Imigranci na pontonie zaskoczyli plażowiczów w Hiszpanii

Plażowiczów odpoczywających na Playa de los Alemanes w Andaluzji (Hiszpania) spotkała niezbyt radosna niespodzianka. W pewnym momencie na morzu pojawił się wielki ponton, na którym płynęli imigranci z Afryki. Nagranie w sieci pokazuje moment, kiedy mężczyźni podpływają do brzegu pełnego turystów. Szybko wyskakując z pontonu biegnąc na ląd. Czarnoskórzy imigranci szybko rozbiegają się po plaży, stąd ciężko złapać wszystkich. Na piasku stali przerażeni ludzi, rodzice z dziećmi, którzy nie wiedzieli co się dzieje. Jak podaje stacja TVN24 według danych IOM do 6 sierpnia do Hiszpanii drogą morską dotarło 8183 migrantów. Hiszpania jest w czołówce krajów, które imigranci obierają sobie za cel lub drogę do wejścia do Europy. Oprócz tego popularna jest również Grecja oraz Włochy.

zimigrancizAfrykiimigranciHiszpania

W Niemczech unieważnia się wszystkie małżeństwa z udziałem nieletnich

W związku z napływem coraz to większej liczby imigrantów do Niemiec, tamtejszy Bundestag przyjął specjalną ustawę, która unieważnia i nie dopuszcza małżeństw osób poniżej 16 roku życia. Wszystkie związki które były zawarte z taką osobą stają się nieważne. Osobami między 16 a 18 rokiem życia zajmie się natomiast sąd. Tylko w wyjątkowych sytuacjach jak np. wtedy, gdy oboje partnerów skończyło 18 lat można uznać związek. Od tej pory także, każdy nieletni imigrant przybywający do Niemiec, a będący w związku małżeńskim, ma zostać rozdzielony ze współmałżonkiem. Taką osobę oddaje się pod opiekę Urzędu ds. Młodzieży. Minister sprawiedliwości mówił "Miejsce dzieci jest w szkole, a nie w urzędzie stanu cywilnego".

imigranciprawo

Beata Szydło zachwyciła amerykańskie youtuberki. "Kochamy ją!"

Po zamachu w Manchesterze, gdzie zginęło 22 osoby w tym polska para, premier Beata Szydło zabrała głos w tej sprawie. Prezes rządu mówiła: "Dokąd zmierzasz Europo ? Powstań z kolan i obudź się z letargu, bo w przeciwnym razie codziennie będziesz opłakiwała swoje dzieci!" Całą wypowiedź przetłumaczyła na język angielski jedna ze studentek - 22-letnia Olga. Umieściła ją na Twitterze. Film wraz z tłumaczeniem szybko rozniósł się po całym świecie. Udostępnił go na swoim profilu m.in. Milo Yiannopoulos - polityczny komentator życia publicznego z USA. Materiał został udostępniony już ponad 30 tys. razy! Na swoim blogu Milo podaje badania, z których wynika, że "w sumie 38 procent Polaków wolałoby, aby ich kraj został ukarany grzywną przez Unię Europejską, niż zaakceptowanie uchodźców z krajów dotkniętych wojną." Również amerykańskie youtuberki Masfaith3 dodały film, w którym komentują wystąpienie Szydło. Mówią: "We love her". Sprawa imigrantów jest wciąż gorącym tematem. Polska jako jeden z dwóch krajów UE nie zgadza się na tzw.relokację uchodźców. "Nie będziemy uczestniczyć w szaleństwie brukselskich elit. My chcemy pomagać ludziom, a nie elitom politycznym" grzmiała Szydło. W chwili obecnej nic nie wskazuje na zmianę decyzji w rządzie. W linkach poniżej materiały video.

rządimigrancipolityka

Francuska aktorka Paola Baldion wykonała test DNA. Kim są jej przodkowie?

Paola Baldion to aktorka pochodząca i mieszkająca w Paryżu. Postanowiła wykonać test DNA, poprzez który mogła dowiedzieć się, jakie jest jej pochodzenie. Informacje o wynikach przedstawiła w filmiku na Facebooku. Kim są jej przodkowie? W 30 % ma w sobie korzenie pochodzące z Półwyspu Iberyjskiego, 29% pochodzenia nacji rdzennych Amerykanów, 22% Włoch i Grecji. W dużej mierze jej przodkowie pochodzili też z Wielkiej Brytanii. W jej żyłach płynie również krew afrykańska, azjatycka oraz ludzi zamieszkujących Bliski Wschód. Na końcu pojawia się napis #IamMigration, pokazujący, że przez własne korzenie może czuć się również imigrantką. Filmik znajdziecie w materiałach poniżej.

imigrancinaukaDNA

"Jestem imigrantem" - ikony mody w akcji przeciwko polityce Trumpa

"Jestem imigrantem" - mówią Anja Rubik, Adriana Lima, Joseph Altuzarra i 78 innych znanych postaci ze świata mody. Modelki, projektanci, fotografowie wzięli udział w akcji przeciwko polityce prezydenta Stanów Zjednoczonych. Donald Trump zapowiedział, że z USA zniknie 2-3 miliony imigrantów, a jego pierwszym działaniem mających spełnić tę obietnicę było podpisanie dekretu o wstrzymaniu wiz przedstawicielom siedmiu krajów, głównie muzułmańskich. Gwiazdy pochodzenia nieamerykańskiego zwracają uwagę na to, że przysłużyły się Ameryce - z wzajemnością. "Jestem imigrantem i Ameryka jest dla mnie dobra" - tymi słowami kończy się ich półtora minutowe wystąpienie.

ograniczeniaTrumpaimigrancicelebryciwpolityce

Składany domek dla uchodźców- projekt sklepu IKEA wygrywa konkurs

Konkursu "Beazley Design of the Year 2017" wygrała szwedzka firma oferujące swoim klientom meble -IKEA. Przy współpracy z Wysokim Komisarzem Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców (UNHCR). Sklep stworzył unikalny projekt architektoniczny. Jest to domek dla około pięcioosobowej rodziny- Better Shelter. Cały budynek zapakowany jest tylko w dwóch pudłach! Ma on być skierowany do osób, które przybywają szukać schronienia w innych państwach, z powodu konfliktów zbrojnych w ich krajach. Posiada on okna, wentylację, zamek w drzwiach, a także panel słoneczny zapewniający elektryczność. Ekipa składająca, złożona z 4 osób, stawia schron w przeciągu czterech godzin! Czy takie rozwiązanie zapewni imigrantom odrobinę własnego miejsca i bezpieczeństwa w obcym kraju, gdzie nie mają mieszkań? Rozwiązanie jest na pewno wygodne i szybkie!

imigrancikonkursarchitektura

Imigranci przez kilka godzin gwałcili Szwedkę. Wszystko transmitowali na Facebooku

Trzech mężczyzn w nocy z soboty na niedzielę napadło na dom mieszkanki szwedzkiej miejscowości Uppsala. Zaatakowali 30-letnią kobietę i dopuścili się zbiorowego gwałtu. Przerażające sceny transmitowane były w zamkniętej grupie na Facebooku przez ponad trzy godziny. Nieoficjalnie podaje się, że sprawcy to pochodzący z krajów arabskich imigranci w wieku 19, 21 i 25 lat. Nagranie transmitowane "na żywo" obejrzało ponad 200 osób. Internauci mieli twierdzić, że to, co widzieli, wydawało im się ponurym żartem. Policję wezwała 21-letnia uczestniczka facebookowej grupy, którą jako pierwszą zaniepokoiło wideo. Dramat Szwedki przerwali dopiero funkcjonariusze. Nagranie kończy się w momencie, kiedy wchodzą do mieszkania i wyłączają kamerę.

transmitowanygwałtimigrancionline

Siedmiu imigrantów podpaliło bezdomnego w Wigilię. Media: Ofiarą był Polak

W nocy z 24 na 25 grudnia siedmiu mężczyzn w wieku od 15 do 21 lat podpaliło bezdomnego na stacji berlińskiego metra. Według relacji zagranicznych mediów, 37-letnia ofiara ataku to Polak. Mężczyznę uratowali przechodnie oraz maszynista metra, którzy ugasili pożar. Całe zdarzenie zarejestrowano dzięki kamerom monitoringu. Sprawcy to imigranci z Syrii i jeden Libijczyk. Po opublikowaniu nagrania sześciu podejrzanych zgłosiło się w poniedziałek na policję. Siódmego ujęto we wtorek rano. Wszyscy odpowiedzą za usiłowanie zabójstwa.

podpalilibezdomnegoimigranciPolskazagranicą

Z Calais do Dover. Nielegalni imigranci atakują ciężarówki

W Calais w północnej Francji istnieje wielki obóz dla uchodźców często nazywany "dżunglą", zresztą nie bez przyczyny. Imigranci utworzyli "miasto w mieście" , mają tam własne sklepy, dyskoteki, a nawet burmistrza. Jeden z Polskich kierowców tira, który przejeżdżał przez to miejsce, trafił na ludzi stojących przy drodze, którzy obrzucali inne samochody kamieniami i gałęziami. Wszystko po to, aby dostać się do Wielkiej Brytanii. Całą sytuację zarejestrowała kamera. Zobaczcie jakie problemy mają kierowcy udający się do Anglii z nielegalnymi imigrantami.

islamimigrancicalais