Hołd dla mistrza. Opowieść o Afryce

W przeddzień 85. rocznicy urodzin Ryszarda Kapuścińskiego, mistrza reportażu, ukazało się wspaniałe wideo, które ma być hołdem dla publicysty. Michał Wiślicki to podróżnik, przejechał całą Afrykę w ślad za opisanymi przez Kapuścińskiego terenami. Mistrz swoja wyprawę opisał w książce "Heban" . Wiślicki podczas wypraw nagrywał swoje podróże i świat jaki przyszło mu oglądać i odkrywać. Zwieńczeniem tych podróży jest właśnie materiał filmowy , wideo-esej. Cały materiał jest wykonany przy akompaniamencie cytatów z reportaży Kapuścińskiego. Pokazuje on świat, jaki mógł zobaczyć podróżnik. Zobaczcie sami wspaniałe wideo i przekonajcie się jaka fascynująca jest Afryka!

podróżefilmyreportaze

Rozdano nagrody BAFTA. " La La Land" króluje!

W Londynie rozdano prestiżowe nagrody filmowe BAFTA. Są one równie ważne dla aktorów, jak nadchodzące Oscary! Kto zwyciężył? W kategorii film był to nominowany do Oscara "La La Land". Produkcja zdobyła również 4 inne nagrody : w kategorii reżyseria, aktorka pierwszoplanowa (Emma Stone), muzyka oraz zdjęcia. W kategorii filmów nieanglojęzycznych zwyciężył "Syn Szawła". Nagroda za najlepszą animacje powędrowała do "Kubo i dwie struny", co dla wielu było zaskakujące, iż faworytem wydawał się być "Zwierzogród". Najlepszym aktorem okazał się być Dev Patel za film "Lion. Droga do domu". Listę wszystkich nagrodzonych znajdziecie w linkach poniżej.

filmynagrody

Czy Jack mógł przeżyć? Reżyser "Titanica" zabrał głos!

Chyba każdy z nas widział "Titanica". I chyba każdy z nas zadał sobie w końcu pytanie, czy Jack mógł przeżyć katastrofę "niezatapialnego statku". Jak pamiętamy, w końcowych scenach hitu Leo DiCaprio ratuje swoją filmową ukochaną, a sam umiera w lodowatej wodzie. Dyskusje na temat śmierci głównego bohatera nie cichną od premiery, która miała miejsce prawie 20 lat temu... "Pogromcy mitów" dowiedli, że kamizelka ratunkowa przymocowana pod drzwiami ocaliłaby i Rose i Jacka... Sama Kate Winslet (Rose) przyznała, że było na nich wystarczająco miejsca dla obojga... Dlaczego więc Jack musiał zginąć? Głos zabrał sam reżyser, James Cameron. W swoim ostatnim wywiadzie dla "The Daily Beast" powiedział: "Okej, przeanalizujmy to. Jesteś Jackiem, dryfujesz w lodowatej wodzie i zaczynasz wpadać w hipotermię. 'Pogromcy mitów' żądają od ciebie, żebyś zdjął kamizelkę ratunkową, zdjął kamizelkę Rose, zanurkował pod dryfującymi drzwiami i jakoś je przymocował, żeby cała konstrukcja nie zatonęła. To oznacza, że nurkujesz w wodzie o temperaturze -2 stopni, mocowanie zajmuje ci jakieś 5-10 minut, więc zanim dasz radę wspiąć się na drzwi, już jesteś martwy. To nie działa! Najlepszym rozwiązaniem dla Jacka było trzymanie górnej części ciała nad wodą i modlenie się, by ktoś odpowiednio szybko go wyciągnął!". Czy takie tłumaczenie Was satysfakcjonuje? Przypomnijmy, że kiedy "Pogromcy mitów" opublikowali swoje wideo w 2012 roku, Cameron o zakończeniu "Titanica" wypowiedział się następująco: "Myślę chłopaki, że nie rozumiecie sedna sprawy. Scenariusz mówił, że Jack musi umrzeć. Możliwe, że coś spieprzyliśmy. Drzwi powinny być trochę mniejsze. Jednak tak czy siak, koleś miał iść na dno". Nie można odmówić reżyserowi tego, że tym razem bardziej obrazowo zaprezentował temat... Ale to chyba i tak nie wystarczy fanom Jacka i Rose! Prawda? :)

JackiRosezatonięcieTitanicafilmy

To koniec Kinoman.tv!

Niemal trzy lata po likwidacji Kinomaniak.tv serwis Kinoman.tv został zamknięty. "Pomimo zapisu w regulaminie, cześć użytkowników wstawia treści chronione prawem autorskim, po zgłoszeniu takiego materiału kasowaliśmy go w pierwszej kolejności, a takim użytkownikom po upomnieniu blokowaliśmy możliwość dostępu do serwisu. Niestety skala zjawiska się nie zmniejsza i jesteśmy zmuszeni do zawieszenia działalności strony" - czytamy na stronie. Udostępnione materiały można było oglądać za darmo z reklamami lub bez reklam za 8 zł za kilka dni. Jeśli zastanawiacie się, gdzie teraz będziecie mogli zobaczyć swój ulubiony film, koniecznie sprawdźcie pierwszy poniższy link!

kinomantvfilmyinternet

Walka o Oscara z polską produkcją!

Do kolejnych kandydatów nominacji do Oscara w kategorii film nieanglojęzyczny stanęły następne produkcje! Jest ich w tym momencie aż 73. Wśród nich Łotwa z filmem "Świt". Co więcej współproducentem tego dzieła jest także Polska! Główną rolę gra tam znany polski aktor Wiktor Zborowski. Film oparty jest o losy chłopca Pawlika Morozowa, który w latach 20. stał się symbolem komunistycznej propagandy. Trzymamy kciuki za to, aby kolejna produkcja z polskim akcentem wygrała Oscara!

filmynagrodaOscar

Netflix będzie dostępny w UPC!

Amerykańska platforma streamingowa Netflix podpisała porozumienie z Libery Global . Firma ta jest właścicielem m.in UPC Polska. To wspaniała wiadomość dla użytkowników sieci UPC! Dzięki umowie będą mogli na swoich dekoderach obejrzeć najlepsze filmy i seriale. Wszystko po zalogowaniu się z aplikacji Netflixa. Usługa ma być wprowadzona w 30 krajach Europy. Ma to rozszerzyć zasięg platformy i zwiększyć ilość odbiorców, a także ułatwić oglądanie na jednym urządzeniu bez przełączania się na inne. Czy też będziecie korzystać?

serialefilmyNetfliks

10 najlepszych thrillerów psychologicznych

Lubicie trzymające w napięciu filmy skupiające się na przeżyciach i psychice bohaterów? Przygotowaliśmy dla Was zestawienie 10 najlepszych thrillerów psychologicznych na długo pozostających w pamięci! Widzieliście Ryana Goslinga w roli studenta, który oświadcza lekarzowi, że za trzy dni popełni samobójstwo?

filmowetoptenfilmythriller