Podzielił się na Facebooku teorią na temat życia po śmierci. Internauci się z nim zgodzili

Co się stanie z nami po śmierci? Czy czeka nas drugie życie? Każdy z nas choć raz zadał sobie te pytania... Niejaki Samuel Murray postanowił podzielić się swoją teorią na ten temat. Na swoim profilu na Facebooku napisał: "A co jeśli światło na końcu tunelu to światło płynące z sali na porodówce, a płaczemy po porodzie dlatego, że tracimy poprzednie życie? Wraz z rozwojem zapominamy o wszystkim i skupiamy się na tym, co obecne. Wspomnienia jednak nie wymierają, tylko odkładają się w mózgu i wracają w postaci deja vu". Murray chyba nie spodziewał się tego, w jaki sposób na jego słowa zareagują internauci - jego post w mgnieniu oka stał się niezwykle popularny i do tej pory udostępniono go już ponad 130 tysięcy razy! W komentarzach pod wpisem użytkownicy zgadzają się z jego autorem, chwalą go za podejmowanie tematów, które choć na chwilę pozwalają się zatrzymać i zastanowić nad życiem. Ci, którzy do tej pory byli raczej sceptyczni, piszą, że dzięki niemu zaczynają wierzyć. A Wy zgadzacie się z Murrayem?

życiepośmierciFacebookinternet

To koniec Kinoman.tv!

Niemal trzy lata po likwidacji Kinomaniak.tv serwis Kinoman.tv został zamknięty. "Pomimo zapisu w regulaminie, cześć użytkowników wstawia treści chronione prawem autorskim, po zgłoszeniu takiego materiału kasowaliśmy go w pierwszej kolejności, a takim użytkownikom po upomnieniu blokowaliśmy możliwość dostępu do serwisu. Niestety skala zjawiska się nie zmniejsza i jesteśmy zmuszeni do zawieszenia działalności strony" - czytamy na stronie. Udostępnione materiały można było oglądać za darmo z reklamami lub bez reklam za 8 zł za kilka dni. Jeśli zastanawiacie się, gdzie teraz będziecie mogli zobaczyć swój ulubiony film, koniecznie sprawdźcie pierwszy poniższy link!

kinomantvfilmyinternet

Federacja Rosyjska planuje w pełni kontrolować Internet!

W ostatnich miesiącach na terenie Rosji zostały wprowadzone nowe przepisy. Dają one prawo służbom nadzoru łączności Roskomnadzor do inwigilowania i blokowania wybranych stron www. Władze Rosji obserwują cały ruch sieciowy, jaki ma miejsce na terenie ich kraju. Ponadto dążą do poszerzenia uprawnień administracji. Chcą bowiem wprowadzić kontrolę nad liniami światłowodowymi oraz w pełni monitorować i sprawdzać nazwy domen, które wybiera sobie właściciel strony www.

informacjeRosjainternet

#BaldAndBadChallenge przejmuje social media

Po One Finger Selfie Challenge, o którym pisaliśmy Wam kilka dni temu, sieć zawojowało nowe wyzwanie - Bald And Bad Challenge. O co w nim chodzi? Kobiety wrzucają na portale społecznościowe zdjęcia we fryzurach "na chłopaka". Dlaczego? Robią to z dwóch powodów! Po pierwsze chcą one tym sposobem zwrócić uwagę na to, że nie ma jednej, stałej definicji piękna - w społeczeństwie utrwaliło się bowiem przekonanie, że ideałem jest długowłosa brunetka czy blondynka, niczym modelka z wybiegów Victoria's Secret, a kobiety obcięte na krótko często są obiektem kpin i żartów. Po drugie swoimi zdjęciami przypominają, że krótkie włosy lub całkowity ich brak nie zawsze jest wyborem ich nosicielki - często wiąże się to z chorobą nowotworową. Bald And Bad Challenge ma więc pokazać siłę kobiet i wesprzeć te z nich, które zmagają się z rakiem! Przyłączylibyście się do takiej akcji?

BaldAndBadChallengechallengeinternet

Dzięki tej stronie znikniesz z internetu!

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak dużo śladów pozostawia po sobie w sieci. Często bezmyślnie zakładamy konta w różnych serwisach, później o nich zapominamy, a to błąd, bo nawet jeśli z nich już nie korzystamy, to mogą one dalej gromadzić dane na temat naszej aktywności! Dwóch szwedzkich programistów - Wille Dahlbo i Linus Unnebäck postanowiło zająć się tym problemem! Stworzyli oni serwis Deseat.me, którego celem jest umożliwienie internautom usunięcia danych z internetu i zlikwidowanie niechcianych przez nich kont! Jak korzystać z tej opcji? Pierwszym krokiem prowadzącym do odzyskania naszej prywatności jest przekazanie serwisowi dostępu do naszego konta założonego na Gmailu. Dzięki dostępowi do niego Deseat.me będzie mógł przeanalizować, do jakich serwisów się zapisaliśmy (brane są pod uwagę tytuły maili, nagłówki, ale i ich treść). Programiści zapewniają, że oni sami nie widzą naszych danych, a analizę naszego konta umożliwia im usługa Google OAuth, dzięki której Deseat.me nie ma dostępu do naszego loginu i hasła.Gdy narzędzie wyszuka już wszystkie serwisy, to my sami musimy podjąć decyzję, z których z nich chcemy zniknąć. Komputer za nas tego nie zrobi! To na pewno przydatne narzędzie! Będziecie z niego korzystać?

zniknięciezsieciinternetnowetechnologie

Mannequin Challenge - nowa moda w Internecie!

Nudzisz się ze znajomymi i chcesz zrobić coś szalonego? Pora na Mannequin Challenge - obecnie najpopularniejszej zabawie w świecie Internetu. Mannequin Challenge polega na nagrywaniu filmików, podczas gdy inni przyjmują pozę manekina. Jako pierwsza opublikowała taki filmik uczennica z Florydy, która udostępniła go na swoim Twitterze. Filmik przedstawia, jak jej koledzy ze szkoły stoją nieruchomo. Potrzebne było tylko kilku minut, żeby nagranie wywołało zainteresowanie internautów z całego świata i zainspirowało ich do tworzenia swoich scenek w bezruchu. Im bardziej zwariowany pomysł tym lepszy efekt. Najbardziej niezwykłe są te filmy, które wymagają od uczestników przyjmowania bardzo trudnych do wykonania pozycji. Nagrania muszą wyglądać realistycznie - jak klatka z filmu, a przy tym być oryginalne i wiarygodne. Najciekawsze nagrania zdobywają najwięcej polubień. Zabawa ta wciągnęła nawet największe gwiazdy. Swoje nagrania opublikowali m.in Adele, Britney Spears, Cristiano Ronaldo, Beyoncé, Hilary Clinton. Piosenka, która jest w tle każdej ze scen to Black Beatle duetu Rae Sremmurd.

MannequinChallengeinternettrendy

Wyszukiwarka wykryje u nas raka!

Codziennie miliardy ludzi wpisuje w wyszukiwarkę najróżniejsze pytania, często te dotyczące zdrowia. Wiadomo, że wyszukiwarki zbierają informacje o użytkownikach i właśnie z tej niezwykłej bazy danych zaczął korzystać Microsoft, który pomoże nam dużo wcześniej wykryć choroby i je zwalczyć! Cały projekt dotyczy wyszukiwarki Bing, która na podstawie fraz do niej wpisywanych, pobraniu informacji o naszej lokalizacji, a w przyszłości także karty choroby ma... wykryć u internauty raka płuc! Skuteczność takiego działania wyszukiwarki ocenia się na 39 procent. Chociaż Microsoft skupił się na nowotworach płuc, to jak twierdzą naukowcy, ich algorytm można także zastosować do praktycznie większości chorób! Interesuje nas teraz, jak Microsoft poinformuje nas o postawionej diagnozie...

diagnozawnecieinternetnowetechnologie

Polak z ręką do gifów. Jego niezwykłe prace podbijają internet!

Słyszeliście może o Kajetanie Obarskim? Jeśli nie, to być może gdzieś w sieci widzieliście niesamowite gify jego autorstwa! Tak, to on stworzył stronę Kiszkiloszki.tumblr.com, gdzie, jak przyznaje, lądują krótkie animacje o jego miłości do ludzkości. Profil Kiszkiloszek na Facebooku lubi ponad 78 tysięcy osób, więc jeśli jeszcze nie widzieliście jego dzieł, to koniecznie nadróbcie zaległości! A zwłaszcza zapamiętajcie sobie nazwisko tego zdolnego Polaka, którego zaczęły zauważać zagraniczne media! Największą popularnością cieszą się gify, które ożywiają arcydzieła światowej sztuki: Obarski na warsztat bierze samych największych - Michała Anioła czy Leonarda da Vinci! Specjalnie nie używamy wobec niego określenia "artysta", bo najzwyczajniej w świecie uważa on, że w dzisiejszych czasach zbyt szybko nadaje się to miano...Dla niego zarezerwowaliśmy więc inny termin: "geniusz"! Gwarantujemy, że jego gify poprawią Wam humor nawet w najbardziej paskudny dzień!

niesamowitegifyPolakPotrafiinternet

Największy w historii atak na internet w USA!

W weekend byliśmy świadkami największego ataku DDoS w dziejach internetu. W USA padły takie portale jak : CNN, HBO Now, Netflix, PayPal, Playstation Network, Reddit, Spotify czy też Twitter. Przestępcy uderzyli w jeden z najczulszych punktów internetowej infrastruktury, czyli serwery DNS. Atak został częściowo przeprowadzony poprzez tzw. "internet rzeczy", czyli ekosystem kamer, czujników czy też kontrolerów. Według wielu specjalistów, był on czymś w rodzaju "testu" przed dużo większym wydarzeniem. Podczas ataku zostało użytych tylko 10% możliwych połączeń, ale już one wywołały wielkie przestoje w działaniu wielu portali internetowych.

ataknainternetUsainternet

Zaatakowano jedną ze znanych przeglądarek

Ponad 1,7 miliona loginów i haseł zdobyli hakerzy z przeglądarki internetowej Opera. Poprzez "Opera sync", która wymaga założenia konta, mają oni dostęp do historii oraz haseł poszczególnych osób. Twórcy przeglądarki wysłali wiadomości o konieczności zmiany haseł do użytkowników, bez tego usługa nie będzie mogła działać.

operahakerzyinternet