To zdjęcie stało się jej noworoczną tradycją. Odtwarzała je przez 10 lat! [GALERIA]

Pamiętacie zdjęcie Kendall Jenner, która w białej, koronkowej sukni leżała na podłodze, a jej włosy ułożone zostały w kształt serc? Fotografia pobiła rekordy polubień na Instagramie i zyskała grono fanów próbujących wiernie lub w sposób komediowy odtworzyć charakterystyczną "fryzurę". Na podobne "uczesanie" zdecydowała się Meredith Stepien już... dekadę temu! Włosy aktorki z Chicago przypominały jednak rok, jaki ich właścicielka witała w dniu wykonania fotografii. Noworoczne zdjęcie na tyle spodobało się Meredith, że postanowiła ona odtwarzać je przy okazji kolejnych nocy sylwestrowych. I tak właśnie powstała galeria 10 zdjęć, jakie kobieta udostępniła w mediach społecznościowych. Osoby z całego świata gratulują jej pomysłu, poczucia humoru oraz brak oznak upływającego czasu.

1zdjęcie10latfotografiaczas

Kiedy najlepiej wziąć wolne w 2018 roku? Podpowiadamy!

Kiedy zaplanować urlop, żeby korzystać z niego jak najdłużej? W 2018 roku będziemy mieć aż 13 dni ustawowo wolnych od pracy. Styczeń rozpoczynamy od wolnego poniedziałku. Święto Trzech Króli, czyli 6 stycznia, wypada za to w sobotę. Jedno z najważniejszych świąt katolickich, Wielkanoc, to dobra okazja, żeby skorzystać z wolnego. Wielki Piątek odbędzie się 30 marca, a Poniedziałek Wielkanocny 2 kwietnia. W maju za to możemy zrobić sobie aż 9 dni wolnego - święto Konstytucji 3 Maja wypada w czwartek. Wystarczy wziąć trzy dni urlopu (poniedziałek 30.04, środa 2.05, piątek 4.05), co w konsekwencji pozwoli nam się cieszyć naprawdę długim weekendem. Boże Ciało wypadnie jak zawsze w czwartek, ale 31 maja. Jeśli weźmiesz urlop 1 czerwca (piątek), możesz się cieszyć dłuższym weekendem. Kolejne wolne dni to 15 sierpnia (środa) - wtedy odbędzie się Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny i święto Wojska Polskiego. Następne dni wolne wypadną dopiero jesienią. 1 listopada, Wszystkich Świętych w 2018 roku, wypadnie w czwartek, a Narodowe Święto Niepodległości w niedzielę 11 listopada. Co ze świętami Bożego Narodzenia? Tutaj szykuje się dużo wolnego. Wigilia Bożego Narodzenia odbędzie się w poniedziałek. Pierwszy dzień świąt we wtorek, a drugi w środę. 31 grudnia, czyli sylwestra, zorganizujemy w poniedziałek.

urlopw2018pracaczas

Szwajcarskie zegarki czy szwajcarskie serce?

Szwajcaria, jak każdy wie, słynie z dobrych zegarków. Andreas Haeberlin z Uniwersytetu Berneńskiego wspólnie z Adrianem Zurbuchenem z Uniwersytetu Michigan wykorzystali technologię kinetycznego nakręcania mechanizmów, by doprowadzić do kinetycznego bicia serca. Implant zasilany byłby rytmem uderzeń mięśnia. Eksperymenty przeprowadzone na świniach zakończyły się pozytywnie. Automatyczny zegar jest sposobem do pozyskiwania energii z serca jak i innych narządów w organizmie. Emily Waltz zamieściła takie informacje na stronie IEEE Spectrum.

nowetechnologienaukaczas

Dni wolne w 2017 roku. Kiedy wziąć urlop?

Planowanie urlopu nigdy nie jest łatwe. W 2017 roku nie zabraknie jednak okazji do odpoczynku :) Zanim zdecydujemy się podać przełożonym konkretny termin urlopu, warto wcześniej sprawdzić w kalendarzu, kiedy będzie on dla nas najkorzystniejszy. Jak policzyliśmy, wystarczy 14 dni wolnych od pracy, żeby odpoczywać przez 41! Pierwsza okazja do dłuższego weekendu już w styczniu!

dniwolnekalendarzczas

Koniec ze zmianą czasu?

"Pozostanie przez cały rok przy czasie letnim przyniesie oszczędności oraz pozytywnie wpłynie na zdrowie psychiczne" - argumentował poseł Lajos Kepli. Komisja węgierskiego parlamentu przyjęła projekt zmiany prawa zakładający zniesienie dwukrotnej w ciągu roku zmiany czasu. Nie oznacza to jeszcze, że nowe prawo wejdzie od razu w życie. Projekt zmian będą jeszcze przedyskutowywać parlamentarzyści. Pomysł popiera aż 80 proc. obywateli, więc jego urzeczywistnienie jest bardzo prawdopodobne. Ostatnimi europejskimi krajami, które zaprzestały zmiany czasu, były Rosja, Białoruś i Turcja. Czy w przyszłości będzie to także Polska?

konieczmianczasuczasWęgry