Bajkowa postać z "Krainy Lodu" oskarżona o niestosowne słownictwo

Zapewne wszystkim znana jest postać sympatycznego bałwana Olafa z bajki Disney'a. Po ogromnym sukcesie, jaki osiągnęła "Kraina Lodu", wytwórnia stworzyła krótkometrażowy film o świątecznej przygodzie bałwanka pt. "Kraina Lodu. Przygoda Olafa". Pojawienie się spotu reklamowego wzbudziło jednak wiele kontrowersji wśród rodziców. Do Komisji Etyki i Reklamy wpłynęła skarga o tym, że Olaf używa wulgarnych słów. Dokładnie chodzi o fragment: "Znajdziemy siostrom taką zalepistą tradycję, że im kalefiksy pospadają!". Starsi widzowie uważają, że słowo "zalepisty" kojarzy się z wyrazem "zajebisty". KER po rozpatrzeniu skargi potwierdziła naruszenie norm oraz zagrożenie prawidłowego rozwoju dziecka. Na zarzuty Disney odpowiada tak: "[...] słowo 'zalepisty' pochodzi od słowa 'lepić' (budować z gliny, śniegu lub podobnej substancji) lub 'zalepić' (lepiąc, spoić brzegi czegoś). Jest to w oczywisty sposób związane z bałwanem, jakim jest Olaf [...]".

wulgarnabajkaanimacjeświatfilmu

Scena gejowskiego seksu w bajce. Rodzic ostrzega przed "Strażakiem Samem"

Kilka tygodni temu pisaliśmy o spostrzegawczej mamie, która w jednym z odcinków "Pszczółki Mai" dopatrzyła się męskiego członka. Epizod animacji dla dzieci z obrazem, którego z pewnością nie powinny one oglądać, został usunięty z Netflixa. Tymczasem siec obiega kolejna przestroga zniesmaczonego "żartem" rysowników rodzica. Adam Tranter umieścił na Twitterze wpis, którym informuje o scenie "Strażaka Sama", jaką obejrzał w telewizji ze swoimi dziećmi. Udostępniony przez niego fragment animacji sugeruje, że pomoc bajkowego kolegi przypomina raczej stosunek seksualny. Opinia innych rodziców jest w tej sprawie podzielona. Większość internautów jest przekonana, że dzieci nie dostrzegają nic niestosownego w przytoczonej scenie. Według nich podobne "żarty" są oczkiem puszczonym w kierunku dorosłych, którzy oglądają bajki z nieletnimi. Inni doszukują się przekazów podprogowych, które miałyby powstać celowo i nieświadomie wzbudzać w najmłodszych niestosowne skojarzenia i negatywne emocje. Scenę "gejowskiego seksu" w "Strażaku Samie" obejrzycie, klikając w zamieszczony poniżej link - "My kids were watching Fireman Sam and then this happened".

sekswbajceanimacjeprogramtv

To ma być "szczęście"? Genialne wideo obnaża prawdę o nas i o świecie, w którym żyjemy

Czym jest szczęście? Poszukujemy go w dobrach materialnych, w które inwestujemy gromadzone przez lata pieniądze, w osiągnięciach zawodowych czy używkach. Dla każdego "szczęście" oznacza co innego, ale czy naprawdę zdajemy sobie sprawę z tego, co ma dla nas największą wartość? Mieszkający w Londynie rysownik Steve Cutts swoim kolejnym genialnym filmem w brutalny sposób pokazuje, kim stajemy się, żyjąc w świecie opartym na konsumpcjonizmie. Znany z satyrycznego spojrzenia na współczesne społeczeństwo artysta kilka dni temu opublikował w sieci krótkie wideo i obnażył smutną prawdę o przeciętnym mieszkańcu miejskiej dżungli. Przystańcie na chwilę w pogoni za pieniądzem, zróbcie sobie krótką przerwę w przepełnionym obowiązkami dniu i poświęćcie 4 minuty Waszego cennego czasu, by obejrzeć wideo zatytułowane "Szczęście". Animacja jest tak prawdziwa, że aż wstrząsająca. Jeśli jesteście zainteresowani twórczością Cuttsa, w materiałach zamieszczonych poniżej znajdziecie jego najpopularniejsze produkcje utrzymane w podobnym klimacie.

szczęścieXXIwiekuanimacjeYouTube

Widzowie narzekają na nową "Krainę Lodu". Animacja może zniknąć z kin

"Kraina Lodu" z Anną, Elsą oraz Olafem podbiła serca widzów na całym świecie. W planach twórców filmowych pojawiają się kolejne części wielkiego hitu, natomiast coraz więcej kinomanów wyraża niechęć do świata zimowego królestwa. Co zdenerwowało ich na tyle, że niektórzy gotowi byli nawet opuścić kinową salę? Projekcja krótkometrażowego filmu "Kraina Lodu: Przygoda Olafa" przed wyświetleniem "Coco", obrazu opowiadającego o zgłębianiu tajemnic rodzinnej legendy małego Miguela... Zarówno kina amerykańskie, jak i polskie, informowały, że przed seansem pełnometrażowej animacji, na dużym ekranie wyświetlana będzie produkcja z serii "Kraina Lodu". Mimo że studio Pixar tradycję tę wprowadziło pod koniec lat 90. ubiegłego wieku, widzowie wykazali duże niezadowolenie. Niektórzy podejrzewali nawet, że ich oszukano i awanturowali się z pracownikami kina, domagając się zwrotu pieniędzy. Dlaczego fanów animacji aż tak rozzłościł uwielbiany przez dzieci bałwan Olaf? Nowa "krótkometrażowa" produkcja Pixara wyczerpała cierpliwość widzów... zbyt długim czasem trwania. "Kraina Lodu: Przygoda Olafa" trwa niemal pół godziny. Okazuje się, że nawet najbardziej uroczy bohaterowie widziani na dużym ekranie zbyt długo (jeśli to historia meksykańskiego chłopca z "Coco" powinna wybrzmiewać najgłośniej) mogą zdenerwować publiczność. Niewykluczone, że dystrybutorzy wycofają "shorciaka" z roli wprowadzenia do pełnometrażowej animacji... Byłoby szkoda, bo to może być jedyna okazja, by obejrzeć go na wielkim ekranie.

problemzKrainąLoduanimacjekinowepremiery

Artysta Disneya tworzy niesamowite prace przy pomocy... herbaty! [GALERIA]

Słyszeliśmy już o technice malowania piaskiem czy kawą. Brian Kesinger pokazał nam, co można stworzyć przy pomocy... herbaty! Artysta, który ma ponad 20-letnie doświadczenie w studiu Walta Disneya, maluje niesamowite steampunkowe obrazy dzięki barwiącym właściwościom naparu z odpowiednio wyselekcjonowanych liści. Do tworzenia swoich dzieł najczęściej wykorzystuje earl grey i zieloną herbatę - to one, jak twierdzi, nadają kartkom papieru najciekawszych odcieni. Jego prace zachwyciły świat swoją oryginalnością i genialnym sposobem wykorzystania gorącego napoju. Obejrzyjcie naszą galerię i sami przekonajcie się o zniewalającym talencie tego rysownika!

herbacianasztukasztukaanimacje

Muminki powalczą o Oscara! Polsko-fińska produkcja oczaruje nas na Gwiazdkę

Jak donosi Gazeta Wyborcza (link do artykułu znajdziecie poniżej), Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła listę 26 pełnometrażowych filmów animowanych, które mają szanse zdobyć Oscara. Wśród wyróżnionych tytułów znalazły się dwie polskie koprodukcje: "Twój Vincent" w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana oraz "Magiczna zima Muminków" Jakuba Wrońskiego i Iry Carpelan. O ile efekt współpracy polsko-bytyjskiej od chwili premiery pretendował do grona nominowanych do Oscara, o tyle decyzja Akademii dotycząca adaptacji książek oraz komiksów Tove Jansson dla niektórych może być zaskoczeniem. "Magiczna zima Muminków" do dystrybucji kinowej w całej Polsce trafić ma 22 grudnia. Obraz wykorzystujący oryginalną animację z przełomu lat 70. i 80., powstały przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, wraca do korzeni układu poklatkowego. W efekcie czeka nas spektakl podobny do przedstawienia kukiełkowego. Obejrzyjcie zwiastun "Magicznej zimy Muminków"! Jesteśmy pewni, że tak jak my przekonacie się, że jest na co czekać!

MuminkipoOscarafilmowenagrodyanimacje

Penis w "Pszczółce Mai". Nieprzyzwoity odcinek został już usunięty [WIDEO]

"Pszczółka Maja" to jedna z najbardziej popularnych animacji. Pamiętamy ją jeszcze z czasów naszego dzieciństwa. Obecnie w telewizji wyświetlana jest jej odświeżona wersja, która kierowana jest do najmłodszych widzów. To, co na ekranie telewizora zauważyła pewna matka, z pewnością nie było widokiem odpowiednim dla kilkulatka. W jednym z odcinków znanego serialu animowanego pojawił się obraz... penisa. Zaniepokojona i zniesmaczona kobieta zgłosiła to do platformy Netflix. Gorszący odcinek zostanie usunięty. Na razie nie wiadomo, czy twórcy zastąpią go ocenzurowaną wersją. Rysunek przedstawiający męskie przyrodzenie w "Pszczółce Mai" nie jest pierwszym tego typu przypadkiem w historii animacji dla dzieci. Słyszeliśmy już o erekcji w "Małej Syrence" czy słowie "sex" w "Królu Lwie". Aluzje nie są oczywiście przypadkiem. Według niektórych twórcy bajek celowo zamieszczają w animacjach symbole zrozumiałe tylko dla dorosłych, aby urozmaicić im seans. Jak twierdzą pozostali, ukryte obrazy skierowane są prosto w niewinne dzieci, do których przekaz trafia podprogowo.

peniswPszczółceMaianimacjeprogramtv

Jak wyglądałby Twój dom po przejściu huraganu? Ta animacja pokazuje straszliwą prawdę! [WIDEO]

Nie tak dawno bardzo silny huragan Harvey doprowadził do wprowadzenia stanu klęski żywiołowej w Teksasie, a już teraz inny amerykański stan szykuje się na uderzenie kolejnego straszliwego żywiołu. Synoptycy z całego świata ostrzegają Florydę przed Irmą, która uważana jest za najgroźniejszy huragan na Atlantyku. Irma (o najwyższej kategorii w pięciostopniowej skali Simpsona-Saffira) doprowadziła do ogromnych zniszczeń i śmierci co najmniej 24 osób na wyspach karaibskich, dlatego nie dziwi, że władze Florydy wezwały do ewakuacji ponad 5,6 milionów mieszkańców. Patrząc na zdjęcia ruin, które kiedyś były potężnymi budynkami, trudno wyobrazić sobie, jak wyglądało ich starcie z wiatrem i deszczem o tak potężnej sile. Meteorolog Mark Elliot z The Weather Channel wziął pod lupę huragany zaliczane do różnych kategorii pod względem intensywności i za sprawą sprytnej animacji pokazał, jak wypadłby zwykły dom w konfrontacji z takim żywiołem! Chociaż wideo pochodzi z 2014 roku to w obliczu dzisiejszych wydarzeń jest jak najbardziej aktualne! Zobaczcie sami!

dompodczashuraganuanimacjepogoda

Gejowska miłość w krótkiej animacji dla dzieci. Internet oszalał na jej punkcie! [WIDEO]

Pixar udostępnił w sieci swój nowy animowany film krótkometrażowy, który ze względu na tematykę okazał się... niezwykle istotny. Od strony technicznej nie można mu niczego zarzucić - ładne, kolorowe obrazy naprawdę przykuwają wzrok. To jednak nie grafika jest najważniejsza w "In a Heartbeat". Powód, dla którego film stał się popularny w krótkim czasie, to zdecydowanie temat, jaki porusza. W zaledwie trzy dni animację wyświetlono ponad 5,5 miliona razy! Pixar zaskoczył historią chłopca, który darzy uczuciem swojego kolegę. Nieco zawstydzony pierwszą miłością bohater niemal dosłownie oddaje mu swoje serce. To jednak zostaje złamane. Czy na długo? Obejrzyjcie tę 4-minutową animację i przekonajcie się, o czym ostatnio mówi cały internet! Film został ciepło przyjęty jest internetową społeczność. Sporo komentujących prosi o sequel poruszającej historii. Mamy nadzieję, że jej twórcy pomogli chociaż jednej zagubionej osobie poradzić sobie z własnymi emocjami.

Pixarogejachanimacjerównouprawnienie

Film, który stał się obrazem. 10-minutowa owacja na stojąco dla "Loving Vincent"

Polska koprodukcja "Loving Vincet" to pierwszy na świecie film animowany stworzony techniką farby olejnej. Dzięki niej najsłynniejsze obrazy Van Gogha niemal dosłownie zostały przeniesione na ekran. Prace nad filmem trwały ponad 4 lata. Nad 80 minutami jego trwania pracowało 100 malarzy z 20 krajów. Artyści stworzyli 65 tysięcy klatek-ilustracji, które "przywróciły holenderskiego artystę do życia" (tak przynajmniej twierdzą ci, którzy obejrzeli już "Loving Vincent"). Animacja miała swoją premierę podczas Annecy International Film Festival we Francji. Twórców obrazu witano owacjami na stojąco przez 10 minut. Dorota Kobiela, pomysłodawczyni i reżyser filmu o Van Goghu, mówiła: "Pomysł wziął się z potrzeby połączenia dwóch mediów: malarstwa i filmu i opowiedzenia historii o artyście za pomocą jego sztuki, malarstwa, które zostaje ożywione poprzez animacje". Koprodukcję Miasta Wrocław, Dolnośląskiego Funduszu Filmowego oraz Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu obejrzymy 13 października, kiedy film trafi na ekrany polskich kin. Tymczasem obejrzyjcie zwiastun tego niesamowitego obrazu!

polskiekinosztukaanimacje

13-latek sprawił, że jego 5-letnia siostra poczuła się jak prawdziwa księżniczka! Obejrzycie ich bajkową sesję

13-letni Anthony jest jednym z siedmiorga dzieci fotografki Christiny Angel. Chłopiec od lat zmaga się z depresją. Światłem, które zdołało wedrzeć się w mroczny świat nastolatka, jest obecność Anabel - pisze fotografka. 5-letnia dziewczynka nazywana Bellą (w nawiązaniu do księżniczki Disneya) jest siostrą Anthony'ego. Rodzeństwo łączy niezwykła więź. Są dla siebie najlepszymi przyjaciółmi. Pewnego dnia Anthony widząc jak jego matka przegląda w internecie ofertę sklepu z kostiumami, poprosił o możliwość przygotowania urodzinowej niespodzianki dla Belli. Razem skompletowali strój księcia - od czarnych lakierków przez złoto-niebiesko-czerwony strój, po białe rękawiczki. Wybrali także sukienkę małej księżniczki. Anthony zaplanował sesję zdjęciową dla siostry, która czas spędzony podczas jej realizacji zapamięta do końca życia. Rodzeństwo - Królewna Śnieżka oraz Książę - stanęło przed obiektywem mamy i oczarowało cały świat! Obejrzyjcie niezwykłe efekty pracy tej rodziny i dajcie się przenieść w bajkowy świat!

bajecznerodzeństwodzieckoanimacje

Animacja, którą pokochały dzieci i dorośli na całym świecie, doczeka się kontynuacji. "Kraina lodu 2" nadchodzi!

Wiemy już, kiedy "Kraina Lodu 2" wejdzie na ekrany kin i o czym opowie! Siostry, które pokochały dzieci (a także ich rodzice!) na cały świecie, ponownie zabiorą nas do magicznego świata Disneya. Pierwszą zdradzoną przez wytwórnię tajemnicą jest to, że Olaf będzie miał dziewczynę! Poza tym wiadomo także, że w sequelu pojawi się oryginalna obsada z Anną Bell i Idiną Menzel w rolach głównych. Co do samych sióstr - Elza, mimo dochodzących zewsząd plotek, nie umrze. Jej małe fanki będą wniebowzięte, bowiem księżniczka wystąpi w nowej sukience. Do kontynuacji nagrodzonego dwoma Oscarami obrazu będziemy musieli jednak trochę poczekać. Premierę "Krainy lodu 2" planuje się na 27 listopada 2019 roku - dokładnie 6 lat od kinowego debiutu pierwszej części.

KrainaLodu2filmywprodukcjianimacje

Muminki wracają! Mamy pierwsze zdjęcia odnowionej wersji serialu

Książki oraz komiksy Tove Jansson zostały przetłumaczone na ponad 30 języków. Ich bohaterowie przeżywając niezwykłe historie, przekazywali dzieciom wartościowe prawdy. Nic dziwnego, że serial animowany oparty na podstawie bestsellerowych powieści szybko stał się kultowy. Dla jego miłośników, nawet tych już dorosłych, mamy dobrą wiadomość - "Muminki" powracają! Uwielbiane, przypominające nieco hipopotamy postaci zyskały zupełnie nową odsłonę wizualną. Za prace nad serialem odpowiada nagrodzony Oscarem Steve Box - sukcesu animacji jesteśmy niemal pewni! Produkcja będzie jednak różnic się od serii telewizyjnej znanej nam z lat 90. Zapowiadany obraz ma być wiernym odzwierciedleniem literackiego pierwowzoru. "Poprzednie animacje o Muminkach przeznaczone były dla małych dzieci, ale naszym celem jest stworzenie serialu, który zachowa ducha opowieści Tove i adresowany będzie do całej rodziny" - mówi producentka Marika Makaroff. Pierwszy sezon, na który złoży się 13 odcinków, obejrzymy wiosną przyszłego roku. Mamy więc trochę czasu, by przygotować się również na powrót... Buki!

Muminkianimacjeserialewprodukcji

"Mała Syrenka" powraca po 30 latach. Obejrzyjcie zwiastun!

Najsłynniejszą ekranizacją "Małej Syrenki" Hansa Christiana Andersena była niewątpliwie produkcja z 1989 roku. Animacja podbiła serca dzieci (a także ich rodziców!) na całym świecie. Twórcy filmowi postanowili odświeżyć nieco obraz Disneya i stworzyć kolejną adaptację kultowej baśni. Uwspółcześniona historia czerwonowłosej syrenki nie ma jeszcze tytułu, ale doczekała się już oficjalnego zwiastuna. Krótki materiał zdradza, że interpretacja klasycznej opowieści odbiega od oryginału, który znamy z dzieciństwa. Jak Wam się podoba? Myślicie, że film będzie konkurencją dla "Pięknej i Bestii" z Emmą Watson?

Disneyfilmywprodukcjianimacje

Gadająca kupa w zapowiedzi "The Emoji Movie"

Studio Sony Pictures Animation szykuje film o emotikonach. W sieci pojawiła się właśnie jego pierwsza zapowiedź. Jak próbuje zachęcić dystrybutor, animacja przeniesie nas w tajemniczy świat mieszkających w smartfonach emotikonek. Główny bohater - emotka Glenn - jako jedyny jest w stanie przybierać różne formy i wyrażać odmienne stany. Jego koledzy mają przypisaną tylko jedną ekspresję, czego Glenn bardzo im zazdrości. Przyjaciele będą musieli ocalić świat emotikonek przed jego całkowitym usunięciem. Brzmi znajomo? Podobne rozwiązanie fabularne mogliśmy zobaczyć w "Głowie się nie mieści". O ile animacja o spersonalizowanych emocjach w głowie małej dziewczynki łączy inteligentny humor z ambitną rozrywką dla całej rodziny, o tyle sukces "The Emoji Movie" jest raczej wątpliwy. Obejrzyjcie zwiastun i zdecydujcie sami!

TheEmojiMovieanimacjefilmowepremiery

Minionki powracają! - pierwszy zwiastun "Despicable Me 3"

Gru będzie musiał zmierzyć się z kolejnym złoczyńcą. W jego życiu pojawi się też ktoś z przeszłości - brat bliźniak bohatera, Dru. W kontynuacji hitu "Jak ukraść księżyc" nie zabraknie również Minionków! W sieci pojawił się pierwszy zwiastun animacji "Despicable Me 3". Premiera trzeciej odsłony serii o sympatycznych, żółtych stworkach zaplanowana jest na 30 czerwca 2017 roku.

Minionkianimacjefilmowepremiery

Dlaczego rodzice mają strzec dzieci przed "Happy Feet"?

Pamiętacie animację dla dzieci "Happy Feet: Tupot małych stóp", w której to pingwin Mambo nie potrafił śpiewać, za to miał talent do tańca? Pomyślelibyście o tej produkcji, że jest kontrowersyjna? Że maluchy nie powinny jej oglądać? Raczej nie, więc na pewno zdziwi Was opinia, że ta bajka według prawicowego portalu Fronda.pl pełna jest treści ateistycznych i (uwaga!) erotycznych! "Mamy tu do czynienia z łatwą do rozpoznania apologią bezbożności i ateizmu oraz atakami na wiarę w Boga i religię. (...) pingwiny cesarskie wierzą w 'Wielkiego Pingwina' a wiarę w to promują zwłaszcza rządzący nimi starsi, którzy często używają słów w rodzaju: 'bluźniercze podrygi', 'bezbożne żądze', 'kara', 'potępiamy rozwiązłość', etc. Nie trzeba być bardzo przenikliwym, by w 'Wielkim Pingwinie' widzieć 'zwierzęcą' metaforę Osoby Boga, zaś w typowej terminologii starszych pingwinów ujrzeć niczym w zwierciadle biblijnie i tradycyjnie chrześcijański język, który niegdyś często słyszało się z ambon i kazalnic". Poza tym według portalu "film ten z sympatią przedstawia rozwiązłość seksualną, obsceniczność oraz pozamałżeńskie tańce damsko-męskie". Czytamy i nie wierzymy! Czy coś przegapiliśmy w tej bajce? ;)

FrondaoHappyFeetanimacjekontrowersje

Wzruszająca animacja od Pixara

Andrew Coats i Lou Hamou-Lhadj, specjaliści Pixara od tworzenia animacji, wolne chwile pomiędzy kolejnymi projektami wykorzystywali co do minuty. Przez pięć lat w pracy tworzyli krótką, bo 7-minutową animację "Borrowed Time", która przenosi w klimat westernu. O ich dziele rozpisuje się cały filmowy światek, dlatego że jest ono naprawdę niezwykłe. "Borrowed Time" przedstawia historię szeryfa, który po wielu latach powraca na miejsce rodzinnej tragedii. Bohater musi uporać się z bolesnymi wspomnieniami powracającymi z każdym kolejnym krokiem i swoją winą...Warto poświęcić chwilę, żeby zobaczyć ten filmik. Dzieło twórców Pixara zachwyca, wzrusza, pozwala na chwilę refleksji. To będzie najlepsza rzecz jaką dzisiaj zobaczycie!

animacjaPixaraanimacjeBorrowedTime

Premiera filmu "Angry Birds"!

Kultowa już gierka na komórki, "Angry Birds", która jest najczęściej ściąganą grą w historii, doczekała się wersji filmowej! Dzisiaj w Krakowie odbędzie się ogólnopolska premiera, w której udział weźmie Heitor Pereira- kompozytor muzyki do filmu. To będzie wspaniała rozrywka nie tylko dla dzieci z okazji ich zbliżającego się święta, ale na pewno nie pogardzą nią też starsi fani animacji Sony Pictures. Koniecznie zobaczcie zwiastun!

premieraAngryBirdsAngryBirdsanimacje