Muminki powalczą o Oscara! Polsko-fińska produkcja oczaruje nas na Gwiazdkę

Jak donosi Gazeta Wyborcza (link do artykułu znajdziecie poniżej), Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła listę 26 pełnometrażowych filmów animowanych, które mają szanse zdobyć Oscara. Wśród wyróżnionych tytułów znalazły się dwie polskie koprodukcje: "Twój Vincent" w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana oraz "Magiczna zima Muminków" Jakuba Wrońskiego i Iry Carpelan. O ile efekt współpracy polsko-bytyjskiej od chwili premiery pretendował do grona nominowanych do Oscara, o tyle decyzja Akademii dotycząca adaptacji książek oraz komiksów Tove Jansson dla niektórych może być zaskoczeniem. "Magiczna zima Muminków" do dystrybucji kinowej w całej Polsce trafić ma 22 grudnia. Obraz wykorzystujący oryginalną animację z przełomu lat 70. i 80., powstały przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, wraca do korzeni układu poklatkowego. W efekcie czeka nas spektakl podobny do przedstawienia kukiełkowego. Obejrzyjcie zwiastun "Magicznej zimy Muminków"! Jesteśmy pewni, że tak jak my przekonacie się, że jest na co czekać!

MuminkipoOscarafilmowenagrodyanimacje

Wybrano 10 najlepszych postaci filmowych wszech czasów. Pierwsze miejsce nie zaskakuje!

Magazyn "Total Film" przeprowadził plebiscyt, w którym poprosił swoich czytelników o wyznaczenie najlepszych postaci filmowych. W ten sposób utworzył ranking stu najciekawszych bohaterów kina. Od 10 września 2017 roku 8 tysięcy kinomanów typowało postacie, którymi się inspirują, które podziwiają lub cenią. Na pierwszym miejscu listy najbardziej uwielbianych bohaterów znalazł się odważny archeolog Indiana Jones. Nie jest to jedyna doceniona kreacja Harrisona Forda. Na trzecim miejscu znalazł się także jego Han Solo. Podium na drugim miejscu uzupełnił obrońca Gotham, Batman. W rankingu dziesięciu najlepszych postaci filmowych znalazły się dwie bohaterki. Tuż za podium uplasowała się Ellen Ripley z "Obcego". Dziesiąte miejsce zajęła Księżniczka Leia z "Gwiezdnych wojen". Na piątym miejscu znalazł się James Bond, po nim Travis Bickle z "Taksówkarza". Siódme, ósme i dziewiąte miejsca zajęli kolejno Hannibal Lecter, Gandalf i Joker.

najlepszepostaciefilmowefilmowenagrodytopten

Nagradzany polski film, który warto poznać. Obejrzyj zwiastun "Najpiękniejszych fajerwerków ever"

"Sytuacja na świecie, nie tylko w naszym kraju, zaczęła się bardzo mocno radykalizować. To sprawia, że zaczęłam się zastanawiać co by się wydarzyło, gdyby wojna naprawdę wybuchła" - mówi o swoim nowym filmie reżyserka Aleksandra Terpińska. Obraz "Najpiękniejsze fajerwerki ever" otrzymał prestiżowe wyróżnienia: Nagrodę Canal+ oraz nagrodę Rails d'Or dla najlepszego filmu krótkometrażowego w Cannes. W 30-minutowej produkcji udział wzięła m.in. Justyna Wasilewska znana z roli Wandy w filmie "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". Pochlebne opinie na temat polskiej produkcji skupione są przede wszystkim na jej wartościach wizualnych oraz samej akcji. Widz zostaje wciągnięty w brutalny świat wojny. Nie wiadomo kto z kim walczy, ale uliczne demonstracje, oderwani od swojego życia 20-latkowie i ich zaprzepaszczone marzenia wskazują na liczne wydarzenia, do których fabuła może nawiązywać. Głównym przesłaniem autorki filmu miało być uzmysłowienie odbiorcom, że wojna może wydarzyć się wszędzie, w każdej chwili i w każdym życiu. Obejrzyjcie zwiastun "Najpiękniejszych fajerwerków ever" - filmu, który daje do myślenia!

NajpiękniejszeFajerwerkiEverpolskiekinofilmowenagrody

Krytykowany polski serial z prestiżową nagrodą. Nowe odcinki trafią także do innych krajów?

"Belle Epoque" to jedna z najdroższych produkcji TVN-u. Serial był intensywnie promowany, a pierwszy odcinek obejrzało prawie 3 miliony osób. Z tygodnia na tydzień oglądalność jednak znacznie spadała. Widzowie narzekali na nużącą fabułę, kiepską grę aktorską oraz zbyt późną godzinę emisji serialu. Więcej o tym, dlaczego "Belle Epoque" to "strata czasu", przeczytacie w recenzji serwisu Spider's Web - link poniżej. Mimo raczej negatywnych komentarzy polskich odbiorców, produkcja widocznie podoba się zagranicą. Serial dużym zainteresowaniem cieszył się w Cannes podczas kwietniowych targów MIPTV, gdzie przedstawiciele TVN-u usłyszeli pytania o nabycie praw do emisji. Jeśli umowy zostaną podpisane, stacja będzie mogła zamówić drugi sezon, a odcinki trafią rówież do innych krajów. "Belle Epoque", jako pierwszy polski serial kryminalny, zdobył także nagrodę Silver Globe w kategorii Rozrywka podczas tegorocznej edycji World Media Festival 2017 - międzynarodowym, prestiżowym festiwalu w Hamburgu, gdzie od 2000 roku przyznaje się nagrody najlepszym produkcjom telewizyjnym oraz filmowym.

polskieserialefilmowenagrodytvn

Przyznano polskie "Złote Maliny". "Smoleńsk" wyrównał rekord filmu "Kac Wawa"!

Węże, czyli najmniej chlubne nagrody filmowe w polskim kinie, zostały rozdane. Członkowie Akademii Węży zdecydowali, że "zwycięzcą" tegorocznej edycji zostanie film Antoniego Krauze "Smoleńsk". Produkcja poświęcona katastrofie prezydenckiego samolotu zdobyła aż 7 statuetek, wyrównując tym samym wynik filmu "Kac Wawa" z gali w 2013 roku. Oprócz oczywiście Wielkiego Węża, czyli nagrody dla najgorszego obrazu, "Smoleńsk" zdobył jeszcze kilka statuetek w następujących kategoriach: najgorszy scenariusz, najgorsza reżyseria (Tomasz Łysiak, Antoni Krauze, Maciej Pawlicki, Marcin Wolski), "żenujący film na ważny temat”, najgorsza rola żeńska (Beata Fido), najgorszy duet (Fido i Redbad Klijnstra) oraz "najbardziej żenująca scena" (Azjaci protestujący pod Wawelem). Poza "Smoleńskiem" wyróżnieni zostali m.in. Michał Lesień (najgorsza rola męska w filmie "Kobiety bez wstydu"), Marian Dziędziel (w kategorii "występ poniżej talentu" za film "Gejsza") i Maciej Stuhr (w kategorii "efekt specjalnej troski" za dubbingowanie samego siebie w filmie w produkcji "Czerwony Kapitan"). Wszystkich laureatów sprawdzicie, klikając w pierwszy poniższy link.

Węże2017polskiekinofilmowenagrody

Polityczny manifest Kuleszy na rozdaniu Orłów 2017: "Lubmy się trochę"

"Wszystkie trzy jesteśmy ambitne i mamy nerwicę. Kulesza jest katoliczką, Kuna jest ateistką, a Buzek jest chuda" - tymi słowami rozpoczęła swoją przemowę Agata Kulesza podczas gali wręczenia Polskich Nagród Filmowych - Orłów 2017. Aktorka za występ w "Jestem mordercą" została nagrodzona statuetką za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą. Na scenie, przed mikrofonem stanęła z dwiema rywalkami - Agatą Kuną oraz Izabelą Buzek. O jej manifeście mówią wszyscy. Kobiecy apel solidarności miał być aluzją do obecnej sytuacji politycznej w Polsce. Mowę aktorki napisały wspólnie. Niezależnie od werdyktu Akademii na scenę miały wyjść wspólnie. Obejrzyjcie nagranie z wystąpienia!

celebryciwpolitycepolskiekinofilmowenagrody

Poznaliśmy nominacje do Węży - nagród przyznawanych najgorszym polskim filmom

Akademia Węży ogłosiła nominacje do nagród przyznawanych najgorszym polskim filmom. To już 6 raz, kiedy 150 członków organizacji (dziennikarze, twórcy oraz animatorzy kultury) wyróżni rodzime produkcje, których lepiej unikać. Polskie Złote Maliny przyznawane są, jak określa Akademia, za "filmowe potknięcia" i mają skłonić do dyskusji o kondycji naszego kina oraz określić jego niepokojące trendy. Do tytułu tegorocznego "zwycięzcy" nominowano cztery obrazy: "Smoleńsk", "#wszystkogra", "Gejsza" i "Kobiety bez wstydu". Wielki Wąż, czyli nagroda przyznawana za Najgorszy Film, to tylko jedna z 13 kategorii Węży. Prawdziwym faworytem tegorocznej edycji jest "Smoleńsk". Obraz Antoniego Krauzego zebrał aż 17 nominacji (w niektórych kategoriach został nominowany kilkukrotnie). Laureatów antynagród polskiej branży filmowej poznamy 1 kwietnia - w Prima Aprilis.

polskiekinofilmowenagrodyguiltypleasurefilm

Największa wpadka w historii Oscarów. Pomylono zwycięzcę

W walce o Oscara za najlepszy film stawialiście na "La La Land"? Ogłaszający zwycięzcę Warren Beatty widocznie też. Aktor podczas gali wręczenia nagród błędnie odczytał tytuł filmu z najważniejszym wyróżnieniem. Jego pomyłkę szybko sprostowano i ostatecznie Oscar trafił do twórców filmu "Moonlight". Ta wpadka jednak nie powinna się wydarzyć. Teraz, kilka godzin po ogłoszeniu werdyktu Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, na ustach wszystkich jest przede wszystkim ta krótka chwila. Obejrzyjcie ją na nagraniu!

Oscaryfilmowenagrodywpadki

Złote Maliny przyznane. Najgorszym filmem roku dokument o Clinton

W przeddzień ceremonii rozdania Oscarów poznaliśmy laureatów filmowych "antynagród". Tegorocznymi "triumfatorami" były dwa filmy. "Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party" oraz "Batman v Superman: Świat sprawiedliwości" zdobyły po aż cztery Złote Maliny. Jednak to dokument krytykujący kandydatkę Demokratów do Białego Domu został okrzyknięty najgorszą produkcją ubiegłego roku. Dzieło Dinesha D'Souzy zgarnęło nagrody we wszystkich najważniejszych kategoriach: najgorszy film, najgorszy aktor, najgorsza aktorka, najgorszy aktor drugoplanowy oraz najgorszy reżyser. Co ciekawe, Golden Raspberry Foundation przyznała także jedną pozytywną nagrodę. Dzięki "Przełęczy ocalonych" do łask wrócił Mel Gibson. Reżyser został wyróżniony tzw. "nagrodą odkupienia".

ZłoteMalinyfilmowenagrodyguiltypleasurefilm

Tak powstaje statuetka Oscara!

To najbardziej upragniona nagroda w przemyśle filmowym. Na swojej półce chce mieć ją każdy, kto pracuje przy filmowych produkcjach. Rzeczywistość jest jednak taka, że trafia ona w ręce nielicznych... Ci, którzy być może nigdy jej nie otrzymają, mogą nacieszyć oko jej zdjęciami, które być może zawisną nad łóżkiem, czy filmikami, które pokazują żmudny proces jej powstawania. Statuetka przedstawiająca nagiego rycerza trzymającego miecz i stojącego na cokole zwieńczonym rolką taśmy filmowej powstaje w Chicago w fabryce R.S. OWENS & COMPANY. Wykonywana jest z brązu, który pokrywany jest następnie warstwą 24-karatowego złota. Oscar nie należy do lekkich. Waży prawie 4 kilogramy! A aż 7 dni trwa proces wytwarzania jednej statuetki! Wartość Oscara szacuje się na około 350 dolarów. Z powodu swojej wartości transport nagród trzymany jest w ścisłym sekrecie. Zobaczcie filmik, który przybliży Wam "Złotego rycerza"!

oscarowastatuetkafilmowenagrodyOscary

Oscarowa torba z prezentami bez tajemnic. Jej wartość przyprawia o zawrót głowy!

89. gala wręczenia Oscarów tuż tuż. W nocy z 26 na 27 lutego poznamy zdobywców najbardziej prestiżowej nagrody filmowej. Szczegóły dotyczące ceremonii powoli wychodzą na jaw. Chociaż już sama nominacja jest szczególnym wyróżnieniem, to Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej zadbała o to, by przynajmniej kilku osobom osłodzić porażkę. Tegoroczne torby z ekskluzywnymi prezentami, tzw. "Everyone Wins", czyli "Każdy wygrywa" zawierają prawdziwe cudeńka. Najdroższym prezentem znajdującym się w torbie jest trzydniowy pobyt w eleganckiej posiadłości Lost Coast Ranch (północna Kalifornia) z prywatną plażą i 18 sypialniami. Wartość takich wakacji to aż 40 tysięcy dolarów, czyli w przeliczeniu na złotówki ponad 160 tysięcy! Na 9 tysięcy dolarów, czyli na jakieś 36 tysięcy złotych został wyceniony trzytygodniowy pobyt w Golden Door SPA w San Diego z darmowymi zabiegami. Włoskie Sorrento i Hawaje także oferują luksusowe wakacje. Z kolei uwielbiające aktywność fizyczną gwiazdy mogą dziesięć sesji treningowych spędzić z Alexisem Seletzkym, nazywanym "bogiem fitnessu". Gadżetów też jest co niemiara: system Oomi do inteligentnego zarządzania domem, 14-karatowa bransoletka marki Yogajewels, antycellulitowe maty do masażu, plastry antypotowe, czy ekskluzywna torebka od Jules K. Po zsumowaniu wartość takiej upominkowej torby to ponad 100 tysięcy dolarów! Trafią one jednak jedynie do nominowanych w najważniejszych kategoriach aktorskich i w kategorii reżyserskiej...

oscaroweupominkifilmowenagrodyOscary

"Pokot" Agnieszki Holland nagrodzony na Berlinale!

W sobotni wieczór odbyło się rozdanie nagród Festiwalu Filmowego w Berlinie - Berlinale 2017. Nagroda im. Alfreda Bauera powędrowała do Agnieszki Holland za film "Pokot", który według jury otwiera nowe perspektywy artystyczne. "Jak wygląda bohater albo złoczyńca w klasycznym thrillerze? Czy może być 60- lub 70-letnią kobietą, która wytrąca z tradycyjnego myślenia o moralności? Doświadczenie tej reżyserki (Agnieszki Holland - red.) przypomina, że artysta nigdy nie jest w pełni usatysfakcjonowany. I że jego obowiązkiem jest stawianie wyzwań konwencjonalnym perspektywom." - powiedziała Maggie Gyllenhaal, wręczając nagrodę Holland. Reżyserka pojawiła się na scenie wraz z córką, Kasią Adamik, z którą prowadziła prace nad filmem. Scenariusz thrillera "Pokot" został oparty na powieści Olgi Tokarczuk "Prowadź swój pług przez kości umarłych" i trafi do polskich kin 24 lutego.

Hollandkinofilmowenagrody

Szczere plakaty filmów nominowany do Oscarów 2017

Wczoraj poznaliśmy kandydatów do Oscarów 2017. Nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej zostaną po raz 89 przyznane 26 lutego. Gospodarzem gali będzie Jimmy Kimmel. Jak co roku graficy z portalu The Shiznit (link poniżej) postanowili skomentować nominowane produkcje swoimi wersjami ich plakatów. Ich prace w szczery i humorystyczny sposób przedstawiają prawdę o każdym filmie. Jak się prezentują? Zobaczcie sami!

Oscaryfilmowenagrodyszczereplakaty

Poznaliśmy nominowanych do Oscarów. "La La Land" faworytem!

Akademia Filmowa ogłosiła nominacje do najważniejszych nagród filmowych. Najwyżej uplasował się musical "La La Land", który zdobył aż 14 nominacji! Jedynie "Titanic" i "Wszystko o Ewie" mogą pochwalić się takim sukcesem. Film z Emmą Stone i Ryanem Gosling jest miłosną historią opowiadającą o dwojgu ludzi dążących do spełnienia swoich marzeń i szukających własnej drogi. Splot wydarzeń sprawia, że bohaterowie zakochują się w sobie. "Moonlight" zdobył osiem nominacji. Tyle samo szans na wygraną ma również "Nowy początek". Z kolei "Manchester by the Sea", "Przełęcz ocalonych" i "Lion. Droga do domu" zdobyły po sześć nominacji. Film "Więzi" Zofii Kowalewskiej niestety nie otrzymał nominacji w kategorii najlepszy film krótkometrażowy. Wszystkich kandydatów do Oscara znajdziecie w pierwszym poniższym linku.

nominacjedoOscarówfilmowenagrodyOscary

Francuzki nie chcą Polańskiego. Reżyser zrezygnował z przewodniczenia gali Cezarów

Rolę przewodniczącego gali wręczenia Cezarów, których rozdanie odbędzie się 24 lutego tego roku, Francuska Akademia Sztuki i Techniki Filmowej chciała powierzyć Romanowi Polańskiemu. Z decyzją Akademii nie zgodziło się jednak tysiące francuskich kobiet, które jednoczyły się za pomocą Facebooka i Twittera i organizowały liczne protesty. Francuzki uznały, że wybór Polańskiego to obraza dla nich, jak i dla ofiar gwałtów. Pod petycją na stronie change.org we wtorek figurowało ponad 61,5 tys. wyrazów poparcia. W związku z tymi wydarzeniami adwokat reżysera wydał oświadczenie, w którym poinformował, że ta polemika "głęboko zasmuciła Romana Polańskiego i dotknęła jego rodzinę" i w konsekwencji reżyser postanowił nie przyjmować zaproszenia organizatorów. Polański w 1977 roku sąd w Los Angeles uznał go za winnego uprawiania seksu z nieletnią Samanthą Gailey (obecnie Geimer).

RomanPolańskipolskiekinofilmowenagrody

Tak poznamy nominowanych do Oscarów!

Nominacje do prestiżowej nagrody zostaną w tym roku ogłoszone inaczej niż dotychczas. Decyzją Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej ustalono, że kandydaci do statuetki zostaną ogłoszeni bez udziału publiki! We wcześniejszych latach prezenterzy wyczytywali nominacje wśród grupy dziennikarzy i publicystów. Od teraz ogłoszenie nominacji transmitowane będzie na żywo w amerykańskim programie telewizyjnym "Good Morning America" emitowanym na kanale ABC, oficjalnych stronach internetowych wydarzenia oraz witrynie Amerykańskiej Akademii Filmowej. Audycja odbędzie się 24 stycznia, o godzinie 14:18 polskiego czasu. Ceremonia rozdania statuetek już 26 lutego!

nominacjedoOscarówfilmowenagrodyOscary

"Więzi" - film 21-letniej Polki, który ma szansę powalczyć o Oscara

Zofia Kowalewska oczarowała nas swoim filmem już podczas Festiwalu Filmowego Sundance. Mimo że nie ogłoszono jeszcze oficjalnej listy kandydatów do Oscarów, mówi się, że "Więzi" ma szansę (i to niemałą!) na zdobycie prestiżowej nagrody. Mamy nadzieję, że krótkometrażowy film dokumentalny zaledwie 21-letniej reżyserki powalczy o nominację do złotego ludzika. Maturzystka zaczęła kręcić obraz w nadziei, że produkcja otworzy przed nią drzwi łódzkiej filmówki. Nie spodziewała się, że obserwowanie dziadków zza obiektu kamery przyniesie jej aż taki rozgłos. Aby bliżej poznać sylwetkę reżyserki oraz fabułę filmu, zachęcamy do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi poniżej. Przypominamy, że oficjalne nominacje do Oscarów poznamy już za dwa dni!

Więzipolskiekinofilmowenagrody

2016 rok w polskim kinie - zjawiskowe filmy i smutne pożegnania

Mijający rok pozostawi po sobie wspaniały ślad w polskiej kinematografii. Rodzime produkcje przyciągały do kin rzesze spragnionych prawdziwych emocji widzów, którzy po seansach nie wychodzili zawiedzeni. "Wszystkie nieprzespane noce", "Zjednoczone stany miłości", "Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham", "Moje córki krowy", "Jestem mordercą", "Wołyń" i "Ostatnia rodzina" to zdecydowanie najlepsze polskie filmy 2016 roku! Urzekł nas Andrzej Seweryn w roli Zdzisława Beksińskiego, który za swoją kreację otrzymał Złotego Lamparta na 69. festiwalu filmowym w Locarno. Nie szczędziliśmy też ochów i achów nad Mirosławem Haniszewskim wcielającym się w Janusza Jasińskiego w filmie Macieja Pieprzycy o "Wampirze z Zagłębia". Prawdziwym fenomenem okazała się druga część trylogii Patryka Vegi! "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" wszedł do kin 11 listopada i z wynikiem ponad 700 tys. widzów zaliczył najlepszy weekend otwarcia w tym roku, a tym samym również najlepszy wynik, jaki po 1989 roku osiągnął polski film! Jak co roku przyszło nam niestety pożegnać też znakomitych aktorów i reżyserów. Odszedł Andrzej Wajda, Bohdan Smoleń, Andrzej Żuławski, Andrzej Kotkowski, Jerzy Próchnicki, Waldemar Dziki, Marian Kociniak, Halina Skoczyńska czy Andrzej Kopiczyński. Co przyniesie następny rok? Być może upłynie on pod znakiem polskiej premiery "Powidoków", ostatniego filmu Andrzeja Wajdy, który nie powtórzy niestety sukcesu "Idy" Pawła Pawlikowskiego... A Wy jak oceniacie 2016 rok w naszym kinie?

podsumowaniewkiniepolskiekinofilmowenagrody

Złoty Nurt dla filmu "Dotknięcie anioła" Marka Tomasza Pawłowskiego

Festiwal Form Dokumentalnych NURT zainaugurowała 21 listopada 2016 roku wystawa fotografii pt. "Magia światła i cienia" Benedykta Jerzego Dorysa – ze zbiorów Muzeum Teatralnego w Warszawie, która ukazuje kanony piękna oraz modę lat 30. XX wieku. Główną nagrodę festiwalu, tzn. Złoty Nurt – Wydarzenie Nurt 2016 otrzymał film "Dotknięcie anioła" w reżyserii Marka Tomasza Pawłowskiego. Jego dzieło to opowieść o Holocauście, niezwykła historia o rabinie z Oświęcimia i jego rodzinie, którzy cudem ocaleli z zagłady. Werdykt odczytała publicystka i krytyk filmowa Maria Malatyńska, która zwróciła uwagę na "łączenie poniżenia i opresji z ocaleniem i wiarą w człowieczeństwo". Nagrodę publiczności otrzymała z kolei produkcja "Notatki z ciemności. Aleppo" Wojciecha Szumowskiego i Michała Przedlackiego.

nagrodyfestiwaluNurtkinofilmowenagrody

Festiwal "Etiuda&Anima" dobiegł końca. Znamy zwycięzców!

23. Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Etiuda&Anima" właśnie się zakończył. Gala zamknięcia miała miejsce w krakowskim Kijów Centrum. W trakcie uroczystości zostały przyznane nagrody dla filmów w dwóch kategoriach: Anima oraz Etiuda. Twórcy z całego świata, oprócz prestiżowego wyróżnienia, walczyli o 15 tys. złotych. Najważniejsze wyróżnienia: Etiuda: Złoty Dinozaur - "Nauka" reż. Emi Buchwald, prod. PWSFTviT, Poland, Srebrny Dinozaur - "Die Stille" ("Spokój") reż. Lily Erlinger, prod. Filmakademie Baden-Württemberg, Niemcy, Brązowy Dinozaur - "Nabelschnur ("Pępowina") reż. Eliza Petkova, prod. German Film and Television Academy Berlin (dffb), Niemcy. Anima: Złoty Jabberwocky - "Before Love" ("Przed miłością") reż. Igor Kovalyov, Srebrny Jabberwocky - "Nočna Ptica" ("Nocny jastrząb") reż. Špela Čadež. Brązowy Jabberwocky’ego - "Café Froid" ("Mrożona kawa") reż. Stephanie Lansaque, Francois Leroy

EtiudaAnimafilmowenagrodykulturalnyKraków