15-latek padł ofiarą nowego internetowego wyzwania. Przyjaciele polali go wrzątkiem!

Rekordy popularności biją w sieci nietypowe wyzwania, które "im głupsze, tym lepsze". Wszyscy pamiętamy chociażby wciąganie prezerwatywy nosem, wlewanie wódki do oczu czy podduszanie się. Swego czasu głośno było też o Ice Bucket Challenge, który jednak w przeciwieństwie do wymienionych wcześniej "gier", miał szczytny cel, a mianowicie zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi zmagają się osoby cierpiące na stwardnienie rozsiane. W tym roku w sieci nastała moda na Hot Water Challenge. Na czym polega to wyzwanie? Chociaż trudno w to uwierzyć, należy oblać siebie albo kogoś bliskiego gorącą, niemal wrzącą wodą. Wielu nie zdaje sobie sprawy z tego, że grozi to poważnymi poparzeniami, po których blizny zostaną do końca życia. O tym, jak groźne jest Hot Water Challenge przekonał się 15-letni Amerykanin, Nickolas Conrad, który trafił do szpitala z poparzeniami drugiego stopnia. Wszystko przez "przyjaciół". Podczas snu polali oni jego szyję wrzącą wodą, a także przypalali go zapalniczką. "Poczułem palenie na szyi, więc się obudziłem. Zacząłem płakać i krzyczeć. Leżałem w łóżku 2 godziny, a później poszedłem do łazienki i spojrzałem w lustro. Wtedy zrozumiałem, co się stało" - mówił Nickolas w jednym z wywiadów. 15-latka do szpitala zabrała nad ranem jego mama. Jak przyznaje ofiara "gorącego wyzwania", ból, który czuł, był nie do opisania. Blizna po nim najpewniej zostanie do końca życia...

parzącewyzwaniechallengeinternet

Nowy hit internetu - challenge, w którym ludzie chodzą po ścianach

Dabke Challenge, nazywany również Wall Dance Challenge, to najnowszy internetowy trend, którym ludzie z całego świata udowadniają, że umieją... chodzić po ścianach. Może nie w dosłownym znaczeniu, ale zamieszczanie w sieci zdjęcia oraz filmy przywodzą na myśl ten znany frazeologizm. Internetowe wyzwanie nawiązuje do tradycyjnego arabskiego tańca wykonywanego najczęściej podczas wesel. Wiralowa zabawa, w której uczestniczą zarówno mężczyźni, jak i kobiety, szczególnie popularna jest za granicą - w Hiszpanii, Australii i Stanach Zjednoczonych - ale wcześniej czy później na pewno trafi również do Polski. Jaki jest sens próbowała własnych sił jako "spider-man"? Podobnie jak w większości internetowych wyzwań - nie wiadomo. Chodzi głównie o zabawę! Poniżej znajdziecie filmy przedstawiające kilka wykonań Dabke Challenge.

DabkeChallengeYouTubechallenge

Black Mask nie tylko na twarzy! Kobieta pokrywa całe ciało czarną mazią

Czy testowaliście już na własnej skórze popularną czarną maseczkę oczyszczającą. Jeśli tak, to z pewnością znacie to uczucie, kiedy trzeba ściągnąć ją ze skóry. Ale jedna ze znanych blogerek i youtuberek Izabela Stress postanowiła wykonać coś co wielu uzna za szaleństwo. Poszła o krok dalej i nałożyła ten specyfik na całe swoje ciało. Jak wglądała ściągając ją z ciała? Czy zabieg był aż tak bolesny? Zobaczcie w materiale.

modachallengeuroda

#DeadPoseChallenge to makabryczne wyzwanie, w którym ludzie udają martwych. Po co?

Po Ice Bucket Challenge, Manekin Challenge i Salt and Ice Challenge nadszedł czas na... Dead Pose Challenge. Internetowe wyzwania zdają się iść w coraz gorszym kierunku. O ile pierwsze rozsławione w sieci demonstracje z lodowatą wodą miały służyć celom charytatywnym, o tyle kolejne to bezcelowe poddawanie własnego ciała próbom wytrzymałości lub makabryczne pranki. Dead Pose Challenge, jak nazwa wskazuje, polega na udawaniu trupa. Ludzie robią zdjęcia z zaaranżowaną sceną śmierci lub filmują reakcje najbliższych na ich "martwe" ciała. Dlaczego? Tylko po to, by później efekt "żartu" udostępnić w internecie. Pod tagiem #deadposemustfall internauci wyrażają swój sprzeciw wobec nowej mody.

DeadPoseChallengechallenge

#deadpose challenge - nowe wyzwanie w mediach społecznościowych!

Użytkownicy social mediów uwielbiają kolejne wyzwania. Mieliśmy już Ice Bucket Challenge, czyli oblewanie się wiadrem zimnej wody oraz wpłacanie pieniędzy na fundację; #BaldAndBadChallenge czyli dodawanie zdjęć w krótkich fryzurach, a także #One Finger Selfie Challenge, gdzie ludzie umieszczali swoje nagie zdjęcia w lusterkach, zakryci tylko palcem. Teraz zapanowała moda na bardziej szokujące wyzwanie. #deadposechallenge polega na umieszczaniu swoich zdjęć, na których użytkownicy wyglądają na martwych. Jest to kreowanie własnej śmierci, zabójstwa. Wyzwanie spotkało się z falą krytyki, kiedy na internecie znalazło się 20 sekundowe nagranie z RPA, pokazujące małe dziecko, które sądzi, że jego ciotka nie żyje. Chłopiec był zdruzgotany tym, że nie mógł podnieść najbliższej osoby. Sądzimy, że takie wyzwania są już lekką przesadą.

challenge

#BaldAndBadChallenge przejmuje social media

Po One Finger Selfie Challenge, o którym pisaliśmy Wam kilka dni temu, sieć zawojowało nowe wyzwanie - Bald And Bad Challenge. O co w nim chodzi? Kobiety wrzucają na portale społecznościowe zdjęcia we fryzurach "na chłopaka". Dlaczego? Robią to z dwóch powodów! Po pierwsze chcą one tym sposobem zwrócić uwagę na to, że nie ma jednej, stałej definicji piękna - w społeczeństwie utrwaliło się bowiem przekonanie, że ideałem jest długowłosa brunetka czy blondynka, niczym modelka z wybiegów Victoria's Secret, a kobiety obcięte na krótko często są obiektem kpin i żartów. Po drugie swoimi zdjęciami przypominają, że krótkie włosy lub całkowity ich brak nie zawsze jest wyborem ich nosicielki - często wiąże się to z chorobą nowotworową. Bald And Bad Challenge ma więc pokazać siłę kobiet i wesprzeć te z nich, które zmagają się z rakiem! Przyłączylibyście się do takiej akcji?

BaldAndBadChallengechallengeinternet

Nowy sposób na kręcenie włosów. Użyj cheetosów!

YouTube'erka z Texasu za namową internautów postanowiła sprawdzić, co się stanie, jeśli zakręci swoje włosy na cheetosach. Wcześniej podobnej próby podjęła się używając cukrowych pianek. O ile pierwszy challenge uznała za nieudany, tak modelowanie włosów na serowych chrupkach bardzo chwali! Świat YouTube'a poznał już także dziewczyny kręcące swoje włosy na bananach, skarpetkach i tamponach... Linki znajdziecie poniżej. Zastanawiamy się, co jest nie tak z tradycyjną lokówką do włosów? Co jeszcze wymyślą kobiety, by stać się piękniejszymi?

YouTubemodachallenge

Nowe internetowe wyzwanie - Lego Treadmill Challenge

Wyzwania z Lego są bolesne...Pamiętacie chyba wyzwanie sprzed roku, które polegało na spacerowaniu bosymi stopami po rozsypanych klockach. Teraz grupa youtuberów WheresMyChallenge postanowiła je nieco podkręcić i wprowadziła pewną modyfikację. Otóż teraz zadanie nosi nazwę Lego Treadmill Challenge i polega ono na bieganiu bez butów po bieżni, która na bieżąco uzupełniana jest Lego. Widać, że sami pomysłodawcy mieli problem z dokończeniem wyzwania...Zobaczcie filmik z ich poczynań. Co myślicie o ich pomyśle? Nie szkoda stóp? ;)

Legochallengewyzwanie

Podejmiesz "Wyzwanie 22"?

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, jak wygląda życie żołnierzy i ich rodzin? Ile ci ludzie poświęcają dla nas każdego dnia? Czy zdawałeś sobie sprawę, że dziennie średnio 22 żołnierzy odbiera sobie życie, bo nie może sobie poradzić z traumą? Nie? To światowy ruch #22Kill właśnie postanowił Ci o tym przypomnieć! Sieć podbija "Wyzwanie 22" ("Challenge 22"). Uczestnicy ruchu postanowili zmobilizować nas cywilów, aby przekazać weteranom nasze wsparcie. To coś jak "Ice Bucket Challenge", ale w tym przypadku nie chodzi o oblewanie się wodą, a...robienie pompek! Wystarczy robić 22 pompki przez 22 dni, opublikować film z ćwiczeniem, dodać hashtag #22Kill i nominować kolejną osobę. Podejmiecie się tego wyzwania? Nas ta inicjatywa chwyciła za serce!

wyzwaniażołnierzechallenge