Ta czterolatka z tatą podbiła internet!

"You've got a friend in me" to utwór pochodzący z kultowej bajki "Toy Story". Piosenkę postanowił wykonać Davem Cosby, zawodowy muzyk, wraz ze specjalnym gościem- swoją córeczką. 4-letnia Claire Ryann Crosby śpiewa na filmiku do akompaniamentu granego przez ojca. Film ma już ponad 5,5 miliona wyświetleń. Czy oni nie są uroczy?

muzykacoverbajki

W kinach zobaczymy "Ulicę sezamkową"?

Czy pamiętacie kultowy program edukacyjny dla dzieci "Ulica Sezamkowa"? Pierwsze odcinki nakręcono w USA w 1969 roku. Potem program doczekał się tłumaczenia na aż 20 różnych języków, w tym na język polski. Mieliśmy tam do czynienia ze zwierzakami-pacynkami takimi jak: Kermit, Wielki Ptak, czy Elmo. Studio Warner Bros zatrudniło niedawno scenarzystów, którzy mają nakręcić film o "Ulicy Sezamkowej (ang."Sesame Street"). Na razie nie są znane szczegóły fabuły filmu. Zadanie to stoi przed dwoma reżyserami: Davidem Guionem i Michaelem Handelmanem. Muszą oni zastanowić się, w jaki sposób liczący kilkanaście sezonów program przedstawić w formie kinowej. Jesteśmy ciekawi, co z tego wyjdzie. W linkach poniżej możecie zobaczyć i przypomnieć sobie, jak wyglądały kiedyś odcinki "Ulicy Sezamkowej" Kto z Was pamięta?

ulicasezamkowawkinachfilmywprodukcjibajki

Żółw i zając rywalizują w wyścigu! Który wygrał?

Pamiętacie bajkę Ezopa o "Żółwiu i zającu"? Wolny żółw przegonił wtedy pewnego siebie zająca, który najadł się marchewek i usnął. Nie spodziewał się, że ktoś tak wolny może z sukcesem zakończyć wyścig. Czy jednak coś takiego przekłada się na rzeczywistość, czy wolniejsze zwierzę jest w stanie prześcignąć szybszego rywala? Ten film pokazuje, że Ezop się nie mylił! Podczas zorganizowanego wyścigu zwierząt na początku to zając prowadził, jednak już po chwili zwolnił i stanął w miejscu. Wtedy wyprzedził go żółw. Oczywiście zając ruszył potem w stronę mety ale nie przegonił rywala. Jak widać bajki mają w sobie dużo racji! Zobaczcie sami! :)

ŻółwKontraZajączwierzętabajki

Zmienicie zdanie o Kubusiu Puchatku - postacie z bajek postaciami z naszych koszmarów

Jaka jest twoja ulubiona bajkowa postać? Kubuś Puchatek ze swoim garnuszkiem miodku? A może jego najlepszy przyjaciel Prosiaczek? Albo postać z jakieś nowszej produkcji, może jeden z uroczych Minionków? Szwedzki tatuażysta Dennis Carlsson na Instagramie chwali się swoimi wersjami ulubionych bajkowych bohaterów. Trzeba mu przyznać, że jego spojrzenie na nie jest trochę przerażające! Zobaczcie przygotowaną przez nas galerię i zdradźcie nam, czy wolicie starą wersję Kubusia, czy jego nową, krwiożerczą odsłonę? ;)

bajkiprzerażające

Świnka Peppa niebezpieczna dla dzieci?

Specjaliści od wychowywania dzieci twierdzą jednogłośnie, że bajki takie jak " Świnka Peppa" stają się niebezpieczne dla rozwoju małych dzieci. Według ich badań, dzieci przez oglądanie bajek tracą zdolność do rozwijania umiejętność empatii do drugiej osoby oraz czytania języka ciała u innych. Rodzice, którzy myślą, że ich dziecko korzysta na oglądaniu bajek i uczy się, są według badaczy w błędzie. Inaczej sytuacja wygląda, kiedy rodzic razem ze swoją pociechą ogląda bajkę, śpiewa z nim i tańczy. Wtedy rozwija się u najmłodszych relacja z otoczeniem. W internecie rodzice głośno komentowali wyniki badań ekspertów, jako złe, gdyż ich dzieci lubią oglądać "Świnkę Peppę", a oni sami nie zauważyli negatywnego wpływu na dziecko. Czy w dzisiejszych czasach relacje dziecka z otoczeniem są naprawdę ograniczone z powodu telewizji i dostępnych technologii?

dziecibadaniabajki