Muzułmańska szafiarka podbija sieć

Kim jest szafiarka? To kobieta, która prowadzi modowego bloga, udziela się na mediach społecznościowych, ciągle dodaje nowe zdjęcia swoich stylizacji. Zyskuje przy tym grono wiernych odbiorców i fanów. Zulayha Aziz to kobieta, która na swoim Instagramie pokazuje nam tylko swoje oczy. Całą resztę zasłania noszona przez nią burka. Jest ona muzułmanką. Pomimo tego zachwyciła wiele osób w sieci i zyskała popularność. Na tyle na ile kobiecie pozwala religia pokazuje ona samą siebie. Jej zdjęcia są przemyślane, a stylizacje odpowiednio dobrane. Zobaczcie sami w jaki sposób dzięki fotografiom zyskała tak wielką popularność..

islammodahidżab

MenInHijab - kampania społeczna w ramach solidarności dla kobiet w Iranie

W Iranie mężczyźni biorą udział w kampanii #MenInHijab. Na różnych portalach społecznościowych umieszczają swoje zdjęcia w okryciu głowy. Chcą w ten sposób zwrócić uwagę na zabieranie wolności kobietom. Jeden z nich mówił : "Kiedy nosiłem hidżab, nawet przez krótką chwilę, czułem, że nie byłem sobą. To jest najgorsze uczucie na świecie i absolutnie nie do przyjęcia dla każdej wyzwolonej osoby. Kobiety, gdy wychodzą na zewnątrz ( poza dom), codziennie muszą zostawić swoją prawdziwą tożsamość w domu.To straszne uczucie mieć podwójną tożsamość na całe życie". W Iranie od 1979 kobiety muszą nosić hidżab i jest to ściśle przestrzegane pod karą nawet i więzienia! Mężczyźni biorący udział w kampanii chcą wyrazić swoja solidarność z kobietami, a także zaprotestować wobec panującego prawa narzucającego na siłę noszenie chusty. Czy wy także wspieracie tą inicjatywę?

islamkampaniaspołecznahidżab

Kobieta w hidżabie na okładce amerykańskiego magazynu! Precedens?

Po raz pierwszy w historii na okładce jednego z amerykańskich magazynów pojawiła się kobieta w hidżabie. Październikowe wydanie "Women's Running" zdobi Rahaf Khatib, która ukończyła sześć maratonów, dwa triathlony i mnóstwo półmaratonów, a jej historia i osiągnięcia mają zainspirować wiele kobiet. Twórcy magazynu mieli jednak jeszcze jeden cel. Chcieli pokazać, że na okładkach powinny pojawiać się osoby każdej rasy, religii czy rozmiaru i nie powinno się nikogo dyskryminować. Poza tym biegaczka ma wpłynąć na zmianę sposobu opisywania muzułmanek w mediach, który, jak stwierdzili wydawcy, jest bardzo przygnębiający. Khatib jest bardzo dumna ze swojej okładki, na której przedstawiana jest jako wspaniała zawodniczka i kobieta, która nie wstydzi się nosić hidżabu. - To coś, co mogę pokazać w przyszłości swoim dzieciom, mojej wspólnocie, i co najważniejsze, moim rodzicom - mówi. Jak myślicie, czy ta okładka zapoczątkuje podobne?

islamhidżabWomensRunning

Fryzjerka odmówiła usługi kobiecie w hidżabie. Grozi jej pół roku więzienia

Dzisiaj przed sądem stanęła kobieta, która nie wpuściła do swojego salonu fryzjerskiego kobiety w hidżabie. Sytuacja miała miejsce w Bryne (Norwegia) w październiku 2015 roku. 24-letnia Malika Baya miała wówczas usłyszeć od Merete Hodne, że "powinna pójść w inne miejsce, bo ona nie obsługuje takich osób". Fryzjerka odmówiła zapłacenia prawie tysiąca euro grzywny z tytułu popełnienia aktu dyskryminacji religijnej. Teraz grozi jej do sześciu miesięcy pozbawienia wolności. 47- letnia kobieta była działaczką antyislamskich organizacji. "Nie chcę tego zła w miejscu, w którym to ja jestem szefem. Tym złem jest ideologia islamu, mahometanizm, a hidżab jest symbolem tej ideologii, tak samo jak swastyka jest symbolem nazizmu" - mówi fryzjerka. Swoje zachowanie tłumaczy tym, że gdyby zgodziła się obsłużyć muzułmankę, do salonu nie mieliby wstępu mężczyźni. Mogliby wówczas zobaczyć jej włosy.

islamkobietahidżab