W centrum miasta pojawiło się tysiące monet. Eksperyment tej artystki pokazał jak reagujemy na pieniądze!

Chorwacka artystka i fotografka Lana Mesic z pomocą swego znajomego Jamahla McMurrana postanowiła przeprowadzić pewien eksperyment. Na miejsce jego realizacji kobieta wybrała jedną z londyńskich ulic. Lana na środku chodnika wysypała piętnaście tysięcy dwupensówek (około 300 funtów, które w przeliczeniu na złotówki dają 1500 złotych), z których uformowała się rzucająca się w oczy górka. By sprawdzić jak na taką sumę zareagują przechodnie, artystka postanowiła nagrać ich ukrytą kamerą. Co zarejestrowały? Dla wszystkich przechodniów rozsypane pieniądze okazały się nie lada zaskoczeniem i... niesamowitym uśmiechem losu. W ruch poszły aparaty, a kieszenie pieszych zaczęły się wypełniać brzęczącymi monetami. Jeden z przechodniów postanowił się nimi nawet obsypać! Wiadomość o takiej sumie bardzo szybko się rozniosła, a monet ubywało... W końcu przyszli dwaj mężczyźni, którzy zebrali je wszystkie do dwóch toreb. Kamery zarejestrowały każdy krok przechodniów, a eksperyment Lany i Jamahla okazał się sukcesem. Dlaczego? Bo udowodnił, że jesteśmy łasi na pieniądze i nie przepuścimy żadnej okazji, by się wzbogacić! Filmiki z tego nietypowego eksperymentu znajdziecie na Twitterze Jamahla. A jak Wy byście zareagowali w takiej sytuacji?

pieniądzenaulicyeksperymentspołecznypieniądze

Zarażony wirusem HIV chciał dowiedzieć się, co myślą o nim inni. Efekt przyprawił go o łzy

"Jestem HIV+. Napiszcie swoje przesłanie o pozytywności" - z tabliczką z takim napisem stanął z zawiązanymi oczami na Trafalgar Square w Londynie George Hankers, młody mężczyzna zmagający się z wirusem zespołu nabytego braku odporności (HIV). George świadomy, że większość społeczeństwa od takich jak on odwraca się plecami postanowił mimo wszystko od przypadkowych przechodniów zebrać kilka słów, które dałyby siłę chorym na całym świecie. Efekt przeszedł jego najśmielsze oczekiwania. Na planszy zamiast obraźliwych słów znalazł wyrazy wsparcia i miłości. "Nie ważne co, jesteś jedyny i wyjątkowy!! Miłość to najlepsza rzecz na świecie", "Nie ważne kim jesteś, czy co masz, ważne jest, co robisz", "Jesteś mną, a ja jestem tobą", "Bądź silny, walcz o swoje życie!" - pisali. Mężczyzna nie krył łez wzruszenia. Zobaczcie wideo z tego niezwykłego eksperymentu! Was też może ono przyprawić o łzy!

zarażonyHIVeksperymentspołecznychoroba

Poczytałbyś nieznanemu chłopcu w księgarni? Zobacz reakcje Polaków

Kilkuletni chłopiec podchodził do nieznajomych w księgarni i prosił ich o przeczytanie mu fragmentu książki. To, jak reagowali dorośli, sprawiło, że mały Hubert poczuł się lekceważony i odtrącany. Byli też tacy, których zachowanie przywraca wiarę w ludzkość. Obejrzyjcie kolejny eksperyment społeczny Reżysera Życia. YouTuber zasłynął w internecie dzięki krótkiemu filmowi „Chłopiec bez kurtki”. Od 2007 roku zrealizował już ponad 50 produkcji.

eksperymentspołecznyksiążkidziecko

"Czy Twoje decyzje są zawsze Twoje?"

Bank ING przeprowadził "eksperyment", który miał pokazać, czy jesteśmy samodzielni w podejmowaniu decyzji i jaki wpływ mają na nas wybory innych. Nawet jeśli akcja została szczegółowo zaplanowana i wyreżyserowana, a udział w niej brali tylko aktorzy, warto jest zobaczyć efekt ich pracy :)

YouTubeeksperymentspołeczny