Rodzina i znajomi pożegnali sir Rogera Moore’a. Aktor odszedł po "krótkiej, ale odważnej walce z rakiem"

Sir Roger Moore znany głównie z fenomenalnej roli Jamesa Bonda zgodnie ze swoim życzeniem został pochowany w zeszłą sobotę w Monte Carlo. Aktor zmarł 23 maja w Szwajcarii na raka. Miał 89 lat. Śmierć legendy kina wstrząsnęła nie tylko fanami przygód o agencie 007. Jak podaje portal imdb.com, aktor miał na koncie blisko 100 ról filmowych i telewizyjnych, ale to właśnie słynnego Bonda grał najdłużej. Daniel Craig, ostatni jak do tej pory agent 007, w swoim pożegnaniu Moore’a zacytował słowa jednej piosenki towarzyszącej "Szpiegowi, który mnie kochał" - "Nobody Does It Better", Pierce Brosnan z kolei podzielił się wspólną fotografią na Instagramie, a sir Sean Connery wspominał długą przyjaźń z aktorem. Na prywatnym pogrzebie oprócz najbliższych aktorowi osób pojawiła się także m.in. Joan Collins, która pożegnała aktora na Twiterrze pisząc: "One last drink. Goodbye, dear @sirrogermoore”.

RogerMoorepogrzebaktorzy

Penelope Cruz w reklamie piwa mówi po polsku. Jak wypadła?

Nowa reklama piwa Karmi wzbudza nie lada emocje. Wystąpiła w niej bowiem słynna hiszpańska aktorka Penelope Cruz! Razem z nią grał również polski aktor Jan Wieczorkowski. Mężczyzna, kiedy gwiazda pojawia się w reklamie aż zaniemówił. Co więcej Penelope mówi w niej po polsku! Akcja spotu rozgrywa się w barze pełnym motocyklistów pijących piwo Karmi. Stojący w środku Jan pyta się z irytacją, czy nie jest im za słodko. Wtedy właśnie do akcji włącza się Penelope, która mówi: "Nie tak słodko jak myślisz". Reklama ma wspierać akcję, która pokazuje, że bezalkoholowe piwo tej marki jest dobre nie tylko dla kobiet, ale i dla mężczyzn z pasją. Czy według Was aktorka poradziła sobie z językiem polskim? Przypomnijmy, ze to nie pierwsza taka reklama z jej udziałem. Inna w linkach poniżej.

reklamapiwoaktorzy

Viola Davis- czarnoskóra aktorka w końcu z Oscarem!

Oscara za drugoplanową rolę dla aktorki otrzymała Viola Davis za udział w filmie "Fences" Denzela Washingtona. Stała się ona pierwszą Afroamerykanką, która trzykrotnie nominowana była do tej prestiżowej nagrody Akademii Filmowej. "Zostałam aktorką, dzięki Bogu, bo mam zawód, który potrafi oddać hołd dobrze przeżytemu życiu" - mówiła podczas odbierania Oscara. Davis nazywana jest przez wielu "czarnoskórą Meryl Streep". Zresztą obie panie bardzo się przyjaźnią, a sama Meryl, która w tym roku zdobyła dwudziestą nominację do Oscara, w swoich występach często dziękowała Violi. Davis jest też pierwszą czarnoskórą aktorką, która zdobyła tzw. "potrójną aktorską koronę" - Oscara, Emmy i nagrodę Tony. Wcześniej aktorka nominowana była już do nagrody dwa razy: za rolę w "Wątpliwości" oraz w "Służących".

Oscarynagrodaaktorzy