Zawodnik mdlał tuż przy mecie. Pomógł mu rywal

Podczas odbywającego się w Maine w USA biegu na 10 km, doszło do wyjątkowej sytuacji. Zawodnik Jesse Orach, który był już od dłuższego czasu liderem, tuż przed metą zaczął z wyczerpania tracić przytomność. Wtedy podbiegł do niego inny startujący w wyścigu mężczyzna - Rob Gomez- i łapiąc lidera za rękę pomógł mu utrzymać równowagę i dotrzeć do mety. Gomez miał powiedzieć późniejszemu zwycięzcy: "Ukończysz ten bieg". Mężczyźni wbiegli na metę niemal równocześnie, jednak Orach został popchnięty na mecie przez kolegę do przody tak, że to właśnie on wygrał. Po opadnięciu emocji zwycięzca podszedł podziękować Gomezowi mówiąc, że naprawdę brak mu słów. Ten odparł tylko, że nie musi mu nic mówić. W tych zawodach zwyciężyła ludzka empatia i dobroć, która była silniejsza niż chęć rywalizacji.

biegipomoc

Bieg Trzech Kopców - jeden z najciekawszych biegów w Polsce już w niedzielę

Już w niedzielę w Krakowie odbędzie się 10. edycja jednego z najciekawszych "górskich" biegów w Polsce! Biegacze będą mieli do pokonania 13 kilometrów, ale wysiłek jaki będą musieli włożyć w pokonanie trasy, wynagrodzą im malownicze uliczki Miasta Królów! Bo to właśnie Kraków zamieni się na jeden dzień w polską stolicę biegania. Głównymi punktami trasy Biegu Trzech Kopców będą (jak oczywiście zdradza nazwa wydarzenia) krakowskie kopce. Miejscem startu będzie kopiec Kraka. Następnie bulwarami wiślanymi biegacze dotrąpod Wawel, później pod klasztor Norbertanek i w końcu kolejny kopiec - kopiec Kościuszki. Schody dla biegaczy zaczną się w Lasku Wolskim, a metą biegu będzie kopiec Piłsudskiego. Ten bieg będzie dla wszystkich startujących idealną okazją do podziwiania uroków miasta! Pogoda ma dopisać, więc widzimy się na trasie :)

biegiKrakówBiegTrzechKopców

Weź udział w biegu zombie!

Jesteś fanem zombie? Oglądasz namiętnie "The Walking Dead"? Chciałbyś zobaczyć żywego trupa na swojej drodze? A może sam chciałbyś wcielić się w zombiaka? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie informację o bardzo ciekawym wydarzeniu, które będzie miało miejsce w Warszawie już 29 października. Co mamy na myśli? Bieg Run or Death! Każdy z Was, który decyduje się na ten pięciokilometrowy bieg będzie mógł zdecydować czy woli pokonać trasę atakowany przez zombie, czy też przeszkadzać biegaczom w jego ukończeniu jako właśnie żywy trup. Jeśli zdecydujesz się wystartować jako zawodnik, to otrzymasz cztery życia w postaci czterech szarf, a twoim zadaniem będzie dotarcie do mety z przynajmniej jedną z nich. Oczywiście liczy się czas! Natomiast jeśli zdecydujesz się wystartować jako zombie, to twoim zadaniem będzie utrudnianie biegu innym w ciekawej charakteryzacji. Brzmi interesująco? Ilość miejsc ograniczona. Zapisy od 10 sierpnia! ;)

zombiebiegiRunorDeath

Polski Forrest Gump

Na Węgrzech co roku odbywają się niezwykłe zawody Emu 6 Day Ultramarathon. Biegacze startujący w nich biegają przez 6 dni i 6 nocy. Zadaniem grup biegowych jest pokonanie jak najwięcej razy 900-metrowej pętli. W drużynie Polskiej najlepiej poradził sobie Paweł Żuk, który przebiegł aż 712 km! W klasyfikacji ogólnej znalazł się na 9 miejscu. Inni Polacy to Ryszard Kałaczyński - 656 km, Zygmunt Łuczkowski - 646 km. Pierwsze miejsce zajął Amerykanin Joe Fejes, który zrobił aż 887 km.

joggingmaratonbiegi