, nawet przez krótką chwilę, czułem, że nie byłem sobą. To jest najgorsze uczucie na świecie i absolutnie nie do przyjęcia dla każdej wyzwolonej osoby. Kobiety, gdy wychodzą na zewnątrz ( poza dom), codziennie muszą zostawić swoją prawdziwą tożsamość w domu.To straszne uczucie mieć podwójną tożsamość na całe życie". W Iranie od 1979 kobiety muszą nosić hidżab i jest to ściśle przestrzegane pod karą nawet i więzienia! Mężczyźni biorący udział w kampanii chcą wyrazić swoja solidarność z kobietami, a także zaprotestować wobec panującego prawa narzucającego na siłę noszenie chusty. Czy wy także wspieracie tą inicjatywę?

islamkampaniaspołecznahidżab

Kobieta w hidżabie na okładce amerykańskiego magazynu! Precedens?

Po raz pierwszy w historii na okładce jednego z amerykańskich magazynów pojawiła się kobieta w hidżabie. Październikowe wydanie "Women's Running" zdobi Rahaf Khatib, która ukończyła sześć maratonów, dwa triathlony i mnóstwo półmaratonów, a jej historia i osiągnięcia mają zainspirować wiele kobiet. Twórcy magazynu mieli jednak jeszcze jeden cel. Chcieli pokazać, że na okładkach powinny pojawiać się osoby każdej rasy, religii czy rozmiaru i nie powinno się nikogo dyskryminować. Poza tym biegaczka ma wpłynąć na zmianę sposobu opisywania muzułmanek w mediach, który, jak stwierdzili wydawcy, jest bardzo przygnębiający. Khatib jest bardzo dumna ze swojej okładki, na której przedstawiana jest jako wspaniała zawodniczka i kobieta, która nie wstydzi się nosić hidżabu. - To coś, co mogę pokazać w przyszłości swoim dzieciom, mojej wspólnocie, i co najważniejsze, moim rodzicom - mówi. Jak myślicie, czy ta okładka zapoczątkuje podobne?

islamhidżabWomensRunning

ISIS nie zna granic - treningi dla dzieci nawet od pieluchy

Ostatnio pisaliśmy Wam o małym, blondwłosym chłopcu, który wraz z bojownikami ISIS zabija "niewiernych". Do sieci trafił właśnie nowy filmik, który jest kolejnym dowodem na to, że Państwo Islamskie już od najmłodszych lat szkoli dzieci na "maszyny do zabijania". Na filmie starszy mężczyzna zwraca się do ubranej w burkę dziewczynki jak do swojej córki i ćwiczy z nią ciosy typowe dla bokserów. Z kolei mniejsze dziecko w pieluszce biega po pokoju, wymachując bronią...Na razie nie wiadomo gdzie i kiedy powstał filmik, a także kim są widoczne na nim osoby. Pewne jest jednak to, że liczba najmłodszych w szeregach ISIS wciąż wzrasta. Jedynie The Quilliam Foundation podaje, że w tym roku prawie 50 brytyjskich dzieci dorasta w dżihadzie i jest przygotowywanych do stania się jednym z islamskich bojowników...

islamdziecibojownicy

Chłopczyk o blond włosach staje się "maszyną do zabijania" w ISIS

Państwo islamskie umieściło w sieci kolejny z ich propagandowych, ale jakże szokujących filmów. Pokazane tam jest, jak z zimną krwią zabija się wziętych w niewolę mężczyzn. Dla ISIS są to jak mówi narrator niewierni, których ich religia każe zabijać. Ludzie zabijani są poprzez obcięcie lub strzał w tył głowy. Film pokazuje wszelkie detale w zwolnionym tempie- tryskająca krew, wewnętrzne części ciała ludzkiego. Najbardziej szokującym jest pokazanie małego chłopca o blond włosach, ubranego w strój bojownika. Starszy mężczyzna pokazuje mu w jaki sposób posługiwać się bronią, po czym pomaga mu zabić niewiernego. W szeregi ISIS wstępują nawet najmłodsi, z których robi się wyszkolone "maszyny do zabijania". W linkach poniżej znajdziecie materiał video z drastycznymi scenami.

islamdziecibojownicy

Muzułmańskie Święto Ofiarowania- rzeka krwi w Bangladeszu!

W Dhace odbywa się najważniejsze święto muzułmańskie Eid al-Adha. Jest to Święto Ofiar upamiętniające ofiarę Abrahama i jego posłuszeństwo wobec Boga. Ludzie składają w ofierze zwierzęta ( owce, barany, krowy) zabijane w rytualny sposób. W stolicy Bangladeszu władze wyznaczyły specjalne miejsca do uboju zwierząt. Niestety w mieście padają ulewne deszcze. Krew zwierząt miesza się z wodą. Podtopienia i powodzie bywają powszechnym zjawiskiem w tym kraju, przez co teraz ulicami Dhaki płynie czerwona rzeka!

islampowódźbangladesz

Fryzjerka odmówiła usługi kobiecie w hidżabie. Grozi jej pół roku więzienia

Dzisiaj przed sądem stanęła kobieta, która nie wpuściła do swojego salonu fryzjerskiego kobiety w hidżabie. Sytuacja miała miejsce w Bryne (Norwegia) w październiku 2015 roku. 24-letnia Malika Baya miała wówczas usłyszeć od Merete Hodne, że "powinna pójść w inne miejsce, bo ona nie obsługuje takich osób". Fryzjerka odmówiła zapłacenia prawie tysiąca euro grzywny z tytułu popełnienia aktu dyskryminacji religijnej. Teraz grozi jej do sześciu miesięcy pozbawienia wolności. 47- letnia kobieta była działaczką antyislamskich organizacji. "Nie chcę tego zła w miejscu, w którym to ja jestem szefem. Tym złem jest ideologia islamu, mahometanizm, a hidżab jest symbolem tej ideologii, tak samo jak swastyka jest symbolem nazizmu" - mówi fryzjerka. Swoje zachowanie tłumaczy tym, że gdyby zgodziła się obsłużyć muzułmankę, do salonu nie mieliby wstępu mężczyźni. Mogliby wówczas zobaczyć jej włosy.

islamkobietahidżab

Muzułmańska suknia ślubna

W filmach i na wielu fotografiach zawsze widzimy piękne panny młode w białych sukniach, idące do ołtarza. Zazwyczaj są to osoby biorące ślub w obrządkach chrześcijańskich. Czy jednak zastanawialiście jak wyglądają muzułmańskie panny młode? Wbrew powszechnym stereotypom wcale nie chodzą one ubrane tylko w ciemnych hidżabach. Kobiety mogą nosić w tym dniu suknie w różnych kolorach, a ich głowy przystrajane są często w różne biżuterie, tiary czy koronkowe hidżaby. Zobaczcie sami jakie zdjęcia publikują projektanci i fotografowie na swoich Instagramach.

islammodaślub

Kobiety fotografują się w burkini

Po ostatnich incydentach, jakie miały miejsce we Francji, kiedy to zakazano muzułmańskim kobietom noszenia na plaży burkini w sieci zawrzało. Znalazło się liczne grono zwolenników tego typu nakazów, jak również i przeciwników. Europejskie kobiety w ramach solidarności i sprzeciwu wobec dyskryminacji muzułmanek, zaczęły robić sobie zdjęcia w burkini. Ma to pokazać, że Europa jest kontynentem tolerancyjnym.Co więcej, ludzie nie tylko z kręgów islamskich uważają ten zakaz za łamanie praw człowieka i dyskryminację kobiet. Czy wy także sądzicie, że to dobra inicjatywa?

burkiniislam

Z Calais do Dover. Nielegalni imigranci atakują ciężarówki

W Calais w północnej Francji istnieje wielki obóz dla uchodźców często nazywany "dżunglą", zresztą nie bez przyczyny. Imigranci utworzyli "miasto w mieście" , mają tam własne sklepy, dyskoteki, a nawet burmistrza. Jeden z Polskich kierowców tira, który przejeżdżał przez to miejsce, trafił na ludzi stojących przy drodze, którzy obrzucali inne samochody kamieniami i gałęziami. Wszystko po to, aby dostać się do Wielkiej Brytanii. Całą sytuację zarejestrowała kamera. Zobaczcie jakie problemy mają kierowcy udający się do Anglii z nielegalnymi imigrantami.

islamimigrancicalais

Chłopcy w szeregach ISIS zabijają dorosłych

W Internecie opublikowano drastyczny materiał filmowy, na którym widoczna jest egzekucja 5 dorosłych mężczyzn. Film nagrany został przez ISIS. Co więcej, osobami, które dokonują zabójstwa przez strzał z pistoletu, są chłopcy w wieku około 10 lat. Ofiary to Kurdowie. Jeden z chłopców to prawdopodobnie Brytyjczyk przedstawiający się jako Abu Abdullah al-Britani (Brytyjczyk). Są to jednak niepotwierdzone informacje.

ISISislampaństwoislamskie

Torba, która wzbudziła lęk w Europejczykach

Firma Rock Paper Scissors z Izraela wyprodukowała płócienne torby z tajemniczym tekstem po arabsku. Ostatnio zauważona została w Niemczech w metrze przez jednego z dziennikarzy. Dla ludzi nieznających tego języka, tekst budził przerażenie i obawy przed osobą, która miała ją ze sobą. I dokładnie taki był cel projektu, gdyż napis oznacza: "Ten tekst nie ma żadnego sensu, ma tylko przerazić tych, którzy boją się arabskiego języka". Czy uważacie, ze pomysł ten zmusi do myślenia ludzi, którzy boją się przybyłych do Eurpy z Bliskiego Wschodu i wszystko kojarzą z terroryzmem?

islamjęzykarabski

Rebelianci z Syrii sprzedają krew swoich ofiar

O kolejnych bestialskich praktykach syryjskich rebeliantów poinformowała niedawno prawosławna zakonnica zajmująca się na co dzień pomocą chrześcijanom. Ujawniona przez nią prawda była wcześniej ignorowana przez Zachód. Na konferencji w Niemczech Hatune Dogan dowiodła m.in., że muzułmanie handlują krwią ludności cywilnej. Fanatycy z Arabii Saudyjskiej płacą nawet 100 tys.dol. za fiolkę. Wierzą, że obmycie rąk w krwi chrześcijan daje im udział w wojnie z "niewiernymi" i łaskę Allaha.

islam

Muzułmanie zabronili kobietom kąpieli w basenie

W ciągu 25 lat populacja muzułmanów w Anglii wzrosła trzykrotnie. Brytyjscy nacjonaliści organizują tzw. "chrześcijańskie patrole". W Zjednoczonym Królestwie dochodzi do słownych utarczek, a islamiści czują się dyskryminowani. Z drugiej jednak strony coraz częściej "walczą o swoje". "Jesteście zazdrośni, bo przejmujemy ten kraj?”- mówili prawicowym aktywistom, którzy przeszli zdominowaną przez muzułmanów dzielnicą Luton, trzymając w rękach krzyże. W mieście tym ograniczono ostatnio kobietom korzystanie z publicznej pływalni ze względu na "powody kulturowe". Duży basen w każdy piątek dostępny będzie jedynie dla mężczyzn. Przedstawiciel grupy "The Strong Believer" stwierdził, że oglądanie roznegliżowanych kobiecych ciał nie powinno być częścią popieranej przez Mahometa aktywności. Za pływanie w Inspire Sports Village kobiety będą musiały płacić więcej, chociaż wyznaczony dla nich basen jest ponad dwukrotnie mniejszy od "męskiego". Decyzja władz pływalni to szanowanie praw każdej grupy społecznej czy zgoda na zdobywanie przez muzułmanów coraz liczniejszych przestrzeni?

islamfeminizm