Hatchimals - najbardziej rozchwytywana zabawka dla dzieci przeklina?

W Wielkiej Brytanii najbardziej znaną zabawką w ostatnim czasie były Hatchimals. Są to małe zwierzątka ukryte w specjalnym jajku, które wykluwają się z niego, kiedy mają dostarczoną "jak największą ilość miłości i opieki" od dzieci. Zwierzątka w jajku świecą się na określone kolory, które sygnalizują czy są już gotowe do wylęgu. Jednak wielu rodziców było zaniepokojonych nowymi zabawkami swoich dzieci. Jedna z par napisała, że ich zabawka używa wulgarnych słów, które brzmią jak "f*ck me". Również inni rodzice dołączyli się do skargi. "Hatchimals komunikują się, mówiąc swoim własnym, unikalnym językiem, który jest wykonany z góry przypadkowych dźwięków, oraz poprzez inne dźwięki, w tym dreszcze, gdy jest im zimno i chrapanie podczas snu"-poinformowała w komunikacie firma zajmująca się produkcją. "Możemy zapewnić konsumentów, że Hatchimals nie przeklinają" - dodali. Wiele osób twierdzi, że być może pluszaki mówią po angielsku "przytul mnie" lub "podnieś mnie". Słowa są bardzo niezrozumiałe, lecz przypominają obraźliwe wyrażenia. Rodzice są zaniepokojeni, jednak dzieci pokochały swoich nowych przyjaciół. Mamy nadzieje, że nie będą powtarzać usłyszanych słów.

zabawkidzieckochristmas

Dolce & Gabbana z nowym show?

Projektant mody Stefano Gabbana na swoim profilu na Instagramie dodał bardzo świąteczny filmik. Co więcej, była to włoska wersja znanego show "Carpool Karaoke". Gabbana siedział w specjalnie przygotowanym samochodzie z zamontowaną kamerką i zapraszał przechodniów, aby do niego wsiedli. Razem z nimi śpiewał utwór Mariah Carey "All I want for Christmas is You". Czy myślicie, że może z tego powstać nowe włoskie show? Nam bardzo się to podoba. Filmik w linkach poniżej! Zobaczcie.

modachristmaskaraoke

Ten YouTuber sprawdził, jak zadziałałyby pułapki z "Kevina samego w domu"!

Pomysłowy Kevin McCallister nie dał szans dwóm rabusiom, którzy chcieli obrobić jego dom. Przygotowane przez niego pułapki czyhały w każdym kącie domu na nieproszonych gości! Rozgrzana klamka do drzwi czy puszka farby spuszczona z samego szczytu schodów to tylko niektóre niemiłe "niespodzianki". Zastanawialiście się kiedyś, jak zadziałałyby one poza filmowym planem? Postanowił to sprawdzić YouTuber Jake Roper! Swoim filmikiem obala on wszystkie mity! Wystarczyła do tego ogólna wiedza z fizyki... Zobaczcie sami!

pułapkizKevinakevinsamwdomuchristmas

Świąteczna iluminacja stolicy- film

W Warszawie jak co roku stworzono świąteczne iluminacje. Najbardziej przyciągające turystów są Trakt Królewski i Stare Miasto. Kwota jaką wyniesie oświetlenie stolice to 6,5 mln złotych. Zawarte są w niej już wszystkie elementy związane z montażem, demontażem, wszystkimi ozdobami, a także prądem. Motion Studio stworzyło filmik pokazujący jak niezwykle wygląda stolica naszego kraju w iluminacji świątecznej. Czy było warto wydawać taką kwotę? Sprawdźcie sami! A jak wyglądają wasze miasta?

christmasstolicaświętawwarszawie

Choinka w Iraku znakiem solidarności muzułmanów i chrześcijan?

Iracki biznesmen został fundatorem 30 metrowej choinki, która ma być znakiem solidarności z chrześcijanami mieszkającymi w tym kraju. Są oni prześladowani przez ISIS. Drzewko stoi w centrum stolicy państwa i ma przypominać o chęci budowania zgody między dwiema religiami. Budową choinki w ramach wolontariatu zajęli się iraccy żołnierze. Od 2003 roku liczba chrześcijan na tamtych terenach bardzo zmalała. Również w innych częściach miasta pojawiły się dekoracje świąteczne, aby uczcić Święta Bożego Narodzenia.

christmaspaństwoislamskieirak

"Jingle Bells" zagrane na... bombkach!

Bombki i łańcuchy, które wieszamy na naszych świątecznych drzewkach mogą nam posłużyć również jako... instrumenty! Kto by się spodziewał, prawda? YouTuber Davie504, którego ulubionym instrumentem jest gitara basowa, do zagrania dobrze nam znanego "Jingle Bells" wykorzystał właśnie tradycyjne ozdoby choinkowe i zdradzimy Wam, że wyszło mu to genialnie! Jego nietypowa wersja porywa! Może raz na jakiś czas warto oderwać się od standardowych wersji utworów i sięgnąć po te oryginalne? Sprawdźcie tę propozycję i przyznajcie sami, że warto poświęcić im choć trochę uwagi!

JingleBellsmuzykachristmas

Zadziałała magia świąt i Facebooka - niezwykła historia zgubionego przez 8-latkę misia!

8-letnia Eleanor Dewald przed świętami Bożego Narodzenia na lotnisku w Detroit zgubiła swoją ulubioną maskotkę - pluszowego misia. Zasmucona poszukiwała go razem z bliskimi, ale bez skutku... Dopiero zamieszczone przez jej mamę ogłoszenie na Facebooku przyniosło oczekiwany rezultat. Wiadomość dotarła do jednego z pracowników lotniska, niejakiego Stevena Laudemana, który znalazł maskotkę w hallu bagażowym. Mężczyzna nie mógł jednak od razu zwrócić go dziewczynce, ponieważ był w pracy, dlatego zabrał go ze sobą i zapewnił mu dzień pełen wrażeń! Zdjęciami z tego niezwykłego spotkania podzielił się na Facebooku. Po pracy zwrócił misia Eleanor, która odwdzięczyła mu się kartką z własnoręcznie narysowanym samolotem! A Wy doznaliście świątecznej magii?

zgubionymiśFacebookchristmas

Magiczny świat ukryty w pościeli!

Marta Rojni tworzy niesamowite kompozycje, podczas gdy jej mały synek idzie spać. Swoje "kreacje" tworzy odkąd dziecko skończyło 2 tygodnie. Wszystko potem uwiecznia na fotografiach. Bajkowe sceny tworzy z tego, co ma pod ręką: pościel, bielizna, ubrania. W trakcie okresu świątecznego jej pomysły stają się magiczne! Zobaczcie sami co wymyśla!

christmasmodadziecko

Najzdrowszą kolację wigilijną je się w Polsce!

Potrawy, które w Wigilię pojawiają się na naszych stołach są najzdrowszymi potrawami spożywanymi w ten szczególny dzień spośród wszystkich krajów na świecie! Przygotowywana przez nas kolacja wigilijna uplasowała się na pierwszym miejscu w rankingu przygotowanym przez Christinę Merryfield, dietetyczkę z londyńskiego Bupa’s Cromwell Hospital. Doceniono nas za to, że wykorzystujemy różnorodne warzywa, ryby, ale też owoce, które lądują przede wszystkim w smakowitych deserach. Ostatnie miejsca rankingu należą do Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, gdzie nie brak ociekających tłuszczem potraw! Pierwsze miejsce w tym zestawieniu i oczywiście uśmiech na twarzach naszych bliskich wynagradzają nam wysiłek, jaki włożyliśmy w świąteczne pichcenie w kuchni! Czyż nie? :)

kolacjawigilijnajedzeniechristmas

Nowa wersja kolędy "Jezus Malusieńki"

Znana polska kolęda "Jezus Malusieńki" wzbogaciła się niedawno o kilka nowych zwrotek. Wszystko za sprawą Caritas! Pierwsza część kolędy brzmi tradycyjnie, lecz dalej zaczyna się opowieść o wojnie w Syrii. Autorem tekstu jest Paweł Kęska. Caritas tłumaczy, że tak jak prawie 2000 lat temu Maryja i Józef byli pozbawieni noclegu, tak teraz z powodu trwającej wojny tysiące rodzin nie będzie miało swojego dachu nad głową w ten szczególny czas jakim są święta. Kolędę śpiewa Violetta Brzezińska.

christmaswojnawsyriikolędy

Pierwsza gwiazdka - wiemy, o której godzinie pojawi się na niebie!

Co roku staramy się uporać ze świątecznymi przygotowaniami tak, żeby do wigilijnego stołu zgodnie z tradycją zasiąść po tym, jak na niebie zaświeci pierwsza gwiazdka! Z niecierpliwością wyczekują jej dzieci, ale dorośli równie chętnie wyglądają w jej poszukiwaniu przez okno. Żeby choć trochę ułatwić jej tropienie na ciemnym, zimowym niebie, meteorolodzy już kilka dni wcześniej podają, o której ona się pojawi. W tym roku, jeśli chmury nie przysłonią nam nieba, pierwszej gwiazdki należy wypatrywać około godziny 15.55! Zgodnie ze wskazówkami powinniśmy szukać jej na północno-wschodnim horyzoncie. Pierwszą gwiazdką będzie Kapella - najjaśniejsza gwiazda w konstelacji Woźnicy i jednocześnie szósta pod względem jasności na niebie! Nie przegapcie jej!

pierwszagwiazdkaniebochristmas

Świąteczny utwór w wykonaniu Jimmiego Fallona i innych gwiazd!

Jimmy Fallon, znany aktor oraz gospodarz słynnego "The Tonight Show Starring Jimmy Fallon" nagrał świąteczną piosenkę. Jest to "Wonderful Christmastime", który w oryginale został nagrany przez Paula McCartneya w 1979 roku. Fallonowi w realizacji pomogli członkowie zespołu The Roots, którzy współpracują z nim w jego talk-show, a także liczne gwiazdy Reese Witherspoon, Matthew McConaughey, Scarlett Johansson, Tori Kelly i Seth MacFarlane, którzy niedawno pracowali nad kinowym filmem "Sing". Co więcej, Fallon zaprosił także samego Paula McCartneya do zaśpiewania bożonarodzeniowej piosenki! Zobaczcie czy udało się im stworzyć coś równie dobrego jak oryginał!

christmasJimmyFallon

Piosenki, które wprowadzą cię w świąteczny nastrój!

Święta tuż tuż. Zatem przedstawiamy poniżej listę piosenek, które kojarzą się nam z tym szczególnym czasem. Na naszej liście nie mogło zabraknąć świątecznych piosenek wspaniałego Franka Siniatry. Jego utwory wspaniale pasują na zimowe wieczory z kubkiem herbaty. W zestawieniu znajdziecie także utwór grupy Queen - "Thank God It's Christmas". Z polskich utworów posłuchać możecie "Anioł z Bogiem" czy najnowszą, współczesną kolędę Grzegorza Turnaua "Kolęda dla tęczowego Boga", która opowiada o minionych wydarzeniach na świecie, w tym o wojnie w Syrii i ludziach próbujących dostać się na łodziach do Europy w celu odnalezienia lepszego życia. Jakie inne utwory mogą wprawić was w świąteczny nastrój? Chris Rea - "Driving home for Christmas", Wham! - "Last Christmas", Mariah Carey - "All I Want For Christmas Is You" oraz kilka innych. Przesłuchajcie ich sami!

christmasświątecznepiosenkikolędy

W świątecznych drzewkach mogą znajdować się... kleszcze!

Czy zdawaliście sobie sprawę z tego, że Wasza żywa, pięknie przybrana choinka może zagrażać Waszemu zdrowiu? Sprzedawcy mówią o tym bardzo niechętnie, ale decydując się na wybór świątecznego drzewka warto o tym pamiętać. Łagodna aura sprawiła, że wnętrze choinki tętni życiem! Można w niej spotkać czerwce, przędziorki lub korniki, ale największym zagrożeniem dla nas są kleszcze, których ukąszenie powoduje zapalenie mózgu czy boreliozę! Mimo że lato już dawno się skończyło, to one wciąż mogą stanowić dla nas zagrożenie! Jak tego uniknąć? Najlepiej przed wniesieniem drzewka do domu potrząsnąć nim kilka razy, by opuściły go wszystkie niechciane żyjątka, a następnie przez kilka dni obserwować, czy mimo tego nic się z niego nie wydostało! Żywa choinka na nowo powróciła do łask i chociaż prezentuje się w święta przepięknie, to jednak może być niestety powodem zmartwień...

niebezpiecznechoinkichristmas

Nie masz pomysłu na świąteczny prezent? Znajdź go na YouTubie!

Do Świąt Bożego Narodzenia zostało zaledwie kilka dni. Galerie handlowe pękają w szwach. Zakupy w połowie grudnia bywają nie najlepszym pomysłem... To ostatni dzwonek dla tych, którzy nie kupili wcześniej prezentów najbliższym. Jeśli nadal nie wiesz, co w tym roku zostawić pod świątecznym drzewkiem, mamy dla Ciebie kilka propozycji! Przygotowaliśmy listę 10 filmów YouTuberów, którzy prezentują swoje pomysły na prezenty. Znajdziecie inspiracje podarunkowe zarówno dla mamy, dziadka, siostry i chłopaka w różnych przedziałach cenowych. Może w tym roku warto, nie inwestując wcale dużych pieniędzy, sprawić najbliższym coś innego niż skarpetki czy dezodorant? :)

świąteczneprezentyYouTubechristmas

Te filmy wprowadzą Cię w świąteczny nastrój!

Nieodłączne elementy Bożego Narodzenia? Pięknie przybrana, mieniąca się wieloma kolorami choinka, dwanaście potraw na wigilijnym stole, wspólne kolędowanie, prezenty i... "Kevin sam w domu"! Chociaż ten uroczy chłopiec, który sam postanawia stawić czoła nieco nierozgarniętym włamywaczom jest już z nami od 26 lat, to wielu nie wyobraża sobie tych świąt właśnie bez niego! To nic, że będzie to już setny seans! Jednak poza "Kevinem..." są też inne filmy, dzięki którym poczujecie prawdziwą bożonarodzeniową magię, ale o których być może zapomnieliście! Oczywiście "Kevina..." nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu, gdyż nie chcemy zadzierać z tradycją ;) Zobaczcie, jakie inne produkcje mamy na myśli!

świątecznefilmytoptenchristmas

10 najlepszych świątecznych reklam 2016

Świąteczne reklamy są nadzwyczaj ciepłe i rodzinne. Wywołują emocje i łzy wzruszenia. Od kilku lat spoty reklamowe znanych marek cechuje podobny storytelling. Garść wzruszających historii, kilka nutek poruszającej muzyki oraz odrobina chwytających za serce scen to przepis na świąteczną reklamę idealną. Trzeba jednak przyznać, że twórcy tegorocznych spotów reklamowych dali z siebie wszystko. Oprócz znanego już chyba wszystkim nagrania Allegro "Czego szukasz w Święta", urzekają także filmy H&M, Sainsbury's, Huawei i innych. Przygotowaliśmy dla Was listę 10 najlepszych, według nas, świątecznych reklam 2016 roku! My się wzruszyliśmy :)

christmasreklamatopten

"Wiem, że jesteś w niebie, ale czy jesteś tam bezpieczny?" - poruszający list chłopca do zmarłego taty

"Cześć tato, jestem pewien, że jesteś teraz w niebie. Piszę ten list, bo tęsknię za tobą i chciałbym przekazać ci, co u mnie słychać" – takimi słowami swój wzruszający list do zmarłego taty rozpoczyna nieznany z imienia chłopiec, którego poszukują teraz mieszkańcy całej Szkocji, a także internauci z całego świata! "Jestem pewien, że wiesz o tym, że od niedawna jestem w rodzinie zastępczej, bo mama się rozchorowała (...). Tęsknie za szkołą i za Tobą. Wiem, że jesteś w niebie, ale czy jesteś tam bezpieczny? Ale zanim pójdę, to moja lista życzeń i marzeń na Boże Narodzenie: moim marzeniem jest, żebyś odpisał na mój list, a odpowiedź włożył pod moją poduszkę" - pisze dalej. Swój list chłopiec przyczepił do balonika, gdyż miał nadzieję, że poleci on do nieba i trafi w ręce zmarłego taty, który spełni jego świąteczne życzenia. Niestety tak się nie stało... List znalazł niejaki Stewart McColl na terenie prywatnego pola w hrabstwie Fife w Szkocji i zamieścił go w mediach społecznościowych, by jak najszybciej odnaleźć jego autora. McColl bardzo chce pomóc chłopcu. Dzięki niemu z każdym dniem post ze zdjęciem listu dociera do coraz większej liczby internautów i być może za ich sprawą uda się go odnaleźć i spełnić chociaż kilka jego bożonarodzeniowych pragnień. Wszyscy bowiem chcą, żeby nie były to dla niego smutne święta...

wzruszającylistdziecichristmas

Czy znasz te potrawy wigilijne?

Wigilia to jeden dzień w roku, kiedy na stole pojawia się tyle niezwykłych pyszności. Tradycyjnie powinno podawać się 12 dań. Najpopularniejsze to oczywiście barszcz z uszkami, pierogi z kapustą, karp lub śledzie, kompot z suszonych owoców. Ale oprócz tego pojawiają się, w zależności od regionu i tradycji rodzinnych inne potrawy. Czy u was również? Przykładem może być zupa wiśniowa, kolorem przypomina nawet barszcz, kutia-, czyli kasza z miodem i suszonymi owocami, podawana w domach na wschodzie Polski lub też na terenach, gdzie przebywało dużo ludzi ze wschodu! Na Śląsku popularna jest moczka, w której skład wchodzi piernik, suszone owoce i dużo ciemnego piwa, w którym moczone są składniki. Na Śląsku również spotkamy się z makówkami- pieczywo, które miesza się z makiem czy orzechami laskowymi i moczy w mleku lub wodzie. Z kolei fefernuski kociewskie to pierniczki pokryte białym lukrem. Na Warmii i Mazurach piecze się za to kuch, czyli ciasto drożdżowe. W naszej galerii możecie zobaczyć jak wyglądają te dania!

potrawywigilijnechristmas

Karpie trzeba traktować humanitarnie - wyrok Sądu Najwyższego

"Transportowanie i przetrzymywanie ryb w pojemnikach pozbawionych wody, czy też przenoszenie ich w workach foliowych, nie jest humanitarnym traktowaniem zwierzęcia i może wyczerpywać znamiona znęcania się nad nim" - orzekł Sąd Najwyższy. -"Wskazać należy, że nawet uśmiercanie ryb winno odbywać się w sposób humanitarny". Kasacja dotyczyła głośnej sprawy znęcania się nad karpiami w 2010 roku. Fundacja "Noga w Łapę. Razem idziemy w świat" wniosła do sądu akt oskarżenia dotyczący trzech sprzedawców. Zarówno sąd pierwszej instancji, jak i sąd odwoławczy, uznały, że do przestępstwa nie doszło. Sąd Najwyższy wyrok uchylił. Sprawa zostanie ponownie zbadana przez sąd pierwszej instancji. "Do stwierdzenia umyślności w odniesieniu do znęcania nad zwierzętami konieczna jest zła wola i cel zadania bólu lub cierpienia zwierzęciu" - wskazał SN. Co roku w okresie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia obrońcy praw zwierząt zwracają uwagę na warunki transportowania i przetrzymywania karpi. "Sprawcy cierpień ryb mają być ścigani i karani" - przestrzegał prokurator generalny Andrzej Seremet. Jak widać, problem ten nadal nie jest rozwiązany...

okrucieństwowobeczwierzątchristmasprawazwierząt