Jak powstawała bitwa w 4. odcinku "Gry o Tron"?

Za nami kolejna i głośna zaraz po Bitwie Bękartów walka w serialu "Gra o Tron". Ta toczona była przez Daenerys z jej smokiem oraz Dothrakami a zaskoczonymi wojskami Lannisterów dowodzonych przez Jaime'ego Lannistera. Była to, jak mówią twórcy serialu, jedna z najbardziej trudnych do zrealizowania bitew. To tutaj oprócz normalnych postaci pojawiają się również smoki z efektami specjalnymi. Trzeba było mnóstwo czasu i precyzji, aby stworzyć idealny materiał. Do współpracy nad sceną został zaproszony reżyser seriali "Żona idealna" czy "U nas w Filadelfii" - Matt Shakman. Serwis naekranie.pl cytuje wypowiedź producent Davida Benioffa : "Nigdy w swojej karierze nie kręcił takiej wielkiej bitwy. Wszystko zadziałało z uwagi na ogromne plany, jakie poczynił i dzięki ekipie, która dała z siebie wszystko. Trudno nakręcić bitwę toczoną na kilku płaszczyznach". Również w tej scenie do współpracy zaproszono mnóstwo kaskaderów, którzy np. grali Dothraków jadących na stojąco na koniach. Jak całą pracę komentuje sam nowy reżyser? Porównuje on armię Lannisterów do armii rzymskiej - mocne legiony z tarczą i włóczniami, broniące swojego dobytku i królowej. Sama scena, kiedy Jaime pędzi na koniu na samotnie stojącą przy smoku Daenerys, została tak zrobiona, by widz miał wrażenie, że zaraz ktoś zginie. "Kedy Jaime rusza na szarżę, to miała być najpiękniejsza śmierć, jaką kiedykolwiek widzieliście." Czy tak się stanie, przekonamy się w kolejnym odcinku. Tymczasem obejrzyjcie materiał wyprodukowany przez HBO o tym, jak kręcono tą bitwę.

GraoTronserialewprodukcjiefektyspecjalne

Tak czarował Harry Potter. To wideo pokazuje magiczne triki serii!

Po tym jak J. K. Rowling pożegnała się z Harrym Potterem dało się słyszeć na całym świecie jęk zawodu fanów młodego czarodzieja. Chociaż powstały "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" czy "Harry Potter i Przeklęte Dziecko", to wciąż za mało, by zaspokoić tęsknotę milionów wielbicieli Pottera z każdego zakątka globu. Być może takim małym prezentem, który choć trochę osłodzi wciąż odczuwany żal po odejściu Harry'ego i jego niezawodnych przyjaciół będzie wideo, które pokazuje, jak twórcy serii starali się wcielać magię do produkcji. Każdy najmniejszy szczegół został dopracowany! Zobaczcie sami!

magiaPotteraHarryPotterefektyspecjalne

Efekty specjalne w filmach nagrodzonych Oscarem. Podróż od 1927 roku!

Twórcy kanału Burger Fiction na YouTubie z okazji 89. ceremonii wręczenia Oscarów przygotowali niezwykłe wideo, które w niecałe 12 minut pokazuje, jakie zmiany zaszły w światowej kinematografii od 1927 roku! Fragmenty filmów pojawiające się w filmiku zostały nagrodzone najważniejszą statuetką w kategorii "Najlepsze efekty specjalne". "Jurassic Park", "Władca pierścieni", "King Kong", "Avatar", "Star Wars" to tylko niektóre z nich. Wideo jest prawdziwą gratką nie tylko dla fanów blockbusterów, ale też dla wszystkich tych, którzy po prostu kochają kino! Zobaczcie koniecznie!

efektyspecjalnekinoOscary

"Ostatnia rodzina" odsłoniła karty - efekty specjalne w filmie

Od 30 września "Ostatnią rodzinę" opowiadającą historię rodziny Beksińskich można zobaczyć niemal w każdym kinie. Film zachwyca widzów i krytyków i bez wątpienia można powiedzieć, że jest to jedna z najlepszych rodzimych produkcji ostatnich lat - znakomici aktorzy, świetny scenariusz, a także...niezwykłe efekty specjalne! Czy będąc na seansie, zwróciliście na nie uwagę? Teraz będziecie mogli dokładnie zobaczyć, w których momentach filmu posłużono się komputerem dla uzyskania lepszego efektu. Do sieci trafił bowiem filmik, który pokazuje, jak studio Lightcraft poradziło sobie z "Ostatnią rodziną". Dodajmy: to jedynie mała część wszystkich trików - producenci zdradzili, że w filmie jest ich aż 150! Zobaczcie kilka najlepszych!

efektyspecjalnepolskiekinoOstatniaRodzina

"Gra o tron" bez efektów specjalnych

Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda Wasz ulubiony serial bez wszystkich komputerowych trików? Nie? To zaraz się przekonacie! Wiemy, że uwielbiacie "Grę o tron" i to na przykładzie finałowego odcinka 6. sezonu możecie zobaczyć, jak serial dzięki pracy wielu ludzi staje się wyjątkowy, zapierający dech w piersiach. W linkach poniżej znajdziecie z kolei inne filmiki, które również odkryją przed Wami wszystkie karty znanych produkcji, nie tylko tych telewizyjnych. Imponujące, czyż nie? :)

GraoTronefektyspecjalnefilmyiseriale