Polscy projektanci z sukcesem w prestiżowym konkursie. Nawet Coca-Cola nie mogła się z nimi równać!

Rosyjski konkurs architektoniczny Best Office Awards jest niezwykle prestiżowym i wyjątkowym wydarzeniem. Każdego roku bierze w nim udział ponad 100 projektów z całego świata. Konkurują ze sobą międzynarodowe marki takie jak Google, Microsoft czy The Walt Disney Company. Laureatami tegorocznej edycji, w kategorii najlepszego biura zagranicznego, zostali polscy projektanci. Paweł Garus i Jerzy Woźniak są założycielami i głównymi architektami firmy, której dziełem jest projekt aranżacji wnętrz norweskiej firmy Opera Software. Projekt polskich projektantów pokonał m.in propozycję Coca Coli! Dopełnieniem sukcesu było uroczyste wręczenie nagród na gali w Moskwie, która odbyła się 1 czerwca 2017 roku. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

biuronamedalnagrodyarchitektura

Łódź ma dosyć wizerunku brzydkiego miasta. Wkrótce stanie tam pomnik jednorożców

Łodzianie postanowili wprowadzić do swojego, jak często określają je turyści, ponurego miasta nieco bajkowości. Na rogu ulicy Piotrkowskiej i alei Mickiewicza stanie pomnik... rodziny jednorożców. Pomysł powstania rzeźby fantastycznych zwierząt zwyciężył w głosowaniu na projekt w ramach budżetu obywatelskiego. Pomnik ma mierzyć 4x6 metrów, a całość inwestycji wyniesie ok. 400 tys. zł. Do połowy maja trwa konkurs, który rozstrzygnie, jak ostatecznie monument będzie wyglądać. Władze Łodzi wierzą, że nowym znakiem rozpoznawczym miasto będzie mogło szczycić się już w listopadzie.

pomnikjednorożcówpolskarzeczywistośćarchitektura

Składany domek dla uchodźców- projekt sklepu IKEA wygrywa konkurs

Konkursu "Beazley Design of the Year 2017" wygrała szwedzka firma oferujące swoim klientom meble -IKEA. Przy współpracy z Wysokim Komisarzem Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców (UNHCR). Sklep stworzył unikalny projekt architektoniczny. Jest to domek dla około pięcioosobowej rodziny- Better Shelter. Cały budynek zapakowany jest tylko w dwóch pudłach! Ma on być skierowany do osób, które przybywają szukać schronienia w innych państwach, z powodu konfliktów zbrojnych w ich krajach. Posiada on okna, wentylację, zamek w drzwiach, a także panel słoneczny zapewniający elektryczność. Ekipa składająca, złożona z 4 osób, stawia schron w przeciągu czterech godzin! Czy takie rozwiązanie zapewni imigrantom odrobinę własnego miejsca i bezpieczeństwa w obcym kraju, gdzie nie mają mieszkań? Rozwiązanie jest na pewno wygodne i szybkie!

imigrancikonkursarchitektura

Tak wygląda "najpiękniejsza ścieżka rowerowa na świecie" - jest cała różowa!

Ta ścieżka rowerowa zmieni patrzenie na świat nawet najbardziej zagorzałego pesymisty. Licząca zaledwie 600 m trasa znajduje się w Auckland (Nowa Zelandia). Mimo że została niedawno otwarta, internauci już okrzyknęli ją jedną z najpiękniejszych na świecie! Na tle szarych budynków wielkiego miasta wyróżnia ją niezwykle intensywny, różowy kolor. Wybór farby nie był jednak przypadkowy. Oprócz uśmiechu na twarzy, niecodzienna ścieżka rowerowa daje także coś więcej - poczucie bezpieczeństwa. Dzięki jaskrawemu kolorowi trasy rowerzyści są bardziej widoczni na drodze.

architekturarowerinnowacje

Siłownia na wodzie! Pomysł włoskich projektantów

Oryginalne pomysły dotyczące architektonicznych rozwiązań to dziś standard. Jednak włoscy architekci wymyślili coś dotąd niespotykanego. Planują wykonać w Paryżu siłownię, która będzie umieszczona na wodzie. Ćwiczący za pomocą siły wkładanej w trening, będą napędzać pływający budynek. Całość będzie oszklona, dzięki czemu wysiłek pomieszany będzie ze zwiedzaniem najpiękniejszych miejsc umieszczonych przy Sekwanie. Czy to ten pomysł ma szanse na rozpowszechnienie takich atrakcji również w innych miastach Europy? Niedługo przekonamy się sami!

siłownianawodzietreningarchitektura