Zwiastun nowego filmu Patryka Vegi! "Kobiety Mafii" już niedługo w kinach

Zapewne wszyscy na to czekaliśmy, a nie trwało to długo. Pracę nad nowym filmem Patryka Vegi dobiegły końca, a dowodem na to jest 4-minutowy zwiastun. Zapowiedź jest przepełniona wulgaryzmami, seksem i przemocą. Scenariusz opiera się na prawdziwych wydarzeniach, a premiera ma mieć miejsce w lutym 2018 roku. Czy będzie to kolejny hit finansowy, czy może ludzie mają już dosyć charakterystycznego stylu reżysera? Dajcie znać, czy Wam się podoba!

nowyfilmVegifilmkontrowersje

Pierwsze recenzje nowych "Gwiezdnych Wojen"! Dobra kontynuacja?

14 grudnia na ekrany polskich kin trafia najnowsza część "Gwiezdnych Wojen" o podtytule "Ostatni Jedi". W Stanach odbyły się już pierwsze pokazy prasowe, w których udział brali m.in. Daisy Ridley, Mark Hamill czy Adam Driver. Wielu ważnych krytyków podzieliło się wrażeniami na Twitterze. Wszyscy są zgodni co do tego, że jest to prawdopodobnie najlepsza część sagi, a reżyserowi Rianowi Johnsonowi należą się ogromne słowa uznania. Wśród fanów rozpoczął się etap ekscytacji kolejną częścią ich ulubionej serii. A Wy wybieracie się na nowe "Gwiezdne Wojny"? Dajcie znać!

pierwszerecenzjeStarWarsfilmemocje

Właściciel "Playboya" zostanie pochowany obok Marilyn Monroe

Hugh Hefner zmarł w wieku 91 lat. Był on właścicielem magazynu dla panów "Playboy". Hefner zostanie pochowany na cmentarzu Westwood Village Memorial Park w Los Angeles, tuż obok gwiazdy amerykańskiego kina Marilyn Monroe! Nie jest to przypadek. Miliarder swoje miejsce spoczynku wykupił już w 1995 roku za 75 tys. dolarów. To właśnie dzięki zdjęciom aktorki, pierwsze wydanie jego magazynu osiągnęło niepowtarzalny sukces. Marilyn zdjęcia, które opublikowano w "Playboyu" zrobiła jeszcze przed tym, kiedy była sławna. Wykonał je Tom Kelley. Gwiazda dostała za nie tylko 50 dolarów! Fotograf sprzedał zdjęcia firmie wykonującej kalendarze Western Lithograph Company, a potem to od nich za 500 dolarów wykupił i opublikował zdjęcia Hefner. Hugh był żonaty aż trzy razy. Jednak wielokrotnie powtarzał, że to właśnie Monroe była kobietą, której pragnął a nie mógł nigdy zdobyć. Kto wie jak potoczyłyby się losy tych dwojga gdyby nie śmierć gwiazdy. Teraz Hugh może na wieczność spocząć obok kobiety, dzięki której jego pismo odniosło sukces!

hughhefnernieżyjefilmplayboy

Disney pozwany do sądu o plagiat! "Zwierzogród" został skradziony?

Gary Goldman to scenarzysta takich dzieł jak "Pamięć absolutna" czy "Wielka draka w chińskiej dzielnicy". Ostatnio wniósł on pozew do sądu przeciwko jednej z największych wytwórni filmowych - Disney'owi. Goldman jest przekonany, że studio skopiowało nielegalnie jego autorski pomysł do animowanego filmu "Zwierzogród". Ponoć scenarzysta kilkakrotne prowadził rozmowy z Disney'em na temat tego projektu, lecz za każdym razem słyszał odmowę i strony nie doszły do porozumienia. Według Goldmana nielegalnie użyto nazwy tytułowego miasteczka, projektów postaci, a także fabułę wraz z dialogami. Disney nie czekał długo i udzielił w tej sprawie wypowiedzi: "Pozew pana Goldmana oparty jest na fałszywych zarzutach. To próba przypisania sobie zasług za sukces filmu, którego nie stworzył."

prawofilm

Ten rok dla polskiego kina może być rekordowy

Co prawda mamy dopiero październik, ale według niektórych analityków wyniki sprzedaży biletów po trzech kwartałach 2016 roku sugerują, że ten rok dla polskiego kina zakończy się rekordowo! Do tej pory w całej Polsce sprzedano 36 milionów biletów, ale jest szansa, że do końca grudnia wynik ten powiększy się o kolejne 16 milionów! Polacy coraz częściej chodzą do kina! Jakie produkcje cieszyły się największą popularnością wśród polskich widzów? Przede wszystkim produkcje z naszego podwórka - "Planeta singli", "Pitbull. Nowe porządki", czy "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach". Do tego dochodzą jeszcze filmy takie jak: "Epoka lodowcowa: Mocne uderzenie", "Zwierzogród", "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy", a także "Legion Samobójców", "Gdzie jest Dory" i "Angry Birds Film". Filmowi analitycy przewidują, że jesienne premiery także przyciągną do kin tłumy. Szansę na sporą widownię upatrują oni przede wszystkim na filmie "Wołyń" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Po 1989 najlepszym okresem dla polskiego kina był miniony rok - sprzedano wtedy niemal 45 milionów biletów. Jak będzie tym razem?

kinowyrekordpolskiekinofilm

Horror o kanibalach powodem omdleń na festiwalu

W Toronto odbył się festiwal filmowy, podczas, którego wyświetlono film "Raw" w reżyserii Julie Ducournau. Opowiada on o studentce weterynarii, która po udziale w szkolnych otrzęsinach stopniowo przechodzi na kanibalizm. Podczas pokazu filmu wielu widzów wychodziło lub mdlało. Wszystko z powodu drastycznych scen jakie były tam wyświetlane. Czasami potrzebna była również pomoc medyczna, gdyż wiele osób odczuwało nudności. A czy wy macie silne nerwy i chcielibyście zobaczyć ten film?

horrorfilm

Czy aktorzy wstydzą się roli w filmie?

Wielu z aktorów, którzy zagrali w filmie Antoniego Krauze "Smoleńsk", nie chce być kojarzonych z tą produkcją. Redaktor naczelny Filmpolski.pl napisał na Facebooku, że po opublikowaniu na stronie internetowej nazwisk obsady filmu już pojawiają się informacje o ich usunięciu. W ciągu doby z taką prośbą zgłosiło się dwie osoby. "Naiwnie liczyłem, że właśnie w przypadku "Smoleńska" to się nie wydarzy, że wszyscy świadomie uczestniczyli w jego realizacji"-skomentował Czembrowski.

film

Film pokazujący całą prawdę o pysznych żelkach

Czy jedząc żelki zastanawialiście się co jest ich głównym składnikiem? Tak! To żelatyna. Często dodawana do wielu słodyczy może nawet uzależnić. Na Facebooku ogromnym zainteresowaniem cieszy się film, który pokazuje (od tyłu) proces powstawania żelatyny. Może on stać się dobrym środkiem odstraszającym od jej spożywania. A czy wy po jego obejrzeniu zjecie jeszcze żelki?

filmsłodycze

"Dobrze mieć sąsiada". Nowy eksperyment IKEI

Ikea stworzyła eksperyment, do którego zaprosiła grono ludzi, którzy są sąsiadami, ale nie nawiązali ze sobą do tej pory żadnych kontaktów. Ludzie siedząc do siebie tyłem, musieli nawiązać ze sobą kontakt poprzez krótką rozmowę. Oczywiście nie wiedząc, że za ich plecami siedzi osoba obok której czasem od kilku lat mieszkają. Ten eksperyment miał pokazać, że mimo dzielącego tych ludzi wieku czy też specyficznego wyglądu każdy z nich jest normalnym człowiekiem i sąsiadem, z którym warto porozmawiać nie wstydząc się tego. Hasło "Dobrze mieć sąsiada. Jeszcze lepiej jest go poznać" nawołuje ludzi do zainteresowania się drugą osobą lub chociaż do powiedzenia sobie zwykłego "dzień dobry". Jesteście ciekawi reakcji tych ludzi, kiedy dowiedzieli się, z kim rozmawiają? Obejrzyjcie filmik!

film

Filmy z Louisem de Funès

31 lipca 1914 roku urodził się Louis de Funès, francuski aktor komediowy. Mimo że nie żyje od 33 lat, filmy z jego udziałem nadal bawią. W dobie obrazów uzyskiwanych za pomocą zaawansowanych oprogramowań graficznych, niesamowitej charakteryzacji, często zajmującej specjalistom kilka godzin dziennie, kosmicznych walk i superbohaterskich wyczynów, niełatwo zaskoczyć już widza. Louis de Funès był aktorem o niezwykłym talencie, którego udziały w produkcjach, szczególnie lat 70tych, na pewno pamiętają nasi rodzice i dziadkowie. Poniżej przedstawiamy Wam najpopularniejsze filmy z Louisem de Funès. Naszym ulubionym jest "Kapuśniaczek" :)

filmLouisdeFunes

Pokażą nam śmierć Stalina!

Trwają rozmowy w sprawie zebrania obsady do najnowszego filmu "The Death of Stalin". Produkcja ta ma być ekranizacją powieści graficznej Fabiena Nury'ego i Thierry'ego Robina. Ukazane są w niej ostatnie dni życia Stalina, jego śmieć oraz to co nastąpiło zaraz po niej. Reżyserem filmu jest Armando Iannucci, a w obsadzie natkniemy się na takie nazwiska jak Toby Kebbel, Michael Palin, Simon Russell Beale, Paddy Considine.

filmkinohistoria

"Młody Mesjasz" w kinach

"Młody Mesjasz" to opowieść o niezwykłych wydarzeniach w życiu siedmioletniego Jezusa, które każą Mu zadać sobie pytanie: kim jestem? Reżyser Cyrus Nowrasteh mówi, że film ten musiał wraz z ekipą sfinansować z prywatnych pieniędzy, ponieważ Hollywood odrzuciło jego pomysł na finansowanie. Materiały i scenariusz do filmu opracowywane były we współpracy z biblistami. produkcje można od 6 maja oglądać w kinach.

młodymesjaszreligiafilm

Martin Scorsese i film o Jerzym Waszyngtonie?

Powrócił pomysł realizacji filmu "The General". Posadę reżysera zaproponowano Martinowi Scorsesemu. Scenariusz do filmu, którego twórcami są Adam Cooper i Bill Collage, Red Granite Pictures zakupiło w 2012 roku. Akcja "The General" ma się rozgrywać podczas wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Jej bohaterem będzie Jerzy Waszyngton, który musi uratować swoją umierającą armię nękaną przez brytyjskich najemników.

filmmartinscorseseamerykanskifilm

"Dziewczyna z pociągu"- zwiastun

Pojawił się pierwszy zwiastun ekranizacji książki Pauli Hawkins " Dziewczyna z Pociągu". Jest to historia o kobiecie samotnej i uzależnionej, jeżdżącej każdego dnia o tej samej porze pociągiem i obserwującej pewną parę. Pewnego dnia odkrywa co stało się w domu dwojga ludzi. W główną rolę wciela się tutaj Emily Blunt, a zagrają tam także Luke Evans czy Haley Bennett. "Dziewczyna z pociągu" wejdzie do kin 22 września

dziewczynazpociaguksiązkafilm