W lutym kobiety przestają się depilować. Wszystko dla ofiar przemocy domowej

Jeszcze w listopadzie pisaliśmy o międzynarodowej akcji Movember, podczas której mężczyźni zapuszczali wąsy, by wpłynąć na podniesienie świadomości społecznej na temat raka prostaty i innych nowotworów przeważnie dotykających osoby płci męskiej. Przyszedł luty i teraz kobiety rozpoczęły swoją akcję. Get Hairy February zachęca kobiety z całego świata do tego, żeby w tym miesiącu zrezygnowały z maszynek, depilatorów i wosku. Zamiast przeznaczać pieniądze na ich zakup, kobiety mają wpłacać pieniądze na konto organizacji, która wszystkie zebrane środki przekaże na pomoc ofiarom przemocy domowej. Ta kampania jest również odpowiedzią na apel feministek, które sprzeciwiają się poglądowi, że owłosienie u kobiet "przeszkadza". Zdjęcia z hashtagiem #gethairyfebruary na pewno będą królowały w tym miesiącu!

GetHairyFebruaryfeminizmakcja

#Schowaj Newsweek. Nowa akcja przeciwko antypolskim mediom

"Newsweek" z Tomaszem Lisem na czele jest solą w oku obecnej władzy i "prawdziwych patriotów". Żeby ograniczyć jego "niszczycielskie" działanie powstała obywatelska akcja, której celem jest... chowanie egzemplarzy tygodnika za prasę patriotyczną! Inicjatorzy akcji chcą, żeby wszyscy chętni nie tylko przekładali gazety na sklepowych półkach, ale także kręcili ze swych poczynań filmiki, z których powstanie później teledysk! Cel ogólny? Zwalczanie wrogich, niemieckich, antypolskich mediów! Na razie jednak nic nie wskazuje na to, żeby to przedsięwzięcie okazało się sukcesem. "Kolego chyba na serio się nudzisz. Takiej głupoty dawno nie widziałem" - napisał pod promującym akcję filmikiem użytkownik o nicku masztan. A jak zareagują inni? Popieracie akcję?

SchowajNewsweekpolskarzeczywistośćakcja

Akcja #ZetnijWłosyBednarukowi zakończona sukcesem!

Jakub Bednaruk - szkoleniowiec Onico AZS Politechnika Warszawska wziął udział w akcji, której celem było zebranie 15 tysięcy złotych dla dzieci walczących z nowotworem kości. Obiecał, że jeśli zostanie zebrana cała suma, obetnie się na łyso! Nie musieliśmy na to długo czekać. A to wszystko za sprawą dwóch siatkarskich mistrzów świata - Karola Kłosa i Andrzeja Wrony! "Kuba! Razem z Karolem Kłosem stwierdziliśmy, że kończymy tę zabawę! Łyso Ci?" - napisał Andrzej Wrona na jednym z portali społecznościowych. Obaj siatkarze wpłacili wspólnie 10 tysięcy złotych, dzięki temu akcja #ZetnijWłosyBednarukowi odniosła sukces. Szkoleniowiec przekaże pieniądze dla podopiecznych fundacji Herosi z oddziału onkologii. Zbiórka wciąż trwa, Wy też możecie pomóc.

ZetnijWłosyBednarukowipomocakcja

Czego najbardziej żałujemy w swoim życiu? - akcja na nowojorskiej ulicy

Wyobraź sobie, że masz do dyspozycji wielką czarną tablicę, na której masz napisać, czego najbardziej żałujesz w swoim życiu. Co by to było? Stracone przyjaźnie, związki, które się nie powiodły, może niepotrzebne rodzinne nieporozumienia albo brak odwagi do postępowania nie tak jak myślą inni? Na pewno kilkoma rzeczami zapełnilibyście pustą przestrzeń tablicy. A czym zapełnili ją mieszkańcy Nowego Jorku? To właśnie w tym mieście na jednej z ulic ustawiono tablicę, na której przechodnie zapisywali, nad czym najbardziej ubolewają w swoim życiu. "Żałuję każdej chwili, w której nie powiedziałem 'tak', kiedy tego chciałem", "Żałuję, że nie podążałem za swoimi marzeniami", "Chciałem robić tak wiele rzeczy, a nie miałem na to czasu", "Żałuję, że nie byłem lepszym przyjacielem - pisali. Akcja "What's Your Biggest Regret?" miała uzmysłowić nie tylko im, ale także nam, że możemy naprawiać swoje błędy, że możemy jeszcze zrobić rzeczy, na które nie zdecydowaliśmy się wcześniej. Każdy dzień to przecież pusta kartka, którą można zapełnić tak jak się chce! Zobaczcie filmik i zastanówcie się nad tym, jaki będzie Wasz następny krok.

czegożałujemyUsaakcja

Wandale zniszczyli rozkład, on powiesił swój! O jego akcji mówią wszyscy!

Nazywają go bohaterem, chociaż peleryny wcale nie nosi! 17-letni Ignacy Barczykowski, pracujący na co dzień w Stowarzyszeniu na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego w Bydgoszczy, jedną kartką papieru zjednał sobie sympatię tysięcy marznących pasażerów. Na jednym z przystanków w mieście wandale zniszczyli rozkład jazdy. Dla osób młodych, które sprawnie poruszają się w sieci nie był to wielki kłopot, natomiast starsi pasażerowie narzekali na to, że muszą marznąć na przystankach, czekając na autobus, który przyjedzie o nie wiadomo jakiej porze. Nie umknęło to uwadze 17-latka, który od wielu lat jest fanem komunikacji miejskiej. Odręcznie wykonał on rozkład jazdy z uwzględnieniem nie tylko godzin przyjazdu, ale także dni kursowania i specyfiki autobusu z uwagi na niepełnosprawnych pasażerów. Poza tym na kartce umieścił prośbę o jej niezrywanie. Zdaje się, że wandale posłuchali ;) "Są jeszcze ludzie którzy robią coś dobrego dla innych !!! Wielki szacun za chęci napisania odręcznie rozkładu żeby każdy mógł widzieć" - napisał pod zdjęciem odręcznego rozkładu Mateusz. Po zdarzeniu Ignacy zdradził, że to nie pierwsza tego typu akcja w jego wykonaniu, bo gdy tylko zauważy, że rozkład znika, natychmiast zawiesza swój! Jak brzmi dewiza bohatera Bydgoszczan? "Mój przystanek - korzystam - dbam". Pochwalamy!

rozkładjazdyakcjatransport

Mini las w wagonach metra

W chińskim mieście Hangzhou władze miasta postanowiły promować zieleń oraz zredukować niską emisję. Z tego względu w jednym z wagonów metra postanowiono stworzyć minilas, przestrzeń, w której ludzie mogą poczuć się, jakby znajdowali się poza granica miasta. Do stworzenia tego projektu wykorzystali mnóstwo roślin w wielkich donicach. Siedzenia dla pasażerów pokryte były mchem, a wokół metalowych poręczy pięły się liście. Mieszkańcy, którzy mogli skorzystać z tego transportu, mówili: " Jest to orzeźwiające, kiedy widzisz tyle zielonych roślin i jesteś zmęczony". Czy ta ciekawa promocja zieleni pomoże w jakiś sposób zredukować spaliny i zmusić mieszkańców do jazdy komunikacją miejską zamiast samochodami?

laswmetrzeakcjasmog

Chłopcy z Zespołem Downa rozdawali lizaki. Jak zareagowali przechodnie?

W centrum Szczecina dwóch podopiecznych Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa postanowiło w nietypowy sposób przekonać mieszkańców do swojej choroby. Akcja Krystiana i Łukasza polegała na rozdawaniu napotkanym przechodniom uśmiechniętych lizaków. Z hasłem "Rozdajemy uśmiechy" dwaj niezrażeni niektórymi reakcjami chłopcy próbowali wręczać je zaskoczonym ludziom. Wielu nie przyjęło słodkich upominków...Nie zdradzimy jednak, czy eksperyment się udał. Musicie zobaczyć to sami!

ZespółDownapolskarzeczywistośćakcja

Akcja #PolishedMan. Skąd się wzięła i jaki jest jej cel?

Dlaczego Instagram w październiku zalewają zdjęcia mężczyzn mających pomalowany jeden paznokieć? Dlaczego hashtag #PolishedMan jest teraz jednym z najpopularniejszych? Wszystko za sprawą akcji australijskiej organizacji YGAP. Jej prezes Elliot Costello podczas swojej podróży do Kambodży spotkał 8-letnią dziewczynkę, która opowiedziała mu o tym, jak przez dwa lata była wykorzystywana seksualnie przez mężczyznę z Zachodu. W czasie spotkania dziewczynka wymalowała Elliotowi paznokieć na niebiesko - to zrodziło w jego głowie pomysł na akcję, która ma na celu zbieranie pieniędzy dla najmłodszych, którzy doświadczyli przemocy fizycznej i seksualnej. W akcję włączają się znani artyści m.in. filmowy Thor Chris Hemsworth. Zobaczcie filmik, w którym pomysłodawca akcji mówi o swoim projekcie.

PolishedManakcjaprzemoc

Akcja "Do Something For Nothing" na ulicach Londynu

Fryzjer Joshua Coombes, który na co dzień pracuje w jednym w londyńskich salonów, w ramach kampanii #DoSomethingForNothing strzyże za darmo...bezdomnych! Zdjęcia efektów swojej pracy publikuje na Instagramie. Każde zdjęcie opatrzone jest krótką historią jego bezdomnych klientów, m.in. można dowiedzieć się, co sprawiło, że ci ludzie nie mają swojego miejsca na ziemi... Wspaniała inicjatywa Joshuy zwróciła znów uwagę świata na problem bezdomności. I o to właśnie chodziło! Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tej akcji! A Wy co o niej myślicie? Zobaczcie naszą galerię!

akcjaDoSomethingForNothing

Akcja "BohaterON" dla powstańców

Cała Polska 1 sierpnia oddawała hołd powstańcom w 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. By pamiętać o bohaterach z 1944 roku nie tylko w kolejne rocznice Powstania, ale i na co dzień, powstała akcja "BohaterOn"! Jej celem jest oczywiście uhonorowanie postawy powstańców, ale także przypomnienie ich dramatycznych przeżyć. Bardzo ważnym elementem projektu jest akcja "Wyślij kartkę do powstańca". W specjalnych kartkach, które będziecie mogli nabyć m.in. w placówkach Poczty Polskiej czy w pociągach PKP Intercity, możecie podziękować polskim bohaterom anonimowo lub podpisać się i nawiązać z nimi dłuższą korespondencję. Strona internetowa bohateron.pl przybliży Wam ich sylwetki, a także relacje z tamtego okresu. W spocie promującym całą akcję wystąpili dobrze Wam znani aktorzy. Zobaczcie sami!

PowstanieWarszawskieakcjaBohaterOn

To wideo łamie serca...Zobaczcie je do końca!

Deadlens Pictures to grupa filmowa z Węgier, która przygotowała poruszające wideo. Nie będziemy Wam pisać, o czym ono jest, by nie zepsuć efektu! Na pewno będziecie zaskoczeni rozwojem akcji. Jakie przesłanie zawarli w tym filmiku twórcy? Sprawdźcie koniecznie! Przyznajcie, takie akcje są bardzo potrzebne!

akcjawideoDeadlensPictures