Najpopularniejsze miejsca świata. Top 5 na Instagramie!

Dzięki aplikacji Instagram Stories, użytkownicy Instagrama mogą dodawać krótkie filmiki lub zdjęcia na swój profil, które znikają po 24 godzinach. Z racji tego, że minęła pierwsza rocznica powstania tej aplikacji, ogłoszono ranking 5 najpopularniejszych miejsc, które można było oznaczać w Story za pomocą specjalnych tagów. Jak myślicie, które miasta świata znalazły się w rankingu? Na pierwszym miejscu uplasowała się stolica Indonezji Dżakarta. Jest to miasto, które coraz bardziej się rozwija, przyciągając turystów swoją kultura i kuchnią. Dodatkowo liczy około 8.5 mln mieszkańców. Drugie miejsce zajęło Sao Paulo w Brazylii. Na trzecim jedno z największych miast świata Nowy Jork, dalej Londyn oraz Madryt. A czy Wy odwiedziliście już te miejsca? Jeśli nie, to może czas najwyższy wybrać się w podróż i otagować je na Insta Story. A może wolicie inne miasta?

top5Instagrampodróżefotografia

Selfie dla Maryi - wielka akcja ojców Paulinów

W Częstochowie na Jasnej Górze już 17 sierpnia rozpoczną się obchody związane z 300-leciem koronacji Matki Bożej. Główne uroczystości zaplanowano natomiast na dzień 26/27 sierpnia. Co roku tłumy pielgrzymów wędrują lub też przyjeżdżają do tego miejsca, aby pomodlić się przed Cudownym Obrazem i uprosić łaski. Aby dać jeszcze większy wyraz wdzięczności dla Królowej, ojcowie Paulini postanowili zorganizować nietypową akcję - "selfie dla Maryi". Każdy z wiernych może wysłać swoje zdjęcie - selfie- do klasztoru. Wszystko po to by później właśnie z nich utworzyć specjalną Mozaikę Obrazu Jasnogórskiego. Do ojców napłynęło już ok. 18 tys. zdjęć w formie papierowej. Do inicjatywy dołączył już m.in kard. Dziwisz, aktor Radosław Pazura wraz z żoną, Maciej Musiał. W klasztorze osobom, które nie potrafią wykonywać sobie selfie pomagają wolontariusze. Oni razem z o. Tomasz Tlałka mówią o przeróżnych fotografiach, które otrzymali - są tam zdjęcia ze snapchata z uszami, duże emocje wywołują zdjęcia chorych dzieci na raka, które przesyłają swoje wizerunki, aby współtworzyć z innymi współczesny dar dla Maryi. Fotografie zbierane są jeszcze do 15 sierpnia.

selfiedlaMaryikościółfotografia

"Ubraliśmy modelki w piasek, wodę, ogień i wiatr". Obejrzyj niesamowite prace fotografów z Polski! [GALERIA]

"Ubraliśmy modelki w piasek, wodę, ogień i wiatr" - piszą o swoim projekcie artyści z Polski. Nad fotografiami pracowali 3 doby. Podczas 3 dni i 3 nocy w kierunku modelek rzucano piaskiem i pyłem, lano na nie wodę, malowano wokół nich "ogień". Do stworzenia magicznych kreacji 4 żywiołów nie użyto żadnych efektów komputerowych. Wspomaganie Photoshopem wykorzystano jedynie do obróbki światła. "To było bardzo zimne, brudne i wyczerpujące doświadczenie. Mamy nadzieję, że było warto" - komentują swoją pracę artyści. Jak to zadanie zrealizowali Asida Turava i Radosław Rędzikowski? Obejrzyjcie naszą galerię i przekonajcie się sami. Zapewniamy, ich prace są niesamowite!

ubranewżywiołyinstagramfotografia

Prywatne klatki- czyli więźniowie Hong Kongu

Fotograf Benny Lam przemierzył Hong Kong i uwiecznił na swoich fotografiach miejsca, w których żyją ludzie. Wysokie ceny za czynsz w mieście, zmusiły wielu z nich do zamieszkania w małych klatkach nazywanych często przez swój kształt i budowę "trumiennymi kostkami". Większość z nich powstała nielegalnie. Jedno mieszkanie zostało podzielone na kilka mniejszych klitek, gdzie zwykle mieści się na długość tylko łóżko. Mieszkańcy starają się żartować: "Ciągle żyje! Mimo, że mieszkam otoczony trumną." W klatkach żyją najubożsi ludzie w mieście. Miesięczny czynsz wynosi tylko 25 dolarów. Co znajduje się w takim mieszkanku? Łóżko, czasem mała szafka, telewizor lub komputer, o ile się zmieści, niektórzy mają też dostęp do okna! Łazienka i kuchnia to często jedno miejsce. Według Society for Community Organisation około 100 tys. osób w Hong Kongu żyje właśnie w ten sposób. Fotograf liczy na to, że świat zwróci uwagę na ten wielki problem. Dlaczego? Ponieważ są to ludzie, których w mieście można spotkać na co dzień - kelnerzy podający Wam obiady w restauracji, ochroniarze wielkich sklepów handlowych czy roznosiciele listów do większych domów. Każdą z tych osób można minąć na ulicy, a mieszka ona w niewiarygodnie złych warunkach.

życiewmieściepodróżefotografia

Polka pokazała, jak spędzać wakacje bez komputera. Jej magiczna sesja zachwyciła świat

Izabela Urbaniak to fotografka i matka dwóch synów pochodząca z Łodzi. W 2012 roku rozpoczęła swoją niezwykłą serię zdjęć "Summertime", która oczarowała cały świat. Dziś jej talentem zachwycają się również zagraniczne media. "Summertime" to projekt realizowany na wsi Ługowiska (woj. kujawsko-pomorskie). Jego realizacja jest szczególnie ważna w obecnych czasach, ponieważ pozwala nam na chwilę oderwać się od pędu codziennego życia i wrócić do czasów wspomnień, kiedy nie było jeszcze internetu lub dostęp do niego był bardzo utrudniony. Właśnie takie wakacje artystka chce zapewnić swoim dzieciom - idylliczne lato z dala od telewizji i komputerów. Jej zdjęcia przedstawiają szczęśliwe chwile beztroskich dzieciaków w otoczeniu natury. Chłopcom gry przygodowe zastępują prawdziwi towarzysze zabaw - kuzynostwo oraz terrier Tosia. Oglądając galerię zdjęć pani Izabeli, od razu ma się ochotę spakować plecak, namiot i wyruszyć na wieś!

latobezinternetuwakacjefotografia

Odrzucony obraz okrucieństwa wojny. Żadna agencja nie chciała kupić tych zdjęć, dlatego fotograf udostępnił je w sieci za darmo

Kainoa Little jest fotografem specjalizującym się w tematyce wojennej. W kwietniu 2017 roku był w Mosulu (północny Irak), gdzie toczą się bitwy mające na celu odbicie miasta z rąk dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego. Udokumentowane przez fotografa sceny wojny przedstawiają okrutny obraz tamtejszej rzeczywistości. Jego zdjęcia pełne są emocji i niezrozumiałego dla cywili okrucieństwa. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych Kainoa na próżno szukał agencji, która chciałaby kupić efekty jego pracy. Nie znalazł nikogo, kto byłby zainteresowany zapłaceniem za fotografie, dlatego postanowił udostępnić je w sieci. Dzięki tej decyzji do zdjęć ma dostęp nieograniczona liczba internautów i każdy może je obejrzeć. Zapoznajcie się z niezwykłą galerią, której "nikt nie chciał". Jesteśmy pewni, że Was poruszy.

wojennafotografiawojnafotografia

Tym zdjęciem pokazała, czym była dla niej anoreksja. Obejrzyj niezwykły proces jego powstawania

Anya Anti jest Ukrainką mieszkającą obecnie w Stanach Zjednoczonych. Od 2009 roku zajmuje się fotografią, która, jak pisze na swojej stronie, jest jej prawdziwą pasją. Odnajdując się w kolejnych metodach uwieczniania chwil i myśli na zdjęciach, Anya odkrywa samą siebie. Jeden z jej ostatnich projektów dotyczy szczególnie osobistego tematu. "Motyle w moim brzuchu" obrazuje uczucia, z jakimi dziewczyna długo się zmagała. "To metafora radzenia sobie ze stresem, anoreksją i uwalniania moich wewnętrznych robaków" - pisze Anya. Obejrzyjcie film, który przedstawia cały proces tworzenia tego intymnego projektu.

zobrazowanaanoreksjafotografiachoroba

Tak ojcowie witają na świecie swoje maleństwa. W ich oczach widać bezkresną miłość! [GALERIA]

To oni prowadzą nas w dzieciństwie za rękę, pomagają nam wsiąść pierwszy raz na rower, nie pozwalają upaść, bronią nas niczym lwy, a czasem karzą surowym spojrzeniem. Nasi ojcowie. Być może są już starzy, podupadli na zdrowiu, być może przeżywają teraz swoją drugą młodość i zarażają wszystkich dobrą energią, być może są na drugim końcu świata, a być może nie ma ich już z nami... Ich święto jest raz w roku, ale myślimy o nich zdecydowanie częściej. Tylko czy oni zdają sobie z tego sprawę? Historie o tym, jak zareagowali na nasze przyjście na świat, znamy oczywiście tylko z opowiadań, ale pewne jest to, że było to dla nich wydarzenie, które wyryli sobie głęboko w sercu. Zdziwienie, strach, radość, ale przede wszystkim bezkresna miłość - właśnie to czujemy, patrząc na te fotografie, którymi świeżo upieczeni rodzice dzielą się ze światem. Zwłaszcza w obliczu takiego święta jakim jest Dzień Ojca, nikt nie jest w stanie przejść obok nich obojętnie, bez cienia refleksji. Zobaczcie piękno ojcostwa utrwalone na zdjęciach i podziękujcie ojcom za najpiękniejszy prezent - za życie!

DzieńOjcafotografiarodzicielstwo

Przez 4 lata nie wyrzucał śmieci, aby uświadomić nam, że mamy poważny problem [GALERIA]

Fotograf Antoine Repessé zapoczątkował swój projekt, kiedy przestał pozbywać się z domu niepotrzebnych, zużytych, brudnych przedmiotów. Mężczyzna nie wyrzucał śmieci przez 4 lata. To, w jakim stanie było później jego mieszkanie, ma uświadomić nam problem wszechobecnego konsumpcjonizmu. Artysta chce pokazać, do czego zmierza takie podejście do ekologii, jakie obrała większość z nas. Przez 4 lata "niesprzątania" zgromadził ponad 70 m3 śmieci, a w tym m.in.: 1600 butelek po mleku, 4800 rolek z papieru toaletowego i 800 kg gazet. Każdy rodzaj odpadów segregował, by dać im "mocniejszy wydźwięk wizualny". "Sortując śmieci, próbowałem stworzyć perfekcyjny obraz, który wywołuje w odbiorcy pewien dyskomfort" - mówi Antoine. Fotograf wierzy, że jego zdjęcia wyrażają więcej niż słowa, a ich odbiorcy zdadzą sobie sprawę z problemu marnowania żywności i kupowania więcej, niż są w stanie skonsumować. "Mam nadzieję, że ten projekt zainspiruje innych do zmian" - dodaje. Obejrzyjcie naszą galerię 8 zdjęć, nad którymi przez 4 lata pracował Antoine.

4lataśmieciekologiafotografia

#aboycantoo - czyli uroczy projekt naruszający standardy płci

Fotogram Kirsten McGoey nad swoim projektem pracowała przez półtora roku.Matka trzech chłopców. Zainspirowana młodszym synem, który lubił błyskotki i nie odstraszał go kolor różowy. Chłopiec uczęszczał także na lekcje tańca. Kobieta postanowiła znaleźć innych chłopców, którzy dają wzorce innym, że warto iść za swoją pasją, niezależnie od płci. Na swoich fotografiach przedstawia chłopców, robiących "dziwne" rzeczy. Dziwne, ponieważ stereotypowo przeznaczone wyłącznie dla dziewczynek. McGoey narusza standardy płci, pokazując świat, gdzie chłopcy też mogą bawić się baletem, pedicure i pieczeniem.Wszystko oznaczone jest hasztagiem #aboycantoo. Chłopiec ze zdjęć nie jest przez fotograf nazwany. Wykonywała ona zdjęcia również własnemu synowi. Jak mówi autorka, ona sama w dzieciństwie przejawiała bardziej chłopięce cechy - zamiast zabawy lalkami wolała samochodziki. Chce ona też zwrócić uwagę na to, ze dzieci powinny rozwijać się w takim kierunku jakim chcą i tym co stanowi ich wielką pasję. Obejrzyjcie galerię - jest naprawdę urocza!

dziecifotografiaaboycantoo

Na tym zdjęciu coś jest nie tak. Precyzyjny Photoshop

To zdjęcie wywołało falę komentarzy w sieci. Niepozorny wysłany snap do znajomych, został udostępniony na stronie Imgur.com. Użytkownicy początkowo nie mogli zrozumieć o co chodzi, dlaczego zdjęcie ma być dziwne i nietypowe. Większość z nich rozpraszało się sylwetką i pozycją stojącej po lewej stronie dziewczyny. Jednak po chwili następowało kodowanie dalszej części. I właśnie...coś z tym zdjęciem jest nie tak. W tle możemy zobaczyć idących ludzi. Ale zaraz...wszyscy mają identyczne twarze. I włosy! Użytkownik, który dodał to zdjęcie z precyzyjną dokładnością na Photoshopie zmienił twarze ludzi będących w tle zdjęcia na jedną. Wszędzie widzimy postać mężczyzny ze spuszczoną głową i kręconymi włosami. Złudzenie optyczne?

fotografiazłudzenieoptycznephotoshop

"Pieta" ze zwierzętami. Niesamowite ujęcie i przejmująca fotografia

Niezwykle przejmującą fotografię wykonał 31-letni fotograf z Indii Avinash Lodhi. Na zdjęciu możemy zobaczyć małpę (matkę), która trzyma na ramionach swoje dziecko. Mniejsza małpka upadła, a większa ruszyła jej na pomoc. Fotograf powiedział: "To było tak szybkie, że nawet nie wiedziałem, co się dzieje, gdy zrobiłem zdjęcie. Ale jak tylko zobaczyłem ten obraz (w aparacie) , milczałam przez godzinę." Matka-małpa wydaje się płakać nad swoim rannym i tracącym zdrowie dzieckiem. To bardzo rzadkie obrazy, które ludziom udaje się sfotografować. Na szczęście chwile później malec odzyskał siły i wrócił do zdrowia.

fotografiaTwitterzwierzęta

Niezwykłe zdjęcia pokazujące codzienność w Ameryce

American dream? Ilu z Was nie marzyło o przeprowadzce do USA? Albo żeby choć przez chwile tam być? Danna Singer to fotograf, która może całkowicie odmienić twoje zdanie na temat tego kraju. Stany to państwo kontrastów. Piękne, bogate i idealne życie wiodą tylko najbogatsi lub też filmowi bohaterzy. Autorka w swoich zdjęciach pokazuje codzienność z jaką spotka się na co dzień, na przedmieściach wielkich miast. Seria "Odkryć Amerykę" pokazuje amerykańską współczesną klasę robotniczą. Obraz jest bardzo ponury, jednak dzięki temu naprawdę możemy wyobrazić sobie normalne życie setek Amerykanów. Więcej zdjęć znajdziecie na stronie National Geographic w linkach poniżej. Koniecznie je obejrzyjcie!

fotografiaamericandream

Czy idealne selfie jest warte takiego ryzyka? Kobieta spada z mostu

Amerykański most Foresthill Bridge kusi swoją konstrukcja nie tylko fanów adrenaliny, ale też osoby uwielbiające robić sobie zdjęcia. Niewątpliwie widok jaki z niego się roztacza jest przepiękny. Zawieszony jest na wysokości ponad 220 metrów. We wtorek jedną z osób, które postanowiły przejść się po metalowej konstrukcji była moda kobieta. Kiedy postanowiła wykonać idealne selfie na chodniku pod mostem, gdzie wejście jest wzbronione, zachwiała się i spadła. Funkcjonariusze policji wezwani na miejsce byli w szoku, że kobieta przeżyła ten upadek. Sama poszkodowana, jak powiedzieli policjanci, była bardzo szczęśliwa, że żyje. Niestety konsekwencje jakie czekają ją teraz mogą być mniej przyjemne. Od momentu otworzenia mostu w 1973 roku zginęło tam blisko 100 osób. Od wtorkowego wypadku patrol policji ma zostać w jego okolicach zwiększony, aby zapobiegać takim sytuacjom. Czy idealne selfie jest warte ryzykowania własnego życia i zdrowia?

selfiefotografiaryzykownezdjecie

Czy psy się starzeją? Niesamowity projekt kanadyjskiej fotograf

Fotograf Amanda Jones, która fotografią zajmuje się od blisko 20 lat, stworzyła niezwykłą kolekcję portretów. Udostępnione zostały one w książce "Dog Years: Faithful Friends, Then & Now". Jak sama nazwa wskazuje, znajdziemy tam zdjęcia psów w różnym wieku. Artystka pragnie nam pokazać w jaki sposób starzeją się nasze zwierzęta i czy tak samo jak ludzie zmieniają się zewnętrznie i wewnętrznie. Jak mówiła w jednym z wywiadów: ""Niektóre z nich wcale się nie starzeją, a u innych widać to w ich oczach, szczęce czy siwej sierści". Na pewno jest jedna niezmienna rzecz - relacje psów z kochającymi właścicielami. Zwierzęta te są naszymi najlepszymi i najwierniejszymi przyjaciółmi. Zobaczcie, czy czas obchodzi się z nimi tak samo jak z ludźmi.

zwierzętapsyfotografia

Prawdziwe oblicza celebrytów na podwójnych portretach

Każdy z nas ma przynajmniej dwa oblicza - to publiczne oraz prywatne. Nie inaczej jest z celebrytami. Nawet jeśli wydaje nam się, że wiemy o nich bardzo dużo z filmów, w których wystąpili, czy z serwisów plotkarskich... Mając to na uwadze, fotograf Andrew H. Walker postanowił uchwycić prawdziwą twarz naszych ulubionych aktorów i muzyków. Wykonane podczas Festiwalu w Toronto zdjęcia składają się z dwóch ujęć - jedno przedstawia aktora pozującego do portretu, a drugie chwilę, w której przestaje grać i staje się sobą. Zadaniem widza jest odgadnięcie, kiedy "znane" nam z telewizji i internetu postaci obnażyły przed obiektywem fotografa swoje prawdziwe oblicza. Nagranie "zza kulis" sesji możecie obejrzeć na oficjalnej stronie twórcy zdjęć - www.andrewhwalker.com.

prawdziwiaktorzyfotografiacelebryci

Naturalne gwiazdy w nowym kalendarzu Pirelli

Kalendarz Pirelli co roku prezentuje artystyczne fotografie z aktami znanych aktorek i modelek. Jego nowe wydanie na 2017 rok jest wyjątkowe, ponieważ ukazuje sławne aktorki bez grama makijażu, a zdjęcia nie zostały poddane retuszowi! Główne założenie? Czarno-białe fotografie mają ukazywać naturalne piękno kobiet. Autorem zdjęć jest niemiecki fotograf i reżyser Peter Lindbergh. Na fotografiach możemy zobaczyć m.in Penelopę Cruz, Nicole Kidman, Jessicę Chastain czy Umę Thurman. Co roku ukazuje się zaledwie kilkanaście tysięcy egzemplarzy tego kalendarza, z czego do Polski trafia tylko 150 sztuk. Czy wolicie gwiazdy w takim wydaniu?

kalendarzPirellifotografiacelebryci

Za sprawą Photoshopa tknął nowe życie w zdjęcia syna!

Dzięki programom graficznym możemy w nieskończoność tworzyć nowe kompozycje, ale wiadomo, że talent to klucz do tego, by stały się one rozpoznawalne na całym świecie. Furorę w sieci robią prace pewnego fotografa, Adriana Sommelinga. Do stworzenia niewiarygodnych zdjęć posłużył mu aparat i Photoshop! Bohaterem jego prac został jego syn, który (czego artysta nie ukrywa) jest jego inspiracją. Na fotografiach chłopiec przeżywa epickie przygody w najprzeróżniejszych zakątkach świata m.in. jeździ na nosorożcu lub niczym Aladyn unosi się na latającym dywanie! Dzieła Sommelinga to mistrzostwo sztuki cyfrowej! Zobaczcie sami!

magiaPhotoshopafotografianiesamowite

Australijka, która parodiuje celebrytów

Wyidealizowane fotografie gwiazd są codziennością dla każdego użytkownika Internetu. Celebryci dziennie publikują na portalach społecznościowych dziesiątki zdjęć z sesji fotograficznych, wyzywających selfie w lustrze, bądź fotki dokumentujące życie codzienne, któremu niezwykle daleko jest do naturalności. Celeste Barber, australijska komediantka, aktorka i pisarka, postanowiła sparodiować sławy. W ten arcymistrzowski sposób powstała unikalna galeria fotografii, na których dziewczyna wciela się w role gwiazd show-biznesu. Jest cudowna! Musicie to zobaczyć!

parodiecelebrytówfotografiacelebryci

Naturalne piękno. Zdjęcia albinosów

Julia Taits, fotograf z Rosji, podjęła się niezwykłego projektu. Stworzyła galerię zdjęć przedstawiającą albinosów. Jak sama mówi, chciała pokazać "czyste piękno tych ludzi". Fotografie wykonane są na białym tle. Modele i modelki przypominają postaci aniołów! Co skłoniło Taits do zrobienia tych zdjęć? "Ich niepowtarzalne piękno mnie hipnotyzuje. To piękno jest tak czyste i niesamowite, jakby to było wzięte ze świata fantazji i bajkowych legend". Autorka nie używa w swoich zdjęciach photoshopa. Dzięki tym fotografiom udało jej się pokazać również, co tak istotne w sztuce, że biały to nie jednolity kolor, ale ma też wiele pięknych odcieni.

naturalnepięknoalbinosówfotografiaalbinosi