Powstanie serial o Czarnobylu. Jego realizacją zajmie się HBO

Katastrofa jądrowa z 1986 roku nadal budzi wielkie zainteresowanie... Być może dlatego, że dla niektórych historia wybuchu reaktora w Czarnobylu wciąż owiana jest tajemnicą. Nic dziwnego, że ten temat fascynuje twórców filmowych. Pięć lat temu powstał horror pt. "Czarnobyl. Reaktor strachu". Obraz jednak nie zebrał zbyt pochlebnych recenzji. Temat jednego z najważniejszych momentów połowy lat 80. XX wieku nadal pozostaje niewyczerpany. Stacja HBO ogłosiła, że już niebawem powstanie pięcioodcinkowy serial opowiadający o wypadku. "Czarnobyl" będzie kręcony na Litwie, a główną rolę zagra aktor znany z serialu "Mad Men", Jared Harris. Data premiery nie jest jeszcze znana.

HBOoCzarnobyluhboseriale

Jon Snow, Cersei i Daenerys idą po władzę! Obejrzyj zwiastun 7. sezonu "Gry o Tron"

W sieci pojawił się pierwszy trailer najnowszego sezonu "Gry o Tron" i mimo że nie pada w nim żadne słowo, wideo mrozi krew w żyłach. Krótka zapowiedź zdradza, wokół jakich postaci rozegra się akcja nadchodzących odcinków. Przypominamy, że premierowy epizod obejrzymy dopiero 16 lipca, ale zdecydowanie jest na co czekać! Przed nami jeszcze tylko dwa sezony "Gry o Tron", więc liczymy na przyśpieszenie tempa akcji. Obejrzyjcie zwiastun 7. sezonu serialu do końca. Ostatnia scena przyprawia o ciarki na plecach...

GraoTronhboseriale

Powstaną spin-offy "Gry o tron"?

Richard Plepner, szef HBO, w jednym ze swoich wywiadów ogłosił, że stacja zastanawia się nad produkcją spin-offów "Gry o tron". Od jakiegoś czasu wiadomo, że serial powoli zbliża się ku końcowi. W sieci od dawna krążą pogłoski o tym, że stacja HBO planuje kręcenie spin-offów. Na oficjalną decyzję trzeba jeszcze poczekać, ale fani "Gry o tron" już nie mogą się doczekać pobocznych produkcji.

GraoTronhboserialewprodukcji

O co dziennikarze proszą prezydenta?

Barack Obama otrzymał od stacji HBO 6 sezon serialu "Gra o tron". Przypomnijmy, że ma on swoją premierę dopiero 24 kwietnia! Dziennikarze Refinery 29 wysłali do prezydenta oświadczenie, w którym prosili go o udostępnienie odcinków. Powoływali się na ustawę o wolności informacji. Rok temu kiedy, to przedpremierowo wyciekło pięć odcinków sezonu stacja HBO zdecydowała się nie wysyłać recenzenckich kopii do redakcji.

GraoTronhboobama