Martyna Wojciechowska nie jest już redaktor naczelną "National Geographic Polska". Dlaczego?

Po 10 latach obejmowania stanowiska redaktor naczelnej, w jednym z bardziej prestiżowych magazynów podróżniczych na świecie, Martyna Wojciechowska zrezygnowała z tego stanowiska. Nową naczelną National Geographic Polska oraz National Geographic Traveler zostanie Agnieszka Franus. Nowa naczelna związana jest z "NG" od ponad 15 lat! Dlaczego Martyna Wojciechowska zrezygnowała z funkcji? Wszystkiego dowiedzieć możemy się na jej profilu na Facebooku. Dziennikarka napisała tam : "Teraz przede mną nowe wyzwania. Wierzę, że odwaga polega na tym, żeby nieustannie szukać nowych możliwości i mieć otwartość na to, co nieznane - to esencja mojego życia. Ruszam dzisiaj w kolejną podróż, tym razem z Travel Channel. Zostałam dyrektor programową kanału podróżniczego, którego celem jest inspirowanie Was i zabieranie na niesamowite krańce świata. Także z kolejną serią mojego programu już jesienią i nowymi, polskimi produkcjami". Pozostaje nam życzyć pani Martynie powodzenia w nowej pracy i spełnienia wszystkich zawodowych planów!

MartynaWojciechowskapodróżedziennikarstwo

Monika Olejnik odeszła z Radia Zet

Monika Olejnik nie zgodziła się na nową propozycję współpracy i odchodzi z Rada Zet. Na jej miejsce natomiast został wybrany Konrad Piasecki z RMF FM . Monika Olejnik była dziennikarką Radia Zet od 15 lat. Na swoim profilu na Facebooku Olejnik napisała: "Śpię spokojnie i czuję się dobrze. W życiu ważny jest honor. Do widzenia do jutra. Dziękuję"

dziennikarstwoolejnikradiozet

Tadla u Wojewódzkiego o zwolnieniu z TVP

Beata Tadla przyjęła zaproszenie do show Kuby Wojewódzkiego. Większość pytań zadawanych przez prowadzącego dotyczyła odejścia dziennikarki z TVP. Co powiedziała o zwolnieniu przez Jacka Kurskiego? - Pan Jacek robi to rękami swoich dyrektorów. Wezwał, ja się stawiłam, grzecznie przyszłam, po drodze spotkałam koleżankę, która prowadziła „Wiadomości", choć to było moje wydanie. Dostałam telefon i pan dyrektor powiedział, że jest mu bardzo przykro, ceni mnie, ale nie pasuję do koncepcji, i żebym nie brała tego personalnie. W programie Tadla poruszyła tematy związane także z prezydentem Andrzejem Dudą, z którym w trakcie kampanii przeprowadziła wywiad.

dziennikarstwotvpWojewódzki