Rekordowa aukcja WOŚP. Za dzień z Donaldem Tuskiem zwycięzca zapłaci fortunę!

Dzień spędzony z Donaldem Tuskiem, przewodniczącym Rady Europejskiej, został wylicytowany za rekordową sumę! Aż 370 200 zł trafi na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od internauty, który wraz z osobą towarzyszącą zwiedzi z polskim politykiem siedzibę RE w Brukseli, zje z nim obiad, otrzyma od niego pamiątkowe zdjęcie, a także pamiątkowy album o Europie podpisany przez szefów państw i rządów oraz przewodniczących instytucji unijnych uczestniczących w posiedzeniach RE. Pobyt z Tuskiem w Brukseli okazał się większym hitem niż zdjęcie Agaty Dudy, które wylicytowano za 200 tysięcy złotych! Podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry zebrano już 62 418 767 złotych, ale nie jest to ostateczna suma. Liczenie wciąż trwa i dopiero w marcu poznamy końcowy wynik!

dzieńzTuskiemaukcjaWOŚP

Oddała swój pierścionek zaręczynowy na licytację WOŚP. Po trzech aukcjach... wrócił do niej

Pani Wioletta ze Swarzędza (woj. wielkopolskie) po 25 latach przekazała swój pierścionek zaręczynowy na 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pierwszy nabywca ponownie ofiarował go sztabowi WOŚP. Jak się później okazało... drugi też. Ze względu na wartość sentymentalną, jaką posiadał dla właścicielki, rodzina postanowiła go odzyskać. W trzeciej licytacji wzięły udział m.in. córki pani Wioletty. Kiedy jednak wartość nominalna rodzinnej pamiątki osiągnęła 1800 zł, musiały się wycofać. Pierścionek wygrała Ewa Szpot-Marciniak, która, usłyszawszy o całej sprawie, postanowiła zwrócić go pierwszej właścicielce. Historia jednak zatacza koło. Pani Wioletta zapowiada, że w przyszłym roku ponownie przeznaczy go na cele charytatywne.

WOŚPzaręczyny

Jurek Owsiak skomentował pomysł posłanki Nowoczesnej. Nie chce Nobla?

Posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt poinformowała niedawno o zgłoszeniu Jerzego Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Pokojowej Nagrody Nobla. Jak wyjaśniła, dla niej "idea WOŚP łączy ludzi ponad podziałami, a Polakom takiego zrywu bardzo teraz potrzeba". Na reakcję samego zainteresowanego nie trzeba było długo czekać. Na swoim profilu na Facebooku Owsiak odniósł się do koncepcji Schmidt. "Pani Posłanka zahulała z nagrodą Nobla. Pomyślałem sobie, że jeśli już, to należy odwrócić nieco logikę całego przedsięwzięcia. Otóż będę dumny, jeśli samo proponowanie tego wyróżnienia będzie wiązało się z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jako instytucją, która przez 25 lat nakręciła Polaków na tak niebywałe rzeczy" - napisał. Szef WOŚP jednak stanowczo sprzeciwił się swojej kandydaturze: "Biorąc pod uwagę fakt, że spożywam alkohol, słucham szatańskiej muzyki i organizuję błotne kąpiele na Przystanku Woodstock… kompletnie się do tego Nobla nie nadaję". Dodał również, że jest bardziej wojowniczy niż pokorny, zaprzecza ideałom, oburza się na Pendolino i Pocztę Polską, dlatego też nie jest odpowiednim kandydatem do takiego wyróżnienia. Cały wpis Owsiaka znajdziecie w pierwszym poniższym linku.

JurekOwsiakNagrodaNoblaWOŚP

Jurek Owsiak dostanie Pokojową Nagrodę Nobla? Jest oficjalne zgłoszenie!

Charytatywna działalność Jurka Owsiaka powinna zostać doceniona - najlepiej przyznaniem Pokojowej Nagrody Nobla! - przyznaje aż 94 proc. Polaków (według ankiety przeprowadzonej przez redaktorów portalu Super Express). Wśród tego licznego grona znalazła się m.in. posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt, która zapowiedziała, że wystosuje oficjalne zgłoszenie - "Będę zgłaszać Jerzego Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla. "#WOŚP to nasze wspólne dobro, nie tylko narodowe" - napisała na Twitterze. Autorka wniosku czeka teraz na odpowiedź Komisji Noblowskiej. Sam zainteresowany odmówił komentarza. Czy odnalazłby się w towarzystwie Matki Teresy z Kalkuty, Baracka Obamy, Luthera Kinga czy Nelsona Mandeli?

JurekOwsiakNagrodaNoblaWOŚP

Popek z córką - wzruszający występ podczas WOŚP!

Takiego duetu jeszcze nie było! Podczas koncertu Popka na Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na bydgoskiej scenie pojawiła się również mała dziewczynka - córeczka rapera. Nikt nie spodziewał się, że Król Albanii wystąpi z kilkuletnią Julką. Większość zgromadzonych czekała na wykonanie Popka "Braci się nie traci" w towarzystwie Kaliego. "Kochajcie swoje dzieci tak samo jak ja. Nikt nie jest doskonały. Jaki jestem, taki jestem" - zaapelował Paweł Rak, bo tak naprawdę nazywa się Popek, po zaśpiewaniu z córką dwóch piosenek. Obejrzyjcie nagranie z tego niecodziennego występu!

PopekzcórkąPopekWOŚP

Ksiądz też może być za WOŚP. Zdjęcie warszawskiego duchownego podbija sieć!

Zdjęcie księdza Wojciecha Drozdowicza odprawiającego mszę z przyklejonym do ornatu serduszkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy robi prawdziwą furorę w mediach społecznościowych. Duchowny, wspierając inicjatywę Jurka Owsiaka, szybko stał się popularny w sieci i mimo że zyskał wielu zwolenników, znaleźli się też tacy, którzy ostro krytykują wsparcie WOŚP przez księdza. Ks. Wojciech został m.in. określony "Palikotem w sutannie" (link do artykułu poniżej). Proboszcz najmniejszej warszawskiej parafii - Niepokalanego Poczęcia NMP w Lesie Bielańskim - to również twórca programu telewizyjnego dla dzieci "Ziarno". Podobno czerwona naklejka w kształcie serca zdobi jego szatę każdego roku :)

KościółaWOŚPreligiaWOŚP

Ksiądz Maciejski o WOŚP - "Zbiera na aborcję i eutanazję"!

Jubileuszowy 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dobiegł końca. Jak podał Jerzy Owsiak, na konto fundacji wpłynęło już ponad 62 miliony złotych. W tym roku WOŚP grała "dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom". Według księdza Piotra Maciejskiego z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelcach Opolskich, tegoroczna zbiórka jest przeznaczona na aborcję i eutanazję! Jak podaje portal nto.pl, w pewnym momencie niedzielnej mszy ksiądz Maciejski powiedział z ambony o wolontariuszach WOŚP: "Na mszę nie przyszli, a doją ludzi na aborcję i na eutanazję". Z dalszej relacji wynika, że parafianie byli oburzeni słowami swojego kapłana, a on wcale nie uważa ich za błąd. W rozmowie z dziennikarzem nto.pl potwierdził, że dla niego to "zbieranie pieniędzy dla ludzi, którzy bawią się na Woodstocku, umierają tam, popierają aborcję i eutanazję". Rzecznik Diecezji Opolskiej wyraził ubolewanie z powodu jego słów i zapowiedział, że biskup będzie się domagał od niego stosownych wyjaśnień.

WOŚPpomocJurekOwsiak

10 najciekawszych aukcji WOŚP

Zastanawiałeś się, jaki prywatnie jest Donald Tusk? Marzysz o tym, by wyglądać jak Maffashion? Chciałbyś stać się częścią świata Wiedźmina? Dzięki inicjatywie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy możesz to sobie wylicytować! Wybraliśmy dla Was 10 najciekawszych aukcji WOŚP, których całkowity dochód zostanie przekazany na szczytny cel. Podczas tegorocznej imprezy Jurka Owsiaka zbiórki pieniędzy przeznaczone zostaną na ratowanie zdrowia i życia dzieci oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w niedzielę 15 stycznia!

WOŚPpomoctopten

Wyświetlając ten teledysk, wspierasz WOŚP!

Człowiek Warga, Szparagi, Barbara Kurdej-Szatan, Maciek Łagodziński, Ewa Red Lipstic Monster to znane nam osoby przede wszystkim z YouTube'a. Wszyscy oni (i nie tylko!) wzięli udział w wyjątkowym teledysku Play i zaśpiewali "Stary Człowiek i Może". Sieć telefonii komórkowej zadeklarowała, że za każde wyświetlenie klipu przekaże pieniądze na fundację WOŚP. W tym roku odbędzie się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane fundusze zostaną przekazane na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Okazuje się, że wsparcie fundacji nie musi nas nic kosztować :) Pomagajmy!

25finałWOŚPYouTubeWOŚP

WOŚP Kraków 2017 - Wiemy, kto zagra!

Znamy pierwsze zespoły, które zagrają na 25. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie! W tym roku imprezie Jurka Owsiaka patronuje - po raz pierwszy - stacja TVN. W trakcie setek inicjatyw w Polsce i za granicą organizowane będą zbiórki pieniędzy na ratowanie zdrowia i życia dzieci oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Na ulice wyjdzie nawet 120 tys. wolontariuszy. Podczas ubiegłorocznego Finału WOŚP zebrano rekordową sumę 72 696 501,53 złotych. Miejmy nadzieję, że tym razem pobijemy ten rekord! Tymczasem poznaliśmy pierwsze zespoły tegorocznej edycji. 15 stycznia na krakowskim rynku wystąpi polsko-norweska grupa De Press, Zenek z Kabanosem, Golden Life, People Of The Haze, Flatmind oraz Navigator. Lista zespół nie została jeszcze zamknięta. Do zobaczenia!

WOŚPkulturalnyKrakówkoncerty

TVP rezygnuje z organizacji finału WOŚP po 25 latach

Po ćwierć wieku relacjonowania Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez Telewizję Polską, nastąpiła nieoczekiwana zmiana. Organizacją styczniowego wydarzenia Jurka Owsiaka zajmie się Grupa TVN. "Szkoda, że po 24 latach tworzenia najpiękniejszej akcji dobroczynnej na świecie nikt z tej instytucji nawet nie zadał sobie trudu, żeby przeczytać prośbę, którą do nich wystosowaliśmy. Odpowiedział za to TVN i z nimi będziemy grali" - czytamy w komunikacie Owsiaka na Facebooku. Celem zbiórki pieniędzy podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 15 stycznia 2017 roku będzie wsparcie oddziałów pediatrycznych oraz geriatrycznych.

WOŚPtvpJurekOwsiak