Żniwiarz grasuje na plaży. Genialna akcja daje do myślenia!

Instagramowy profil The Swim Reaper doczekał się ponad 115 tys. obserwujących, dzięki czemu możemy mówić o nowej gwieździe internetu. Postać "śmierci" została zestawiona z popularnymi sposobami spędzania czasu nad wodą. Żniwiarza można zauważyć grającego w siatkówkę, bawiącego się ze znajomymi, trzymającego deskę surfingową czy też popijającego piwo. Zakapturzony bohater to część kampanii Water Safety New Zealand, której celem jest ostrzeganie ludzi przed ryzykiem utonięcia. Dyrektor naczelny całego projektu ma nadzieję, że w ten sposób uda się trafić szczególnie do młodych mężczyzn i zmniejszyć liczbę ofiar śmiertelnych na plażach.

żniwiarznaplażyakcjaspołecznabezpieczeństwo

Pod szkoły podstawowe podjechały karawany. Uczniowie dostawali zniżki na pogrzeb! [WIDEO]

Pod Szkołą Podstawową nr 13 w Mysłowicach i pod kilkoma innymi okolicznymi placówkami pojawiły się we wtorek karawany i pracownicy zakładów pogrzebowych w czarnych garniturach i białych rękawiczkach z nietypową ofertą. "Mamy dla was, a raczej dla waszych rodziców, niezwykłą promocję. Wasz pogrzeb może już kosztować o 50 proc. taniej, ale jest jeden warunek. Promocja będzie obowiązywać tylko wtedy, kiedy wasza śmierć nastąpi po dopalaczach" - informowali zszokowanych uczniów. Kontrowersyjne działanie okazało się w całości zaaranżowaną przez mysłowickich urzędników i lokalne firmy akcją edukacyjną, której celem było ostrzeżenie młodzieży przed zgubnymi skutkami zażywania dopalaczy. Pomysłodawcy akcji zrezygnowali z tradycyjnych metod, z podkreślania, że "branie dopalaczy jest złe", gdyż stwierdzili, że tym sposobem na pewno nie trafią do uczniów. Zatrudnili więc aktorów, poprosili o wsparcie zakłady pogrzebowe, a na promujących akcję plakatach i ulotkach postawili na odważną szatę graficzną i zapadające w pamięć hasło: "Dopal cenę swojej śmierci". W przeszłości w Mysłowicach funkcjonariusze mieli interwencje związane z dopalaczami, dlatego wszelkie działania profilaktyczne są jak najbardziej konieczne. Zobaczcie wideo z tej nietypowej akcji, o której mówi dziś cała Polska!

karawanpodszkołądzieckoakcjaspołeczna

Gest solidarności w tramwaju numer 22 w Krakowie!

W ubiegłym tygodniu w czwartek, w warszawskim tramwaju linii 22 pobity został Jerzy Kochanowski, profesor Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Do zdarzenia doszło, ponieważ mężczyzna rozmawiał w języku niemieckim ze swoim znajomym. W akcie solidarności dziś (12 września) w Krakowie w tramwaju numer 22 czytane będą różne teksty w obcych językach. Tramwaj odjeżdża o 16.23 z przystanku Centrum Kongresowe ICE w kierunku Walcowni. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych. Będzie to również pokazanie tego, że w Polsce bez przeszkód można rozmawiać w różnych językach świata, zwłaszcza w Krakowie, gdzie nie tak dawno w ramach ŚDM gościło wiele ludzi z całego świata. Weźmiecie udział?

Krakówakcjaspołecznatramwaj