"Pieta" ze zwierzętami. Niesamowite ujęcie i przejmująca fotografia

Niezwykle przejmującą fotografię wykonał 31-letni fotograf z Indii Avinash Lodhi. Na zdjęciu możemy zobaczyć małpę (matkę), która trzyma na ramionach swoje dziecko. Mniejsza małpka upadła, a większa ruszyła jej na pomoc. Fotograf powiedział: "To było tak szybkie, że nawet nie wiedziałem, co się dzieje, gdy zrobiłem zdjęcie. Ale jak tylko zobaczyłem ten obraz (w aparacie) , milczałam przez godzinę." Matka-małpa wydaje się płakać nad swoim rannym i tracącym zdrowie dzieckiem. To bardzo rzadkie obrazy, które ludziom udaje się sfotografować. Na szczęście chwile później malec odzyskał siły i wrócił do zdrowia.

fotografiaTwitterzwierzęta

Zabrał na randkę 12-letnią siostrę swojej dziewczyny. Co chciał osiągnąć?

Młody mężczyzna, student Charlie Egress zrobił ostatnio wielkie zamieszanie w sieci. Wszystko przez to, iż postanowił zabrać na randkę młodszą siostrę swojej dziewczyny. Dziewczynka ma tylko 12-lat. Na zdjęciach na Twitterze zobaczyć można, jak siedzi w towarzystwie przystojnego, starszego chłopaka i wspólnie jedzą kolację. Ale nie ma w tym żadnych negatywnych podtekstów! "Zabrałem na randkę małą siostrzyczkę mojej dziewczyny, żeby pokazać jej, jak powinien traktować ją chłopak, kiedy już dorośnie”- napisał w opisie Charlie. Jak dowiadujemy się z dalszych części relacji, mężczyzna chciał udzielić dziewczynce kilku porad, tak aby w przyszłości wiedziała, jak ma zachować się jej przyszły partner. Dzięki temu doświadczeniu będzie ona potrafiła określić, czy mężczyzna zachowuje się jak prawdziwy dżentelmen. Sytuacja spotkała się z ogromnym poparciem ze strony internautów. Większość z nich była zachwycona postawą młodego studenta. Wiele kobiet zaznaczało, że chciałoby poznać równie dobrego chłopaka jak on.

dzieciTwitter

"Oto przyszłość, jakiej chcą liberałowie". Poznaj historię zdjęcia, o którym mówią wszyscy!

O fotografii przedstawiającej drag queen i siedzącą obok niej muzułmankę już w dniu opublikowania zrobiło się głośno. W tę środę użytkownik Twittera o nicku @polNewsNetwork1 udostępnił zdjęcie w sieci, tytułując je wymownie: "Oto przyszłość, jakiej chcą liberałowie". Uwiecznione podczas wspólnej podróży środkiem publicznego transportu postaci skłoniły internautów do dyskusji i zadawania pytań. Odpowiedzi na większość z nich znaleźliśmy w serwisie Wired (link do artykułu poniżej). Widoczna na fotografii drag queen to Samuel Themer występujący na scenie jako Gilda Wabbit. 19 lutego mężczyzna wsiadł do metra, którym miał dojechać do centrum Manhattanu, gdzie pracuje. Na to, że usiadł obok kobiety w burce, nawet nie zwrócił uwagi. Nie wydawało mi się to w żadnym wypadku "niespotykane". Inaczej jednak pomyślała Boubah Barry, imigrantka z Gwinei. Studentka chciała udokumentować tę chwilę świadectwa tolerancji i zrobiła zdjęcie. Obrazek zamieściła na Instagramie. "Siedzą obok siebie i nikogo to nie obchodzi" - napisała. Barry nie utożsamia się z konserwatystami ani liberałami, ale przeciwna jest polityce Donalda Trumpa. Emocjonalne zdanie "Oto przyszłość, jakiej chcą liberałowie" jest pomysłem News Network. Ponieważ zdjęcie miało publiczny status, szybko obiegło świat i sprowokowało do dyskusji. Stało się też memem!

liberalizmTwitterrównouprawnienie

Fani Beyoncé okaleczają się dla swojej idolki

Fani dla swoich idoli są w stanie zrobić wszystko - potrafią od rana do nocy koczować pod hotelami z nadzieją na autograf lub zdjęcie, potrafią jeździć za nimi na koncerty po całym świecie czy nawet nachodzić swoich ulubieńców w domu. To, co robią jednak fani Beyoncé po jej ostatnim koncercie, przebija wszystko. Piosenkarka sobotni występ w Barclays Center w Nowym Jorku zakończyła z poważnym uszkodzeniem ciała. Tańcząc, zahaczyła o swój kolczyk i wyrwała go z ucha. Mimo bólu i spływającej po szyi krwi, nie przerwała wykonania utworu. Postawa wokalistki wzbudziła wśród jej fanów prawdziwe poruszenie. Od czasu jej wypadku na Twitterze umieszczają zdjęcia swojego okaleczonego ciała, które mają być gestem solidarności z "królową muzyki"! Jedna z fanek napisała: "Skoro królowa musiała znieść ten ból, ja też muszę. Dziś wszystkie musimy". Inna z kolei dodała: "Tylko prawdziwa fanka jest w stanie zrobić to dla królowej”. Oczywiście można współczuć Beyoncé, ale posuwanie się do takich czynów jest dla nas niezrozumiałe i po prostu głupie! A Wy co o tym myślicie?

okaleczaniedlaBeyonceTwitterBeyonce

Hanna Lis znienawidzona przez internautów usunęła konto na Twitterze

Po wywiadzie, jaki Hanna Lis udzieliła magazynowi Viva!, spadła na nią fala hejtu. Dziennikarka wyznała, że jest w trudnej sytuacji finansowej. Po wyrzuceniu z pracy w TVP nie dostała żadnej odprawy, na utrzymaniu ma dwie córki i chorą matkę. Po wyjechaniu do Azji (nowy program TVN-u "Azja Express" emitowany będzie już we wrześniu) przeżyła duchową przemianę, czego dowodem miało być kupno butów za 60 zł. Wypowiedź miała ocieplić jej wizerunek, a spotkała się z krytyką internautów. Na Twitterze powstał hashtag #DramatyHani, którym oznaczone zostały wpisy obrażające żonę Tomasza Lisa. Jej nieszczerość wytykano szczególnie w związku ze zdjęciami z luksusowych wakacji na Mykonos. Prezenterka "Panoramy" nie poradziła sobie ze złośliwymi komentarzami i skasowała swoje konto na Twitterze.

TwitterHannaLis

Poseł PiS: "Wojna przeciwko psom z islamskiego terroryzmu!"

Kobieta, która wczoraj zginęła w wyniku ataku maczetą w Niemczech, była Polką. Jak wynika z relacji znajomych napastnika, 21-letni Mohamed zakochał się w ciężarnej koleżance z pracy. Doszło między nimi do kłótni, po czym uchodźca z Syrii zadał Polce kilka śmiertelnych ciosów. Zranił też dwie inne osoby. Informacja o obywatelstwie tragicznie zmarłej wywołała wiele emocji, które udzieliły się także parlamentarzystom. Dominik Tarczyński, poseł PiS, na Twitterze ostro skomentował: "WOJNA przeciwko psom z islamskiego terroryzmu!" Nie musieliśmy długo czekać na odpowiedź. Tomasz Lis zareagował słowami: "Tarczyński? Chcesz na solo? Zapraszam" (po tym, jak Lech Wałęsa potwierdził, że włączy się w działania KOD, Dominik Tarczyński rzucił na Twitterze: „zapraszam Cię na solo, bydlaku”). Poseł PiS i tym razem nie pozostał dłużny: "Chcę. Z Tobą bezrobotny leszczu. Przyjmuję 'zaproszenie' i zrobię Ci jesień średniowiecza. Gdzie? Zgadnij Einsteinie".

terroryzmTwitter

Facebook powyżej 16 lat?

Według Financial Times ustalono już treść rozporządzenia mówiącego o korzystaniu z portali społecznościowych. Od 2018 roku Unia Europejska zabroni z korzystania Facebooka, Instagrama czy Twittera osobom mającym mniej niż 16 lat. Dzieci poniżej tego wieku będą mogły używać portali, jedynie za zgodą rodziców. Aby zalogować się do konta, konieczna będzie weryfikacja dokumentu tożsamości, potwierdzającego wiek użytkownika. Jeśli serwisy nie będą przestrzegać zasad rozporządzenia mogą wtedy zostać ukarane grzywnami w wysokości nawet 4% ich światowego dochodu.

FacebookTwitterMedia