Przyjął nazwisko żony po ślubie. Takiego hejtu się nie spodziewał!

W społecznej świadomości utrwaliło się przekonanie, że to żona powinna przyjąć po ślubie nazwisko męża lub zdecydować się na opcję dwuczłonową z panieńskim nazwiskiem. Coraz częściej, chociaż w porównaniu z dwoma poprzednimi możliwościami to wciąż rzadko, pary od tego odchodzą - żadna ze stron nie zmienia nazwiska po ceremonii albo mąż zmienia nazwisko na to, którym posługuje się żona. Szczególnie sytuacja, w której decyduje się na to mężczyzna, budzi u niektórych mieszane uczucia. Zagraniczne serwisy (m.in. The Independent, Daily Mail czy ELLE Australia) piszą o tym, co przydarzyło się po przyjęciu nazwiska żony niejakiemu Grantowi Philipsowi (z domu Davis) z Australii. Mężczyzna podjął taką a nie inną decyzję, gdyż jego partnerka Jade jest ostatnią z linii w swojej rodzinie, ma tylko siostrę, a "rodowe miano" wiele dla jej rodziny znaczy, szczególnie dla jej ojca. O zmianie nazwiska poinformował znajomych na Facebooku. Nie spodziewał się, że wzbudzi to aż takie kontrowersje. Napisało do niego dziesiątki osób, z którymi... nigdy nie miał styczności! "Zgiń w wypadku samochodowym", "Zabij się", "Mam nadzieję, że twoja żona będzie miała kilka poronień i w ten sposób Bóg cię ukarze" - chociaż trudno w to uwierzyć, to o takiej treści była większość wiadomości! "Wiem, że wielu ludzi ma wrażenie, że mężczyzna przyjmujący nazwisko swojej żony jest nieco zniewieściały... Ja z drugiej strony uważam, że jest to smutna perspektywa oparta na przestarzałej tradycji, która koncentruje się na własności" - pisze Grant. A jak Wy podchodzicie do zmiany nazwiska przez mężczyznę po ślubie?

nazwiskożonypoślubiezakochanihejt

Została miss Belgii. Internauci pytają, czy to aby na pewno nie mister!

22-letnia studentka Angeline Flor Pua w sobotę 13 stycznia została nową miss Belgii. Radość ze zdobytego tytułu od tego czasu odbierają jej internauci, którzy nie szczędzą jej wyjątkowo przykrych komentarzy. Przede wszystkim zarzucają miss egzotyczne rysy twarzy, które zawdzięcza pochodzącym z Filipin rodzicom (Angeline jednak od urodzenia mieszka w Belgii). Rasistowskie komentarze to jednak nie wszystko! Hejterzy "podejrzewają" również, że 22-latka może być tak naprawdę mężczyzną! "Mam nadzieję, że sprawdzili, czy to nie mężczyzna!", "Czy to na pewno miss, a nie mister?" - pytają w sieci. Skąd takie zjadliwe uwagi? Na Filipinach operacje zmiany płci są na porządku dziennym, dlatego uważają, że ich nowa miss mogła się odpowiednim zabiegom poddać. W wywiadzie dla BBC Angeline powiedziała, że te opinie bardzo ją dotykają, ale nie przeszkodzą jej w byciu dobrą miss. 22-latka twierdzi również, że w każdej chwili może pokazać dowód osobisty i akt urodzenia, które potwierdzą, że urodziła się w Belgii i to jako kobieta. Czy dzisiaj naprawdę świat nie może obejść się bez hejtu?

atakinamissBelgiimodelinghejt

Nękana 14-latka popełniła samobójstwo. "Chciała uciec od zła tego świata"

Popularna w Australii 14-latka zmagała się z prześladowaniem internautów. Kilka dni temu jej rodzina poinformowała, że dziewczyna odebrała sobie życie. Amy "Dolly" Everett w 2010 roku stała się twarzą kultowej, australijskiej marki produkującej kapelusze - Akubry. Zrozpaczeni rodzice informują, że śmierć ich dziecka miała związek z wiadomościami, jakie Amy otrzymywała przez internet. Ze względu na ich decyzję o nieujawnianiu hejterskich treści, nie wiadomo czy były one powiązane z rozpoznawalnością 14-latki. "Jeśli czytają to osoby, dla których był to żart, i które napawały się poczuciem wyższości przez nieustanne grożenie i naprzykrzanie się, przyjdźcie proszę na pogrzeb i zobaczcie ogrom tragedii, którą wywołaliście" - napisał na Facebooku ojciec Amy. Tick Everett dodaje także, że jego córka "chciała jedynie uciec od zła tego świata". "Była najżyczliwszą, opiekuńczą i piękną istotą" - przekazała mediom pogrążona w żałobie rodzina. Bliscy zmarłej 14-latki mówiąc głośno o tragicznej śmierci dziewczyny, chcą zwrócić uwagę na problem prześladowania i nękania wśród dzieci i młodzieży. Jeden na pięciu uczniów w Australii przyznaje, że doświadczył przemocy psychicznej lub fizycznej ze strony rówieśników.

apelrodzicówprzemochejt

Przejechał 850 km, by pobić kobietę za hejterski komentarz [WIDEO]

Jak donoszą zagraniczne media (m.in. artykuł Daily Mail, do którego link znajdziecie poniżej), sprzedawca jednego z chińskich portali aukcyjnych przejechał 530 mil, czyli ok. 850 km, aby pobić swoją klientkę. Kobieta wcześniej wystawiła mu negatywny komentarz odnośnie do opóźnień w dostawie zamówienia. Zaledwie trzy dni po jego złożeniu skomentowała krytycznie współpracę z panem Zhang, który, w mniemaniu klientki, spóźniał się z wysłaniem paczki. Mężczyzna nie pozostał dłużny Xiao Die i wściekły jechał dzień i noc do miejscowości Zhengzhou, by zemścić się na internetowej hejterce. Kamery zarejestrowały, jak sprzedawca podchodzi do kobiety i bez słowa wyjaśnienia, zaczyna ją bić i kopać. W ręce trzyma najprawdopodobniej ubranie zamówione przez Die. Niedługo później kobieta udała się do szpitala, gdzie stwierdzono wstrząs mózgu, pęknięcie łokcia i obrażenia twarzy. Agresor został aresztowany 6 stycznia. Jego konto w sklepie Taobao już usunięto, a Zhang trafił do aresztu na 10 dni. Co ciekawe, cena zamówionej przez kobietę części garderoby wynosi 300 yuanów, czyli ok. 160 zł. Jak się okazuje, dobre imię sprzedawcy jest warte znacznie więcej!

850kmdozemstyzahejtprzemochejt

Wie, jak boli hejt. Swoją szokującą sesją zdjęciową występuje przeciw osądzaniu ludzi [GALERIA]

Hejt nie jest obcy już chyba nikomu. Niestety, w większości przypadków albo hejtujemy, albo jesteśmy hejtowani. Uderzamy w kogoś słowem, filmem, czy zdjęciem, nie bacząc na to, że ranimy. To błąd! Tyle się o tym mówi, a wciąż słyszy się o tych, którzy odebrali sobie życie z powodu bolesnych komentarzy na swój temat... Być może choć do niektórych trafi sesja zdjęciowa Klaudii Dolnej, której hejt również nie jest obcy. "Tyle przykrych słów w życiu usłyszałam, szturchań, tyle miałam zniszczonych rzeczy, że będąc nastolatką czułam, że jestem nikim. Zawsze byłam osobą szczupłą i wysoką, a w wieku 25 lat poważnie zachorowałam (problemy z jelitami) i zaczęłam drastycznie chudnąć. Mój koszmar wyzwisk i krzywych spojrzeń zaczął się od nowa. Ileż to razy słyszałam: chudzielec, kościotrup, anorektyczka? Zjadłam pizzę w pizzerii? Złośliwy komentarz: 'i tak zaraz ją wyrzyga'. Sałatkę na przystanku? 'taaa, ta to tylko sałatkę żre, patrz jakie to chude, jakby się rozebrała to by się wszystkie psy na kości zleciał' - czytamy jej wspomnienia w serwisie polki.pl. Do współpracy przy sesji Dolna zaprosiła dwie kompletnie różne od siebie dziewczyny - Kamilę, modelkę plus size, i zmagającą się od 11 lat z bulimią Wiki. Znacząco różnią się od siebie pod względem fizycznym, ale łączy je jedno - obie mierzyły i wciąż mierzą się z hejtem. Fotografie są surowe, skupiają się na ciałach modelek. Nie ma żadnych upiększeń, jest tylko szokująca prawda. Sesja wywołała wśród polskich internautów duże poruszenie. Nie dziwimy się! Trudno wybrać zdjęcie, które uderza najbardziej. Pozytywnych komentarzy na jej temat nie brakuje. Jesteśmy pełni podziwu dla modelek i autorki projektu. Gratulujemy i przyłączamy się do ich apelu. Szanujmy się! Zobaczcie kilka zdjęć z sesji. A jeśli jesteście ciekawi innych prac fotografki to znajdziecie je na https://www.maxmodels.pl/fotograf-klaudiadolna.html.

walkazhejtemfotografiahejt

Dziennikarka publikuje dane hejtera. Jego reakcja zaskakuje

Agnieszka Gozdyra to znana dziennikarka Polsatu. Na co dzień spotyka się z mową nienawiści w mediach społecznościowych, jednak tym razem nie dała za wygraną. Jeden z internautów nazwał ją "k**wą", dodając przy okazji inne obraźliwe epitety. Gozdyra potraktowała sprawę poważnie i upubliczniła dane osobowe agresora. "Hejterzy pisali do mnie np. że wywiozą mnie do lasu, ale dla policji to też było za mało, bo przecież mogło im chodzić tylko o zabranie mnie ma spacer. Policjanci twierdzą, że dopóki ktoś nie napisze dosłownie 'zabiję cię', czy czegoś w tym stylu, to nie mogą nic z tym zrobić" - mówi dziennikarka w rozmowie z natemat.pl. Jak zareagował sam "hejter"? Przeprosił, tłumacząc, że poniosły go emocje, bo kocha swój kraj. Mamy nadzieję, że dostał nauczkę i zmieni swoje postępowanie wobec innych.

nacjonalistaprzepraszapolskarzeczywistośćhejt

Ciężarna kobieta pozowała z tysiącami pszczół na ciele. Jej dziecko urodziło się martwe

Kilka tygodni temu pisaliśmy o Emily Mueller, kobiecie, która marzyła o oryginalnej sesji ciążowej. 33-letnia pszczelarka z Ohio postanowiła swój błogosławiony stan uwiecznić w otoczeniu roju pszczół. Zdjęcia z sesji opublikowała w sieci fotografka Kendrah Damis. Fotografie wzbudziły ogromne kontrowersje. Niedawno Amerykanka poinformowała na Facebooku, że jej synek zmarł, zanim jeszcze przyszedł na świat. "Informacja, że twoje dziecko nie żyje, jest nie do przełknięcia. Zdajesz sobie sprawę, że będziesz musiała je urodzić, choć jest martwe. To uczucie rozrywa serce na kawałki każdej kobiecie, która znalazła się w takiej sytuacji" - pisze zrozpaczona kobieta. Prawdopodobną przyczyną śmierci dziecka były problemy z krzepliwością krwi mające podłoże genetyczne. Oficjalne oświadczenie w tej sprawie wydane zostanie po przeprowadzeniu badań łożyska. Rodziców trójki dzieci, którzy przeżywają obecnie żałobę, oskarżono w internecie o przyczynienie się do śmierci chłopca. "Od ukąszeń pszczół nie rodzi się martwego dziecka. Jestem zniesmaczona wszystkimi ludźmi, którzy próbują obwiniać nas za śmierć Emersyna w najtrudniejszych chwilach w naszym życiu" - komentuje kobieta. Jej historia odbiła się w sieci głośnym echem z dwóch powodów: krytyki internetowych ekspertów, którzy próbują "pomóc" obcym ludziom po stracie dziecka oraz braku granic w dzieleniu się z internetową społecznością swoimi prywatnymi doświadczeniami...

sesjaciążowazrojempszczółfotografiahejt

Neymar popłakał się na konferencji! Oskarża media o kłamstwa

Po towarzyskim spotkaniu między Brazylią i Japonią w ramach przygotowań do Mistrzostw Świata w Rosji odbyła się konferencja prasowa, na której doszło do niecodziennego zdarzenia. Gwiazda drużyny z Ameryki Południowej, Neymar, w emocjonalnym oświadczeniu oskarżył media o szerzenie kłamstw dotyczących m.in jego stosunków z piłkarzami PSG. "Dlaczego wymyślacie nieprawdziwe historie? Przestańcie to robić i mówcie prawdę. Piszecie, że mam złe relacje z Cavanim i menadżerem. To jest kłamstwo. Nasze relacje są normalne. Czuję się szczęśliwy we Francji i jestem już zmęczony wszystkimi doniesieniami" - po tych słowach piłkarz popłakał się i opuścił salę. Selekcjoner Brazylii postanowił skomentować tę sytuację. "Bądźmy ostrożni w generalizowaniu. Porozmawiajmy o charakterze, osobowości i wielkim sercu Neymara, ale nie o jego problemach. Mam już tego dość" - powiedział Tite. W ostatnim czasie wiele mówi się o transferze Neymara z powrotem do Barcelony lub Realu Madryt. Czy po tak mocnych słowach piłkarz nadal zostanie w swoim obecnym klubie?

neymarpopłakałsięnakonferencjisporthejt

Nazwali ją "złą matką". Wszystko przez to niewinne z pozoru zdjęcie

33-letnia matka czwórki dzieci i popularna za granicą blogerka Constance Hall podzieliła się z internetową społecznością zdjęciem z rodzinnych zakupów. Chwilę później przeczytała m.in., że jest "złą matką". Ten i wiele innych krzywdzących słów pod jej adresem napisanych zostało w związku z... zawartością wózka, w którym siedzi córka Constance. Internautki poddały szczegółowej analizie wybrane przez blogerkę produkty spożywcze. "Jak można truć dzieci chlebem tostowym?!", "Produkty z cukrem dla dziecka?!" - to niektóre z komentarzy "opiekuńczych" matek. Obraźliwe wpisy wzbudziły reakcję 33-latki. Kobieta bardzo osobiście przyjęła falę krytyki i usunęła większość negatywnych opinii. Constance zaznacza, że oprócz makaronów, jogurtów, chleba tostowego, jajek i masła, w wózku znalazły się też warzywa i owoce. Fotografia po prostu nie ujęła wszystkich produktów. Głośno wypowiadająca się na tematy macierzyństwa blogerka tłumaczy także, że jej teściowa dostarcza całej rodzinie świeże owoce zerwane prosto z jej drzew.

zakupyzłejmatkihejtrodzicielstwo

"Tak wygląda 200 tysięcy na wieszaku". Post Chajzera wywołał burzę

Filip Chajzer kolejnym emocjonującym wpisem na Facebooku podzielił internautów. Tym razem prezenter telewizyjny wyraził swoje oburzenie dotyczące osób kupujących naturalne futra. Kręcąc materiał o tematyce modowej, dziennikarz znalazł się w ekskluzywnym butiku, który w swojej ofercie posiada bardzo drogie okrycia wierzchnie. "Jeśli zastanawialiście się jak wygląda 200.000 PLN, to wygląda... właśnie tak (Dokładnie 199.850) Kawalerka w Warszawie na wieszaku. Ew. kilkadziesiąt soboli... Sobole to takie pocieszne puchate zwierzaki. Tak - są ludzie którzy to kupują" - pisze Chajzer. Wpis wywołał żywą dyskusję internautów. W ciągu 3 dni zareagowało na niego ponad 20 tys. osób. Większość komentujących popiera zdanie Chajzera. Post zaangażował aktywistów walczących o prawa zwierząt, ale udzielili się także zwolennicy naturalnych futer. Podział opinii publicznej na ten temat zawsze istniał i istnieć będzie. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, który tak uderzył Chajzera - w imię ludzkiej próżności, kosztem cierpienia zwierząt, w sklepowych witrynach wystawia się "kawalerkę na wieszaku".

okrucieństwowobeczwierzątFilipChajzerhejt

Śmiali się z jej nóg. Odpowiedź kobiety, która przez lata nie zakładała stroju kąpielowego, powinna zamknąć im usta!

30-letnia Jacqueline Adan przez lata nie pokazywała się publicznie w stroju kąpielowym. Po schudnięciu ok. 150 kg (!) jej ciało znacząco się zmieniło. Oprócz utraty centymetrów, Amerykanka musiała zmierzyć się w czymś znacznie mniej przyjemnym. Skóra na jej rękach, brzuchu oraz nogach stała się bardzo obwisła. Kobieta nie zrezygnowała jednak z wymarzonych wakacji i wyjechała do Meksyku, gdzie zmierzyła się z własnymi ograniczeniami... a także uprzedzeniami innych. Jacqueline ubrana w jednoczęściowy strój kąpielowy z długim rękawem udała się na hotelowy basen. Jej nogi szybko przyciągnęły spojrzenia. Blogerka opowiada, że wychodząc poza własną strefę komfortu, wystawiła się na szydercze uwagi i krzywdzące zachowanie innych. Siedząca przy basenie para zaczęła wskazywać na nią palcami i śmiać się, kiedy tylko odsłoniła nogi. Swoją historię opisuje na Instagramie. "Wzięłam głęboki oddech, uśmiechnęłam się i weszłam do basenu. To był dla mnie ogromny moment. Zmieniłam się… Nie byłam już tą samą dziewczyną" - pisze 30-latka. "Nie znają mnie. Nie wiedzą, ile pracy włożyłam, aby zrzucić z mojego tyłka tyle kilogramów. Nie wiedzą, przez jak poważne operacje przeszłam i będę musiała przejść. Nie mają prawa siedzieć, wskazywać na mnie i się ze mnie nabijać" - dodaje. Aktywna w sieci kobieta próbuje przekonać innych, by pokochali siebie takimi, jakimi są. Jej post o samoakceptacji polubiło na Instagramie ponad 30 tysięcy osób. Link do jej profilu znajdziecie w linkach zamieszczonych poniżej.

ciałopoutracie150kginstagramhejt

YouTuber "pobity w kościele katolickim": "Pie***lę taki kościół" [WIDEO]

"[***skandal***] YOUTUBER POBITY W NIEDZIELE W KOŚCIELE KATOLICKIM" - tak zatytułowany film pojawił się 1 października na YouTubie. Autor kanału "zielony rybnik" w czapce z daszkiem i ciemnymi okularami, ubrany w koszulkę z motywem marihuany postanowił udowodnić, jak "chora" i "zakłamana" jest religia katolicka. Z włączoną, skierowaną w swoją stronę kamerą wszedł do kościoła, gdzie bezustannie krytykował miejsce, w jakim się dobrowolnie znalazł. Zamierzony cel osiągnął szybko. Prowokator zaledwie po chwili został zauważony przez mężczyznę z różańcem w ręce - prawdopodobnie księdza lub kościelnego. Komentarz tego, co działo się później, jest zbędny. Obejrzyjcie sami... YouTuber przedstawiający się jako Michał Jabłoński zapowiada, że "pobicie", "groźby karalne", "zniszczenie mienia" oraz "obrażania" zgłosi na policję. "Ja pie***lę taki kościół" - dodaje. Co w rzeczywistości udowodnił swoim zachowaniem? Może jedynie to, co sugeruje jeden z użytkowników Facebooka: "Mogą go wziąć do Real Madryt. Dobrze markowałby faule".

prowokacjawkościeleYouTubehejt

Korwin-Piotrowska ostro o "Botoksie" Vegi: "Brońmy kobiety przed takimi filmami"

Od oficjalnej premiery długo zapowiadanego filmu Patryka Vegi, a raczej Patryka Krzemienieckiego, dyskusja na jego temat nie ustaje. Produkcja, która miała być opartym na faktach, niezwykle brutalnym obrazem funkcjonowania polskiej służby zdrowia, nie przypadła do gustu krytykom ani publiczności. "Nie przypadła do gustu" to mało powiedziane... Na "Botoks" wylała się prawdziwa fala hejtu. O tym, dlaczego to film "społecznie szkodliwy", usłyszycie w wideorecenzji Sfilmowanych, do której link znajdziecie w materiałach zamieszczonych poniżej. W sposób nie mniej krytyczny o obrazie wypowiedziała się Karolina Korwin-Piotrowska. "Jest: straszliwie nudno, strasznie dłuuugo, momentami kompletnie bez sensu, a dialogi, w czym Vega do teraz był prawdziwym mistrzem, sięgneły bruku, są drętwe jak dialogi w polskich komediach romantycznych albo w docu soapach, są dobre zdjęcia i muzyka oraz montaż, i to ratuje ten film przed kompletnym upadkiem" - pisze dziennikarka. "Minister Zdrowia powinien, na chwilę przed wprowadzeniem zmian w ustawie o aborcji, przyznać filmowi nagrodę. Tak, brońmy kobiety. Nawet przed filmami. takie czasy nastały. Chcę wierzyć, że to zdarzyło się przypadkiem, chcę wierzyć, że nie zrobiono tego z rozmysłem" - dodaje na Facebooku.

BotoksVegipolskiekinohejt

Samobójstwu 14-letniego Kacpra "winne liberalno-lewackie środowiska". Internauci chcą usunięcia Pawłowicz z Facebooka

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz odniosła się do głośnego samobójstwa 14-letniego Kacpra z Gorczyna. Jej wpis na Facebooku wywołał prawdziwą burzę. Nie bez powodu... "Liberalno-lewackie środowiska najpierw propagują wśród dzieci i młodzieży podatnych na różne niestandardowe zachowania – nienaturalne postawy i relacje, a potem, gdy te zaburzone zachowania są przez rówieśników brutalnie wytykane, i w skrajnych sytuacjach kończą się tragicznie, to lewaccy ideolodzy patologii obyczajowych odwracają kota ogonem i fałszywie, bezczelnie lamentują nad 'morderczą nietolerancją' rówieśników" - napisała Pawłowicz, a w sieci zawrzało. Jej komentarz wywołał falę negatywnych reakcji. Internauci wzywają do bojkotowania jej osoby, zarzucają polskiej polityk "zgniliznę moralną, bezczelność, głupotę, brak przyzwoitości i empatii". Powstała petycja o usunięcie konta Krystyny Pawłowicz z Facebooka. Podpisało ją już 10 tys. osób. Użytkownicy największego portalu społecznościowego zgłaszają profil aktywność posłanki PiS jako "wykorzystywanie mediów społecznościowych do szerzenia nienawiści wobec Polaków".

posamobójstwieKacprahejtwpadkipolityków

Transseksualista kontrowersyjnym zdjęciem tłumaczy, dlaczego "okres mają nie tylko kobiety"

Cass Clemmer nie identyfikuje się ani z płcią męską, ani żeńską. Transseksualista urodził się jednak dziewczynką i tak funkcjonuje jego ciało. "Dostawanie okresu, kiedy nie czujesz się kobietą, jest podwójną comiesięczna bitwą - z twoim ciałem i społeczeństwem, które nie rozumie, że nie utożsamiasz się z żadną płcią" - mówi o sobie Cass. Artysta i aktywista udostępnił w sieci kontrowersyjne zdjęcie przedstawiające jego siedzącego na ławce w miejscu publicznym, prawdopodobnie w parku. Na białych spodniach między nogami ma czerwoną plamę, a w ręce tabliczkę z napisem "Okres mają nie tylko kobiety". Swoim postem chciał uświadomić internautom, że z comiesięczną dolegliwością borykają się również transseksualiści. Zamiast tego wywołał prawdziwą burzę i kolejną dyskusję dotyczącą równouprawnienia i szeroko pojętej wolności. "Jesteś obrzydliwy", "Weź trochę testosteronu" - to najmniej obraźliwe komentarze pod zdjęciem Cassa. Więcej na ten temat znajdziecie w linkach zamieszczonych poniżej.

LGBTQrównouprawnieniehejt

Została wyproszona z basenu, ponieważ jej kostium "pobudzał nastoletnich chłopców"

Pracownik jednego z amerykańskich basenów poprosił ubraną w jednoczęściowy kostium kąpielowy kobietę, aby opuściła teren pływalni. Jej strój, chociaż zakrywał wszystkie intymne strefy kobiecego ciała, miał "nie spełniać określonych standardów". "Twój strój jest wyzywający, pobudza nastolatków. Nie zrozumiesz, bo nie masz dzieci. Musisz się ubrać" - usłyszała 20-letnia Tori Jenkins. Całą sytuację na Facebooku opisał chłopak kobiety, Tyler Newman. Opublikował też zdjęcia ubranej w kostium dziewczyny, aby każdy mógł odnieść się do oskarżeń wobec jej ubioru i ciała. 20-latka już po kilku minutach po pojawieniu się na basenie kompleksu Smoky Crossing w miejscowości Seymour usłyszała, że jej strój jest zbyt wycięty, a ja jej "roznegliżowane" ciało skarżą się inni goście hotelowi, najprawdopodobniej rodzice. Tori, która przecząco odpowiedziała na pytanie, czy posiada dzieci, usłyszała także, że to jest powodem, dla którego nie rozumie sytuacji, w jakiej się znalazła. Niektórzy skarżyli się takzę na sylwetkę kobiety - miała dodatkowo przykuwać uwagę nastoletnich chłopców... Aż trudno uwierzyć, że takie sytuacje mają miejsce w XXI wieku, w cywilizowanej kulturze, w państwie uważanym za "wolne".

wyzywającykostiumdyskryminacjahejt

Islamski symbol na etykiecie wody? "Francuskie koncerny chcą się przypodobać wyznawcom Allaha"

Miriam Shaded, prezeska fundacji Estera zajmującej się udzielaniem pomocy chrześcijanom w Syrii, opublikowała w czwartek na Facebooku niepokojący wpis. Działaczka i aktywistka "walcząca o zachowanie wolności, bezpieczeństwa i wartości europejskich" zasugerowała, że na nowej etykiecie wody Żywiec Zdrój znalazł się znak przypominający symbol islamu. "Spółka Żywiec Zdrój jest częścią grupą Danone, której główna siedziba znajduje się we Francji, która przechodzi akurat niezwykłą zmianę kulturową i społeczną" - cytuje Shaded, sugerując, że symbol znalazł się na butelce wody, ponieważ koncern "chce się przypodobać wyznawcom Allaha" lub "wyznawcy Allaha w firmie Danone stanowią większość". Żywiec Zdrój nie pozostał dłużny i również na Facebooku odniósł się do zarzutów, tłumacząc, że ów "symbol" to jedynie kompozycja pokazująca biwakowanie nocą. "Znajduje się na niej symbol namiotu, księżyca i trzech gwiazd" - czytamy. Czy islamofobia będzie się budzić w oczach niektórych podczas każdego spojrzenia w niebo?

islamskawodaislamhejt

Koszula z H&M czy obozowy pasiak? Chajzer wywołał kolejny spór

Biała koszula w szare pionowe paski dla niektórych to zwykłe codzienne ubranie. Jak się okazuje, inni widzą w niej bezpośrednie nawiązanie do obozowego pasiaka. Znany ze swoich kontrowersyjnych akcji, dziennikarz TVN Filip Chajzer opublikował na Facebooku zdjęcie koszuli H&M i zapoczątkował kolejny spór. Według niego noszenie tego "modowego hitu" oddziałuje na jego "wrażliwość historyczną". W ciągu dwóch dni post udostępniono prawie 10 tysięcy razy. Ponad 6 tysięcy osób "polubiło" krytyczny komentarz Chajzera. Większość internautów dziennikarzowi zarzuca jednak zbyt daleko idące skojarzenia i sposób na znalezienie niepotrzebnego rozgłosu i taniej sensacji. Czy koszula z popularnej sieciówki faktycznie przypomina pasiak z Auschwitz? Oceńcie sami.

pasiakzsieciówkiFilipChajzerhejt

Seks w trójkącie tematem kontrowersyjnej reklamy. Przekroczono granice?

Nie od dziś reklamom środków na potencję zarzuca się seksizm - szczególnie przedmiotowe traktowanie kobiet oraz ukazanie ich wizerunku w sposób kojarzony jednoznacznie z zaspokajaniem męskich potrzeb seksualnych. Krótkie i "chwytliwe" - z marketingowego punktu widzenia - hasła są nieodzowną częścią każdej reklamy leków dla panów. Kolejny spot Braveranu "wkroczył na nowy poziom żenady", jak komentują niektóre serwisy. "Na takim ogniu można upiec dwie pieczenie" - to hasło kampanii reklamowej popularnego wśród mężczyzn środka na "te" problemy. Zdanie nawiązujące do seksu w trójkącie oraz dwie kobiety towarzyszące głównemu bohaterowi w drodze do przyczepy kempingowej nie spodobały się opinii publicznej. Odbiorcy reklamy są zniesmaczeni jej wydźwiękiem. Twórcom zarzucają seksizm oraz przekroczenie granic dobrego smaku. Obejrzyjcie wideo, o którym zrobiło się tak głośno!

seksizmreklamyhejt

Tata wyprowadza córkę na smyczy. "To dzikie dziecko" - tłumaczy

Clint Edward, tata trójki dzieci, prowadzi bloga o tematyce parentingowej. Do swojej internetowej działalności podchodzi z dużą dozą poczucia humoru i dystansu. Dla swoich pociech jednak zawsze chce wszystkiego co najlepsze. Mężczyzna niedawno udostępnił w sieci zdjęcie przedstawiające jego trzyletnią córkę Aspen zapiętą na smycz, "wyprowadzaną jak psa" - komentują internauci. Fotografia rozpętała prawdziwą burzę i lawinę komentarzy dotyczącą nieludzkiego traktowania dziecka oraz traum, z jakimi w przyszłości będzie się zmagało. Ojciec nie pozostaje dłuższy hejterom i odpowiada: "Byliśmy na targu. Nie wstydziłem się. Zapiąłem dziecko na smycz. Jest dzikim maluchem, a to trzyma ją z dala od ulicy, wsadzania rąk w maszynę do lodów, a także utrzymuje mnie przy zdrowiu. Prawdziwą trudnością przy posiadaniu dzikiego dziecka jest to, że będziesz przeklęty, jeśli to zrobisz i nieodpowiedzialny, jeśli tego nie zrobisz. (...) Zapewniam temu dziecku bezpieczeństwo, zachowując spokój umysłu, to w 100% tego warte. Bo w rzeczywistości dzięki temu jest spokojna. Zrozumie kiedyś dlaczego to robię, jak wszystkie inne dzieciaki. Ale dopóki ten dzień nie nastąpi, zrobię wszystko, aby uchronić ją przed niebezpieczeństwem, nawet jeśli to oznacza smycz" - dodaje.

dzieckonasmyczyhejtrodzicielstwo