Transseksualista kontrowersyjnym zdjęciem tłumaczy, dlaczego "okres mają nie tylko kobiety"

Cass Clemmer nie identyfikuje się ani z płcią męską, ani żeńską. Transseksualista urodził się jednak dziewczynką i tak funkcjonuje jego ciało. "Dostawanie okresu, kiedy nie czujesz się kobietą, jest podwójną comiesięczna bitwą - z twoim ciałem i społeczeństwem, które nie rozumie, że nie utożsamiasz się z żadną płcią" - mówi o sobie Cass. Artysta i aktywista udostępnił w sieci kontrowersyjne zdjęcie przedstawiające jego siedzącego na ławce w miejscu publicznym, prawdopodobnie w parku. Na białych spodniach między nogami ma czerwoną plamę, a w ręce tabliczkę z napisem "Okres mają nie tylko kobiety". Swoim postem chciał uświadomić internautom, że z comiesięczną dolegliwością borykają się również transseksualiści. Zamiast tego wywołał prawdziwą burzę i kolejną dyskusję dotyczącą równouprawnienia i szeroko pojętej wolności. "Jesteś obrzydliwy", "Weź trochę testosteronu" - to najmniej obraźliwe komentarze pod zdjęciem Cassa. Więcej na ten temat znajdziecie w linkach zamieszczonych poniżej.

LGBTQrównouprawnieniehejt

Została wyproszona z basenu, ponieważ jej kostium "pobudzał nastoletnich chłopców"

Pracownik jednego z amerykańskich basenów poprosił ubraną w jednoczęściowy kostium kąpielowy kobietę, aby opuściła teren pływalni. Jej strój, chociaż zakrywał wszystkie intymne strefy kobiecego ciała, miał "nie spełniać określonych standardów". "Twój strój jest wyzywający, pobudza nastolatków. Nie zrozumiesz, bo nie masz dzieci. Musisz się ubrać" - usłyszała 20-letnia Tori Jenkins. Całą sytuację na Facebooku opisał chłopak kobiety, Tyler Newman. Opublikował też zdjęcia ubranej w kostium dziewczyny, aby każdy mógł odnieść się do oskarżeń wobec jej ubioru i ciała. 20-latka już po kilku minutach po pojawieniu się na basenie kompleksu Smoky Crossing w miejscowości Seymour usłyszała, że jej strój jest zbyt wycięty, a ja jej "roznegliżowane" ciało skarżą się inni goście hotelowi, najprawdopodobniej rodzice. Tori, która przecząco odpowiedziała na pytanie, czy posiada dzieci, usłyszała także, że to jest powodem, dla którego nie rozumie sytuacji, w jakiej się znalazła. Niektórzy skarżyli się takzę na sylwetkę kobiety - miała dodatkowo przykuwać uwagę nastoletnich chłopców... Aż trudno uwierzyć, że takie sytuacje mają miejsce w XXI wieku, w cywilizowanej kulturze, w państwie uważanym za "wolne".

wyzywającykostiumdyskryminacjahejt

Islamski symbol na etykiecie wody? "Francuskie koncerny chcą się przypodobać wyznawcom Allaha"

Miriam Shaded, prezeska fundacji Estera zajmującej się udzielaniem pomocy chrześcijanom w Syrii, opublikowała w czwartek na Facebooku niepokojący wpis. Działaczka i aktywistka "walcząca o zachowanie wolności, bezpieczeństwa i wartości europejskich" zasugerowała, że na nowej etykiecie wody Żywiec Zdrój znalazł się znak przypominający symbol islamu. "Spółka Żywiec Zdrój jest częścią grupą Danone, której główna siedziba znajduje się we Francji, która przechodzi akurat niezwykłą zmianę kulturową i społeczną" - cytuje Shaded, sugerując, że symbol znalazł się na butelce wody, ponieważ koncern "chce się przypodobać wyznawcom Allaha" lub "wyznawcy Allaha w firmie Danone stanowią większość". Żywiec Zdrój nie pozostał dłużny i również na Facebooku odniósł się do zarzutów, tłumacząc, że ów "symbol" to jedynie kompozycja pokazująca biwakowanie nocą. "Znajduje się na niej symbol namiotu, księżyca i trzech gwiazd" - czytamy. Czy islamofobia będzie się budzić w oczach niektórych podczas każdego spojrzenia w niebo?

islamskawodaislamhejt

Koszula z H&M czy obozowy pasiak? Chajzer wywołał kolejny spór

Biała koszula w szare pionowe paski dla niektórych to zwykłe codzienne ubranie. Jak się okazuje, inni widzą w niej bezpośrednie nawiązanie do obozowego pasiaka. Znany ze swoich kontrowersyjnych akcji, dziennikarz TVN Filip Chajzer opublikował na Facebooku zdjęcie koszuli H&M i zapoczątkował kolejny spór. Według niego noszenie tego "modowego hitu" oddziałuje na jego "wrażliwość historyczną". W ciągu dwóch dni post udostępniono prawie 10 tysięcy razy. Ponad 6 tysięcy osób "polubiło" krytyczny komentarz Chajzera. Większość internautów dziennikarzowi zarzuca jednak zbyt daleko idące skojarzenia i sposób na znalezienie niepotrzebnego rozgłosu i taniej sensacji. Czy koszula z popularnej sieciówki faktycznie przypomina pasiak z Auschwitz? Oceńcie sami.

pasiakzsieciówkiFilipChajzerhejt

Seks w trójkącie tematem kontrowersyjnej reklamy. Przekroczono granice?

Nie od dziś reklamom środków na potencję zarzuca się seksizm - szczególnie przedmiotowe traktowanie kobiet oraz ukazanie ich wizerunku w sposób kojarzony jednoznacznie z zaspokajaniem męskich potrzeb seksualnych. Krótkie i "chwytliwe" - z marketingowego punktu widzenia - hasła są nieodzowną częścią każdej reklamy leków dla panów. Kolejny spot Braveranu "wkroczył na nowy poziom żenady", jak komentują niektóre serwisy. "Na takim ogniu można upiec dwie pieczenie" - to hasło kampanii reklamowej popularnego wśród mężczyzn środka na "te" problemy. Zdanie nawiązujące do seksu w trójkącie oraz dwie kobiety towarzyszące głównemu bohaterowi w drodze do przyczepy kempingowej nie spodobały się opinii publicznej. Odbiorcy reklamy są zniesmaczeni jej wydźwiękiem. Twórcom zarzucają seksizm oraz przekroczenie granic dobrego smaku. Obejrzyjcie wideo, o którym zrobiło się tak głośno!

seksizmreklamyhejt

Tata wyprowadza córkę na smyczy. "To dzikie dziecko" - tłumaczy

Clint Edward, tata trójki dzieci, prowadzi bloga o tematyce parentingowej. Do swojej internetowej działalności podchodzi z dużą dozą poczucia humoru i dystansu. Dla swoich pociech jednak zawsze chce wszystkiego co najlepsze. Mężczyzna niedawno udostępnił w sieci zdjęcie przedstawiające jego trzyletnią córkę Aspen zapiętą na smycz, "wyprowadzaną jak psa" - komentują internauci. Fotografia rozpętała prawdziwą burzę i lawinę komentarzy dotyczącą nieludzkiego traktowania dziecka oraz traum, z jakimi w przyszłości będzie się zmagało. Ojciec nie pozostaje dłuższy hejterom i odpowiada: "Byliśmy na targu. Nie wstydziłem się. Zapiąłem dziecko na smycz. Jest dzikim maluchem, a to trzyma ją z dala od ulicy, wsadzania rąk w maszynę do lodów, a także utrzymuje mnie przy zdrowiu. Prawdziwą trudnością przy posiadaniu dzikiego dziecka jest to, że będziesz przeklęty, jeśli to zrobisz i nieodpowiedzialny, jeśli tego nie zrobisz. (...) Zapewniam temu dziecku bezpieczeństwo, zachowując spokój umysłu, to w 100% tego warte. Bo w rzeczywistości dzięki temu jest spokojna. Zrozumie kiedyś dlaczego to robię, jak wszystkie inne dzieciaki. Ale dopóki ten dzień nie nastąpi, zrobię wszystko, aby uchronić ją przed niebezpieczeństwem, nawet jeśli to oznacza smycz" - dodaje.

dzieckonasmyczyhejtrodzicielstwo

Tym zdjęciem 13-letnia dziewczynka zamknęła usta hejterom i zainspirowała internet! "Czuję, że powinniśmy przyjąć, kim jesteśmy" - mówi

13-letnia Paris Harvey z Gillingham (hrabstwo Kent w południowo-wschodniej części Anglii) cierpi z powodu zaburzeń metabolicznych - choroba sprawia, że bardzo szybko przybiera na wadze, a później bardzo długo zmaga się z jej utratą. Oprócz tego dziewczynka od urodzenia zmaga się z dysplazją stawów biodrowych (m.in. jej lewa noga jest o 1,5 centymetra krótsza od drugiej), co powoduje, że utyka i często w głupich docinkach porównywana jest do pingwina. Liczne, przykre komentarze sprawiły, że zaczęła wierzyć w to, co inni mówią na jej temat i zamknęła się w sobie. Po pewnym czasie postanowiła jednak zmierzyć się ze swoim największym strachem i pojawić się w tłumie ludzi na plaży w stroju kąpielowym. Nie tylko stanęła oko w oko z nienawistnymi spojrzeniami, ale także odważyła się na opublikowanie swoich zdjęć na Twitterze, z których z uśmiechem spogląda w stronę wszystkich hejtujących ją osób. Jej fotografia wywołała w sieci niezłe zamieszanie. Do tej pory polubiło ją ponad 338 tysięcy użytkowników Twittera, a udostępniło ponad 46 tysięcy! Chociaż niektórzy stwierdzili, że w ten sposób 13-latka promuje otyłość, to przeważają komentarze, w których internauci są wzruszeni postawą Paris i chwalą ją za jej niebywałą odwagę. Bo któż z nas świadomie wystawia się na hejt? "Czuję, że powinniśmy przyjąć, kim jesteśmy" - mówi dziewczynka. Trudno się z nią nie zgodzić! Dla osób zmagających się z kompleksami i kompletnie w siebie nie wierzących powinna być stawiana za wzór!

inspirującadziewczynkahejtwagawnecie

To wideo może być najgorszym filmem w historii YouTube'a!

Niemiecka YouTuberka Bibi H 5 maja udostępniła film, który ma szansę stać się najbardziej znienawidzonym wideo w sieci... Jej teledysk w ciągu niecałego miesiąca wyświetlono prawie 40 milionów razy. Na "listę najbardziej nielubianych" youtube'owych filmów (obok "Baby" Justina Biebera i "Friday" Rebeki Black) trafił za sprawą łapek w dół - otrzymał ich ponad 2 miliony. Piosenka zatytułowana "How it is (wap bap ...)" być może nie jest przykładem najambitniejszego utworu muzycznego, ale dlaczego nieco głupiutki refren i infantylny teledysk miałby doprowadzić internautów do takiego hejtu? Fala krytyki, jaka spłynęła na 24-latkę, związana jest m.in. z ceną, jaką YouTuberka postawiła za debiutancki numer. Bibi H swojej młodej widowni oferowała możliwość przedpremierowego zakupu singla za 5 euro. Po opublikowaniu go na YT okazało się, że ani słowa, ani muzyka piosenki nie są autorstwa popularnej dziewczyny. Jak na możliwość zdobycia niechlubnego tytułu najgorszego filmu w historii YT reaguje Bibi H? Zdaje się w ogóle nie przejmować krytyką!

najgorszyfilmnaYTYouTubehejt

Rutkowski "lansuje się na tragedii Magdaleny Żuk". Wykorzystał oglądalność i oświadczył się na wizji

Jeszcze nie ucichła sprawa dotycząca opublikowanego w sieci zdjęcia partnerki Krzysztofa Rutkowskiego, a w mediach wybucha kolejna burza związana z poczynaniami "detektywa" i jego ukochanej. Internauci zarzucają parze celebrytów "lansowanie się na tragedii Magdaleny Żuk". Najpierw były "pozdrowienia z hotelu, w którym gościła śp. Madzia", teraz są oświadczyny na wizji. Krzysztof Rutkowski wręczył swojej życiowej partnerce pierścionek zaręczynowy podczas programu "Skandaliści" na antenie Polsat News, gdzie rozmawiali o śmierci Polki w Egipcie. Temat programu przyciągnął przed telewizory tysiące widzów, a Rutkowski wykorzystał sytuację i pozwolił sobie na "odrobinę prywaty". "Maja nigdy nie będzie musiała się wstydzić za mnie" - mówił przyszły pan młody. "Ludzie, wy nie macie sumienia?" - piszą internauci.

tragediawEgipciehejtKrzysztofRutkowski

Twórca bohatera popularnych memów uśmiercił swoją postać. Nie chce, by dłużej kojarzono ją z nienawiścią

Znana z wielu internetowych memów Żaba Pepe (Pepe the Frog) została symbolicznie uśmiercona przez swojego twórcę. W zeszłym roku Pepe, obok swatyski czy podwójnej błyskawicy SS, została wpisana na listę symboli nienawiści. Mimo że Mata Furie nie miał złych intencji, tworząc swoją żabę, mem szybko stał się kojarzony z rasizmem i skrajną prawicą. Wizerunek kolorowej żaby był przedstawiany w negatywnym świetle - np. jako Adolf Hitler lub członek Ku Klux Klanu - przez co zaczęto wykorzystywać go do szerzenia nienawiści i antysemityzmu w internecie. Matt Furie przez wiele miesięcy walczył o dobre imię swojej postaci. Prowadził kampanię #SavePepe, która naraziła go na duże straty moralne i finansowe, ale ostatecznie przegrał walkę z internetowym hejtem. W krótkim komiksie opublikowanym przez wydawnictwo Fantagraphics urządził Pepe... oficjalny pogrzeb. Symboliczne zakończenie żywotu żaby ma zatrzymać ekstremistów przed dobrowolnym wykorzystywaniem jej wizerunku.

hejtdyskryminacjamemy

Sława w sieci czy zwykła kompromitacja?

Dodając zdjęcia na profile internetowe łatwo zdobyć ogromną popularność.Ale nie koniecznie musi być to pozytywnym aspektem. Niedawno młoda dziewczyna na swoim Twitterze opublikowała zdjęcie, na którym stoi przebrana w swoją nową sukienkę. Chciała właśnie na niej skupić uwagę swoich odbiorców. Niestety zdjęcie wykonane zostało w lusterku w jej pokoju, a tam panował okropny bałagan. Ubrania leżały na podłodze, a także wisiały na oknie, służąc chyba za zasłonę. Dziewczyna spotkała się z wielkim hejtem. Internauci nie zwracali uwagi na ładną sukienkę, a na to co znajduje się w tle. Użytkowniczka Twittera nie zyskała dobrej sławy.

modainternethejt

Wielkanocny hejt na chińską restaurację

Z okazji świąt Wielkanocnych chińska restauracja w Sidney została zamknięta. Pracownicy dostali wolne. Jeden z nich chcąc poinformować klientów o tym, dodał na jej profilu na Facebooku mema. Przedstawiał on samego Jezusa z pokazanym środkowym palcem. Niżej widniał napis" Dziś wieczorem zamknięte. To wszystko wina Jezusa". Jak można się domyśleć w mgnieniu oka pojawiła się masa negatywnych komentarzy, krytykujących autora postu oraz samą restaurację. Chrześcijanie świętujący najważniejsze wydarzenie w ciągu roku byli oburzeni takim postem. Mem szybko został usunięty, a mężczyzna, który dodał wpis, przeprosił za swoje zachowanie. Przyznał się, że była to jedna z głupszych rzeczy, którą kiedykolwiek zrobił. Wie, że restauracja jest otwarta dla każdego, niezależnie od wyznania, koloru skóry, płci. Jednak hejt, jaki nastąpił po opublikowaniu posta był ogromny. Co więcej, wielu obrażonych klientów wygrażało pracownikom restauracji. Z obawy przed groźbami jakie otrzymano, właściciel postanowił, że jego restauracja będzie nieczynna cały Wielkanocny weekend.

hejtWielkanoc

Pod jej adresem padały okrutne komentarze. Wykorzystała hejt i zamieniła go w sztukę! [GALERIA]

Wielu ludzi wciąż dyskryminuje innych ze względu na wygląd. Przeszkadzają im rude włosy, kolor skóry, waga, a znaczenia wydaje się nie mieć to, jacy są naprawdę. Laura Delarato jest jedną z tych osób, które postanowiły z tym walczyć. W szczególności kobieta zwraca uwagę na to, jak postrzegane są osoby otyłe i jak wiele mitów wokół nich narosło. Swym niezwykłym projektem "The Comments Project" ("Projekt: Komentarze") kobieta chce pokazać, że nadwaga nie jest w jakimkolwiek stopniu poniżająca, że osoby z nadwagą dobrze czują się w swoim ciele, mogą dobrze wyglądać w bieliźnie, a także mieć udane życie seksualne. Do swego projektu Laura wykorzystała obraźliwe komentarze, które osobiście ją dotknęły m.in. na portalu randkowym, na którym założyła konto (piszący do niej mężczyźni chcieli spotkać się z nią tylko z powodu swego fetyszu). Na zdjęciach z projektu widzimy Laurę w odważnych pozach, często nagą lub półnagą. To, co najbardziej przykuwa uwagę, to białe paski, które zakrywają niektóre części jej ciała. Na nich znalazły się obraźliwe komentarze, z którymi kobieta zmaga się na co dzień. "Zawsze chciałem przelecieć taką dużą dziewczynę, jak ty. Bez obrazy, po prostu czasami jestem nazbyt szczery", "Gdybym wyglądała tak jak ty, zabiłabym się", "Jesteś ohydna i możesz mieć cukrzycę" - to tylko niektóre z nich. Laura przyznaje, że gdy zobaczyła taki hejt pomyślała: "Ten człowiek mówi to o moim ciele, bez względu na to, kim jestem i co moje ciało przeszło". Właśnie dlatego nie usunęła komentarzy i wykorzystała je, by stworzyć sztukę z mądrym przesłaniem! Zobaczcie te niesamowite zdjęcia. Brawa za pomysł i odwagę!

sztukazhejtuinternethejt

"Żryj lody, gruba s**o!" - krzyknął. Ona odpowiedziała wszystkim hejterom poruszającym wideo!

27-letnia Shauna Arocho ze Springfield w USA od lat jest wytykana palcami z powodu swojej wagi. Chociaż dziewczyna od roku wytrwale pracuje nad swoją sylwetką (schudła już prawie 30 kilogramów) to złośliwe komentarze nadal ją dotykają, nie tylko w internecie, ale również twarzą w twarz, kiedy co poniektórzy, bardziej "odważni", decydują się powiedzieć, co myślą na jej temat. Ostatnio Shaunę spotkała bardzo przykra sytuacja, która spowodowała, że zdecydowała się ona opublikować wideo, które poruszyło miliony internautów. W kawiarni niedaleko miejsca zamieszkania Shauny serwowano w promocji darmowe lody, które trafiły również do rąk dziewczyny. Gdy usiadła ona na ławce, nagle zatrzymało się przed nią auto, z którego wychylił się mężczyzna i krzyknął na cały głos: "Żryj lody, gruba suko!". Po tym wydarzeniu dziewczyna opublikowała na Facebooku wideo, w którym wprost powiedziała, co myśli o takim zachowaniu. "Wiem, że jestem gruba. Nie potrzebuję, żeby obcy ludzie wykrzykiwali to z samochodu. Nie chcę wzbudzić tym wideo współczucia. Chcę zwrócić uwagę na to, jak bardzo ci mężczyźni byli zdeterminowani, żeby to wykrzyczeć i sprawić m przykrość (...) Co osiągnęliście poza tym, że przez kilkanaście minut płakałam? Nie znacie mnie, nie macie pojęcia, kim jestem, przez co przeszłam (...) - mówiła. Tym filmikiem chciała zwrócić uwagę na psychiczne znęcanie się nad ludźmi. W ciągu czterech dni wideo 27-latki odtworzono ponad 10 milionów razy. Filmik Shauny znajdziecie w pierwszym poniższym linku!

wagawnecieFacebookhejt

Tinder dla hejterów. Dzięki Haterowi poznasz osobę, która nienawidzi tych samych rzeczy

Podobno nic tak nie zbliża ludzi jak nienawiść do wspólnych rzeczy. Aplikacja, która początkowo była jedynie żartem, łączy osoby... narzekające podobnie. Hater Brendana Alpera już 8 lutego zostanie wypuszczona na rynek mobilny. Całkiem możliwe, że pierwsi sparowani użytkownicy będą mieli okazje poznać się już w Walentynki! Dzięki interfejsowi zapożyczonemu od Tindera, Hater automatycznie dopasuje nam potencjalną drugą połówkę. Pierwotna lista zawiera ponad 3000 pytań, jak np. nasz stosunek do migrantów, wysiłku fizycznego czy koncertów, ale z czasem na pewno pojawi się ich jeszcze więcej. Co oznacza jeszcze większe prawdopodobieństwo dopasowania do właściwej osoby! Byc może już niedługo znajdziemy kogoś, kto naprawdę nas zrozumie!

hejtaplikacjeWalentynki

Prezydent czy papież? Internauci drwią z pamiątkowej płaskorzeźby

"Szanownemu Panu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejowi Dudzie na pamiątkę pobytu w stacji narciarskiej Małe Ciche - właściciele" - głosi napis na płaskorzeźbie. Podobizna z pamiątkowej tablicy internautom przywodzi na myśl jednak inną osobę... "Nie ma aureoli!", "Jak nic, kanonizują chłopa za życia", "Jeden egzemplarz warto przekazać do Watykanu" - to tylko niektóre komentarze pod zdjęciem pana Wojciecha. Autorowi płaskorzeźby na pewno nie chodziło o taki rodzaj zainteresowania, chociaż trzeba przyznać, że jego dzieło robi w internecie prawdziwą furorę!

AndrzejDudahejtrzeźba

Najpierw makijaż do szkoły dla chłopaka, teraz sylwestrowy make-up

Jakub Król zasłynął w internecie za sprawą tutorialu, który nagrał w połowie września. Jak się okazało, Polacy nie są jeszcze gotowi na "makijaż dla chłopaka do szkoły". YouTuber ma znacznie więcej hejterów niż fanów. Internauci komentowali film w najokrutniejszy sposób - "Zakaz pedałowania", "Rzygam, rzygam" - to tylko niektóre z wpisów pod makijażowymi poradami Kuby. Były uczestnik "Top Model" nie zaprzestał jednak nagrywania, bo, jak mówi, daje mu to szczęście. Tym razem zaskoczył "szybkim i prostym makijażem na sylwestra". Reakcje internautów nie różnią się bardzo od tych na poprzednie filmy YouTubera... O tym, jak przyjmowani są podobni Kubie twórcy za granicą, wystarczy przytoczyć przykład Jefree'a Stara (link do filmu poniżej), który inspiruje tysiące osób, a niedawno wypuścił swoją linię kosmetyków.

hejtmakijażSylwester

Ukrainka poszukiwała pracy w Krakowie. Jej wpis na Facebooku wywołał falę hejtu

W Wigilię na Facebooku w grupie Praca Kraków pojawiło się ogłoszenie poszukującej pracy młodej Ukrainki. "Szukam pracu w Krakowe.pisać w priw" (pisownia oryginalna) - napisała. Zamiast odpowiedzi na swoje zapytanie padła jednak ofiarą hejtu, ksenofobii i prawdziwej nienawiści! Użytkownicy Facebooka nie zostawili na niej suchej nitki. Wyśmiewali jej nieznajomość polskiego i pisali o miejscach, gdzie może zatrudnić się jedynie jako prostytutka! Ale to nie wszystko! Poruszono nawet kwestię Wołynia, by, jak napisał Łukasz, pokazać, że "ukraińska krew to wroga krew"! "To już któraś z kolei twoja wiadomość o poszukiwaniu pracy. Ludzie pisali ci oferty. Jeśli rączki bolą od pracy, to nie znajdziesz nic nigdy. Jeżeli oczekujesz, że ktoś ci tu zaoferuje prace za 2000 netto z opłaconym ZUSem, to szukaj dalej" - napisał Maciek. "A w Twoim kraju nie ma pracy tylko musiałaś do Nas przyjeżdżać?" - dodał Piotr. Przez facebookową grupę w Boże Narodzenie (!) przelała się masa jadu. Głosów, które próbowały uciszyć hejterów było niewiele... 27 grudnia post zniknął, a wszystkie nienawistne komentarze zostały zgłoszone do administratorów Facebooka. Czy naprawdę chcemy, żeby za granicą traktowano nas w ten sam sposób? My też kiedyś przecież możemy znaleźć się na miejscu tej dziewczyny...

ogłoszenieUkrainkipolskarzeczywistośćhejt

To zdjęcie poróżniło czytelników popularnej blogerki. Gdzie są granice prywatności?

"Wiem, że to zdjęcie może nie jest najlepszym dodatkiem do śniadania, ale tak właśnie wygląda pierwsza sekunda nowego życia. Życzcie mu powodzenia!" - napisał na Facebooku świeżo upieczony tata, autor zdjęcia. "Prawdziwa dama to Twoja Mama” - nie zapomniał dodać :D Mały Zygmunt to wcześniak, którego drogę na świat obserwowaliśmy za pośrednictwem serwisów społecznościowych. Jego mamą jest blogerka lifestylowa i parentingowa Marta Lech-Maciejewska. Dzięki popularności bloga superstyler.pl jej życiem prywatnym zainteresowanych jest kilkadziesiąt tysięcy Polaków. Czytelników poróżniła fotografia zrobiona tuż po porodzie Marty... Piękny cud narodzin, który zrozumie tylko rodzic, czy uzależnienie od lajków i robienie krzywdy dziecku?

medialnyekshibicjonizmhejtrodzicielstwo

Hejtowali w sieci. Ich teksty pojawiły się na billboardach obok ich domów

"Wirtualny rasizm. Prawdziwe konsekwencje" - to hasło brazylijskiej kampanii walczącej o prawa obywateli. Obok domów internetowych hejterów pojawiły się billboardy z obraźliwymi teksami ich autorstwa. Pomysł publicznego napiętnowania rasistów zrodził się po tym, jak ofiarą komentarzy w sieci padła pierwsza w Brazylii czarnoskóra prezenterka pogody. "Jakbyś się dokładnie myła, to nie byłabyś brudna" - brzmiał jeden z postów na Facebooku. Criola demaskuje hejterów i to dosłownie. "Ci ludzie myślą, że mogą siedzieć w zaciszu swoich domów i robić w internecie, co im się zamarzy. Nie pozwolimy na to" - mówi założycielka organizacji. O miejscu zamieszkania hejterów wiadomo z dostępnej na Facebooku i Twitterze funkcji geotagowania.

ukaranihejterzydyskryminacjahejt