Mrozy w USA wynoszą nawet... -40 stopni Celsjusza!

Amerykanie od dawna nie przeżyli tak srogiej zimy, jak w tym roku. Temperatury są najniższe od około 120 lat! W niektórych rejonach sięgają do nawet 40 stopni poniżej zera, a odczuwalne wynoszą około -70. Władze wprowadziły stan wyjątkowy. Zaleca się, aby mieszkańcy nie wychodzili z domów, chyba, że jest to naprawdę konieczne. Bardzo cierpią na tym pasażerowie samolotów, których loty zostały przesunięte o 11 godzin. Mamy nadzieję, że już niedługo skończy się ten trudny dla nich okres, a wszyscy ludzie, czekający na lotniskach, dolecą bezpiecznie na miejsce.

ogromnemrozywUSAUsaniesamowite

Irma zmierza ku Florydzie. Polska Youtuberka opowiada jak razem z rodziną przygotowali się na nadejście huraganu

Anna Gretkowska znana bardziej jako Kretka, mieszka już od sześciu lat w USA na Florydzie. Ania na Youtubie prowadzi dwa kanały. Pierwszy The Kretka1, gdzie opowiada o życiu w USA, o modowych trendach i nowościach zakupowych oraz drugi The Kretka2 nakierowany na tematykę związaną z rodzicielstwem i życiem dzieci. Anna razem ze swoim mężem Markiem są rodzicami małej Victorii. Ze względu na zbliżający się do Florydy huragan Irma, Kretka nakręciła vlog na temat tego, jak przygotować się na to zdarzenie. Kieruje te słowa do swoich stałych widzów, a także osób, które może kiedyś w przyszłości palnują zamieszkać właśnie w tym miejscu. W związku z tym, że Florydę odwiedzają co roku różne silne wiatry i huragany, Ania ma już sporą wiedzę dotyczącą tego zjawiska. Kretka mieszka w hrabstwie Palm Beach, tam Irma ma uderzyć w niedzielę o 8 rano polskiego czasu. W filmiku pokazane są sytuacje kuriozalne, lecz prawdziwe. W całym mieście nie ma już paliwa, półki w sklepach są opustoszałe, wszyscy mieszkańcy robią gigantyczne zapasy. Ania i Marek mieszkają w domu nowego budownictwa, dlatego nie muszą się ewakuować. Dzięki Kretce dowiadujemy się też, że ewakuacja przebiega tylko dla mieszkańców, którzy mieszkają w "mobilnych" domkach lub bardzo blisko oceanu. Do godziny 15 mieszkańcy Florydy mogą wychodzić jeszcze bezpiecznie z domów. Później muszą zachować ostrożność i nie mogą opuszczać budynków. Według obecnych doniesień i samych informacji jakie podaje Kretka, huragan z największą siłą ma uderzyć w zachodnią część Florydy. Irma wciąż utrzymuję kategorię 5. Wszelkie informacje możecie znaleźć na profilu Ani na Instagramie w relacji instastory - @thekretka1.

huraganIrmaUsapogoda

"Szalony pilot" lądował tuż przed przejściem huraganu. Udało mu się zabrać ludzi i wrócić!

Huragan Irma to jeden z najbardziej niebezpiecznych i potężnych od bardzo dawna. Otrzymał już 5 kategorię, czyli największą w skali Saffira-Simpsona. Huragan przesuwa się z Karaibów w stronę wybrzeży Stanów Zjednoczonych. W środowy ranek, momencie, kiedy burza szalała już w okolicach Portoryka, na radarach samolotowych można było dostrzec samolot zmierzający w stronę San Juan. Wszystkie loty do tej pory zostały odwołane. Jednak pilot samolotu Delta Flight 431 lecącego z Nowego Yorku zdecydował się polecieć w tamto miejsce. Kierowany był przez osoby monitorujące burze. Samolot wylądował 7 minut szybciej niż spodziewany był jego przylot. Wszyscy pasażerowie szybko wsiedli na pokład i w zaledwie 51 minut maszyna była gotowa do powrotu do USA. Według komunikatów prasowych tego lotu burza panująca nad Portoryko nie zagrażała bezpośrednio lotowi. Jednak inni piloci i osoby znające się na lotach, twierdzą, że i tak było to szaleństwo lecieć tam w taką pogodę. Dzięki precyzji pilotów, samolot doleciał bezpiecznie na miejsce, ratując przy tym zapewne wiele osób. Media wciąż szukają ludzi którzy lecieli tym lotem, aby dowiedzieć się więcej na jego temat.

huraganIrmapodróżeUsa

Uwięzieni w zalanym powodzią domu opieki. Huragan Harvey wciąż szaleje

Ta fotografia w błyskawiczny sposób obiegła sieć i tylko dlatego służbom ratunkowym udało sęi szybko dotrzeć do poszkodowanych i uratować im życie. W stan Texas w USA uderzył potężny huragan o nazwie Harvey. W jego wyniku powstały liczne powodzie. Poszkodowani ze zdjęcia to osoby starsze z domu opieki La Vita Bella w Dickinson, w hrabstwie Galveston. Mieszka w nim około 20 osób. W takich miejscach przebywają zwykle schorowani ludzie, dlatego też, ci pacjenci nie byli w stanie samodzielnie opuścić budynku. Również personel nie dał rady wszystkich ewakuować personel. Właścicielka domu wykonała to zdjęcie, pokazujące, jak starsi ludzie siedzą w zatopionym pokoju, trzymając się dostępnych tam przedmiotów. Fotografię wysłała do swojej córki i zięcia z Florydy. Mężczyzna opublikował to na Twitterze i napisał: "Proszę o jak najszybszą pomoc, służb ratunkowych. Podajcie to dalej!". Po wysłaniu do zalanych terenów straży i pogotowia udało się również w sprawny sposób wydostać ludzi z domu opieki. Obecnie przebywają w bezpiecznych miejscach. Zięć właścicielki domu opublikował po akcji ratunkowej podziękowania dla służb za szybką reakcję i pomoc w transporcie lotniczym wszystkich poszkodowanych. W wyniku huraganu zginęło w USA około 5 osób.

huraganHarveyUsakataklizm

Miranda z serialu "Seks w wielkim miście" zostanie gubernatorem Nowego Yorku?

Cynthia Nixon aktorka znana głównie z roli Mirandy Hobbes w serialu "Seks w wielkim mieście" ma zamiar w przyszłym roku powalczyć o fotel gubernatora Nowego Jorku! Tak przynajmniej podają amerykańskie media. Nixon już od wielu lat udziela się politycznie, głównie jako feministka i działaczka środowisk LGBTQ. Do udziału w wyborach, które zaplanowane są na 2018 rok zachęcają ją partie liberalne. Sama aktorka jeszcze nie potwierdziła tych doniesień.

politykaUsasekswwielkimmiescie

Zaginiona kobieta odnalazła się po ponad miesiącu czasu. Błąkała się po lesie - to cud, że żyje

25-lenia studentka z Louisville Lisa Theris przez ponad miesiąc uważana była za zaginioną, jednak odnalazła się cala i zdrowa. Kobieta wybrała się razem ze znajomymi w okolice domku myśliwskiego. Tam mieli oni ją zmusić do włamania i kradzieży. Lisa według późniejszych zeznań, miała przestraszyć się i uciec w głąb lasu. Nie mogła jednak znaleźć drogi powrotnej. Przez blisko 28 dni błąkała się sama po wielkim lesie. Aby przeżyć, żywiła się dzikimi jagodami oraz piła wodę z pobliskich strumieni. 25-latce udało się w końcu wyjść w pobliżu jednej z autostrad. Tam zauważyła ją przejeżdżająca samochodem kobieta, która udzieliła jej pomocy. Obecnie Lisa przebywa w szpitalu. Jej organizm jest wycieńczony, schudła prawie 20 kg!

kobietasamawlesieUsaprawo

Amerykanie podają instrukcje na wypadek wybuchu bomby atomowej

Przez rosnące napięcie na linii USA-Korea Północna wiele zagranicznych, choć głównie amerykańskich mediów pokazuje, co zrobić na wypadek wybuchu wojny. Mimo iż wielu ekspertów zapewnia, że konflikt nie jest aż tak straszny, w mediach pojawiają się informacje, które zawierają wskazówki dla obywateli. Obydwa państwa posiadają dostęp do broni jądrowej. Instrukcję na wypadek wybuchu bomby podaje w aż 11 punktach Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego. Najważniejszy jest zapas wody i przynajmniej trzydniowego jedzenia. Istotne stają się takie akcesoria jak radio do odsłuchiwania komunikatów, latarka z zapasem baterii oraz gwizdek, worki na śmieci i wilgotne ręczniki. Jeśli ktoś planuje robić zapasy z żywnością z puszki warto zaopatrzyć się w otwieracz do puszek. Przypomnijmy, że w odpowiedzi na "niemądre" groźby Kim Dzong Una, Donald Trump powiedział, że amerykanie są "gotowi do strzału"

wojnaUsainstrukcja

Czy Amerykanie wiedzą, gdzie leży Korea Północna?

Narastający konflikt pomiędzy Koreą Północną a Stanami Zjednoczonymi sprawił, że twórca show Jimmy Kimmel postanowił sprawdzić wiedzę Amerykanów. Jimmy wysłał swoich reporterów na ulicę Los Angeles. Pytali oni przechodniów o prawdopodobieństwo zagrożenia, a być może i wojny. Po chwili każdy z pytanych otrzymywał mapę. Pytanie prowadzącego rozmowę brzmiało "Gdzie znajduje się Korea Płn.?" Jak się okazało wiedza większości spotkanych osób w tym temacie była znikoma. Tylko kilka osób wskazało przybliżone granice tego komunistycznego państwa. Jedna z kobiet twierdziła nawet, że terytorium Kanady należy do Korei. Niektórzy strzelali - choć niecelnie. A czy wy odgadlibyście, gdzie znajduje się Korea?

konfliktzKoreąrozrywkaUsa

W tym mieście sprzątają ulice za gram marihuany. Ten pomysł ma rzesze zwolenników!

Pochodzący z miasteczka Gardiner w stanie Maine (USA) Dennis Meehan jest właścicielem sklepu z medyczną marihuaną o nazwie "Summit Medical Marijuana", który codziennie odwiedzają tłumy klientów. Ten fakt mężczyzna postanowił sprytnie wykorzystać, by ulice w jego ukochanym mieście przestały być zawalone śmieciami. Na Facebooku ogłosił, że każda osoba, która zapełni dwie torby odpadkami dostanie od niego gram najlepszej jakości medycznej marihuany! Na reakcję mieszkańców, zwłaszcza tych młodych, nie trzeba było długo czekać. W końcu towar od Dennisa jest sprawdzony, a nie podejrzany jak ten od miejscowych dilerów. W stanie Maine posiadanie marihuany jest zgodne z prawem, więc nikt nie protestował przeciwko temu przedsięwzięciu. Akcja z Maine jest powtórzeniem akcji z Kolorado. Co sądzicie o takim sposobie zaangażowania mieszkańców w prace na rzecz miasta?

sprzątaniezamarihuaneUsanarkotyki

Ambasady USA i Niemiec upamiętniają rocznicę Powstania Warszawskiego

W 73.rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego nie tylko Polska i Polacy upamiętniają ten dzień. Heroiczna chęć obrony miasta przez Warszawiaków jest dziś doceniana w wielu innych miejscach. Także dziś w bardzo niezwykłym geście Powstańców upamiętniła Ambasada Stanów Zjednoczonych. Na swoim oficjalnym Twitterze zostało dodane zdjęcie żołnierza amerykańskiej Marynarki Wojennej, który w dłoniach trzyma Znak Polski Walczącej. Także ambasada Niemiec opuściła dziś do połowy swoje flagi, aby w ten sposób uczcić poległych podczas powstania - również swoich własnych rodaków. W mediach społecznościowych trwa też akcja, do której może przyłączyć się każdy. Celem jest wstawienie zdjęcia lub filmiku z opisem #PokażJakPamiętasz dla uczczenia ofiar tamtych dni.

PowstanieWarszawskieUsahistoria

Gollum czyta tweety Donalda Trumpa

Donald Trump to wielki zwolennik mediów społecznościowych. Na swoim Twitterze często komentuje różne sytuacje, wydarzenia, w których miał bezpośredni udział, a także i te, o których tylko usłyszał. Jest jednym z tych polityków, którzy dzięki mass mediom zdobył szeroką popularność. W programie "The Late Show with Stephen Colbert" którego gościem był Andy Serkis mogliśmy usłyszeć oryginalne przeczytanie tweetów prezydenta USA. Serkis znany jest głównie z głosu Golluma z trylogii "Władca Pierścieni". W programie został poproszony o odczytanie właśnie tym głosem kilku wpisów Trumpa. Trzeba przyznać, że wyszło to efektownie.

tweetyTrumpaUsaTwitter

Jej fotografia z odciętą głową Trumpa obiegła cały świat! "Powinna się wstydzić"

Znana w Stanach Zjednoczonych aktorka, komiczka i prezenterka stacji CNN, Kathy Griffin, opublikowała w sieci kontrowersyjne zdjęcie, które obiegło cały świat. Na fotografii kobieta pozuje z poważną miną, trzymając w ręku atrapę obciętej, ociekającej krwią głowy prezydenta USA Donalda Trumpa. Ta sesja przysporzyła jej sporo kłopotów. Artystka nie tylko musi uporać się z płynącymi zewsząd słowami krytyki, ale również z utratą pracy w stacji i... śledztwem, które rozpoczęła agencja Secret Service, by sprawdzić czy jej żart można uznać za podlegające karze groźby wobec głowy państwa. Sesję 56-letniej Griffin w ostrych słowach skomentował sam Donald Trump, który na swoim profilu na Twitterze napisał: "Powinna się wstydzić. Moje dzieci, zwłaszcza 11-letni Barron, cierpią z jej powodu. Ona jest chora!". Rozżalenia nie krył także Anderson Cooper, który wraz z Griffin prowadził noworoczny program telewizyjny: "(...) Jest to wyraźnie obrzydliwe i całkowicie nieodpowiednie" - grzmiał. Sprawczyni całego zamieszania zamieściła już w sieci przeprosiny. Przyznała się do przekroczenia granic i popełnienia błędu. Czy zostanie jej to wybaczone?

zakrwawionagłowaTrumpaDonaldTrumpUsa

Otwiera się pierwsza na świecie Nutella Cafe. Nutella będzie lała się tam strumieniami!

Aksamitny czekoladowy krem z dodatkiem orzechów laskowych i kakao swoich wielbicieli liczy nie w milionach a w miliardach! Ludzie na całym świecie zachwycają się niesamowitym smakiem Nutelli, wielu od jej łyżeczki wyskrobanej ze słoika rozpoczyna swój dzień. Jak tu jej nie kochać? Wszyscy, którzy uwielbiają ten niesamowicie słodki krem na pewno będą zachwyceni informacją, że w Chicago powstaje pierwsza prawdziwa restauracja pod oficjalnym logo Nutelli! Chociaż w wielu lokalach Nutella była dodawana do dań, zwłaszcza deserów, to tutaj będzie wiodła ona prym. Nutella Cafe proponuje swoim klientom lody, naleśniki, gofry, różnego rodzaju wypieki np. muffiny, granolę, a także panini, sałatki i zupy. Wszystko oczywiście z dodatkiem czekoladowego kremu! Prawdziwą atrakcją ma być fontanna, z której Nutella lała się będzie strumieniami. Otwarcie lokalu zaplanowano na 31 maja. Pierwszych 400 gości otrzyma dowolną pozycję z menu za darmo! Ach! Niech takie miejsce pojawi się także u nas! Kto z Was nabrał ochoty na coś słodkiego? ;)

NutellaCafeUsajedzenie

Napis "Hollywood" za sprawą wandali zmienił się w "Hollyweed". Od teraz to "Święte zioło"!

W noworoczny poranek mieszkańcy Los Angeles zamiast kultowego napisu "Hollywood" umieszczonego na wzgórzach nad miastem zobaczyli jego zmodyfikowaną wersję w postaci napisu "Hollyweed", który można przetłumaczyć jako... "Święte zioło"! Prawdopodobnie wybryk żartownisiów ma związek z legalizacją marihuany, która za rok będzie legalna w stanie Kalifornia. Policja wszczęła już postępowanie w sprawie wandalizmu. Najważniejsze, że słynny napis nie ucierpiał - swoją nową postać uzyskał on dzięki czarnym i białym płachtom, które zakryły niektóre fragmenty liter. Na jednej z nich można dostrzec pacyfkę, czyli symbol pokoju. Wielu żart uznało za udany, a zdjęcia "Hollyweed" z prędkością światła obiegają sieć. Pochlebnych komentarzy nie brakuje również od gwiazd. Znany ze swojego uwielbienia do marihuany Snoop Dogg na swoim profilu na Twitterze napisał: "Moje miasto. Witamy w Hollyweed". Nie ma to jak wejść w nowy rok z przytupem ;)

HollyweedUsaHollywood

Czego najbardziej żałujemy w swoim życiu? - akcja na nowojorskiej ulicy

Wyobraź sobie, że masz do dyspozycji wielką czarną tablicę, na której masz napisać, czego najbardziej żałujesz w swoim życiu. Co by to było? Stracone przyjaźnie, związki, które się nie powiodły, może niepotrzebne rodzinne nieporozumienia albo brak odwagi do postępowania nie tak jak myślą inni? Na pewno kilkoma rzeczami zapełnilibyście pustą przestrzeń tablicy. A czym zapełnili ją mieszkańcy Nowego Jorku? To właśnie w tym mieście na jednej z ulic ustawiono tablicę, na której przechodnie zapisywali, nad czym najbardziej ubolewają w swoim życiu. "Żałuję każdej chwili, w której nie powiedziałem 'tak', kiedy tego chciałem", "Żałuję, że nie podążałem za swoimi marzeniami", "Chciałem robić tak wiele rzeczy, a nie miałem na to czasu", "Żałuję, że nie byłem lepszym przyjacielem - pisali. Akcja "What's Your Biggest Regret?" miała uzmysłowić nie tylko im, ale także nam, że możemy naprawiać swoje błędy, że możemy jeszcze zrobić rzeczy, na które nie zdecydowaliśmy się wcześniej. Każdy dzień to przecież pusta kartka, którą można zapełnić tak jak się chce! Zobaczcie filmik i zastanówcie się nad tym, jaki będzie Wasz następny krok.

czegożałujemyUsaakcja

Nazywali ją "grubą świnią" i życzyli jej śmierci! Zabiła się na oczach rodziców

Rówieśnicy sprawili, że życie 18-letniej Brandy Veli z Teksasu zamieniło się w piekło. Od wielu lat prześladowali dziewczynę z powodu jej nadwagi. Nastolatka codziennie otrzymywała od hejterów wiadomości, w których życzono jej śmierci i nazywano "grubą świnią". Poza tym prześladowcy tworzyli jej fałszywe konta na portalach randkowych, gdzie oferowali darmowy seks. Również na Facebooku, na fejkowych profilach, umieszczali w jej imieniu posty dotyczące objadania się i wymiotowania. Załamana dziewczyna nie mogła dłużej znieść zawistników i zastrzeliła się w domu na oczach najbliższych! Rodzina podkreśla, że wielokrotnie informowała policję o nękaniu Brandy, jednak funkcjonariusze bagatelizowali sprawę i radzili nastolatce jedynie... zmianę numeru telefonu! O aktach przemocy powiadamiani byli także rodzice prześladowców, jednak oni również nie okazywali większego zainteresowania... Z badań przeprowadzonych przez Instytut Badań Edukacyjnych w 2015 roku wynika, że co 10 uczeń w Polsce jest dręczony. Czy dopiero takie tragedie mają nam uświadamiać skalę problemu? Jesteś świadkiem przemocy? Reaguj!

samobójstwonastolatkiUsaprzemoc

Gwiazda porno zostanie ambasadorką USA?

Na portalu change.org powstała petycja, która zakłada zostanie byłej gwiazdy porno... ambasadorką USA! Mia Khalifa miałaby pełnić nową funkcję w Arabii Saudyjskiej podczas prezydentury Donalda Trumpa. O 21-letniej gwieździe porno zrobiło się głośno 2 lata temu, kiedy w jednej ze scen pojawiła się ubrana w hidżab. Oburzeni internauci wielokrotnie grozili jej za to śmiercią poprzez ścięcie głowy. Jak pisze autor petycji, urodzona w Bejrucie Mia jest perfekcyjną kandydatką, ponieważ ma wieloletnie doświadczenie w "zbliżaniu" ludzi niezależnie od kultury oraz religii. Przypomnijmy, że Mia obecnie jest analityczką sportową i zrezygnowała ze swojego poprzedniego zajęcia.

gwiazdapornoambasadorkaUSADonaldTrumpUsa

Ciężarówki z automatycznym systemem kierowania

Firma Otto dokonała wielkiej zmiany na rynku motoryzacyjnym. Przy współpracy z Volvo, producentem Budweisera oraz władzami stanu Kolorado wprowadzili w ciężarówkach automatyczny system kierowania. Pozwala on pokonywać bardzo długie dystanse bez pomocy kierowcy. Sterowanie odbywa się za pomocą kamer opracowanych przez Otto, radarów oraz lidarów. Kierowca znajdował się z tyłu kabiny i kierował tylko przejazd przez miasto. Takie rozwiązanie pozwoli w trakcie długich tras odpocząć, a nawet przespać się kierowcy. Ma to pozwolić na pokonanie większej ilości kilometrów, ponieważ kierujący nie będzie musiał zatrzymywać się i tracić czasu na odpoczynek. W stanie Kolorado podczas testów samochód ciężarowy przewiózł 50 tysięcy puszek piwa i przejechał około 120 mil Czy takie rozwiązanie czeka wszystkie pojazdy w przyszłości? Już dziś w wielu samochodach np. Tesli wprowadzane są tego typu rozwiązania.

ciezarowkazautomatemUsainnowacje

Największy w historii atak na internet w USA!

W weekend byliśmy świadkami największego ataku DDoS w dziejach internetu. W USA padły takie portale jak : CNN, HBO Now, Netflix, PayPal, Playstation Network, Reddit, Spotify czy też Twitter. Przestępcy uderzyli w jeden z najczulszych punktów internetowej infrastruktury, czyli serwery DNS. Atak został częściowo przeprowadzony poprzez tzw. "internet rzeczy", czyli ekosystem kamer, czujników czy też kontrolerów. Według wielu specjalistów, był on czymś w rodzaju "testu" przed dużo większym wydarzeniem. Podczas ataku zostało użytych tylko 10% możliwych połączeń, ale już one wywołały wielkie przestoje w działaniu wielu portali internetowych.

ataknainternetUsainternet

Zorganizowali 6-letniemu chłopcu pogrzeb z superbohaterami!

6-letni chłopiec Jacob Hall w ubiegłą środę został zamordowany przez innego 14-letniego ucznia, kiedy przebywali w szkole. Po tych wydarzeniach w miasteczku Townsville w Karolinie Południowej odbył się pogrzeb, gdzie blisko 1000 żałobników było ubranych w stroje superbohaterów! Jacob został pochowany jako Batman. Mama tragicznie zmarłego chłopca wyjaśniła: "Nie chciałam, żeby wszyscy byli w krawatach i garniturach. Na pogrzebie było wiele dzieci, pragnęłam, żeby ich to wszystko nie przestraszyło". Historia znalazła swoją kontynuację w sieci, gdzie pod hasztagiem #SuperHeroesForJacob internauci wrzucają swoje zdjęcia w strojach superbohaterów.

PogrzebSuperbohaterzyUsa