Nauczyciel udostępnił odcinek "Ucha Prezesa" na Facebooku. Teraz czeka go dyscyplinarka

Bartłomiej Woś, nauczyciel wychowania fizycznego pracujący od 19 lat w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Żaganiu, udostępnił kilka dni temu na swoim prywatnym koncie na Facebooku 11. odcinek miniserialu kabaretowego Roberta Górskiego "Ucho Prezesa", a także (znacznie wcześniej) satyryczne rysunki broniące m.in. WOŚP. Takie działanie Pana Bartłomieja najwidoczniej kogoś uraziło, gdyż do dyrekcji szkoły trafił na niego donos. Sprawą zajęła się komisja dyscyplinarna. Panu Bartłomiejowi zarzuca się udostępnianie na portalach społecznościowych (również w trakcie zajęć) treści z mową nienawiści, pełnych agresji wobec władz państwowych oraz Kościoła katolickiego. 20 kwietnia nauczyciel ma się stawić przed komisją. Może stracić nawet prawo do wykonywania zawodu. Gdy usłyszał, co mu grozi, nie krył zdziwienia: "Myślałem, że śnię. Myślałem, że to ukryta kamera. Nie wiedziałem, że coś, co ma śmieszyć, jest przestępstwem" - mówi. Wuefista podejrzewa, że afera może być konsekwencją tego, że jako działacz "Solidarności" bronił zwalnianych nauczycieli. Jaki będzie finał sprawy?

UchoPrezesaFacebookszkoła

Powstała animowana konkurencja dla "Ucha Prezesa". Będzie ostro!

"Ucho Prezesa" cieszy się niesłabnącą popularnością. Każdy kolejny odcinek podbija YouTube'a. Czy takim samym zainteresowaniem będzie cieszyła się nowa, tym razem animowana satyra polityczna "Na Wiejskiej", której zwiastun właśnie trafił do sieci? Jak czytamy na oficjalnej stronie kreskówki na Facebooku, będzie ona dotyczyła "Polaków, Polskości i Polski oraz wydarzeń się w niej dziejących". Akcja ma rozgrywać się na wiejskiej farmie, a bohaterami będą zwierzęta. Serial będzie w prześmiewczy i bezpardonowy sposób przedstawiać realia naszego kraju, o których mało kto mówi wprost. W zwiastunie "Na Wiejskiej" poznajemy m.in. prezesa Mirosława Nielota i szefa MON Macieja Antosiewicza. Zobaczcie wideo! Premiera kreskówki 1 maja!

NaWiejskiejpolitykaUchoPrezesa

"Ucho Prezesa" - co o satyrze Górskiego myśli Kaczyński?

"Ucho Prezesa", miniserial kabaretowy Roberta Górskiego z Kabaretu Moralnego Niepokoju, cieszy się w sieci ogromną popularnością. Pierwsze dwa odcinki wyświetlono ponad 6 milionów razy, a kolejny na pewno przyciągnie porównywalną widownię. Okazuje się, że wśród osób, które obejrzały Górskiego w akcji jest sam prezes PiS! Wyjawił to na Twitterze wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Czy Jarosław Kaczyński miał jakieś uwagi do tej politycznej satyry? Bielan zdradził, że prezes PiS zwrócił jedynie uwagę na fakt, że... koty nie piją mleka! "Ucho Prezesa" widział także szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Jak napisał na Twitterze poseł Joachim Brudziński, Błaszczak i Kaczyński śmiali się z sytuacji ze "szczupakiem" i "bańki na mleko". Kto oglądał, na pewno wie, jakie sceny miał na myśli. Spodziewaliście się, że prezes PiS "bardziej" skrytykuje projekt Górskiego? Poczekajmy na kolejne odcinki. Może wtedy Kaczyński sam się wypowie na ich temat.

UchoPrezesaJarosławKaczyńskipolskieseriale

Robert Górski w roli Jarosława Kaczyńskiego - pierwsze dwa odcinki "Ucha Prezesa" trafiły do sieci!

Zwiastun miniserialu "Ucho Prezesa" został wyświetlony ponad 2 miliony razy w ciągu zaledwie tygodnia. Mimo że nie padają w nim żadne nazwiska, zbieżność postaci bynajmniej nie jest przypadkowa. Lider Kabaretu Moralnego Niepokoju nie ukrywa, co jest tematem jego skeczu. "Jestem satyrykiem. Śmiałem się z PO, będę śmiał się teraz z PiS" - powiedział w wywiadzie dla portalu naTemat. Dwa pierwsze odcinki z Robertem Górskim w roli tytułowego polityka właśnie trafiły do sieci. Linki do zamieszczonych na YouTubie filmów znajdziecie poniżej. Pewnym jest, że w telewizji publicznej ich nie obejrzymy :D Trzeci odcinek pojawi się na YouTubie 16 stycznia 2017 roku.

UchoPrezesapolskieserialecelebryciwpolityce