Właściciel baru z kebabem oddał cały utarg WOŚP. "Zrobiłem to dla dzieci"

14 stycznia właściciel baru Sultan Kebab w Złotoryi (woj. dolnośląskie) wywiesił na witrynie lokalu informację o tym, że całość utargu z tego dnia przeznaczy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wszystkie zarobione w niedzielę pieniądze oraz dobrowolne datki, jakie jego klienci wrzucali do puszki - 2531,21 zł - trafiły na konto fundacji Jurka Owsiaka. Jak mówi Ahmet Gerik w rozmowie z portalem legnica24.pl, zrobił to dla dzieci. "Sam mam dwie córki. Jedna urodziła się jako wcześniak. Sześć miesięcy leżała w szpitali we Wrocławiu" - tłumaczy Turek. Jego pomysł bardzo spodobał się mieszkańcom Złotoryi. Przed lokalem stanęła kolejka chętnych posilenia się ciepłym posiłkiem oraz wsparcia WOŚPu. Złotoryjanie darzą wielką sympatią Turka. Dwa lata temu, kiedy mężczyzna otwierał swój biznes, nieidentyfikowani sprawcy wybili wszystkie szyby w barze. Dzięki pomocy internautów, którzy nawoływali do częstego kupowania kebabów w Sultanie, właściciel szybko zarobił na naprawdę szkód i ponownie uwierzył w ludzką serdeczność.

kebabynaWOŚPjedzenieWOŚP

Oddali ślubne obrączki, by wesprzeć WOŚP. W ich odszukaniu pomógł Filip Chajzer

26. finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy towarzyszyło wiele aukcji. Wśród przedmiotów, które można było wylicytować, znalazły się m.in. glany Jerzego Owsiaka, fotel Andrzeja Wajdy, zabytkowy polonez Filipa Chajzera i wiele innych przedmiotów ze wspaniałą historią. Małżeństwo z Hannoveru (na zdjęciu po lewej) postanowiło również wspomóc WOŚP, która, przypomnijmy, w tym roku grała "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". Para zdecydowała się przekazać na aukcje coś niezwykle cennego - obrączki z własnego ślubu! Zwyciężczyni licytacji tej wartościowej pamiątki nie zachowała jej jednak dla siebie. Nagłaśniając wspaniały gest małżeństwa w sieci, za cel postawiła sobie jego odnalezienie. Gdy o akcji usłyszał Filip Chajzer, natychmiast umieścił na swoim profilu na Facebooku post z prośbą o pomoc. Z informacji w nim zawartym wynikało, że sztab WOŚP w Hannoverze nie może pary odnaleźć. Internauci jednak nie zawiedli. Dzięki nim szybko udało się dotrzeć do hojnych ofiarodawców. "Odnalazłam tę cudowną parę i z wielką dumą i radością zwrócę obrączki właścicielom. Spotkanie w niedzielę" - możemy przeczytać w komentarzu organizatorki poszukiwań pod postem Chajzera. Historie takie jak ta sprawiają, że uśmiech momentalnie pojawia się na naszych twarzach! WOŚP ma moc!

obrączkiprzekazaneWOŚPFilipChajzerWOŚP

Przykry incydent podczas finału WOŚP. Dwie wolontariuszki napadnięto

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już od dawna pomaga chorym, zbierając co roku datki na nowy, profesjonalny sprzęt medyczny. Jednak przeciwników tej fundacji jest wielu. Niektórzy tylko mówią, ale inni posuwają się do czynów. W Kaliszu dwie wolontariuszki jak co roku zbierały pieniądze do puszek, gdy zostały napadnięte przez mężczyznę, który do tej pory jest poszukiwany. W puszce była kwota około 150 zł. Dla niektórych dużo, dla innych mało, jednak cel zbierania tych pieniędzy był szczytny. Na szczęście tylko jeden podobny incydent zarejestrowano na tegorocznym finale WOŚP. Był on jednym z najbezpieczniejszych w historii!

napadnawolontariuszkiWOŚPprzemocWOŚP

Tą kartką na drzwiach gabinetu lekarz zaskoczył swoich pacjentów

Przysięga Hipokratesa mówi, że lekarz ma obowiązek udzielenia pomocy każdemu potrzebującemu. Wbrew tej myśli jeden z pracowników NZOZ Panaceum w Rumi umieścił na drzwiach swojego gabinetu kontrowersyjną informację: "W tym gabinecie nie obsługujemy pacjentów z PiS, ponieważ wyposażenie zostało zakupione z dotacji z funduszy WOŚP". Lekarz rodzinny Wojciech Wieczorek., autor deklaracji, pochwalił się zdjęciem kartki na Facebooku. Jego zachowanie nie tylko spotkało się z ogromną falą krytyki, ale i oburzeniem większości internautów. Zdaniem niektórych medyk łamie kodeks etyki lekarskiej. Wojciech Wieczorek 12 stycznia 2017 roku. rozpoczął współpracę z przychodnią, gdzie pacjentów przyjmuje w prywatnym gabinecie. "NFZ może mi razem z PiS pocałować w d…" - skomentował jedną z wypowiedzi, dolewając oliwy do ognia. Internauci zwrócili uwagę na inny, istotny szczegół. Zakupiony z fundacji WOŚP sprzęt medyczny nie trafia do gabinetów prywatnych...

światpolitykidyskryminacjaWOŚP

Wszystkie datki z tacy przekazał wolontariuszom WOŚP. "Brawo dla księdza" - piszą internauci

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków" za nami. Zbiórki odbywały się w całej Polsce - trudno zliczyć miasta, miasteczka i wsie, które włączyły się w tegoroczną akcję. Trudno również wyobrazić sobie, a tym bardziej zliczyć tych, którzy wrzucili do puszki, by wesprzeć cel WOŚP. Chociaż w powszechnej świadomości inicjatywy Jerzego Owsiaka nie chcą wspierać duchowni, to w tym roku wielu księży "zagrało" dla Orkiestry. Jednym z nich jest ksiądz z Kościoła Polskokatolickiego w Elblągu (na zdjęciu), który wszystkie datki zebrane na tacy podczas mszy przekazał do puszek wolontariuszy WOŚP (przed nabożeństwem poinformował wiernych o celu zbiórki). O niezwykłym geście duchownego powiadomił tamtejszy sztab, dzieląc się zdjęciami z kościoła. W komentarzach pod fotografiami internauci nie szczędzą księdzu pochwał. "Brawo za taką postawę", "Wielki szacunek dla księdza. Jestem naprawdę pod wrażeniem. Kto daje to 2 razy tyle dostaje", "Kilka lat temu za przyklejone na kurtce serduszko WOŚP zostałam wyproszona z kościoła. Dobrze widzieć, że czasy się zmieniają" - piszą. Brawo!

ksiądzzElblągagrazWOŚPpomocWOŚP

Kontrowersyjna aukcja WOŚP! Internauci podzieleni

Rodzina Piotra S., mężczyzny, który dokonał aktu samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, postanowiła wystawić na aukcję WOŚP kolekcję jego krawatów. Oficjalnie nazwano to "Krawatami szarego człowieka". W internecie zawrzało. Jedni uważają, że warto kultywować czyn dokonany przez Piotra, inni wyzywają Jerzego Owsiaka od najgorszych, jednocześnie dodając, że "sprzedałby wszystko". A czy Wy uważacie, że to przesada? Dajcie znać!

kontrowersyjnaaukcjaWOŚPkontrowersjeWOŚP

Dolina Krzemowa dołącza do akcji WOŚP, jedyny taki finał tylko w San Francisco! [WIDEO]

Jak podaje Business Insider Polska, po raz pierwszy w historii, finał akcji WOŚP sięga poza granice naszego kraju! Grupa wolontariuszy pod dowództwem Pawła Długosza, jako jedyna grupa na zachodnim wybrzeżu, zorganizowała finał akcji, który będzie miał miejsce w San Francisco. Pomysł rozpoczęcia działalności charytatywnej narodził się rok wcześniej, w listopadzie. Oficjalne powstanie oddziału WOŚP w Dolinie Krzemowej, można datować na 17 listopada 2017. Zaraz po powołaniu osobnego sztabu, stworzono także stronę na Facebook'u zrzeszająca większe grono chętnych do niesienia pomocy. Grudzień był pracowitym miesiącem dla Pawła Długosza i jego ekipy, co zaowocowało ogłoszeniu oficjalnej daty finału, jaką jest 14 stycznia 2018, od godziny 16-21 w The Polish Club w San Francisco. Na zachodnim wybrzeżu będzie dostępnych łącznie dziewięć oficjalnych punktów z puszkami, wyszczególnione na mapach Google. Tegoroczny, już 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie się odbywał w całej Polsce 14. stycznia, a pozyskane środki są zbierane dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

DolinaKrzemowarazemzWOŚPWOŚPemocje

To serduszko znają wszyscy! Hollywoodzki aktor wspiera WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod batutą Jurka Owsiaka gra nieprzerwanie od 25 lat. Kolejny, 26. już finał odbędzie się 14 stycznia 2018 roku pod hasłem "Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". Fundacja będzie zbierała pieniądze na szpitale położnicze, którym chce zapewnić m.in. nowoczesne inkubatory, stanowiska do resuscytacji czy specjalistyczne aparaty do USG. Jak co roku akcję wesprą nie tylko tłumy wolontariuszy, ale także gwiazdy. Ku zaskoczeniu wielu swoje poparcie dla WOŚP wyraził ostatnio również znany hollywoodzki aktor Chris Hemsworth ("Thor", "W samym sercu morza", "Ghostbusters. Pogromcy duchów"). Na najnowszej okładce polskiego wydanie "Esquire" pozuje on z dobrze nam znaną naklejką w kształcie serca. "Gwiazda serii filmów o Thorze gości u nas w szczególnej roli - zwróćcie uwagę co Chris ma na kurtce. Poznajecie TO SERDUSZKO? To nie fotoszop, to oficjalnie jest Wielki Thor Świątecznej Pomocy! WOŚP Jurek Owsiak takie wsparcie od Chrisa Hemswortha przed zbliżającym się finałem Orkiestry to naprawdę mocna rzecz!" - piszą na Facebooku wydawcy magazynu. To pierwszy "superbohater" wspierający tę inicjatywę, ale mamy nadzieję, że nie ostatni. Cieszymy się, że o największej akcji charytatywnej w Polsce słychać także zagranicą!

ChrisHemsworthdlaWOŚPpomocWOŚP

Rekordowa aukcja WOŚP. Za dzień z Donaldem Tuskiem zwycięzca zapłaci fortunę!

Dzień spędzony z Donaldem Tuskiem, przewodniczącym Rady Europejskiej, został wylicytowany za rekordową sumę! Aż 370 200 zł trafi na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od internauty, który wraz z osobą towarzyszącą zwiedzi z polskim politykiem siedzibę RE w Brukseli, zje z nim obiad, otrzyma od niego pamiątkowe zdjęcie, a także pamiątkowy album o Europie podpisany przez szefów państw i rządów oraz przewodniczących instytucji unijnych uczestniczących w posiedzeniach RE. Pobyt z Tuskiem w Brukseli okazał się większym hitem niż zdjęcie Agaty Dudy, które wylicytowano za 200 tysięcy złotych! Podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry zebrano już 62 418 767 złotych, ale nie jest to ostateczna suma. Liczenie wciąż trwa i dopiero w marcu poznamy końcowy wynik!

dzieńzTuskiemaukcjaWOŚP

Oddała swój pierścionek zaręczynowy na licytację WOŚP. Po trzech aukcjach... wrócił do niej

Pani Wioletta ze Swarzędza (woj. wielkopolskie) po 25 latach przekazała swój pierścionek zaręczynowy na 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pierwszy nabywca ponownie ofiarował go sztabowi WOŚP. Jak się później okazało... drugi też. Ze względu na wartość sentymentalną, jaką posiadał dla właścicielki, rodzina postanowiła go odzyskać. W trzeciej licytacji wzięły udział m.in. córki pani Wioletty. Kiedy jednak wartość nominalna rodzinnej pamiątki osiągnęła 1800 zł, musiały się wycofać. Pierścionek wygrała Ewa Szpot-Marciniak, która, usłyszawszy o całej sprawie, postanowiła zwrócić go pierwszej właścicielce. Historia jednak zatacza koło. Pani Wioletta zapowiada, że w przyszłym roku ponownie przeznaczy go na cele charytatywne.

WOŚPzaręczyny

Jurek Owsiak skomentował pomysł posłanki Nowoczesnej. Nie chce Nobla?

Posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt poinformowała niedawno o zgłoszeniu Jerzego Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Pokojowej Nagrody Nobla. Jak wyjaśniła, dla niej "idea WOŚP łączy ludzi ponad podziałami, a Polakom takiego zrywu bardzo teraz potrzeba". Na reakcję samego zainteresowanego nie trzeba było długo czekać. Na swoim profilu na Facebooku Owsiak odniósł się do koncepcji Schmidt. "Pani Posłanka zahulała z nagrodą Nobla. Pomyślałem sobie, że jeśli już, to należy odwrócić nieco logikę całego przedsięwzięcia. Otóż będę dumny, jeśli samo proponowanie tego wyróżnienia będzie wiązało się z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jako instytucją, która przez 25 lat nakręciła Polaków na tak niebywałe rzeczy" - napisał. Szef WOŚP jednak stanowczo sprzeciwił się swojej kandydaturze: "Biorąc pod uwagę fakt, że spożywam alkohol, słucham szatańskiej muzyki i organizuję błotne kąpiele na Przystanku Woodstock… kompletnie się do tego Nobla nie nadaję". Dodał również, że jest bardziej wojowniczy niż pokorny, zaprzecza ideałom, oburza się na Pendolino i Pocztę Polską, dlatego też nie jest odpowiednim kandydatem do takiego wyróżnienia. Cały wpis Owsiaka znajdziecie w pierwszym poniższym linku.

JurekOwsiakNagrodaNoblaWOŚP

Jurek Owsiak dostanie Pokojową Nagrodę Nobla? Jest oficjalne zgłoszenie!

Charytatywna działalność Jurka Owsiaka powinna zostać doceniona - najlepiej przyznaniem Pokojowej Nagrody Nobla! - przyznaje aż 94 proc. Polaków (według ankiety przeprowadzonej przez redaktorów portalu Super Express). Wśród tego licznego grona znalazła się m.in. posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt, która zapowiedziała, że wystosuje oficjalne zgłoszenie - "Będę zgłaszać Jerzego Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla. "#WOŚP to nasze wspólne dobro, nie tylko narodowe" - napisała na Twitterze. Autorka wniosku czeka teraz na odpowiedź Komisji Noblowskiej. Sam zainteresowany odmówił komentarza. Czy odnalazłby się w towarzystwie Matki Teresy z Kalkuty, Baracka Obamy, Luthera Kinga czy Nelsona Mandeli?

JurekOwsiakNagrodaNoblaWOŚP

Popek z córką - wzruszający występ podczas WOŚP!

Takiego duetu jeszcze nie było! Podczas koncertu Popka na Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na bydgoskiej scenie pojawiła się również mała dziewczynka - córeczka rapera. Nikt nie spodziewał się, że Król Albanii wystąpi z kilkuletnią Julką. Większość zgromadzonych czekała na wykonanie Popka "Braci się nie traci" w towarzystwie Kaliego. "Kochajcie swoje dzieci tak samo jak ja. Nikt nie jest doskonały. Jaki jestem, taki jestem" - zaapelował Paweł Rak, bo tak naprawdę nazywa się Popek, po zaśpiewaniu z córką dwóch piosenek. Obejrzyjcie nagranie z tego niecodziennego występu!

PopekzcórkąPopekWOŚP

Ksiądz też może być za WOŚP. Zdjęcie warszawskiego duchownego podbija sieć!

Zdjęcie księdza Wojciecha Drozdowicza odprawiającego mszę z przyklejonym do ornatu serduszkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy robi prawdziwą furorę w mediach społecznościowych. Duchowny, wspierając inicjatywę Jurka Owsiaka, szybko stał się popularny w sieci i mimo że zyskał wielu zwolenników, znaleźli się też tacy, którzy ostro krytykują wsparcie WOŚP przez księdza. Ks. Wojciech został m.in. określony "Palikotem w sutannie" (link do artykułu poniżej). Proboszcz najmniejszej warszawskiej parafii - Niepokalanego Poczęcia NMP w Lesie Bielańskim - to również twórca programu telewizyjnego dla dzieci "Ziarno". Podobno czerwona naklejka w kształcie serca zdobi jego szatę każdego roku :)

KościółaWOŚPreligiaWOŚP

Ksiądz Maciejski o WOŚP - "Zbiera na aborcję i eutanazję"!

Jubileuszowy 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dobiegł końca. Jak podał Jerzy Owsiak, na konto fundacji wpłynęło już ponad 62 miliony złotych. W tym roku WOŚP grała "dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom". Według księdza Piotra Maciejskiego z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelcach Opolskich, tegoroczna zbiórka jest przeznaczona na aborcję i eutanazję! Jak podaje portal nto.pl, w pewnym momencie niedzielnej mszy ksiądz Maciejski powiedział z ambony o wolontariuszach WOŚP: "Na mszę nie przyszli, a doją ludzi na aborcję i na eutanazję". Z dalszej relacji wynika, że parafianie byli oburzeni słowami swojego kapłana, a on wcale nie uważa ich za błąd. W rozmowie z dziennikarzem nto.pl potwierdził, że dla niego to "zbieranie pieniędzy dla ludzi, którzy bawią się na Woodstocku, umierają tam, popierają aborcję i eutanazję". Rzecznik Diecezji Opolskiej wyraził ubolewanie z powodu jego słów i zapowiedział, że biskup będzie się domagał od niego stosownych wyjaśnień.

WOŚPpomocJurekOwsiak

10 najciekawszych aukcji WOŚP

Zastanawiałeś się, jaki prywatnie jest Donald Tusk? Marzysz o tym, by wyglądać jak Maffashion? Chciałbyś stać się częścią świata Wiedźmina? Dzięki inicjatywie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy możesz to sobie wylicytować! Wybraliśmy dla Was 10 najciekawszych aukcji WOŚP, których całkowity dochód zostanie przekazany na szczytny cel. Podczas tegorocznej imprezy Jurka Owsiaka zbiórki pieniędzy przeznaczone zostaną na ratowanie zdrowia i życia dzieci oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w niedzielę 15 stycznia!

WOŚPpomoctopten

Wyświetlając ten teledysk, wspierasz WOŚP!

Człowiek Warga, Szparagi, Barbara Kurdej-Szatan, Maciek Łagodziński, Ewa Red Lipstic Monster to znane nam osoby przede wszystkim z YouTube'a. Wszyscy oni (i nie tylko!) wzięli udział w wyjątkowym teledysku Play i zaśpiewali "Stary Człowiek i Może". Sieć telefonii komórkowej zadeklarowała, że za każde wyświetlenie klipu przekaże pieniądze na fundację WOŚP. W tym roku odbędzie się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane fundusze zostaną przekazane na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Okazuje się, że wsparcie fundacji nie musi nas nic kosztować :) Pomagajmy!

25finałWOŚPYouTubeWOŚP

WOŚP Kraków 2017 - Wiemy, kto zagra!

Znamy pierwsze zespoły, które zagrają na 25. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie! W tym roku imprezie Jurka Owsiaka patronuje - po raz pierwszy - stacja TVN. W trakcie setek inicjatyw w Polsce i za granicą organizowane będą zbiórki pieniędzy na ratowanie zdrowia i życia dzieci oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Na ulice wyjdzie nawet 120 tys. wolontariuszy. Podczas ubiegłorocznego Finału WOŚP zebrano rekordową sumę 72 696 501,53 złotych. Miejmy nadzieję, że tym razem pobijemy ten rekord! Tymczasem poznaliśmy pierwsze zespoły tegorocznej edycji. 15 stycznia na krakowskim rynku wystąpi polsko-norweska grupa De Press, Zenek z Kabanosem, Golden Life, People Of The Haze, Flatmind oraz Navigator. Lista zespół nie została jeszcze zamknięta. Do zobaczenia!

WOŚPkulturalnyKrakówkoncerty

TVP rezygnuje z organizacji finału WOŚP po 25 latach

Po ćwierć wieku relacjonowania Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez Telewizję Polską, nastąpiła nieoczekiwana zmiana. Organizacją styczniowego wydarzenia Jurka Owsiaka zajmie się Grupa TVN. "Szkoda, że po 24 latach tworzenia najpiękniejszej akcji dobroczynnej na świecie nikt z tej instytucji nawet nie zadał sobie trudu, żeby przeczytać prośbę, którą do nich wystosowaliśmy. Odpowiedział za to TVN i z nimi będziemy grali" - czytamy w komunikacie Owsiaka na Facebooku. Celem zbiórki pieniędzy podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 15 stycznia 2017 roku będzie wsparcie oddziałów pediatrycznych oraz geriatrycznych.

WOŚPtvpJurekOwsiak