Papież Franciszek upoważnia wszystkich kapłanów do rozgrzeszania aborcji!

W kościele katolickim kończy się Rok Miłosierdzia. W Watykanie zostały zamurowane na kolejne kilka lat Drzwi Święte, przez które mogło przejść nawet w ciągu tego roku ponad 20 milionów ludzi. Jednak zakończenie Roku Miłosierdzia nie znaczy, że ludzie mają przestać szanować się wzajemnie. Franciszek mówi "drzwi miłosierdzia naszego serca są zawsze szeroko otwarte". W ramach zakończenia roku liturgicznego papież ogłosił, że kapłani będą mogli rozgrzeszać z aborcji! Papież wciąż jednak wskazuje na to, że jest to grzech ciężki, ale "nie ma żadnego grzechu, którego nie mogłoby objąć i zniszczyć Boże miłosierdzie, gdy znajduje serce skruszone, które prosi o pojednanie się z Ojcem". W swoim liście apostolskim papież pisze, że kapłani mają stać się przewodnikami i otaczać wsparciem osoby, które dokonały tego czynu. Franciszek chce, aby w ten sposób więcej ludzi przystąpiło do sakramentu spowiedzi i żeby była ona centralną częścią życia, pomagającą w dostępie do Eucharystii, czyli dla chrześcijan jednego z najważniejszych sakramentów.

rozgrzeszeniepoaborcjipapieżFranciszekaborcja

Sejm odrzucił projekt ustawy aborcyjnej!

W dniu dzisiejszym odbyło się głosowanie na temat ustawy aborcyjnej. Głosowało 428 posłów. Za odrzuceniem było 352, przeciw 58, wstrzymało się 18. Czy do takiego wyniku głosowania przyczynił się poniedziałkowy protest? 186 posłów PiS głosowało za odrzuceniem projektu ustawy, natomiast przeciw było 32 oraz 9 się wstrzymało. Wszyscy członkowie Platformy Obywatelskiej byli przeciw odrzuceniu ustawy aborcyjnej. 14 posłów Kukiz'15 było za odrzuceniem ustawy, natomiast przeciw 15 (3 się wstrzymało). Wszyscy posłowie Nowoczesnej byli za odrzuceniem projektów. Z pozostałych posłów (PSL, ED, WiS oraz niezrzeszeni) 9 głosowało za odrzuceniem projektu, 11 przeciw oraz 10 się wstrzymało. Lista posłów głosujących przeciw odrzuceniu projektu ustawy aborcyjnej.

czarnyprotestaborcjasejm

Kobiety chcą prawa "legalnej aborcji" dla mężczyzn

"Mężczyźni powinni mieć takie samo prawo do aborcji, jak kobiety" - postuluje młodzieżówka szwedzkiej Ludowej Partii Liberalnej. Prawna, męska aborcja miałaby zakładać zbycie się praw i obowiązków rodzicielskich, w tym uniknięcia obowiązku płacenia alimentów, do 18 tygodnia ciąży. Jest to okres, w którym Szwedki mogą legalnie poddać się zabiegowi. Za pomysłem kolejnego kroku ku równouprawnieniu stoją... kobiety. Żeńska część młodzieżówki chce mieć pewność, że partner seksualny jest gotowy na bycie ojcem. Innymi postulatami szwedzkich liberałów była m.in. legalizacja kazirodczych stosunków seksualnych (gry rodzeństwo ma ukończone 15 lat) oraz nekrofilia (jeśli osoba nieżyjąca wyraziła wcześniej pisemne pozwolenie).

aborcjadzieckorównouprawnienie