Żarówka antydepresyjna na poprawę nastroju?

Czy wiedziałeś, że zwykła żarówka może pomóc Ci zmniejszyć napięcie mięśni lub polepszyć humor? Żarówka pomaga w praktyczny i skuteczny sposób wyrównać brak światła słonecznego w ciągu roku i poprawić nasze samopoczucie. Dzięki czemu działa antydepresyjnie i antystresowo. Żarówka antydepresyjna służy do terapii jasnym światłem, które regulując mechanizm wydzielania melatoniny synchronizuje wewnętrzne rytmy biologiczne i przywraca zdrowie - zarówno fizyczne jak i psychiczne. Do chorób, których przyczyną są zaburzenia rytmów biologicznych zalicza się: depresję zimową, zaburzenia snu związane z opóźnieniem i przyspieszeniem pory zasypiania, syndrom jet lag, obniżona motywacja, zwiększona potrzeba snu, zespół przewlekłego zmęczenia. Długie noce i ciemne zimowe dni mogą spowodować, że część osób doświadczy pogorszenia nastroju co zwane jest sezonowym zaburzeniem afektywnym SAD lub po prostu „zimową depresją”. Uważa się, że SAD jest spowodowany przez nieregularne wytwarzanie „hormonu snu” – melatoniny. Zwiększenie ilości światła powoduje zmniejszenie ilości wytwarzanego „hormonu snu” i w ten sposób zredukowanie powiązanych symptomów. Terapia świetlna jest standardowym leczeniem w przypadku SAD. Może to już pora wymienić zwykłe żarówki na antydepresyjne? :)

Żarówkadepresja

Jim Carrey walczy z depresją poprzez malarstwo. Powstał film na ten temat

Jim Carrey to słynny hollywoodzki aktor. Na swoim koncie ma mnóstwo filmów, głównie tych komediowych. Jednak prywatnie mężczyzna zmaga się z ogromną depresją. Wszystko po tym jak w 2015 roku rozdpadło się jego małżeństwo z modelką. Cathriony White. Kobieta w rozpaczy przedawkowała leki i zmarła. Napisała mężowi pożegnalny list. Matka kobiety zarzuciła wówczas Carreyowi, że nieumyślnie doprowadził do śmierci jej córki. Aktor rozpoczą walkę z chorobą. Zażywał specjalne środki antydepresyjne. Aktor przyznał, że z depresją walczy już od wielu lat. Jednym z zajęć jakie pomagają mu ją przezwyciężyć jest malarstwo. Carrey wystąpił w specjalnym filmie "I Needed Color", w którym opowiada o zmaganiach z depresją. "Czuję się wolny od przeszłości i przyszłości, wolny od żalu i zmartwień" wyznał.

zdrowieaktordepresja

Nowa funkcja Instagrama ma pomóc osobom z depresją

Nowa funkcja Instagrama będzie wychwytywać zachowania użytkowników, którzy mają problemy emocjonalne. Twórcy zapowiadają, że ich serwis pomoże osobom z depresją, a ich ingerencja może zapobiegać samobójstwom. Czy aplikacja może mieć aż taki wpływ na życia jej użytkowników? Skłonności samobójcze mają być wykrywane przez... hashtagi pod zdjęciem osoby potencjalnie chorej. W przypadku oznaczenia fotografii hasłami nawiązującymi do samookaleczania i samobójstwa, na ekranie smartfona wyświetli się komunikat o następującej treści: "Posty ze słowami lub znacznikami, które często wyszukujesz, zachęcają do zachowań, które mogą wyrządzać krzywdę, a nawet prowadzić do śmierci. Jeżeli przeżywasz trudne chwile, chcielibyśmy pomóc". Po kliknięciu w hiperłącze użytkownik Instargama dostanie trzy sugestie co do szukania pomocy: wysłanie wiadomości do osoby, której ufa, kontakt z telefonem zaufania lub listę porad mających być szczególnie przydatnymi w trudnym okresie. Jeśli dzięki nowej funkcji Instagrama uda się pomóc chociaż jednej osobie, o jej skuteczności nie trzeba będzie nikogo przekonywać.

depresjainstagramaplikacja