Wielkanocny hejt na chińską restaurację

Z okazji świąt Wielkanocnych chińska restauracja w Sidney została zamknięta. Pracownicy dostali wolne. Jeden z nich chcąc poinformować klientów o tym, dodał na jej profilu na Facebooku mema. Przedstawiał on samego Jezusa z pokazanym środkowym palcem. Niżej widniał napis" Dziś wieczorem zamknięte. To wszystko wina Jezusa". Jak można się domyśleć w mgnieniu oka pojawiła się masa negatywnych komentarzy, krytykujących autora postu oraz samą restaurację. Chrześcijanie świętujący najważniejsze wydarzenie w ciągu roku byli oburzeni takim postem. Mem szybko został usunięty, a mężczyzna, który dodał wpis, przeprosił za swoje zachowanie. Przyznał się, że była to jedna z głupszych rzeczy, którą kiedykolwiek zrobił. Wie, że restauracja jest otwarta dla każdego, niezależnie od wyznania, koloru skóry, płci. Jednak hejt, jaki nastąpił po opublikowaniu posta był ogromny. Co więcej, wielu obrażonych klientów wygrażało pracownikom restauracji. Z obawy przed groźbami jakie otrzymano, właściciel postanowił, że jego restauracja będzie nieczynna cały Wielkanocny weekend.

hejtWielkanoc

Nie wyrzucajmy jedzenia po Świętach. Dzięki tej akcji przekażemy je potrzebującym!

Polacy mają skłonność to kupowania ilości jedzenia, którego nie są w stanie zjeść. Problem marnowania żywności szczególnie widoczny jest w okresie Świąt - również Wielkanocnych. Z inicjatywą rozdania go potrzebującym od dwóch lat wychodzą organizatorzy akcji "Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi". W całej Polsce funkcjonuje kilkadziesiąt punktów, do których po raz czwarty możemy oddać jedzenie. Pomóc jesteśmy w stanie także poprzez zostanie wolontariuszem, np. przewożąc paczki do lokalnych jadłodalni. Punkty odbioru żywności znajdziecie w miastach: Wałbrzych, Wrocław, Toruń. Włocławek, Bydgoszcz, Grudziądz, Łódź, Lublin, Kraków, Olsztyn, Warszawa, Radom, Przemyśl, Rzeszów, Białystok, Gdańsk, Sopot. Gliwice, Katowice, Suwałki, Poznań, Szczecin, Tarnowskie Góry, Goleniów, Rybnik, Oleśnica, Chorzów, Słupsk, Nowy Sącz, Stargard Szczeciński, Włocławek, Nagłowice-Sędziszów, Bolesławiec, Krupski Młyn-Tarnowskie Góry, Gorzów Wielkopolski Pyskowice, Szczodre koło Wrocławia. Tegoroczna akcja trwa od Wielkiego Poniedziałku do środy 19 kwietnia. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.podzielmysie.pl.

Wielkanocpomocjedzenie

Co jest naprawdę ważne przy świątecznym stole? Polska kampania wzruszyła już ponad 700 tysięcy osób!

Święta Wielkanocne to czas wzmacniania rodzinnych więzi, odpoczynek od codziennych obowiązków, okres przebaczania, radości i nadziei a także tradycyjne polskie jedzenie! Nie zapominają o tym twórcy kampanii reklamowych. Niedawno ruszyła akcja "Polska smakuje każdego dnia", w ramach której zachęca się do sięgania po wysokiej jakości rodzime produkty rolno-spożywcze. Każdy region naszego kraju to bogactwo różnorodności i smaków. Konsumenci powinni być uświadamiani o miejscach pochodzenia wybieranych produktów oraz ich wartościach odżywczych. Pamiętajcie o tym! W okresie przygotowań do Świąt Wielkiej Nocy szczególnie zwracamy uwagę na jakość kupowanego mięsa, ryb, nabiału, zbóż, owoców i warzyw. W odpowiedzi na te potrzeby agencja Publicis Consultants przygotowała 2,5-minutowe wideo. Jej spot zainaugurował akcję "Polska smakuje". Obejrzyjcie nagranie, które wzruszyło już ponad 700 tysięcy osób!

WielkanocjedzeniePolskazagranicą