Zbliża się Międzynarodowy Dzień Jogi. Cała Polska będzie wspólnie medytować!

Mnóstwo ludzi na świecie docenia korzyści płynące z regularnego ćwiczenia jogi. W 2014 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ, propagując taką formę aktywności, ustanowiło Międzynarodowy Dzień Jogi, wyznaczając go na 21 czerwca. Tego dnia na całym świecie tłumy ludzi spotykają się, by wspólne medytować i relaksować się. Również Kraków nie pozostaje obojętny na ciągle wzrastającą fascynację Jogą. W dniach 1-2 lipca 2017 odbędzie się Festiwal Joga Party. Organizatorzy imprezy zapewniają, że jest to świetna alternatywa na ciekawe, rozwijające spędzenie czasu. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich, bez względu na wiek oraz poziom wiedzy na temat jogi. Festiwal ma formę interaktywnych warsztatów, które odbywać się będą na terenie całego Krakowa. Inne miasta nie pozostają w tyle! Międzynarodowy Dzień Jogi świętować będzie można także m.in. w Poznaniu, Katowicach, Warszawie, Toruniu czy Łodzi. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie http://www.dzien-jogi.pl/ .

MiędzynarodowyDzieńJogisportfestiwalewPolsce

Znamy pierwszą gwiazdę Orange Warsaw Festival 2017!

Orange Warsaw Festival to jedno z najpopularniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce. Organizowany co roku festiwal gromadzi zawsze kilkadziesiąt tysięcy fanów muzyki. Właśnie ogłoszono pierwszą gwiazdę jego przyszłorocznej edycji! Najsłynniejszym kawałkiem grupy, która zaszczyci festiwal swoją obecnością, jest utwór "Radioactive". Już chyba wiesz, o kogo nam chodzi! Pierwszym headlinerem OWF 2017 został zespół Imagine Dragons! Z niecierpliwością czekamy na więcej wiadomości dotyczących artystów, którzy wystąpią na warszawskiej scenie. Festiwal odbędzie się w dniach 2 i 3 czerwca 2017 roku. Dziś ruszyła już sprzedaż biletów! Wybieracie się?

OWF2017muzykafestiwalewPolsce

Open'er powoli odsłania karty. Ogłoszono pierwszą gwiazdę

Organizatorzy kolejnej edycji Open'er Festival zdradzili pierwszą gwiazdę, która 28 czerwca przyszłego roku zagra w Gdyni! Będzie to Radiohead, zespół, który ostatni raz wystąpił w Polsce w 2009 roku! Wielu festiwalowiczów co roku przyjeżdżających nad morze, to właśnie na nich liczyło! Ogłoszenie występu Radiohead wywołało ogromne poruszenie! Internauci zastanawiają się, kto jeszcze zawita do Gdyni! W komentarzach pod postem ogłaszającym występ brytyjskiego zespołu wymieniają się oni opiniami dotyczącymi innych gwiazd światowej sceny muzycznej, które mogłyby się pojawić. Kogo widzieliby na przyszłorocznym Open'erze? Gorillaz, Skrillexa, a także Kanye Westa! Czas pokaże, co jeszcze zaplanowali dla nas organizatorzy. Na pewno poinformujemy Was o wszystkich gwiazdach tego festiwalu. Cieszycie się na występ Radiohead?

pierwszagwiazdaOpeneraRadioheadfestiwalewPolsce

Zbliża się Cieszanów Rock Festival 2016!

Jeden z największych rockowych festiwali w Polsce - Cieszanów Rock Festival - zbliża się wielkimi krokami. Pierwsze dźwięki z cieszanowskiej sceny popłyną już 18 sierpnia, a cała impreza potrwa cztery dni. Wystąpią m.in.: Strachy Na Lachy, Sweet Noise, Arka Noego, Marky Ramone czy Dubioza Kolektiv. Nie zabraknie także koncertów specjalnych. W tym roku bohaterem przeglądu monograficznego "3x…" będzie Kazik Staszewski. Poza Kultem w Cieszanowie zagra KNŻ – Kazik Na Żywo oraz formacja Kazik&Kwartet ProForma. Kult zagra utwory z dwóch płyt: "Tata Kazika" i "Tata 2". Obok artysty nie zabraknie oczywiście gości specjalnych! Do 10 sierpnia karnet będzie kosztował 135 zł, bilet jednodniowy 70 zł, a pole namiotowe 40 zł, potem ceny wzrosną! Jeśli chcecie szaleć na tym festiwalu i nie przepłacić, to radzimy się Wam pospieszyć :) Zobaczcie zapowiedź wydarzenia!

festiwalewPolscefestiwalemuzyczneCieszanówRockFestival

Festiwal Stolica Języka Polskiego - Festiwal inny niż wszystkie

Wiele razy pisaliśmy Wam o wielkich muzycznych festiwalach, które tego roku miały miejsce w Polsce - nie zabrakło zdjęć z Jarocina czy Kostrzyna nad Odrą, a także zapowiedzi przyszłych koncertów. Pomyśleliśmy, że tym razem warto zwrócić uwagę na inny rodzaj festiwali. Jaki? W ten weekend rozpoczyna się Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. Jedno z najpiękniejszych miast Lubelszczyzny na tydzień przemieni się w letnie centrum literacko-kulturalne Polski. To dopiero druga edycja imprezy, ale nie wątpimy, że będą kolejne. Motywem przewodnim festiwalu jest poezja Bolesława Leśmiana. Z tej okazji wiersz „Dziewczyna” będą czytać znani goście. Kto? M.in. Krystyna Czubówna, Joanna Szczepkowska, Łukasz Orbitowski czy Zbigniew Wodecki. W programie przewidziano ponad 30 wydarzeń z udziałem niemal 50 twórców. Nie zabraknie Wiesława Myśliwskiego, Olgi Tokarczuk, Szczepana Twardocha, Małgorzaty Szejnert i Mariusz Szczygła- elity polskiej literatury. Fani dobrej muzyki też znajdą coś dla siebie! Festiwal trwa od 31 lipca do 7 sierpnia Zarezerwujcie sobie choć jeden dzień na Szczebrzeszyn. Zachęcamy do udziału. Więcej szczegółów znajdziecie w poniższych linkach.

festiwalewPolsceliteraturaczytelnictwo

OFF Festival w Katowicach zbliża się wielkimi krokami

Zbliża się 11. OFF Festival w Katowicach. Fani alternatywnych brzmień na pewno już zacierają ręce! Od 5 do 7 sierpnia w Dolinie Trzech Stawów wystąpią muzycy tworzący w szeroko rozumianym nurcie alternatywnym. Kogo będą gościć Katowice w tym roku? Trudno zliczyć, bo artystów i zespołów jest naprawdę sporo...Wystąpią: Brodka, Napalm Death, Sleaford Mods, Machinedrum, Beach Slang, Bye Bye Butterfly czy Żółte Kalendarze. Dyrektorem OFF Festivalu jest sam Artur Rojek- były wokalista uwielbianego przez wielu z Was zespołu Myslovitz! Bilety wciąż w sprzedaży! A my przypominamy Wam, że Katowice są pierwszym Miastem Muzyki z Europy Środkowo-Wschodniej i drugim, po Krakowie, Miastem Kreatywnym w Polsce. Te tytuły zobowiązują, czyż nie? Będziecie szaleć z nami na OFF Festivalu? ;)

festiwalemuzycznemuzykafestiwalewPolsce