Tym zdjęciem pokazała, czym była dla niej anoreksja. Obejrzyj niezwykły proces jego powstawania

Anya Anti jest Ukrainką mieszkającą obecnie w Stanach Zjednoczonych. Od 2009 roku zajmuje się fotografią, która, jak pisze na swojej stronie, jest jej prawdziwą pasją. Odnajdując się w kolejnych metodach uwieczniania chwil i myśli na zdjęciach, Anya odkrywa samą siebie. Jeden z jej ostatnich projektów dotyczy szczególnie osobistego tematu. "Motyle w moim brzuchu" obrazuje uczucia, z jakimi dziewczyna długo się zmagała. "To metafora radzenia sobie ze stresem, anoreksją i uwalniania moich wewnętrznych robaków" - pisze Anya. Obejrzyjcie film, który przedstawia cały proces tworzenia tego intymnego projektu.

zobrazowanaanoreksjafotografiachoroba

Tak ojcowie witają na świecie swoje maleństwa. W ich oczach widać bezkresną miłość! [GALERIA]

To oni prowadzą nas w dzieciństwie za rękę, pomagają nam wsiąść pierwszy raz na rower, nie pozwalają upaść, bronią nas niczym lwy, a czasem karzą surowym spojrzeniem. Nasi ojcowie. Być może są już starzy, podupadli na zdrowiu, być może przeżywają teraz swoją drugą młodość i zarażają wszystkich dobrą energią, być może są na drugim końcu świata, a być może nie ma ich już z nami... Ich święto jest raz w roku, ale myślimy o nich zdecydowanie częściej. Tylko czy oni zdają sobie z tego sprawę? Historie o tym, jak zareagowali na nasze przyjście na świat, znamy oczywiście tylko z opowiadań, ale pewne jest to, że było to dla nich wydarzenie, które wyryli sobie głęboko w sercu. Zdziwienie, strach, radość, ale przede wszystkim bezkresna miłość - właśnie to czujemy, patrząc na te fotografie, którymi świeżo upieczeni rodzice dzielą się ze światem. Zwłaszcza w obliczu takiego święta jakim jest Dzień Ojca, nikt nie jest w stanie przejść obok nich obojętnie, bez cienia refleksji. Zobaczcie piękno ojcostwa utrwalone na zdjęciach i podziękujcie ojcom za najpiękniejszy prezent - za życie!

DzieńOjcafotografiarodzicielstwo

Przez 4 lata nie wyrzucał śmieci, aby uświadomić nam, że mamy poważny problem [GALERIA]

Fotograf Antoine Repessé zapoczątkował swój projekt, kiedy przestał pozbywać się z domu niepotrzebnych, zużytych, brudnych przedmiotów. Mężczyzna nie wyrzucał śmieci przez 4 lata. To, w jakim stanie było później jego mieszkanie, ma uświadomić nam problem wszechobecnego konsumpcjonizmu. Artysta chce pokazać, do czego zmierza takie podejście do ekologii, jakie obrała większość z nas. Przez 4 lata "niesprzątania" zgromadził ponad 70 m3 śmieci, a w tym m.in.: 1600 butelek po mleku, 4800 rolek z papieru toaletowego i 800 kg gazet. Każdy rodzaj odpadów segregował, by dać im "mocniejszy wydźwięk wizualny". "Sortując śmieci, próbowałem stworzyć perfekcyjny obraz, który wywołuje w odbiorcy pewien dyskomfort" - mówi Antoine. Fotograf wierzy, że jego zdjęcia wyrażają więcej niż słowa, a ich odbiorcy zdadzą sobie sprawę z problemu marnowania żywności i kupowania więcej, niż są w stanie skonsumować. "Mam nadzieję, że ten projekt zainspiruje innych do zmian" - dodaje. Obejrzyjcie naszą galerię 8 zdjęć, nad którymi przez 4 lata pracował Antoine.

4lataśmieciekologiafotografia

#aboycantoo - czyli uroczy projekt naruszający standardy płci

Fotogram Kirsten McGoey nad swoim projektem pracowała przez półtora roku.Matka trzech chłopców. Zainspirowana młodszym synem, który lubił błyskotki i nie odstraszał go kolor różowy. Chłopiec uczęszczał także na lekcje tańca. Kobieta postanowiła znaleźć innych chłopców, którzy dają wzorce innym, że warto iść za swoją pasją, niezależnie od płci. Na swoich fotografiach przedstawia chłopców, robiących "dziwne" rzeczy. Dziwne, ponieważ stereotypowo przeznaczone wyłącznie dla dziewczynek. McGoey narusza standardy płci, pokazując świat, gdzie chłopcy też mogą bawić się baletem, pedicure i pieczeniem.Wszystko oznaczone jest hasztagiem #aboycantoo. Chłopiec ze zdjęć nie jest przez fotograf nazwany. Wykonywała ona zdjęcia również własnemu synowi. Jak mówi autorka, ona sama w dzieciństwie przejawiała bardziej chłopięce cechy - zamiast zabawy lalkami wolała samochodziki. Chce ona też zwrócić uwagę na to, ze dzieci powinny rozwijać się w takim kierunku jakim chcą i tym co stanowi ich wielką pasję. Obejrzyjcie galerię - jest naprawdę urocza!

dziecifotografiaaboycantoo

Na tym zdjęciu coś jest nie tak. Precyzyjny Photoshop

To zdjęcie wywołało falę komentarzy w sieci. Niepozorny wysłany snap do znajomych, został udostępniony na stronie Imgur.com. Użytkownicy początkowo nie mogli zrozumieć o co chodzi, dlaczego zdjęcie ma być dziwne i nietypowe. Większość z nich rozpraszało się sylwetką i pozycją stojącej po lewej stronie dziewczyny. Jednak po chwili następowało kodowanie dalszej części. I właśnie...coś z tym zdjęciem jest nie tak. W tle możemy zobaczyć idących ludzi. Ale zaraz...wszyscy mają identyczne twarze. I włosy! Użytkownik, który dodał to zdjęcie z precyzyjną dokładnością na Photoshopie zmienił twarze ludzi będących w tle zdjęcia na jedną. Wszędzie widzimy postać mężczyzny ze spuszczoną głową i kręconymi włosami. Złudzenie optyczne?

fotografiazłudzenieoptycznephotoshop

"Pieta" ze zwierzętami. Niesamowite ujęcie i przejmująca fotografia

Niezwykle przejmującą fotografię wykonał 31-letni fotograf z Indii Avinash Lodhi. Na zdjęciu możemy zobaczyć małpę (matkę), która trzyma na ramionach swoje dziecko. Mniejsza małpka upadła, a większa ruszyła jej na pomoc. Fotograf powiedział: "To było tak szybkie, że nawet nie wiedziałem, co się dzieje, gdy zrobiłem zdjęcie. Ale jak tylko zobaczyłem ten obraz (w aparacie) , milczałam przez godzinę." Matka-małpa wydaje się płakać nad swoim rannym i tracącym zdrowie dzieckiem. To bardzo rzadkie obrazy, które ludziom udaje się sfotografować. Na szczęście chwile później malec odzyskał siły i wrócił do zdrowia.

fotografiaTwitterzwierzęta

Niezwykłe zdjęcia pokazujące codzienność w Ameryce

American dream? Ilu z Was nie marzyło o przeprowadzce do USA? Albo żeby choć przez chwile tam być? Danna Singer to fotograf, która może całkowicie odmienić twoje zdanie na temat tego kraju. Stany to państwo kontrastów. Piękne, bogate i idealne życie wiodą tylko najbogatsi lub też filmowi bohaterzy. Autorka w swoich zdjęciach pokazuje codzienność z jaką spotka się na co dzień, na przedmieściach wielkich miast. Seria "Odkryć Amerykę" pokazuje amerykańską współczesną klasę robotniczą. Obraz jest bardzo ponury, jednak dzięki temu naprawdę możemy wyobrazić sobie normalne życie setek Amerykanów. Więcej zdjęć znajdziecie na stronie National Geographic w linkach poniżej. Koniecznie je obejrzyjcie!

fotografiaamericandream

Czy idealne selfie jest warte takiego ryzyka? Kobieta spada z mostu

Amerykański most Foresthill Bridge kusi swoją konstrukcja nie tylko fanów adrenaliny, ale też osoby uwielbiające robić sobie zdjęcia. Niewątpliwie widok jaki z niego się roztacza jest przepiękny. Zawieszony jest na wysokości ponad 220 metrów. We wtorek jedną z osób, które postanowiły przejść się po metalowej konstrukcji była moda kobieta. Kiedy postanowiła wykonać idealne selfie na chodniku pod mostem, gdzie wejście jest wzbronione, zachwiała się i spadła. Funkcjonariusze policji wezwani na miejsce byli w szoku, że kobieta przeżyła ten upadek. Sama poszkodowana, jak powiedzieli policjanci, była bardzo szczęśliwa, że żyje. Niestety konsekwencje jakie czekają ją teraz mogą być mniej przyjemne. Od momentu otworzenia mostu w 1973 roku zginęło tam blisko 100 osób. Od wtorkowego wypadku patrol policji ma zostać w jego okolicach zwiększony, aby zapobiegać takim sytuacjom. Czy idealne selfie jest warte ryzykowania własnego życia i zdrowia?

selfiefotografiaryzykownezdjecie

Czy psy się starzeją? Niesamowity projekt kanadyjskiej fotograf

Fotograf Amanda Jones, która fotografią zajmuje się od blisko 20 lat, stworzyła niezwykłą kolekcję portretów. Udostępnione zostały one w książce "Dog Years: Faithful Friends, Then & Now". Jak sama nazwa wskazuje, znajdziemy tam zdjęcia psów w różnym wieku. Artystka pragnie nam pokazać w jaki sposób starzeją się nasze zwierzęta i czy tak samo jak ludzie zmieniają się zewnętrznie i wewnętrznie. Jak mówiła w jednym z wywiadów: ""Niektóre z nich wcale się nie starzeją, a u innych widać to w ich oczach, szczęce czy siwej sierści". Na pewno jest jedna niezmienna rzecz - relacje psów z kochającymi właścicielami. Zwierzęta te są naszymi najlepszymi i najwierniejszymi przyjaciółmi. Zobaczcie, czy czas obchodzi się z nimi tak samo jak z ludźmi.

zwierzętapsyfotografia

Prawdziwe oblicza celebrytów na podwójnych portretach

Każdy z nas ma przynajmniej dwa oblicza - to publiczne oraz prywatne. Nie inaczej jest z celebrytami. Nawet jeśli wydaje nam się, że wiemy o nich bardzo dużo z filmów, w których wystąpili, czy z serwisów plotkarskich... Mając to na uwadze, fotograf Andrew H. Walker postanowił uchwycić prawdziwą twarz naszych ulubionych aktorów i muzyków. Wykonane podczas Festiwalu w Toronto zdjęcia składają się z dwóch ujęć - jedno przedstawia aktora pozującego do portretu, a drugie chwilę, w której przestaje grać i staje się sobą. Zadaniem widza jest odgadnięcie, kiedy "znane" nam z telewizji i internetu postaci obnażyły przed obiektywem fotografa swoje prawdziwe oblicza. Nagranie "zza kulis" sesji możecie obejrzeć na oficjalnej stronie twórcy zdjęć - www.andrewhwalker.com.

prawdziwiaktorzyfotografiacelebryci

Naturalne gwiazdy w nowym kalendarzu Pirelli

Kalendarz Pirelli co roku prezentuje artystyczne fotografie z aktami znanych aktorek i modelek. Jego nowe wydanie na 2017 rok jest wyjątkowe, ponieważ ukazuje sławne aktorki bez grama makijażu, a zdjęcia nie zostały poddane retuszowi! Główne założenie? Czarno-białe fotografie mają ukazywać naturalne piękno kobiet. Autorem zdjęć jest niemiecki fotograf i reżyser Peter Lindbergh. Na fotografiach możemy zobaczyć m.in Penelopę Cruz, Nicole Kidman, Jessicę Chastain czy Umę Thurman. Co roku ukazuje się zaledwie kilkanaście tysięcy egzemplarzy tego kalendarza, z czego do Polski trafia tylko 150 sztuk. Czy wolicie gwiazdy w takim wydaniu?

kalendarzPirellifotografiacelebryci

Za sprawą Photoshopa tknął nowe życie w zdjęcia syna!

Dzięki programom graficznym możemy w nieskończoność tworzyć nowe kompozycje, ale wiadomo, że talent to klucz do tego, by stały się one rozpoznawalne na całym świecie. Furorę w sieci robią prace pewnego fotografa, Adriana Sommelinga. Do stworzenia niewiarygodnych zdjęć posłużył mu aparat i Photoshop! Bohaterem jego prac został jego syn, który (czego artysta nie ukrywa) jest jego inspiracją. Na fotografiach chłopiec przeżywa epickie przygody w najprzeróżniejszych zakątkach świata m.in. jeździ na nosorożcu lub niczym Aladyn unosi się na latającym dywanie! Dzieła Sommelinga to mistrzostwo sztuki cyfrowej! Zobaczcie sami!

magiaPhotoshopafotografianiesamowite

Australijka, która parodiuje celebrytów

Wyidealizowane fotografie gwiazd są codziennością dla każdego użytkownika Internetu. Celebryci dziennie publikują na portalach społecznościowych dziesiątki zdjęć z sesji fotograficznych, wyzywających selfie w lustrze, bądź fotki dokumentujące życie codzienne, któremu niezwykle daleko jest do naturalności. Celeste Barber, australijska komediantka, aktorka i pisarka, postanowiła sparodiować sławy. W ten arcymistrzowski sposób powstała unikalna galeria fotografii, na których dziewczyna wciela się w role gwiazd show-biznesu. Jest cudowna! Musicie to zobaczyć!

parodiecelebrytówfotografiacelebryci

Naturalne piękno. Zdjęcia albinosów

Julia Taits, fotograf z Rosji, podjęła się niezwykłego projektu. Stworzyła galerię zdjęć przedstawiającą albinosów. Jak sama mówi, chciała pokazać "czyste piękno tych ludzi". Fotografie wykonane są na białym tle. Modele i modelki przypominają postaci aniołów! Co skłoniło Taits do zrobienia tych zdjęć? "Ich niepowtarzalne piękno mnie hipnotyzuje. To piękno jest tak czyste i niesamowite, jakby to było wzięte ze świata fantazji i bajkowych legend". Autorka nie używa w swoich zdjęciach photoshopa. Dzięki tym fotografiom udało jej się pokazać również, co tak istotne w sztuce, że biały to nie jednolity kolor, ale ma też wiele pięknych odcieni.

naturalnepięknoalbinosówfotografiaalbinosi

"Ona się uśmiecha" - Mona Lisa w fotografii

Quentin Devine stworzył wspaniały projekt! Wraz z makijażystką i stylistką przebrali modeli, którzy wyglądali jak zdjęci żywcem z obrazów najsłynniejszych malarzy - Mona Lisa Leonarda da Vinci , autoportrety Rembrandta i Rafaela. Dzięki wykorzystaniu manipulacji cyfrowej obrazy zostały przekształcone tak, aby pokazać jak osoby na nich znajdujące się, mogły wyglądać w realnym życiu. "To niesamowite, że możemy w końcu zobaczyć jak arcymistrzowie Raphael i Rembrandt wyglądaliby jak w prawdziwym życiu"- mówił autor projektu. O znanym portrecie Mona Lisy powiedział za to: " Ludzie zastanawiali się od wieków nad dwuznacznym wyrazem twarzy Mony Lisy - czy ona się uśmiecha i marszczy brwi? Jednak po naszej pracy nad projektem wszystko wskazuje, że rzeczywiście był to uśmiech, a ona była chyba piękniejsza niż ten obraz sugeruje". Co myślicie o tym dziele?

projektfotografiamonalisa

Od Nowego Jorku po Londyn! Nagie zdjęcia pokazują piękno sztuki

Niezwykłe zdjęcia wykonane w różnych miastach świata przedstawiają nagie tancerki baletowe. Wykonane przez fotografa z Manhattanu portretowego Jordana Mattera. W Washington Square Park fotograf poprosił o rozebranie się grupy tancerzy i stworzył ich niezwykłe zdjęcie w baletowych pozach Nieruchomo stali przez równe 43 sekundy! Wszystkie zdjęcia wykonywane są po zmroku. Projekt stanowi jak mówi autor "naszą chęć by rzucić się na ulice bez strachu przed porażką". Wszystko zostanie pokazane w jego najnowszej książce, którą opublikuje Workman Publishing Co.

taniecfotografianagiezdjęcia

Mała dziewczynka w klatce z gepardem?!

To zdjęcie wywołało oburzenie wśród internautów! Mała dziewczynka- Layla, znajduje się w klatce z gepardem?! Tą fotografię umieściła jej rodzina na jednym z portali społecznościowych. Zdjęcie zrobione zostało przez ciotkę Layli, która fotografowała zwierzę przechadzające się za szklaną szybą. Dziewczynka natomiast znajdowała się z tyłu, za kobietą, a w momencie robienia zdjęcia biegła w jej stronę. Ponieważ szkło było zakrzywione, postać dziecka odbiła się w szybie, sprawiając wrażenie, że znajduje się tuż za gepardem. Czy wy też myśleliście, że dziecko jest w niebezpieczeństwie?

fotografiazwierzęta

Najsłodsza modelka na świecie!

Laura Izumikawa to fotograf z Los Angeles, która jest także mamą 4-letniej Joey. Uwielbiała oglądać swoją córeczkę, kiedy ta spała, dlatego postanowiła wykonywać jej zdjęcia. Nie są to jednak zwykłe fotografie. Laura przebiera dziewczynkę w najróżniejsze stroje, stylizując ją na postacie z bajek lub sławne osoby. Ponoć mała Joey nawet nie budzi się podczas trwania sesji. Uważamy, że zdjęcia są naprawdę urocze! A wy jak myślicie? Zobaczcie i oceńcie sami!

modainstagramfotografia