"Human After All" niezwykły projekt. Człowiek jako układ żył

"Human After All" to projekt dzieła fotografa Jana Kriwola i artysty Markosa Kaya. Panowie razem stworzyli niezwykłego bohatera na fotografii, przedstawionego tylko z samymi żyłami. Pomysł na to narodził się kilka lat temu, kiedy Jan Kriwol zobaczył szkice człowieka zbudowanego tylko z układu krwionośnego. Do swojego projektu zaprosił wtedy Kaya i oboje zaczęli tworzyć to dzieło. Za pomocą grafiki modelowania i metody 3D udało im się stworzyć niezwykłą postać. Zdjęcia jakie powstały pokazują w tle takie miasta jak: Warszawa, Tel Awiw, Berlin, Bruksela czy Kapsztad. Celem tego projektu było pokazanie esencji ludzkiego życia, jako pokazanie człowieka w pewnym tylko jego wymiarze. Czy fotografie robią na Was wrażenie?

sztukawspółczesnaartystaczłowiek

Jego magiczny tatuaż zachwycił świat! Widziało go ponad 38 milionów osób!

Austriak André Zechmann z Tattoo Design Art Studio Andre tworzy niezwykłe kompozycje na ciałach swoich klientów. Jego realistyczne prace przyciągają wzrok, zachwycają niezwykłą kreską i kolorami. Zwłaszcza o jego ostatnim dziele zrobiło się bardzo głośno! Zechmann na plecach swojej klientki wykonał tatuaż powstającego z popiołów Feniksa! Cała magia rysunku tkwi w tym, że gdy kobieta podnosi ramiona mamy wrażenie, że ptak porusza skrzydłami! Już ponad 38 milionów razy odtworzono na Facebooku nagranie, które przedstawia dziarę w pełnej okazałości! Kto by pomyślał, że jeden tatuaż może wywołać takie zamieszanie! Też jesteście pod wrażeniem?

wyjątkowadziaratatuażartysta

Artysta z autyzmem odtwarza z pamięci panoramy wielkich metropolii!

Stephen Wiltshire to autystyczny artysta, który słynie z dwóch rzeczy - pierwszą jest niezwykle dokładna (można powiedzieć, że co do milimetra) pamięć fotograficzna, a drugą talent pozwalający przenosić mu zapamiętane obrazy na kartkę papieru! Ktokolwiek widział jego dzieła, wie, że są one niezwykle realistyczne - na swoim koncie Brytyjczyk ma rysunki przedstawiające panoramy największych miast świata m.in. Tokio, Rzymu, czy Frankfurtu, odtworzone w sposób po prostu zapierający dech w piersiach. Artysta właśnie kończy swój kolejny obraz, panoramę Mexico City, stolicy Meksyku. Jego pracę możecie podziwiać na poniższym filmiku. My patrzymy i nie wierzymy własnym oczom!

utalentowanyautystykartystarysunek

Szkolne tablice dziełami sztuki

Szkolne tablice zapełnione równaniami czy wykresami częściej odstraszają niż przykuwają wzrok, to fakt. Ale jest jedna osoba, która zamienia je w prawdziwe dzieła sztuki! Kto taki? Hirotaka Hamasaki, nauczyciel i grafik z Japonii. Na jego tablicach pojawiają się dzieła samego Pabla Picassa czy Leonarda da Vinci! Nie wierzycie? Zobaczcie naszą galerię!

szkołaartystaHirotakaHamasaki