Uratowała dziewczynkę z rąk handlarza ludźmi. Jej historię przypomniano z okazji Super Bowl

Z okazji odbywających się w Houston mistrzostw w futbolu amerykańskim znanych jako Super Bowl ok. 100 stewardes i stewardów wzięło udział w szkoleniu, które miało przygotować pracowników linii lotniczych do rozpoznawania pasażerów, którzy mogą być ofiarami handlu ludźmi. Wzorem dla nich miała (i ma) być stewardesa Sheila Fedrick, której bohaterską postawę ujawniła dopiero niedawno organizacja charytatywna Airline Ambassadors. W 2011 roku podczas lotu kobieta zwróciła uwagę na zaniedbaną 14-latkę, która podróżowała razem ze starszym, eleganckim mężczyzną. Opiekun dziewczynki nie pozwalał jej samodzielnie odpowiadać, co również zaniepokoiło Fedrick. Stewardesa dyskretnie zasugerowała pasażerce, by poszła do toalety, w której czekał na nią liścik z pytaniem, czy nie potrzebuje ona pomocy. Nastolatka potwierdziła, że jest w niebezpieczeństwie, a Sheila o wszystkim powiadomiła pilota. Po lądowaniu towarzyszący dziewczynce mężczyzna został zatrzymany za handel ludźmi. Obie kobiety do dzisiaj utrzymują ze sobą kontakt.

bohaterskastewardesahandelludźmiSuperBowl

Małopolska: 22-latka chciała sprzedać dziecko przez internet

W zamkniętej grupie jednego z portali społecznościowych 22-letnia matka zamieściła ogłoszenie o sprzedaży swojego dziecka. Kobieta chcąc pozostać w internecie anonimową, posługiwała się kontem zarejestrowanym na fikcyjne dane. Za dwulatka chciała 2 tysiące złotych. Chęć odpłatnego oddania syna tłumaczyła brakiem środków na jego dalsze utrzymanie. Kiedy zaalarmowani funkcjonariusze krakowskiej policji dotarli do kobiety, ta tłumaczyła, że ogłoszenie było jedynie żartem. O losie 22-latki z powiatu suskiego zadecyduje prokuratura.

handelludźmiKrakówdziecko

"Dziecko, 40-dniowe, ma na imię Maria. Na sprzedaż"

Na eBayu pojawiło się ogłoszenie dotyczące sprzedaży... dziecka. Za 40-dniową dziewczynkę o imieniu Maria mężczyzna żądał 5 tys. euro. Opis "towaru" był krótki i treściwy. Oferta sprzedaży widniała w internecie pół godziny. Po tym czasie ktoś zaoferował podaną kwotę. Niemiecka policja próbuje dowiedzieć się, czy aukcja była głupim żartem, czy przypadkiem handlu ludźmi. Mężczyzna, który wystawił niemowlę na sprzedaż, jest poszukiwany. Niektóre z niemieckich mediów podają, że jest uchodźcą.

handelludźmidziecko

Mężczyzna kłamał, że 12-latka w ciąży to jego 20-letnia żona

40-letni mężczyzna przyjechał do szpitala w Chinach z ciężarną dziewczynką. Utrzymywał, że to jego 20-letnia żona. Słowa mężczyzny potwierdzała kobieta, która mówiła też, że będzie przybraną matką dziecka. Lekarze, podejrzewając, że ciężarna jest niepełnoletnia, wezwali policję. Funkcjonariusze mieli na celu zweryfikowanie tożsamości dziewczynki. Okazało się, że ma zaledwie 12 lat, ale jej danych nie udało się znaleźć w bazie. Poza tym nie mówi po mandaryńsku. Może to oznaczać, że 12-latka będąca w trzecim miesiącu ciąży jest ofiarą porwania lub handlu ludźmi. Mężczyzna został aresztowany.

12letniamatkanastoletnieciążehandelludźmi