Apple wyprodukuje własne filmy i seriale? Chce dorównać HBO!

Gigant technologiczny - firma Apple - pragnie do swoich usług wprowadzić również produkcję filmów i seriali. Na ten cel zamierza przeznaczyć aż miliard dolarów. Miałoby ukazać się przez to około 10 nowych produkcji. Niby kwota wydaje się być olbrzymia, jednak w porównaniu do stacji takich jak HBO nie jest aż tak wielka. HBO na swoje produkcje wydaje rocznie około 2 miliardy dolarów. Same nowe odcinki "Gry o Tron" kosztowały około 10 mln za każdy. Jednak dla Apple nie ma to aktualnie aż takiego znaczenia, ponieważ wchodzą dopiero na rynek. W tym momencie firma posiada prawa do programów "Carpool Karaoke" oraz "Planet of the Apps". Czy sądzicie, ze ten gigant jest w stanie stworzyć coś niesamowitego również na rynku produkcji filmowych mimo ogromu konkurencji? :)

produkcjafilmywprodukcjiapple

Czy Apple wypuści własną markę samochodu?

Azjatycka firma Contemporary Amperex Technology Limited nawiązała współpracę z Apple. Wspólnie opracowywują rozwiązania do baterii dla elektrycznych samochodów. Dokładniejsze szczegóły nie są jeszcze dokładnie znane. Wiadomo jednak, że Apple wprowadzało także specjalne oprogramowania dla aut. Również firma z USA miała testować własne samochody - projekt pod nazwą Titan, jednak zaprzestano tego pomysłu i skupiono się tylko na programowaniu. Na chwilę obecną Apple wspomaga tylko inne firmy i nie ma zamiaru wypuszczać na rynek swoich własnych markowych pojazdów.

samochodymarzeńTechnologieapple

Archiwa pełne wspomnień. Nowa reklama Apple'a wzrusza do łez

Nie tak dawno pisaliśmy o apokaliptycznej wizji świata Apple'a, podczas której wszystkie aplikacje przestają działać. Niedawno w sieci pojawiła się kolejna głośna reklama firmy Steve'a Jobsa. Tym razem obraz tworzenia prezentacji zdjęć i filmów z rodzinnych wspomnień ma nas zaangażować emocjonalnie... I trzeba przyznać, że Apple całkiem nieźle radzi sobie z taką konwencją! Internauci w sekcji komentarzy nie kryją wzruszenia i uronionych łez. Mina poczciwego staruszka z reklamy faktycznie pozostanie z nami na długo. Spot jest formą promocji jednej z funkcji iPhone'a 7. "Archiwa" automatycznie tworzy dla użytkowników iOS 10 filmy ze wspomnieniami.

wspomnieniaAppleaapplereklamy

Apokalipsa - czyli świat bez aplikacji. Nowy spot firmy Apple

Jak wyobrażacie sobie dzień apokalipsy? Firma Apple stworzyła filmik, który w genialny sposób to pokazuje. Wszystko zostało przygotowane w ramach Konferencji Apple WWDC 2017. Na materiale wideo możemy zobaczyć, co stałoby się z naszym obecnym światem, gdyby nagle wszyscy ludzie stracili dostęp do mobilnych aplikacji. Nie możność komunikacji z innymi, to jeden z kilku problemów. Innymi są brak dostępu do GPS, wypadki wskutek odcięcia pojazdów od aplikacji umożliwiającej automatyczne sterowanie. Wszystko musiałoby zostać zastąpione innymi rzeczami. Sceny na materiale jak z wielkiego filmu katastroficznego. Czy tak wyglądałby świat gdyby pozbawić ludzkość mobilności?

appletechnologiaYouTube

Zdradził sekret wykonania złącza na słuchawki. Ludzie dali się nabrać!

Niedawno do sieci trafił filmik pokazujący jak w nowym iPhonie wywiercić złącze na słuchawki. Film pojawił się zaraz po wyjściu nowego iPhona7 na rynek. Najnowszy produkt Apple nie posiadał wtyczki jack. W nowym iPhonie istnieje możliwość słuchania dźwięków tylko poprzez słuchawki bezprzewodowe, co wywołało falę krytyki. Bloger w swoim filmie pokazuje w jaki sposób wiercić prawidłowo dziurę, dzięki której słuchawki można podpiąć do sprzętu. Oczywiście był to tylko żart, ale sporo z użytkowników uwierzyło w możliwość wyposażenia swojego telefonu w takie złącze i naśladowali blogera. Ci którzy dali się nabrać mają teraz iPhone7 z niepotrzebną dziurą!

appletechnologiaiphone

Rosja konkurentem dla Apple? Chcą swojego smartfona!

Roselektronika to rosyjska firma, która pragnie wyprodukować własnego smartfona, który mógłby konkurować z iphonem! Firma Apple sprzedaje swoje urządzenia za kwotę około 650 dolarów. Rosjanie chcą aby ich telefony kosztowały...130 dolarów! Do tej pory na rosyjski rynek weszła marka YotaPhone, ale nie cieszy się ona tak dużą popularnością jak Apple. Czy cena skusi klientów do sięgnięcia po nowego smartfona, który ma być wyprodukowany już w 2018 roku? Czy będzie to duża konkurencja dla czołowej na rynku światowym amerykańskiej firmy Apple? Przekonamy się już niedługo! ;)

iphoneapple

Chciał skoczyć z balkonu, bo zgubił iPhone'a

W chińskim mieście Shijiazhuang policja próbowała zatrzymać mężczyznę, który postanowił wyskoczyć z okna budynku na 25 piętrze. Funkcjonariusze podzielili się na dwa zespoły i starali się przekonać go do powrotu do środka. W końcu po dłuższej chwili mężczyzna zrezygnował ze skoku, zabrano go na komisariat policji. Powiedział tam, że chciał się zabić ze złości i frustracji jaka go ogarnęła, ponieważ zgubił swojego iPhone 6. Mężczyznę na balkonie zauważył pracownik budynku.

skokapple