Bary kroplówkowe cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. W ofercie mikstury "po imprezie", "energia" czy "siła i moc"!

Bary kroplówkowe za naszymi granicami to żadna nowość. Z ekspresowych mikstur oczyszczających ciało z toksyn, redukujących fizyczne i psychiczne zmęczenie, wspomagających kondycję skóry i odporność, usuwających dolegliwości bólowe czy kaca (!) korzystają prawdziwe tłumy, a ich zwolennikami są również gwiazdy. W Polsce kroplówkowy biznes dopiero stawia pierwsze kroki, jednak już teraz śmiało można stwierdzić, że pacjentów na pewno nie zabraknie, a chodzenie na kroplówkę stanie się tak modne jak ćwiczenie z Ewą Chodakowską. Klientami są najczęściej osoby żyjące na wysokich obrotach, zabiegani biznesmeni, sportowcy, wielbiciele imprez do białego rana. Wśród nich są także osoby po chorobach onkologicznych, a także chorzy na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, osoby zmagające się z migrenami czy alergiami. Każda kroplówka dobierana jest przez lekarza, który przed zabiegiem przeprowadza wywiad z pacjentem na temat przebytych przez niego chorób oraz wykonuje badanie biochemiczne krwi. Kroplówkowe bary działają w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Elblągu. Ceny za miksturę w każdym z nich wahają się od 180 zł do ponad 200 zł. Opcji jest wiele. Może kroplówka "po imprezie", "po podróży" albo "bomba witaminowa"? ;) Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie!

barykroplówkowezdrowiedieta

Przez 100 dni jadł tylko lody. Efekt? Schudł 5 kg!

Amerykanin Anthony Howard-Crow postanowił podjąć się dziwnego eksperymentu. Mężczyzna trenując na co dzień nagle zmienił swoją dietę. Postanowił sprawdzić jak jego organizm zareaguje, kiedy on będzie jadł niezdrowe jedzenie - a dokładniej lody popijane piwem. Jego dieta trwała przez 3 miesiące. Połączona była początkowo z intensywnym treningiem, który z czasem mężczyzna odpuścił. Jakie skutki przyniosło jej zastosowanie? Mężczyzna schudł 5 kg. Jednak zauważył, że czuł się po posiłkach zmęczony i rozdrażniony nie dostarczając organizmowi odpowiednich składników odżywczych. Anthony chciał tym sposobem udowodnić, że nie tylko dzięki rygorystycznemu odchudzaniu możemy zrzucić kilka kg. Nie są też aż tak ważne proporcje węglowodanów do tłuszczów i białek, ale najważniejsze jest to aby spalać więcej kalorii, niż spożyło się w ciągu dnia. Mężczyzna po eksperymencie wrócił do normalnych ćwiczeń i diety. Dodatkowo nie poleca nikomu, aby go naśladował, pomimo, że schudł, wie że dobre ciało i kondycja wymaga zróżnicowanej diety.

modazdrowiedieta

Sezon na truskawki w pełni! Dlaczego warto się nimi zajadać?

Rozpoczął się sezon truskawkowy. Spożywamy je w dużych ilościach, na różne sposoby, ale czy wiemy jakie dobrocie w sobie kryją? Truskawki są źródłem wielu minerałów: potasu, magnezu, żelaza, wapnia oraz kwasu foliowego, a także witamin z grupy B oraz A i E. Istotnym aspektem jest proces mycia truskawek: należy myć je razem z szypułkami, unikniemy wtedy wypłukania cennych składników odżywczych. Ponadto nie tylko sam owoc posiada zbawienne dla naszego organizmu składniki, w szypułkach i liściach znajduje się chlorofil, który oczyszcza nasz organizm z toksyn i reguluje poziom cukru we krwi. Dodatkowo w liściach znajdują się witaminy z grupy B i A oraz kwas krzemowy. Jaki z tego wniosek? Jedzmy truskawki w całości! Smacznego! ;)

sezontruskawkowyzdrowiedieta

Pokochała siebie dopiero, gdy przybrała na wadze. "Szczęście nie ma nic wspólnego z rozmiarem"

Megan Jayne Crabbe przeszła prawdziwą metamorfozę, dzięki której pokochała samą siebie. Co zrobiła? Przytyła! Dwa i pół roku temu była zgrabną, wysportowaną, na pozór szczęśliwą dziewczyną. Przekonała się jednak, że utożsamianie zdrowia i dobrej kondycji ciała nie jest równoznaczne z niską wagą. Najważniejsze jest zdrowie psychiczne. Megan w szczerej rozmowie z serwisem BuzzFeed przyznała, że od 15 roku życia zmagała się z poważnymi zaburzeniami odżywiania. Czuja wstręt do siebie i za wszelką cenę próbowała zrzucić "zbędne" kilogramy. A tych było coraz więcej... Dopiero kiedy uświadomiła sobie, co jest w życiu najważniejsze i że wcale nie jest to perfekcyjna sylwetka z okładek kolorowych magazynów, pokochała swoje ciało. Na swoim profilu na Instagramie zestawia swoje fotografie i dzieli się z innymi swoją przemianą. "Okazało się, że szczęście nie ma nic wspólnego z rozmiarem" - mówi :)

naturalnepięknokobietadieta

Przemiana roku! To małżeństwo pokazuje, że wszystko jest możliwe

To wyjątkowa para! Lexi i Danyy Reed pobrali się rok temu. Kobieta ważyła 215 kg, a mężczyzna 125 kg. Obydwoje akceptowali się nawzajem i nie przeszkadzał im wygląd drugiej połówki. Obydwoje pragną założyć szczęśliwą rodzinę i posiadać dzieci. Jednak, żeby Lexi mogła zajść w ciążę potrzebna była wielka zmiana. Musiała schudnąć. W styczniu 2016 roku ona, ale także jej mąż rozpoczęli wielkie odchudzanie. Dzięki sile woli i ciężkiej pracy Lexie schudła aż 110 kg a Danny ponad 30! Niemożliwe? A jednak! Zdjęciami z przemiany chwalą się na Instagramie. Zobaczcie sami!

dietamiłośćprzemiana

Chcesz być szczupły? Nie zapominaj o śniadaniu!

Nie od dziś wiadomo, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Mimo to badania wykazują, że od 10 do nawet 40 proc. dorosłych Polaków nie jada rano. Tendencja jest zatrważająca - im młodsza osoba, tym większe prawdopodobieństwo zaczynania dnia bez jedzenia. Dlaczego poranny posiłek jest tak ważny? Eksperci z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie tłumaczą, że dzięki śniadaniu zmienia się funkcjonowanie naszego układ hormonalno-nerwowego. Wczesny posiłek to ok. 25 proc. energii całego dnia. Śniadanie zapewnia prawidłowe funkcjonowanie organizmu, przygotowuje go do przyjęcia kolejnych racji żywnościowych (a tych powinno być aż 5!). Pamiętajcie, że odpowiednie rozłożenie posiłków w ciągu dnia wpływa korzystnie na utrzymywanie odpowiedniej wagi.

dietazdrowiejedzenie